Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Cok sagolun evet doktor kontrollu basliyorum insallah

Bi aşamada değilim malesef doktora gittim bulunduğum ilde yok git gel yapmam gerekecek birkaç seans. Haftada bir ancak gidebilirim. Kendimi çok kasıyorum cesaretim yok evde kendim yapabileceğim şeyler var mı doktor da parmak egzersizi ile başlayacağımızı söyledi. Benim durumumda olup evde yol kateden veya tedavi görenler nasıl bir süreç acaba bu daha çok başındayım ben..

Evde halleden çoook insan var. Maalesef ben de terapi almak zorunda kalanlardanım. Dilatörleri internetten temin ederseniz evde de başarabilirsiniz. Bence parmak sizi irrite edebilir. Yani ben parmakla nasıl olduğunu hiç bilmiyorum

Ben hem parmak hem de dilatör deneyen biri olarak dilatör tavsiye ederim. Dilatörlerden sonra içeriyi keşfetmek için parmak denemesi de yapabilirsin. Dilatör alacaksan onları al, gelene kadar nefes ve Kegel egzersizi yap.
Aynanın karşısına geç. Karnını şişirerek nefes alıp mum üfler gibi ( bunu bu siteden öğrendim ) nefes ver. Vajinanın açıldığını göreceksin.
Her gün düzenli Kegel egzersizi yap.

Dilatörler gelince 1.boydan başla. Arkada rahatlatıcı müzik açabilirsin. Bolca kayganlaştırıcı kullan. Dilatörü hemen içeri itmeye çalışma. Önce bi bölgene dokundur aparatı. Alışsın varlığına. Dilatörleri vajina girişine yerleştirirken gerginsen biraz bekle sakinleş .Sonra karnını şişirerek nefes al ve nefesini verirken sakince it içeri. İlk gün hepsini iteceksin diye zorlama kendini. 3te birini itsen bile yeterli ilk gün. Zaten alışkın olmadığın bir durum olduğu için bunda bile zorlanabilirsin.Bu kadar girmesi bile ilk aşamada güzel bir ilerleme Dozunda bırakmanı tavsiye ediyorum.
Ertesi gün yine aynı şekilde yap. Dünkünden fazla itebiliyorsan it. İtemiyorsan yine zorlama. Çünkü bu henüz alışma aşaması.
Her geçen gün biraz daha ilerlediğini göreceksin.

1.boya alıştım tamam artık rahat yapabiliyorum dediğinde 2.boya geç. Bunda da yine aynı şeyleri yap. Böyle böyle son boya geleceksin.

Arada inişli çıkışlı zamanların olabilir. Bir gün yaptığını ertesi gün yapamayabilirsin. Bu durum motivasyonunu düşürmesin. (Ben 5. Boyu yapabiliyorken bazen 4ü bile yapamıyordum.)

