Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

kızlar tek tek teşekkür ediyorum hepinize desteğiniz için umarım yüzünüzü kara çıkartmam daha önceleri de egzersizler çok yaptım ama bu aşamaya hiç gelmemiştim o yuzden hep pes etmiştim ...Ama busefer ümitliyim kendimden çalışırsam olucak bu iş aksatmıycam egzersileri hiç...Elimdeki dilatöre benziyen plastik sert aletleri ölçtüm demin küçüğünün uzunlugu 13cm çevresi yani dışardan mezura ile ölçünce 9 cm çıkıyor.bununla çok rahatım çalışırken.birde bundan biraz buyuk var onunda uzunlugu 15 cm çevresi 11 cm..15 cm liğin tamamı girmiyo içime anca 13 cm liğin boyu kadar giriyor ama her ikisiylede gel gitler yapabiliyorum.küçüğü ile daharahat tabi.ben şimdi küçüğünü tedavülden tamamen kaldırayım diyorum o yokmuş gibi sadece buyuğü ile çalışayım ..Çünkü direk büyügünü alamam diye önce küçükle çalışıyorum sonra digerine geçiyorum egzersizde ..sonrada bi onla bi öbürü ile çalışıyorum işte :)))

canım benim senin küçük dediğin dilatörün parmak egsersizi yapanlar için çok büyük olduğunun farkındasın dimi:)bence sen egsersiz olayını aşmışsın geriye tek sorun eşine dokundurtma meselesi kalmış.onda da bi yumuşama sezdiğine göre demekki onun da ümidi var.sendeki gayreti görünce yumuşadı belki de.çok sevindim senin adına hadi bakalım az kalmış az zafer yakındır

ya süper bir haber bu muhteşemsinn canım çok mutlu oldum inan, hergün senden müjdeli bir haber gelicek die, heyecanla giriyorum foruma:)

Son düzenleme:
Egzersiz yapan/yapmaya çalışan arkadaşlar :

1- Gülcel
2- Happyselly
3- Msbactery
4- Aylin06
5- Masalelif
6- Sera87 (2 parmak/5cm mum)
7- Kardelenima
8- Aydazeren
9- Hndckr
10- Filesta
11- Masumcat(2 parmak/eş)
12- Seviim
13- Pamukelma (2 parmak)
14- Narcicegi16
15- Polimer (2 parmak)
16- Dilber1983
17- Aisha2010
18- Nilayy_84
19- İlayda_23
20- Obsess (1 parmak)
21- Canan1345
22- Sarısekerim86
23- Kuzeyyildizi79
24- Coolfresh
25- Burcum86
26- Metahayal
27- Unfaithful24
28- Hevalll
29- Deniz1987
30- Duman85
31- Sahara84
32- Vaveyla86
33- Hfz_kubra
34- Nill87
35- Naz8
36- Zezeze
37- Sadekahve
38- Zeytin96
39- 16450
40- Vagi
41- Ummu_heyya
42- Nadi

egzsersiz yapan arkadaşlar lütfen durumunuz hakkında bilgi verin şu an hangi aşamada olduğunuzu takip edebilelim....

diş gıcırdatması,uykuda ani sıçramalar,bacak krampları...eşimde de var...acaba stresten mi ki? bu arada ne alerjin var? bende de var da o açıdan soruyorum... bir de devlet hastanesine mi gittin?

Devlet Üniversite Hastanesi..
Stres olarak olsa,rahat zamanlarda olmaz diye düşünüyorum.. Ben de hep stres dedim erteledim.. Ağzım kan dolu uyanıyorum.. diş etlerim artık kaldırmıyor kasmayı.. hep böyle en sakin günümde bile.. yani okuldan olsa 3 aylık tatilde laylaylomdum yine vardı :)) küçükken daha azdı .. ama sorun derin uykuya geçememe..
çok dönüyor mu eşinde ? ve idrara çıkıyor mu geceleri ? soruların içinde bunlarda var..tv izlerken uyur mu ? ...

alerjim ev akarına ve bir kaç ağacın polen türüne bir de kedi tüyüne..
ev akarı da malesef naparsan yap bir türlü hallolmadıgından devamlı tıkanıgım ben ondandır diye umut ederek dr a gittim,o da uyku kliniğine sevkledi..
böyle yani..

