Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

mrb jas_min ,,hoşgeldinn,,,buradaki arkadaşların çoğu parmak,mum,vs.. egzersizi yaparak başardı,,,hipnoz hakkında bir bilgim yok,ama diğer türlü yenmek istersen buradaki herkes yardımcı olurr,ben yapamam,dokunamam diyenlerin hepsi başardııı,sende istersen başarabilirsinnna.s.

teşekkür ederim. doktora gittim ama başarısız oldum yapamadım. burda okudum bende yapanları ben sanki yapamam gibi geliyr hep. bu korku beni bitirdi. konusu bile vucudumu ürpertio. umarım başarabilrim :S başaranlar olduğuna göre demekki gerçekten işe yarıyor egzersizler.

önce vajinayı aynayla inceleyebilirsin egzersiz zor geliyorsa hafifce ıkınırsan acılmayıda görüceksin egzersizde ve ilişkide acı yok kesinlikle dr u nicin bıraktıgını bilemiyorum egzersiz mi vermişti hiç egzersiz denemen oldumu yada vajiye dokunabiliyormusun

evet egzersiz verdi ilk önce aynada bak dedi incele dedi sizin dediğiniz gibi güzel gidiodu aslında sorasında parmağın sadece ucu nu yerleştir dedi denedim ilk denemem felaket kötüydü sora düzeldi biraz ama daha fazla ilerletemiyorum ve bi hafta ara vermiştim sanırım tekrar denediğimde çok sıkıntılı oldu çok korktum yapmaya cesaret edemiyorum daha vajinaya dokunuyorum ama parmak yerleştirme çok zorluyo beni

canım ben de senden daha uzun zaman evli kaldıktan sonra ve bu işin tek çaresi doktor diye düşünürken buradaki arkadaşların deneyimlerini okuyarak kendi kendime bu işi başarmaya karar verdim. burada bi çok arkadaşımız senin gibi dokunmak, bakmak istemiyorken bu işi başardı, her şey senin başarma isteğinle başlayacak, eşini sevdiğini ve onunla bu güzelliği paylaşmak istediğini düşüneceksin. acı kesinlikle yok bunu aklından çıkarma..ben şöyle düşünürdüm hep "ne gerek var şimdi, güzel bi ilişkimiz var acı niye çekiyim ki" gerçekten acı diye bişi yok, ve bunu başardığımda neden bekledim bunca yıl dedim, gülsemmi ağlasammı bilemedim gerçekten..

kesinlikle egzersizler işe yarıyor, orası kapalı diye düşünürken, kocaman bir delik olduğunu farkediyorsun..ve gün geçtikçe başaracağına dair umudun oluyor, o kadar sene bu korkuyla yaşayıp o umudu hissetmek kadar güzel bişi yok canım..

canım nefes egzersizleri var derin bir nefes alıyorsun 8 e kadar sayıp sonra yine sayarak yavas yavas veriyorsun ve nefes verirken kasılmadıgı için vucudun parmagın rahat bir sekilde içeriye doğru kayıyor ayrıca bi kayganlaştırıcı edindinmi buda cok önemli benim sana tavsiyem bi kayganlaştırıcı edin ve hemen egzersizlere basla ısrarla üzerine gidildiginde cözülmeyecek bi problem degil beklemek bişi degiştirmiyor bende 1,5 sene bekledim baktım bişi degişmiyor egzersizlere basladım ve hallettim cok şükür

ne güzel işte,parmağın ucu dahi olsa oraya dokunabilmişsin,azda olsa yapabilmişsin,,,parmak itici geliyosa ince mum deneyebilirsin,,,kayganlaştırıcı kullanıyomusun?ben kullanmadım ama ,acı hisseden arkadaşlar emla krem kullandılar egzersizlerde....

canım merhaba nasılsın, ben eşim burada olmadığı için annemde kalıyordum bi haftadır, haftasonu eşim geleceği için evimize geldim..çook mutluyumkaydirigubbakcemile2

gerçektenmi yaa bu başarılınabiliyor olduğunu duymak bile içimi rahatlatıyo.. bu konuda o kadar acizim ki konusu bahsedince bile vucudumda ellerimde ayaklarımdan bişiler çekilio sanki. öle zorluyor beni. teşekkr ederm yardmcı olduunuz için. umarım bende sizler gibi bunu başaracağımm .. hep acı duyulduğunu düşündüm hepde öle anlatıldı çok acıyor falan filan. senelerdir ben bu yüzden evlenemm diyordum ama sevince evlendim ve bu sorunla karşılaştım şaşırmadım kendime çünkü hayatta hep zaten en korktuğum şeylerden biriydi.. umarım bende yakın zamanda başarıp kurtulurumm

canım merhaba nasılsın, ben eşim burada olmadığı için annemde kalıyordum bi haftadır, haftasonu eşim geleceği için evimize geldim..çook mutluyumkaydirigubbakcemile2

mrb canım iyidir nolsunn,ooo sevindim senin adına ilkimcim,,,bu kadar aradan sonra ,güzel olur inşlh hafta sonunuzz,,,:teytey:

tabii yaaa,benimde 1,5 yılım gitti pis vajii yüzündennn,şimdi herşey çok şükür normal,burası sayesinde kurtulduummm,,,eminim sende yeneceksin,,bizde senin gibiydikkk

evett bende acı hissediom. emla krem işe yarıyormuymuş. ya işte biraz dokundum ama devamını getiremedim inşallah oda olur .. mum denemedim hiç sağlıksız değilse denerim. kayganlaştırıcı derken egzersizdemi soruyorsunuz. doktor bebek yağları oluyor ya onlardan kullan hem zararsız hem kolaylık sağlar dedi oda olmasaydı hiç yapamazdım belkide :) çok teşkkr ederim buarada yardmcı olduunuz için :)

bence arkadaşların da söylediği gibi bi kayganlaştırıcı temin et ve parmak egzersizlerini o şekilde dene. önce tek parmak, sonra iki parmak..çok kolay olduğunu göreceksin, sanırım aynayla incelemişsin orada gördüğün küçük deliğin ötesi inanılmaz geniş biyer, bu düşünceyi aklından çıkarma, sakın erteleme, canın istemese de, korksan da bunu herkes gibi senin de başarabileceğini düşün lütfen, sevdiğin adamla bunu yaşamak kadar güzeli yok kaydirigubbakcemile3

canım bu ince mumu prezervatif,eldiven yada streç filmle kapla,su bazlı bir kayganlaştırıcı temin edip ,hem vajine,hemde kapladığın muma sür ve o şekilde dene zaten kayıyo anlamıyosunkiii,,,emla kremi dediğim gibi ben kullanmamıştım ama, vaji içerisine doğru sürülüyooo,,

aa ben nefes egzersizi bilmiyordum doktora devamda etmeyince. kayganlaştırıcı değilde bebek yağı kullandım öle demişti doktor. arada verince ilk zamanki gibi oldu sanırım ara vermemek gerekir değilmi? umarım başarırım yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederimm .. aklıma takılan sanki orası hiç açılmıcak gibi ilerlemiyor

anladımm ama ince mum derken ne kadar incelikte acaba :S bende böle deniyim daha kolay gibi gözüküyor :) şimdiden sabırsızlandım acaba olacakmı diye hep biran önce olsun düşüncesindeyim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…