Ben dilatörler ilerliyorum. Şuan 3. Boydayım. Parmakla deneyemiyorum malesef

Evleneli 2 ay tam dolmadı. İlk gece oldukça heyecanlıydım, uzun bir ön sevişmenin ardından sıra penisi almaya geldiğinde bedenim onu istemedi sanki. Vücudumu kontrol etmekte zorlanıyordum. Penis içime girdikçe ben onu itiyordum. O geliyor ben onu istemsizce geri iktiyordum. Kontrol bende değil gibiydi tek hissettiğim acıydı. Eşim canımın yandığını fark edince çıkmak istedi fakat ben hayır diyerek büyük bir ısrarla işini bitirmesini istedim. Penisin ne kadarı girdi ne derece başarılı olduk bilmiyorum. Eşim memnun ben ise yaşadığım acı ve şaşkınlığın etkisyle ağlamaya başladım. Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Sonraki gün tekrar denediğimizde kayganlastirıcıyı fazla sürdüğümüzden mı bilmiyorum bir türlü denk getiremedik. Saatlerce uğraşmamıza rağmen penis deliğe girmedi bile. Acılı 2 birleşme daha oldu. Ben vücudumu o kadar sıkıyor o kadar kasıyordum ki anlatamam. Kasmasam acı olmayacağını bilmeme rağmen nasıl kastığımı anlamıyorum. Sonrasında vakit kaybetmeden doktora gittim. Doktor muayenesi de ilişki gibiydi ultrason aleti vücuduma girdiğinde bağırmaya başladım. Ağlıyor ve sabit kalamıyordum doktor şaşkınlıkla baktı bana. Herhangi bir sıkıntı olmadığını söyledi. Sıkıntı senin kafanda diyerek psikiyatıra gitmemi söyledi. Instagram'dan vajinusmus alanında çalışan bulduğum bir fizik tedavi uzmanina gittim. Şehir dışındaydı, baya da para verdim. Benimle 1.5 saat süren bir seans yaptı. Seans sonrası deneme ise başarısız oldu ve birleşme gerçekleşmedi. Çok üzüldüm, yıkıldım. Esimin tayini çıkmadığı için ayrı şehirlerde yaşıyoruz 15 günde bir anca görüşüyoruz. Her anlamla sıkıntılı bir süreç bizim için. Önceki geldiğinde benim için acılı olan bir deneme daha oldu. Eşime ne kadarının girdiğine bakmadan çıkma dedim tamamının girdiğini söyledi. Daha az acı çektiğini fark ettim dedi. Bundan güç alıp dün tekrar denedim fakat dün penisin girmesine hiç izin vermedim. Yapamadım, kasıldım eşime istemediğimi söyledim o da bıraktı. Parmak egzersizi denedim ilk gün serçe parmağı alabildim, 2. Gün bir boğumu zor gördüm. 3. Gün orta parmağın 2 boğuma yakın kısmını aldım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Kasılma olmasa penisi iktirmesem bir sıkıntı olmayacak acı olmayacak biliyorum fakat yapamıyorum. Vajinusmus değil başka bir şey mi benim durumum diye düşündük fakat doktor da vajinusmu dedi. Bu akşam üye oldum ve bu mesajı yazdım. Bir umut biri bana yardımcı olur diye çünkü hayat gittikçe zorlaşıyor. Eşim şu an çok anlayışlı kendimi ona karşı da mahcup hissediyorum. Paylaşılacak, kolay anlatılacak bir şey de değil.iyice bunaldım.

Merhaba dilatör sipariş etmediysen hemen etmeni tavsiye ederim

Canım merhaba , oncelıkle sana sunu soylıyıö cesaretın ıcın tebrık ederım. Cunku ben 2 yul boyunca asla yakınlastırmadım bıle. Korku evet beynımızde olan bısey. Sadece sen asırı gorev bılıncıyle bakıyosun olaya bu senın psıkolojını dogal olarak etkılemıs. Evet dogal bı surec olması gereken bısey evlılıkte ama sırf olsun dıye de kendını bu duruma sokma lutfen sen de bedenınde psıkolojın de cok degerlı. Ben yıllar sonra astıgımda dedım kı keske o kadar korkmasaydım keske kendımı boyle denıze bırakır gıbı reflekssız bıraksaydım hersey akısında ılerlıyor. Sana vajınusmus demek cok gelmıyor ıcımden acıkcası cunku cesaretıne hayran kaldım. Sana tavsıyem sadece su olur.sen zoru basarmıssın kendıne sunu soyle ben bı kere aldım hatta bı kac kere vajınan artık penısı tanıyor ıcın rahat olsun. Sadece kasma kendını bunu soz olsun dıye demiyorum rahat bırak boyle butun kaslarını sal esın uzaktaymıs madem gelene kadar yatakta uzan ve kendını sık tum vucudunu ve ardından vücudunda kas refleks yokmuscasına bırak kendını. Derın nefes ver salarken ıste bu sekılde ilişki esnasında kendını ve kaslarını nasıl gevsetecegımı ogreneceksın ve emın ol bu sadece bı kac saatını alacak. Bunalma yanındayız sen vajınusmus degılsın beynınde kodlamalar var sadece. Sana dedıgım seyın adı baska ulkelerde medıtasyon ama aslında tamamen vücudunu kontrol edıp nasıl rahatladıgını gormek…

