Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Evet haklısınız onu da düşünüyorum bir yandan ama biz 2.5 yildir uğraşıyoruz bebek için vajinusmus olduğumu da geç anlayınca süreç uzadı ve artık olsun istiyoruz bir yandandan da diyorum o süreçte iyi ki olmamış evliliğimiz daha yeni oturdu bence biraz keyfine bakalım biraz akışına bıraktık aslında

Kızlar benimde bir 6-7 ay oldu yeneli fakat ağrım oluyor p.. tam girdiği zaman sonuna doğru acayip bir ağrım oluyor. Bu durum normal mi yani ne kadar daha sürecek? Çünkü ben çok bunaldım. Çocuk istiyorum. Yaşımda geçiyor. Takıyorum artık

Sonuna kadar girdiğinde benim de bazen son kısım zorlanıyor. Ama tamamen kasıyorum dersen eşin çıksın tekrar girsin canım

Sonuna kadar girdiğinde benim de bazen son kısım zorlanıyor. Ama tamamen kasıyorum dersen eşin çıksın tekrar girsin canım
Evet canım son ana geldiğinde ağrı oluyor. Anlam veremiyorum. Bekliyoruz biraz öyle ağrıya alışayım diye sonra çıkıyor tekrar giriyor falan ama ne kadar denersek deneyelim o ağrı oluyor. Git gel kısmını düşünemiyorum. Zamanla geçer değil mi?

Tam en sona geldiğinde bende de tepede bir yere dokunuyormuş gibi his oluyor. Git gel esnasında çok anlaşılmıyor o his aslında ilk sonuna kadar girdiğinde çok hissetmiş oluyorsun sadece

Yeni yendiyseniz zaten gün aşırı ilişki yaşayın alışmak için, çok ara vermeyin. Sık olursa hızlı alışırsınız, sonra gelsin bebek denemeleri

jinekolojik muayene oldunuz mu? düzenli ilişki 1 yılı tamamlayınca smear alıyor doktor, onu da mutlaka yaptırırsınız

Tabiki zaten kızlık Zarımı aldırmadan oncede dilator çalışıyordum 2 ye kadar aliyordum 3 uncusu zorlasamda girmiyirdu kizlik zarimin kalinligindn ama simdi aldirdim bol bolll egzersiz baska caresi yok

Tabiki zaten kızlık Zarımı aldırmadan oncede dilator çalışıyordum 2 ye kadar aliyordum 3 uncusu zorlasamda girmiyirdu kizlik zarimin kalinligindn ama simdi aldirdim bol bolll egzersiz baska caresi yok
Acaba kızlık zarından mı 3. Boy girmiyordu, yoksa kasları hala yönetemediğiniz için mi? Ben artık maalesef doktorlara da güvenmiyorum. Ama elinizden geldiğince kegel ile dilatör çalışması yapın sabırlı ve istikrarlı olun bu işin mucize çözümü yok çünkü

Umutsuzluğa düştüğünüzde 5. derece vajinismusu atlatıp çat diye normal doğum yapan beni hatırlayın.
Merhaba bende vajinismusu burdakilerin desteği ile yendim 6 ay sonra hamile kaldım şu an 5 aylik oldu ama doğumdan çok korkuyorum alttan muayene de filan halen panik oluyorum kasıyorum sizce normal doğum yapabilir miyim endişelerim var biraz

Muayene olabiliyorsunuz değil mi? Kasabilirsiniz, panikleyebilirsiniz elbette ama muayeneye izin veriyorsanız ve koşullarınız da el veriyorsa doğurursunuz tabi.

Bu arada tebrik ederim Sağlıkla, kolaylıkla gelsin minik

Muayene olabiliyorsunuz değil mi? Kasabilirsiniz, panikleyebilirsiniz elbette ama muayeneye izin veriyorsanız ve koşullarınız da el veriyorsa doğurursunuz tabi.
Evet yani ah uh ederekte olsa oluyorum sadece panik oluyorum o kadar hani dogumda da aynı şey yaşarsam kasarsam sorun olur mu gerçi doktoruma sordum bisey olmaz diyor vajinismusu sil aklından dedi

Evet yani ah uh ederekte olsa oluyorum sadece panik oluyorum o kadar hani dogumda da aynı şey yaşarsam kasarsam sorun olur mu gerçi doktoruma sordum bisey olmaz diyor vajinismusu sil aklından dedi
Normal doğum vajinismusun yanında devede kulak bence. Siz hem yenmissiniz hem muayene olabiliyorsunuz. Normal doğuma uygunsaniz çok rahat doğum yaparsınız hiç endişelenmeyin

Doğum sürecinde insanın aklına hiç kasar miyim gibi şeyler gelmiyor emin olun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…