Son düzenleme:

çok döner. tv izlerken uyumaz.gece idrara sık çıkmaz. en güzeli doktora gidip bu şikayetleri anlatması, zira ben rahatsız oluyorum. horlaması da oluyor,mesela tam uykuya dalıcam,ki ben de uykuya zor geçen biriyim,zınk diye bir sallanıyor yatak, o an ya kolu ya bacagı sıçrıyor işte. neyse.işin kötüsü bizimki tuhaf biri... doktora gitmez...

sendeki alerji bende de var. bende bir de kaşıntı olarak kendini gösteriyor,tek tıkanıklık yapsa o da iyi yani...bunun için sürekli hap kullanıyorum. ömrüm boyunca da kullanacakmışım. ilacı içmesem halim feci. kollarım bacaklarım ağzım dudaklarım kabarıyor,kaşınıyor,saatlerce... çocukken sadece toza karşı hassaslık,bazen nadir tıkanıklık vardı. aniden birkaç sene önce çıktı bu,sende de öyle mi oldu?

hani ben çekerim bu sıkıntıyı.dert Allahtan sonuçta da, işin kötüsü bu hastalıgın bebeğe geçme ihtimali varmış. hani bebeği de geçtim.nasıl hamilelik olacak bu durumdayken,ilaç kullanmamak lazım hamilelikte...oysa ilaçsız duramıyorum... bunu düşünüp duruyorum. canım sıkılıyor.

Son düzenleme:

eşi horlayan arkadaşlar benim eşimde evlilik sonrası çok kilo aldığından horlamaya başladı baktımki iyice uykum kaçıyor eczaneden buruna yapıştırılan horlama bantlarından aldık şimdi hiç sessiz geceler geçiriyoruz...tavsiye ederim... uyku problemi bendede var ama psikolojik olduğunu düşünüyorum çünkü gece yatağa yattığımda ofisi problemleriyle birlikte yatağa taşıyorum sonrada koca yatağa sığamıyoruz ben ve düşüncelerim düşün düşün nereye kadar stresli dönemlerde yaşanan uykusuzluk bir süre sonra alışkanlık yapıyor malesef o yüzden hemen önlemini almak gerekiyor netten araştırdığım kadarıyla her gece aynı saatte yatağa girmek ve uykunuz geldiğinde hemen yatmak gerekiyormuş...

Burcu cum ,canım benim hiç çekinme korkma istedikten sonra yapamayacagımız şey yok biz kadınların..kendimden örenk vereyim sana bende senin gibiydim ne dokunabiliyodum ne parmak sokabiliyodum aynada bakmak bile gelmiyodu içimden midem bulanıyodu.ama yapamıyorum edemiyoru mdedim her denemede vazgeçtim zamana bıraktık bekledim bekledim birdaha egzersize yöneldim aradan geçti 8 sene düşün ne oldu ertelemenin hiçbir faydası olmadı bana çözüm olmadı ...Belkide daha erteleyecektim çünkü en ufak şeye kırılıyodum kafama takıyodum canım istemiyodu ama eşimin senden soğudum artık bişey hisetmiyorum demesi ayrılığın eşiğine gelmemiz beni kendime getirdi ...Deli gibi egzersize sarıldım kaç gündür ve anladımki gerçekten vajinin üstüne gidersek oluyomuş ...Ben ki artık ümidimi kesmiştim artık ömrümün sonuna kadar bu şekilde kalıcaktım bunca yıl denedim denedim olmadı benim için bitmişti herşey ..ama sıkı bir egzersiz planıyla baya bir ilerledim henüm başaramadım ama çok yakınım diye düşünüyorum ...Ve bu tembeliğim yüzünden çok pişmanlık duyucam kaybetiğim yıllar geri gelmicek halbuki sadece daha sıkı çalışsaydım sarılsaydım egzersizlere belki hala ugraşıyoru olmıycaktım ..O yuzden ilerde benim gibi pişmanlık duymak istemiyorsan canım hadi bir dene başla egzersize bu akşam burdaki herkes sana yardımıcı olmak için elinden geleni yapıcak..Eger parmak itici geliyosa sana başka yöntemlerde var kullanan arkadaşlar bilgi vericektir ...hadi işallah başlarsında seviniriz bizde senin adına sonra arkası gelicek sende şaşıracaksın nasıl yaptıgına:))))

Son düzenleme:
pasiflora aldım bugün daha içmedim ama:2: off offf

başlarda hiç yapamam gibi geliyor insana...fakat oturduğun yerden kalkmadıkça bu kısır döngü devam edecek...daha iyi hissetmek,daha mutlu olmak,kendine güven duymak için bir sayfa öncesinde paylaştığım egzersizleri denemeye başla...inan o kadar zor değil.

breath night değil mi... evde var...yalnız eşim kullanmıyor... önerilerin çok güzel, fakat uygulayacak ortam yok bizde. fazla anlatmıyım, yine de teşekkür ederim....