Merhaba. Parmağa cesaret edebildim ama onun plastik oluşu beni korkutuyor. Sipariş edemedim henüz
Canım ben de dılatorla yendım ve asla korkma pembiş oyuncaklar gıbı ama su var bence once sana dedıgım sekılde bedenını rahatlat. Burda cok ınsan hepsınden allah razı olsun bana demıslerdı kı gırıs esnasından nefes ver uzunca ve aynı anda alt bedenını da bırak bunu ıkınarak yapabılırsın nefes verırken çişini yapar gıbı ıkınırsam orası bırazdaha acılıuor cunku. Dıyelım kı bunu da denedın ama olmadı ben o zaman dılator almanı tavsıye ederım. Parmak asla onermıyorum. Ne boyut olarak nede hıjyen olarak bana mantıklı gelmıyor parmak. Bıde korkuyorsan plastık dıye alma cunku bana ıyı gelen sana gelmeyebılır baskasına kotu gelen sana ıyı gelebılır. Oyuzden rahat ol tekrar dıyorum senın dılatorluk sevıyede oldugunu dusunmuyorum. Penısle alakası yok bence. Ben sadede dılatorla ordakı kasları kontrol etmeyı öğrendim ve dedıgım gıbı asla ıcıme alamıyordum dılatorla bunu yapabılecegıme ınandım.

Beni anlayan bir yorum. Çok teşekkür ederim cevabın ve beni yükselttiğin için. Sanırım tespitlerinde doğruluk payı var, biraz fazla görev bilincim var bunu düzeltmem gerekiyor

Dediğin gibi nefes ve kas çalışması yapmaya başlıyorum o zaman bugünden itibaren. Zaten yeni regl oldum başka bir şey yapamam. Durumuma ve inşallah gelişme gösterebilirim dilatör ya da başka bir şey ile devam etmeye çalışayım. Birinin tavsiye vermesi ve beni anlaması bile çok iyi geldi. Çok ama çok teşekkür ederim. İnşallah tez zamanda bu süreci atlatır bende başkalarına yardımcı olurum

Canım ne demek herkes yenecek adım kadar emınım cunku ben doktora gıttıgımde sen yaklastırmıyosun bıle nasıl yenecegımı dusunuyosun deyıp resmen basından savmıstı ajdjdjfjd. Şundan emınım ve ısrarla soylemeye devam edıcem bu durumu yasamayan kımse bılemez ama yuzde bı mılyon dıyorum her kadın yaradılıs olarak buna uygun yaratıldı bazı yabancı vajınusmus makalelerınde sunu gordugumde beynımde yenmeye karar verdım vucudum zaten bu olaya uygun yaratılmıstı tek sorun beynımdı “ normalde vajına gırısıne bır cısım degdıgınde komık olacak ama balık agzı gıbı o seyı vakumlama ve ıcıne cekme egılımındeymıs o gırıstekı kaslar aslında o yüzden var ıcıne cekebılmek ıcın” ama bız aman kıyamet kopacak dıye kendımızı korkuttugumuz ıcın gırıse ızın vermıyoruz aslında. Benım mottom korka korka su oldu . Kendımı denıze bırakır gıbı bedenımı salmak… sonra ne oldu bılıyo musunuz kıyamet kopmadı tek gozumle ılıskı sırasında ne oluyor dıye bakarken bıttıgını ve ınatla cekmek ıstedıgım olacagından emın oldugum acıyı(!) hıssetmedım akdjdfjjd. Allah hepımızı ılıskıye gırecek sekılde programladı . Avucunuzu sıkın basparmakla ısaret parmagı arasına bır cubuk bıle sokamayacaksınız cunku sıkmıssınız elınızı gevsetıp sıkınca olusan seyle cinsel iliskide vajınanın aldıgı sekıl aynı

Bu arada fındık kadar kayganlıstırıcı yeterlı olacaktır. Cok boca etmeye gerek yok . Cok acık komustugum ıcın rahatsız olan varsa affola. Ama bu durum maalesef acık konusmayınca anlasılmıyor. Esınız prezervatıf taktıysa yapısı kaygan oldugu için daha az da surebılırsınız sız. Esınızın surmesıne gerek yok. Merak ettıgınız ne varsa burdakı herkes sorsun rahatca. Benımde yendıgımde bu durumu yasayan her kadına yardım edecegım sozum vardı kendıme. Cozumu olmayan tek sey ölümdür. Gececek . Zaman kaybettım dıye de uzulmeyın hersey vaktine mahkumdur. Rabbim saglık versin bunlar geliiiiiip gecerr. Psikolojiniz cok onemlı . Once bunun farkında olun. Beni en yıpratan sey kadın gıbı hıssetmememdi , eşimin hakkına girdiğimi düşünmemdi. Ama hersey vaktinde güzel eee dünya burası kadınlarrrr elbet dertler olacak kızz. Ama gecen dertler güzeldir sükredin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…