Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

selamlar bende vajiyi yenmiştim ama dün yine zorlandım. bu sorun ne zman tam anlamıyla biter merak ediyorum
Canım öncelikle bu çok normal.ben yendikten sonraki ilk 1 ay çok zorlandım.Ben ilk 1 ay hatta 1buçuk ay emlasız denemedim.Merak etme zamanla geçer benimki 2 ayda normale döndü...Azıcık sabır..ve sakın erteleme canım,her fırsatta deneyin ki bu zaman dilmini çabuk atlatın

arkadaslar, ben 3. boy dilatörle calisiyorum kac gündür. dilatörün ucuna emla gerisine bepanthen sürüyordum.
ilk 3-4 santim giriyor, ben nedense sonrasinda zorlaniyorum. ancak dilatöre komple emla sürdügümde tamamen
alabiliyorum. kac gündür aynisi, degisen birsey yok. neden böyle acaba? neden emlasiz tamamini alamiyorum,
vaji neden acilmiyor????

ya baharcim, bu isi yapabilenlerinde arada bir böyle sorunu oluyormu acaba cok merak ediyorum???
yoksa onlar HEP mi yapabiliyor? nasil bisey bu ya hayret valla.

Son düzenleme:
canim, 2 ayda normale döndü yazmissin. o zaman kadar emlayla mi yaptin??

ya baharcim, bu isi yapabilenlerinde arada bir böyle sorunu oluyormu acaba cok merak ediyorum???

arkadasım bu ısın herzman olması mumkun degıl. zorlandıgın anlarda olacak bu da cok normal. herzman yapacak dıye bı kaıde yok.1 hafta olur 2 gun olmaz ılla hergun duzenlı olacak dıye bısey soylemek ımkansızdır bence.

Son düzenleme:

egzersizleri düzenli yapmak zorundasin eğer bu illetten bir an önce kurtulmak istiyorsan bir anlık yapamama sebebinde belki o an Canin bir seye sıkılmıştır bu gerginlikte egzersiz yapmamı engeller bu yüzden biraz rahat olmamız gerek bu illeti yenmeye çalışırken başka şeyleri kafanıza takmamaya çalışın ve hersey yolunda gitsin

yok bizim şuanki yatak 160 200 ..ben 190 a 200 olsun istiyorum :))
belinde mi problem var inanmıyorum benimde skolyozum var :)) hatta ben vajimi bile buna bağlamıştım.. belim çok ağrıyor diye..

ya bocuss biz ikiz miyiz??? sen benim yıllardır arayıp da bulamadığım kardeşim misin yoksaaa her şeyimiz aynı ya.... :97:

bocuss zaten yapman gerekenleri yazmış birkaç sayfa önce. bir de ben ekliyim... iyi bir fizik ted. rehabilitasyon uzmanına muayene ol canım... ve kilo ver, kilo en büyük düşmanımız... benim de kaslar çok güçsüz, plates cdleri var ondan alıp evde yapmayı düşünüyorum...

canım bir de sabah ve akşam şu egzersizi yap. ben de yapıyorum.hiç bir zararı yok, kasları güçlendiriyor....
Dailymotion - Bel egsersizleri - 1 - Pelvik tilt egzersizi - Bilim ve Teknoloji Kanalı

kendini sıkıyorsun demek ki farkında olmadan... madem emlayla oluyor,emlayla o boyda rahat olana kadar dene... bir boy bitmeden ötekine geçme.

zümrütcüm bel egzersizi ile ilgili gönderdiğin çok yararlı olacak ..çok teşekkür ederim yarın hemen deneme yapıcam ...
bu ARADA sabahki egzerisizim kötü gidince ben hala başlayamadım egzersize napıcam tedirginim çok denemeden yatıp uyamıyorumda ....

bugünü böyle geçir,bence yarın dinç olarak yeniden dene...

1 gün egzersiz yapmasam sanki tekrar başa dönücem korkusu var ..çünkü daha önce hep öyle oldu ne zaman bıraksam ipin ucunu kaçırıveriyorum sonra al baştan tekrar..adet dönemime 7-8 gün kaldı gerginlik ondan olabilirmi acaba bilemiyorumki dayanamıyorum ben ya yapıcam bir deneme egzersizi bakalım ne durumdayım....

anladım.ara verince ipin ucu kaçıyor haklısın....adet öncesi sendrom yaşıyor olabilirsin evet... evde kas gevşetici var mı belin için kullandıgın? 1 tane iç,yataga uzan, aklına güzel şeyler getir,sonra deneme yap,büyük ihtimalle olacak...

eveeet efsane geri döndü yinee saat gecenin 3 ü ve ben egzersizlerle mücadele ediyorum ...:))) Kızlaar sabahki sıkıntım gitti bu sefer rahat yaptım egzersizimi hemde jelsiz aparatla...Bu arada erotik film izleyerek çalıştım çok cabuk gevşiyorum bunu keşvettim :))) girişte hiç bişey hisetmedim.işallah yavaş yavaş buyuk sona yaklaşıcam arada takılsamda pes etmek yok bu sefer çok kararlıyım...Sanırım eşimle egzersiz sırasında bu şekilde çalışmalıyım :)))
oturdugum yerden yaptım egzersizleri koltukta geçen gece ayakalrımı dikmiştim yüksege ..bu sefer bacaklarım normal yerdeydi çok fazla açık diildi ama çok rahat git gel yapabildim. Lütfen maşallah deyin okudugunuzda nazarmı degiyor ne sonradan takılıveriyorum biliyosunuz:))))))Rahat bir uyku çekebilirim şimdi kızlar yarın görüşürüz ..zaten yarın olmuş ama :)) uyandıgımda görüşürüüüz ...

ben yenelı bır yılı gectı ama hala arada kotu gecıyo bazen ck rahat bazense kasılma olmuyo bı turlu ılk gırıs yanı ınsan psıkolojsı cok onemlı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…