Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kızlar ne düşünüyorum biliyomusunuz,

allah nasip ederde bir kızım olursa eğer, onunla bu konuyu belli bi yaşa geldiğinde rahat rahat konuşucam, cinselliğin korkulacak bişey olmadığını, kendi kadınlık organını tanıması gerektiğini, yemek yemek su içmek gibi bunun da zorlanmadan yapılabileceğini anlatıcam.

ben annemle ve ablamla bu konuları hiç konuşmadım, nerede bu vajina bilmiyordum bile. oysa biz kadınların kızlarımızı bu konuda bilinçlendirmesi gerekiyor.

hep bi gün bekaretimi kaybedicem ve acılı olacak düşüncesi bizi böyle durumlara sürüklüyor, bunun böyle olmadığının anlatılması ve bu toplumsal tabunun yıkılması gerekiyor diye düşünüyorum.

çok haklısın bende seninle aynı şeyleri düşündüm hatta eşimede söyledim çocuklar bu konuda bilinçli olmalı hepimiz kulaktan dolma şeylerle büyümedikmi?işte onlar yüzünden bu haldeyiz.bende kızım olmasını çok ama çoook istiyorum aynen seninde söylediğin gibi oturup konuşucam bende.benim yaşadıklarımı o yaşamasın bari...

hepimiz aynı durumdayız öncelikle sen farklı değilsin yani bizler anormal değiliz sadece bu bir süreç ne durumdasın sende başladın mı eğzersizlere?? Ben daha dün başladım buradaki kızlar çook yardımcılar sor ve bi an önce başla eğzersizlere dün ben sabah başladım yapamadım offladım pufladım sonra kızlar hemen yardım ettiler mum önerdiler bak şimdi mum ile yapıyorum eğzersizimi sende başla biyerden bak görürsün inşallah bizde yeneceğiz.

nasıl gidiyor eğzersiler ne durumdasın ohaoldumsmile

Evet eğzersizlerimi yaptım geldim önce doğum günü mumu sonra orta parmağımın kalınlığındaki mum birde bugun ilk defa serçe parmağımım iki boğumuna kadar ilerledim :)) nasıl gidiyorum ?

Evet eğzersizlerimi yaptım geldim önce doğum günü mumu sonra orta parmağımın kalınlığındaki mum birde bugun ilk defa serçe parmağımım iki boğumuna kadar ilerledim :)) nasıl gidiyorum ?

tatlım süper gidiyosun, motivasyonunu böyle devam ettir, ara vermek yok tamam mı opuyorumnanaktan

tatlım süper gidiyosun, motivasyonunu böyle devam ettir, ara vermek yok tamam mı opuyorumnanaktan

devam edecem inşallah senin gibi bizlerde kurutuluruz:)) Bugun okadar başım ağrıyor halsizdim ki yinede dedim ki kendime oturuyorsun ve başlıyorsun eğzersize dedim akşama tekrar deneyecem günde iki kere yapıyorum.

kızlar artık moralimi yüksek tutamıyorum kendimi çok eksik hissediyorum sürekli ağlıyorum.doktora gitmek istemiyorum gitsem ve yine olmazsa diye korkuyorum çnk. tek umudum sizsiniz, bi kere oldu bi daha neden olomadı hiç anlamıyorum bu beni gerçekten yıktı!!bugun adet gördüm biter bitmez mumla çalışmaya başlicam. parmak kalınlığında olanlardan aldım. nasıl yapıcam yardım edermisiniz bana....((

canim böyle moralini bozmakla hiçbişey çözemezsin aksine kaçarsin sürekli. kendini boğma. egzersizle aşilacak bir sorun bu. sadece sen yaşamadin. biz de bu yollardan geçtik. şimdi üzülüyorum neden günlerce bu kadar düşünmüşüm diye. Ya olmazsa diye sorma sürekli. evet düşünmemek çok zor ama onun yerine egzersiz yaparsan eger kendine güvenin gelir moralin düzelir.