yawru kuşlarım bizlerde aynen sizin gibiydik hiç birimiz güle oynaya parmak egzersizi yapmadık ağladık sızladık isyan ettik erteledik....ama noldu beklemenin yapamam demenin bize hiç bir faydası olmadı sadece evliliğimizin en güzel aylarını yıllarını ağlayarak geçirdik...belki 1000. defadır yazıyorum bunu ama bana dr parmak egzersizini anlatıp bunu yapacaksın dediğinde titremeye başladım eve gelene kadar sanki vajime biri bişey sokuyormuş gibi kendi kendime senaryolar yazdım tir tir titredim o kadar korkuyodumki içimden diyordum ben kesin ölürüm oraya parmak falan girmez...bir hafta evin içinde dolandım durdum içimden sayıyorum dr oraya parmak sokabilseydim p...sde sokardım heralde diye sırf dr inat olsun diye egzersizi denedim aklımca bak orası çok dar oraya parmak girmedi diyecektim halbuki yanılan ben oldum vaji hiçte bizim uydurduğumuz gibi dar bir yer değil aksine esnek ve geniş çocuk kafasını hayal edin birde p...si vajiyi atlattıktan sonra güleceksiniz kendinize yuhhh diyeceksiniz ben boş yere bu kadar kafamda büyütmüşüm diyeceksiniz....bize inat deneyin ispatlayın bize darmış deyin acıdı deyin ama yok öyle bişey...burada 100lerce kişi parmak egzersizi ile başardı daha bir tanesi egzersizde acı oldu diye yazmadı...sadece karıncalanma gibi bişey oluyor buda normal keşfedilmemiş ıssız bi yeri keşfediyorsunuz yıllarca unuttuğunuz bi yer azcık nazlansın oda dimi

aay venüscüm Horlama deme sakın aynı dertten müzdaribim.Uyku uyamıyorum onun yuzunden .o bantlar gerçekten işe yarıyorsa bende aliim eşime hemen.Her gece onu dürtmekten bıktım başka odaya bile geçsem fayda etmiyor gene geliyor ses çünkü takıyorum kafaya :)))

breath night değil mi... evde var...yalnız eşim kullanmıyor... önerilerin çok güzel, fakat uygulayacak ortam yok bizde. fazla anlatmıyım, yine de teşekkür ederim....

walla güzelim hiç hatırlamıyorum adını ilacın ama iyi geldiği kesin...ama bebişim sanada yazık horlayan birinin yanında uyunmazki ben eskiden yan çeviriyodum yatakta o zaman horlamıyordu sırt üstü yattıklarında horluyorlar genelde istersen birde yan çevirmeyi dene..yada topuklarına vicks sür oda burun deliklerini açıyormuş ve topuğa sürülmesi en etkili hale getiriyormuş hemde kokudan rahatsız olmuyormuşsun...

yazın bende şişerim :) ve her ay başka bir tarafım ilkbaharda başlıyor kasımda bitiyor kaşıntılarım,uyuzluklarım.. Gözümde özellikle sorunlar yaşıyorum bir de dekoltem çok kabarıyor.. aksesuar ne olursa olsun takamıyorum altın gümüş vb. kışın takınca bişey yok ama.. yüzüğümü yeni piyasaya çıkardım :)) hapşırık,tıkanıklık,burun akıntısı ve kabarmalar mevcut oluyor...
bende göğüs polikliniğine bu yüzden başvurdum netten okudum alerji hamileyken daha da öne çıkıyormuş diye,bende bu halim böyle hamileleikte berbat olurum dedim test yaptırdım... Dr un dediği ilaca devam et ... 5 yıl sonunda belki bilim buna çare bulur dedi iğne varmış ama önermedi..
ben de eve hava temizleme filtresi aldım,halıları kaldırdım,hamile kalınca da şu alerjililer ve köpek bbesleyenler için bir süpürge mak. varmış onu alıcam :) bi de temizliği sen yapma dedi :) ama o olmuyor :)) yani ben de şaşkınım bu konuda..

eşine gelince bence de bir görünsün.. horlamaya gelince benim eşimde aynı ama şanslıyım sadece gece uyandıgımızda kızıyorum ,çünkü ben yastıgı görünce uyuyorum zaten
dönmeye gelince biz yorganları ayırdık tek kişilik yorganlarla yatıyoruz...ben dönünce yorgan onun üstüne tepişiyormuş,terliyormuş :)) bi de çok ani dönüyormuşum yahu benim uyku hikayelerim çok komik her sabah başka sahne 2009 şubattan beri evliyiz hala değişik atraksiyonlar yaratabiliyorum :))) bir gece de kalkıp sen kimsin diye bağırmışım o da safcana turgut demiş bende iyi tamam demişim yatmışım :)) uyurgezerliğim de,konuşmam da var :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…