Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım ben bebek yağıdır gleit gelen jeldir neler neler denemedimki.. hepsi ile çalıştım egzersizler sırasında ,Şİmdi bephantenle egzersiz yapıyorum çok rahatım doktor tavsiye etti...2 seferde kremsiz yaptım ..kendi doğal salgımız olunca çok çok daha rahat oluyor bunu anladım ...işallah başardıgımızda çok çok rahat ilişki kurucaz tabi zevk almamız önemli bu noktada :)))ondan sonra herşey normal seyrinde gider eminim...

Kuzeyyildizi79 ve denizinkizi tebrik ederim arkadaşlar..
..Maaşallah çok iyi ilerliyorsunuz egzersizlerde...En yakın zamanda hayırlı haberlerinizi alacağız,inşallah..

işallah nazlıcım işallah adet dönemime sadece 6-7 gün kaldı keşke gelmeden başarabilsem...

Olsun canım,hiç moralini bozma...Benimde adet dönemime yakın sonuca yaklaşmıştım ve adet olunca bir sonraki adetime kadar bu işi bitirmeliyim demiştim,kendi kendime ve öylede oldu..Ben ilk zamanlar yapamıcam,başaramıyacam diyordum ama oluyormuş..Şimdi ise düzenli egzersizle kesinlikle başarı olacağına inanıyorum.İnşallah herşey çok güzel olacak,merak etme canım...

canim, 2 ayda normale döndü yazmissin. o zaman kadar emlayla mi yaptin??

Evet canım ilk 1 ay emlayla yaptım.yeneli yaklaşık 2 aya yakın oldu.ama ben ilk 1 ay hep emlayla yaptım.Tabi bu nekadar doğru bilemiyorum.bana iyi geldi,bi problem olmadı sadece ilk zamanlar aşırı sürdüğüm için tahriş oldu yanma ve acı oldu çok.sonra emlam bitti ve ben emlasız denemek zorunda kaldım ondan sonra işte son 1 aydır emlasız yapıyoruz.

kıskançlığından göndermiyorsa eşin ve İstanbul da yaşıyorsan sadece bayanlara özel büyükşehirin havuzları var.. hemde ücretsiz.. bende malesef biraz sosyete içinde oturuyorum,ve etrafımdaki sporiumlar bütçemi aşıyor fakat bu ay başlayacağım ,biraz ters mekan ama arabayla falan idare edeceğim.. fit olmak istiyorum sadece pilates yetmiyor :)) lokumlugumdan vazgeçmek istemiyorum hamile kalırsam :))

pilateste varmış ücretsiz büyükşehirin kurslarında , istdaysan bir bak derim.. erkek falan yok karma değil yani..

Son düzenleme:
ya baharcim, bu isi yapabilenlerinde arada bir böyle sorunu oluyormu acaba cok merak ediyorum???
yoksa onlar HEP mi yapabiliyor? nasil bisey bu ya hayret valla.

canım bende ekimde yendim fazla olmadı ama şuan regliyim.. acaba sorun olur mu diye korkmuyor değilim.. ( ama artık bu illeti beynimle dövüyorum,mesela 1 hafta oldu eşimi özledim falan diyorum :)) bi de sağolsun rüyalarımda benden yana erotik rüyalar görüyorum kendimi gazlıyorum..
geçen ay reglimden sonra ona direk yaptırmadım,ben elimle aldım ..hallettim.. yani bu süreyle aşılacak gibime geliyor bir de bizim beynimizdeki korkulardan yine ya tekrar olursa ... bunu da özgüven ile yeneriz gibime geliyor ve bu reglimden sonra yenilmeyeceğim o aptal rahatsızlığa :))

ilk ayda normale dönüyor ,fakat sorun tekrar aynı şeyi yaşayacakmıyım korkuları.. yani dediğim gibi özgüven ile sorun kalmıyor..
ilişki yaşandıktan sonra 1 hafta içinde sende normal ilişki istiyorsun,çünkü gelgit olmadıgında sulanmıyorsun ve kuruyken kötü hissediyorsun.. gelgitle (ve beyninle)ıslandıgında da kontrol edemiyorsun zaten hiçbir şey hissetmiyorsun... zevk almak ve kurulugu hissetmek istemediğinden normal ilişkiyi sen diliyorsun..
ben bir de yeni pozisyonlara geçerken beynimle mücadele verdim ve onu da ilk rahat nasılsan öyle yap daha sonra yeni pozisyon deneyin..yani sevişmeden sonra pat diye yeni pozisyon değil de eski pozisyonda çalıştıktan sonra geçin.. o zaman hiç anlamazsın orası daha gevşemiş olacagından...

arkadaşlar emlayı tam iç kısma sürüyoruz di mi

Evet iç kısmına parmağının yetiştiği yere kadar.Yalnız ben doktora falan sormadan kullandım.hani ne kadar doğrudur bilemiyorum.ama benim işime çok yaradı.bir de süreceksen tavsiyem sakın çok sürme sonrasında acayip yanma oluyor...