Bak kendine ameliyat eldiveni al bi kutu. mumu ona geçir. gleit gelen jel al. önce uzan. poponu sanki yorgunluktan bitap düşmüş gibi iyice birak. sirtini bi yastiğa daya. bacaklarını hafif aralik birak. sonuna kadar açma. daha sonra vajinanı jelle. mumu jelle. alabildiğin kadar 1 cm bile olsa al. o yol zamanla açilicak zaten sen egzersiz yaptikça. önemli olan mumun ne kadarını aldığın değil egzersizi her gün yapman. gerisi çorap söküğü gibi gelicektir zaten. Ve egzrsiz sirasinda sürekli kendi kendine rahatım huzurluyum çok kolay de. Mumu popo yönüne doğru 45 derece eğip öyle almaya çaliş. dimdik almaya çalişma.

devam edecem inşallah senin gibi bizlerde kurutuluruz:)) Bugun okadar başım ağrıyor halsizdim ki yinede dedim ki kendime oturuyorsun ve başlıyorsun eğzersize dedim akşama tekrar deneyecem günde iki kere yapıyorum.

ooo süpersin :lepi:

Canim isyan etmek yerine önce üzerine düşeni yapip snra tevekkül etsen daha hayırlı olmaz mı? Allah sana ne yaptın ki benden çare istedin bir de üzerine isyn ettin derse ne cevap verriceksin ?
İnsanin kalbi bile büyüyüp küçülüyo, herşey birbirinin etrafında dönüyo. Hiçbir şey aynı yerde kalmıyo. Sürkeli başka şeyler yaşanıyo. Yani senin sürekli bu durumda olup yaşadiğin sürece mutsuz olman mümkün değil, dünyanın kuralı bu. Bu sıkıntın geçecek güzel günler gelecek. Bunu düşün. Düşün ki güzel şeyler yaşiycksın sıkıntılarından kurtulucaksın.
EGzersizlerine devam et bak o zaman ne kadar hızlı geçecek bu sıkıntılkarin.

çok saol cnm dediklerini yapıcam söz.. zaten çoğu kafamızda bitiyo işte. şu ruh halinden bi çıksam süper olucak..

Canım bak önce bir tane ince doğum günü mumu al onunla biraz çalış sonra. Sonra kalın mumlara geç ben öyle yaptım . Yani alıştıra alıştıra git yavaş ilerle ama emin ilerle bugun ben serçe parmağımın ikinci boğumuna kadar aldım. Yani yavaş ilerdikçe aklına hemen başka şeyler geliyor önce ince mum sonra dedimki dur bir kalın mum alayım dedim baktım oda oluyor sonra dedimki birde parmak deneyeyim dedim yani böyle gelşiyor tabii benim önümde daha orta parmak çitf parmak ve p.. var ama yavaş yavaş sende öyle yap...

çok saol cnm dediklerini yapıcam söz.. zaten çoğu kafamızda bitiyo işte. şu ruh halinden bi çıksam süper olucak..

Sen egzersizini yap bak o zaman bu ruh halinden çikicaksin inan bana. Böyle düşünüp durursan sürekli aynı şeyler olur. Bizzat yaşadim biliyorum yani. Az biraz sabret. Reglin geçene kadar yenenlerin hikayelerini falan oku moral olur hem sana opuyorumnanaktan

Kızlar ben bişey soracam , Şimdi biz mum ve parmak almaya çalşıyoruz ya hadi parmağın ayarı varda mumun yok ben bişey soracam bu kızlık zarı nerede ?? Yani diyorlar ya vajiden 4 - 5 cm içerde diye biz o kadar mum yada parmak almıyormuyuz niye etkilenmiyor ? Çook merak ediyorum cevaplayabilirmisiniz ona göre mumu biraz daha ilerletecem de....

canim 4 5 cm değil. o çok nadir. genellikle 1 - 1,5 cm içeride. Hatta doktor bana yarim cm içeride seninki demişti. kızlık zarı vajinanın girişinde soğan zarından daha ince ve nerdeyse vajina kadar genişlikte. O yüzden egzersiz yaparken esniyo sadece direk penis denemesinde o da kadin kendini çok kasarsa kırmızılar azicik geliyo. O da kasmadan dolayi. Normalde kendini serbest birakirsan o bile olmuyo. Zara takilma sen zar kismini geçmişsin zaten farkında değilsin

canım çok sevindim inan ki.....darısı başımıza zaten dün sana çok pozitif enerji yollamştık

ada çok iyi gidiyosun ben biraz ara verdim dün denedim yapamadım çünkü bugnlerde sinirlerim bozuk düzelince denicem ama umarım tekrar yapabilirim kızlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…