Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

selam kızlarrrr
uzun zamandır buraya gelemiyorum
bakıyorum baya ilerlemeler olmus
vajiden kurtulanları,egzersize baslayanları ve egzersizini ilerletenleri kutluyorum
bende eski bir vajili olarak sizlere her daim yardımcı olmaya hazırım

slm arkadaşlar ben hep aynı yerde sayıklıyorum artık hiç istek falanda kalmadı hergunum ağlamakla geçiyor deneme bıle ıstemıyorum eşimle aramızda sankı soğukluk oluşmaya başladı ne yapacam Allahım bılemıyorum offf offf bu sıteye ılk uye olduğumda çok pozıtıf enerjılıydım kesınlıkle ben bu işin üstesınden gelecem dedım ve arkadaşların sayesınde çalışmalar yaptım emle kremı aldım vazelın aldım gıletgelen jel adım herşey ıyı gıdıyordu denemeler yapıyorduk eşimle ama sonuç her defasında olumsuz olunca moralım bozuluyordu herşey ıyı gıdıyor ama iş o noktaya gelınce sankı aşılmaz bır duvar var olmuyor ben artık kendımden umudumu kestım ALLAH sızlerın yardımcısı olsun evlenelı 5 sene oldu artık sonumun nasıl olacağınıda bılemıyorum inşallah hepınız kurtulursunuz çok kotu bır durum Allahım düşmanımın başına vermesın......

nurann merhaba öncelikle atlatmış olduğun için hayırlı olsun cnm darısı başımıza...) ya ben şey sorucam egzersizleri ne kadar süre yaptın bir de ilk başlarda egzersizde ağrın oluymuydu senin

ada çok iyi gidiyosun ben biraz ara verdim dün denedim yapamadım çünkü bugnlerde sinirlerim bozuk düzelince denicem ama umarım tekrar yapabilirim kızlar

sinirlerin neye bozuksa hiç takma ne olursa olsun eğzersizini erteleme derim hergün biraz daha ykalşıyorsun unutma eğzersiz yapınca ...

yani eğzerize başlayınca ortada zar kalmıyor öyle mi ?

ada normalde çok kanamazmış zar...belli belirsiz ama mesela ben ilk denememzdi kendimi çok sıktım kastım ağrım oldu zar da çok az içerde olduğu için eşimle ilk denememezde bozulu ve baya kanamam oldu kasmadan ötürü ama ondan sonra hep kasılma devam etti cnm

canım benim de hep öyle bi düşüncem vardı, kızlık zarı 1.5-2 cm içeride ve biz egzersiz yaptıkça orası rahatlıyor, ve ilişkiye girince de hiçbiyere takılma falan olmuyor. o yüzden egzersiz yaparken bişey olucak diye tedirgin olma, sadece kendi kasarsan parmağı ya da mumu ilerletemezsin o kadar..

lütfen böyle umutsuz olma, başlangıçtaki pozitif enerjine geri dön, egzersizleri basamak basamak deneyip sona ulaşmaya çalış,

bak ben 6 yıllık sevgili, 3 yıllık evlilik hayatımdan sonra eşimle bunu başardım,
hani burada deniyor ya, ben yaptıysam herkes yapar diye, ben de öyle diyorum, çünkü ben aklına gelen herşeyden korkarım. iğne, aşı, kedi, köpek, böcek, kuş vs:) eşine bunu başarmak istediğini ve yanında olmasını istediğini söyle..

moralimizi bozmak çok kolay geliyor ve hemen umutsuzluğa düşüyoruz, kolaycılık yapıyoruz yani..oysa biraz cesaret toplamak başta zor gelebilir ama sonrasındaki güzellikleri düşününce tüm zorluklar aşılıyor..

canım çok sevindim tebrik edrim.diğer arkadaşlara da çok güzel moral olur umarım.çünkü ben vajiliyken başaranların sayısı arttıkça morali yerine geliyordu iyice başaracağıma inanıyordum.hepiniz için dua ediyorum.:))

teşekkür ederim canım, umarım herkes cesaretini toplar ve atlatır :)
kimsenin diğerinden bi eksiği yok, hepimizde de aynı organ var, birisi yapabiliyorsa diğeri de yapabilir kesinlikle opuyorumnanaktan

ben de sanıyorum ki ilişkiye girince kan gelir demek kan gelmiyor kendi elimizle esnetiyoruz..

