Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Tebrikler öncelikle, çok güzel yol almışsınız hatta vajinismus bitmek üzere neredeyse 🍀❤️
Çok normal, bazen normalde yapabildiğimiz aparatları yapamayabiliriz. Neden yapamıyorum ya normalde yapıyordum stresi eklenince olacağı varsa da olmayabiliyor. Zorlamayın, stres yapmayın. Biraz ara verin. Kafanızı boşaltın. Bunun da normal bir durum olduğunu ve geçici olduğunu unutmayın. Yarın ya da birkaç gün sonra tekrar deneyin birden başlayarak. 🌸
Az kaldı diye seviniyordum bende. Bu gece tekrar deneyecektim ama bir kaç gün ata vermek daha iyi olacak gibi. Teşekkürler 🙏 💓

Arkadaşlar ben 3. aparatı sorunsuz yapabiliyordum. Hatta zevk bile alıyordum ama son denemem de yapamadım. Zorladım, karnım ağrıyor hala. 1 saate yakın uğraştım. Yardımcı olun :KK43:
Yaptığım şeyi yapamadım ya
bazı günler böyle olabilir gayet normal. Yarın daha sakin bir şekilde bir şey izlerken veya dinlerken egzersizleri yapmaya çalışın.

Onu kullanmadım ama viaxi durexe göre daha uzun süre gidiyor. İsterseniz bir deneyin
Ben de viaxi glide su bazlı kayganlaştırıcı kullanıyorum (doktorum tavsiye etmişti) Hemen kurumuyor. Oldukça uzun süre gidiyor. Fotoğrafını ekledim🌸

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    128,7 KB · Görüntüleme: 19
merhaba 9 aylık evliyim ve bu dertten mustaribim. son 1 aydır sayfayı takip ediyorum. burada okuduklarımla kendimce bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Vemcain sprey, dilatör ve kayganlaştırıcı kullanıyorum. dilatörle ilk üçünü rahatça yaptım ama 4 numara hiç olmayacak sandım ama 1 haftalık çabalarım sonucu son iki gündür yerleştirebiliyorum. Dün eşli deneme yapmaya çalıştım ama olmadı. sanki 4 numara ince kaldı :KK43: pozisyon sıkıntımız var bir de fazla kilolar:) tavsiye istemeye geldim sizce bir sonraki adım nasıl olmalı daha kalın bir dilatör mü almalıyım? hala duvar hissini aşamıyorum
Canım bide emlayı dene istersen. Ben 4 yıl eşimle birlikte olamadım. Emla krem aldım tam birleşme oldu

Merhaba bu viaxi gel hamile kalmaya engel olur mu acaba , benim doktorum da aynısını vermişti
Hamile kalmayı kolaylaştıran kayganlastiricilar var onları deneyebilirsiniz. Diğerleri hamilelige engel değil ancak sperm yavaşlatabilir uyarıları var. Gerçi ben durex kullanırken hamile kaldım.

Hiç üzülmeyin. Bu biraz sabır işi açıkçası. Derin nefes alıp verin, burundan alıp ağızdan nefesi verin. Sonra yavaşça dilatörü yerleştirin. Zorlandığınız yerde nefes tekniği uygulayarak dilatörü biraz itin. Hafif ıkındığınızdada giriş açılıyor. Pes etmeden denerseniz zamanla 4 e kadar çıkarsınız. Kayganlaştırıcı sürün muhakkak.
Merhaba bunları yapıyorum ama giriş kısmı çok zor ve içerdeyken yanma oluyor napmam gerekiyor

Merhaba bunları yapıyorum ama giriş kısmı çok zor ve içerdeyken yanma oluyor napmam gerekiyor
Diyafram nefesi var (nefes alırken karnınızı şişirip indirdiğiniz) bunu bir süre çalışın. Sırt üstü yatıp sadece diyafram nefesi alıp verin. Panik anlarda insanı sakinleştiriyor. Vajinismusta panik olduğumuz zaman kasıyoruz kendimizi ve yanma oluyor. O sırada diyafram nefesi alıp verirken ıkının. Orası açılacak zamanla bu şekilde. Başlarda yanma olacak. Geri çekilmeyin. Durup nefes egzersizi yapıp tekrar deneyin. Bu şekilde yenersiniz.

X