Çok haklısın canım.Ben şuan başarmış olmanın zevkini alıyorum.emla kullanırken uyuştuğu için zevk alamıyordum ama mutluydum yine de sonuçta başarmıştım.emladan sonrada iştee hafif acılarım oluyor ona odaklanmaktan zevk alamıyorum..Anlıycağın şu aşamada sadece olayı başarabilmiş olmanın zevkini yaşıyorum inşallah kısa sürede tam anlamıyla zevk alabilirim:)

arkadaslar dun doktora gıttım alttan vajınal muayene yaptı cok zor oldu ama oldu yanı hatta ıkı kere yattım masaya bırıncısınde baktı sonra bıraz ıdrar gozukuyor yapıp tekrar gelın dedı ıkı kere yasadım yanı
korkudan alete bakamadın p.ss den buyuk mu acaba bırde boyle kadın zorladı ben sıkıyorum tabı bır yere kadar cok acıdı sonra tık dıye bır yer acıldı ve gırdı sonra hıc acımıyor zaten ıcerısı genıs bır yer bır daha olsam gene korkarım ama sonucta ıcerı gırdı esım dalga gecıyor benım gıremedıgım yerlere allahın makınası gırdı dıye::))))

nazli1982 cok tesekkurler canım hem soyledıklerın hem mesajın ıcın saol..bend eınanıyorum hergun bunuda atlatırsma tamamdır diye düşünüyorum..inşallah bir engel cıkmaz..yanma hisediyorum ara ara birde psklojık olarak cok yorgunum sankı..cok mutlu oluyorum oluyorum sonra birden bir kötü his geliyor..sanki vajinsmus yapıyor bunları savaşıyorum sanki onla..suanda ki tek hedefim ilk olayı atlATmak ama bakıyorumda devamıda onemlı sanırımhatta daha onemlı belkıde..Allah herkesse bu olay için yardım etsin ve tekrarlamasında umarım..inanın düşmanımın dahi başına gelmesini istemiyorm..gleit gelen jel bana bebek yagından cok cok iyi geldi denemenizi tavsiye ederim..emla hiç kullanmadım ve inanın aslında gerek yok gerçekten buna..şimdi bi sınav daha bekliyor beni..dua edinde başarayım bunu..burd afazla akıl vermek değil amacım cünki bende aşamadım daha cok seyi ve bu işin uzmanları varken cok laf düşmüyor bana..ama destek olarak hepinizin yanındayım bayanlar..bu duurmda ne kötü zamanlar geçiriliyor ne yalnızlıklar iyi biliyorum..bişey olursa lütfen paylaşın..hepinizi seviyorum

Allah yardımcınız olsun kızlar
benım de bazı tavsiyelerim olcak inşallah işinize yarar öncelıkle su sıkıp bırakma hareketlerını bol bol yapın varsa kas gevsetıcı alın ilişkiden bir saat önce falan daha sonra öpme ve dokunma kısımlarını bıraz uzun tutarak acele etmeyerek kendınızı hazırlayın soyle dusunmek faydalı olabılır babaannelerımız nasıl yapmış ki cogu 15 16 sında evlenmış :)) sonra bıra zacık olacak ama en rahat bu sekılde yerı bulunuyor ; bacaklarınızı 90 dereceye yakın acıyla dık tutun esınız sıze yardımcı olur ve o sekılde yapın ılk basta bıraz yanma olabılır ama kesınlıkle vazgecmeyın o yanma sankı idrarınız gelmiş de yakıo gıbı olur esınızı de bence tembıhleyın bırakma ben ıstesem de demek lazım daha sonra hooop dıye iş bitecek buna ınanın zaten bı sure sonra ıslanıyor ve hıc bı sorun olmuyor yalnız bıraz arka tarafınıza baskı olur afedersınız kabızmış gıbı :) tekrar tekrar acı oluyor mu dıye sorulmus sanırım olmuyor arkadaslar normalse eger bı yara siğil vs yoksa her sey akışında gıder hiç merak etmeyin..Allah hepinizin yardımcısı olsun

canım senin idrar yolların fena iltihaplanmış koku ve kanamada ondan... kısa sürede tedavisi var kuzum. geçmiş olsun

canım yanma olayından sonra keşke hemen çıkarmasaydınız az bekleseydin o yanma da hemen geçiyordu kuzum ama sona yaklaşmıssınız bravo canım

teşekkürler kantaron. Allah yardımcımız olsun.
böyle okuyunca yapıcakmışım gibi hissediyorum ama o ana gelince büyü bozuluyo korkuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…