sinirlerin neye bozuksa hiç takma ne olursa olsun eğzersizini erteleme derim hergün biraz daha ykalşıyorsun unutma eğzersiz yapınca ...
canım haklısın aslında
kızlar inanınki benim durum sizden daha zor...eşim yanımda değil evlendik 1 ay sonra göreve gitti temmuzda 20 gün gelip tekrar gidicek....telefonla bile 3 gün önce konuştuk ..yanımda olsa belki daha çok moral olurdu...inanın sizler moral oldunuz bana birbirimizi tanımasak da aynı sorun içinde olan ve biribirimizi en iyi anlayacak olan bizleriz herkese çok teşekkürler

sıkma canını belki yanında değil ama bak az kalmış gelecek sende ona süpriz hazırlıyorsun daha iyi böyle düşün :))))

sağol canım umarım başarırırım ve herşey yoluna girer

amin inşallah , Bende şimdi yine eğzersiz yaptım mum ve serçe parmağım devam birde orta parmağımı denedim bir boğum alabildim. Eşimin parmağı ile deneyeyim dedim olmadı sanırım biraz daha tek çalışmam lazım ... Yarın devam

ece sen yendinmi bu sorunu? nasıl yendin? ben çalıştım baya bi süre sonra başardım bir kere oldu eşimle birlikte olduk yani. sonra yine olmadı. işte buda insanın inancını kırıyo. çalış çalış olsun sonra herşey sil baştan...

şimdi bu eğzersizlerde kızlık zarı bozuluyor mu bozulmuyor mu anlamadım tamam bir önemi yok eşimde öyle düşünüyor ama merak ediyorum bazıları yazmış bişey olmuyor bazıları oluyor ama kan gelmiyor. Bazıları eğzersiz yapmış ardından ilişkiye girmiş kan gelmiş anlamadım yani eşimle ilk zamanlar denerken biraz ilerlemiştik ozaman sadece çok ama çok az pembe bişey gelmişti ama nerdeyse silik durumdaydı o derece. Eğzersizler bozuyormuş ozaman ayy kafam karıştı.......

nurann merhaba öncelikle atlatmış olduğun için hayırlı olsun cnm darısı başımıza...) ya ben şey sorucam egzersizleri ne kadar süre yaptın bir de ilk başlarda egzersizde ağrın oluymuydu senin

merhaba canım ben 1 hafta egzersiz yaptım sonraki p... denememde oldu
ilk egzersizlere başladıgımda agrı olmadı 2 ve 3. parmak yaparken sızlama oldu sadece
p... denemesindede agrı sızı olmadı
inanın cok kolay yeterki sizlrde inanın ve basarıcam diye diretin bide egzersilere sıkı sarılın egzersiz boyunca deneme yapmayın egzersizleri tam manasıyla oturttuktan sonra p.. denemesi yapın ve acele etmeden kontrol sizde olmalı
sormak istediğiniz bişi olursa özledende yardımcı olurum

canım benden de kırmızı gelmemiştiii,,,kişiye göre değişiyor,,,esnedi heralde benim,,,bazılarının egzersiz yaptığı halde gelmiyoo,,ilişkiden 1 hafta hatta 1 ay sonra gelenler de var,,hiç gelmeyenlerde var,,,hatta ben egzersizlerde kırmızı görmeyim diye 2 defa egzersiz yaptım parmağın 1 boğumunu sadece,,hemen olduuu,,tamamı girince yine gelmedi

canım benim ben eşimle hiç ilişkiye girmemiştik ben egzersizlere basladımkan leke falan gelmedi
eşimle egzersiz sonrası denememizde tam birleşme oldu ama yine kan gelmedi
tedirgin oldum ama ertesi günkü ilişkide kan geldi
yani canım egzersiz sırasında zar esniyor gec an gelebilir yada hiç gelmeyebilir merak etme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…