Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Öncesi ayna egzersizi yap vücudunu tanı dokun korkma kendinle barışık ol gün içinde sürekli bacaklarını açarak oturmaya çalış
Birde beni çok rahatlatan Doktor Müjdegül Karacanın vajınusmus videolarını izle

Aparatı kullanırken bol kayganlaştırıcı yada su bazlı ultrosan jeli kullanabilirsin.İsterseb emla krem anestol krem yada vemcaine sprey kullanabilirsin ben aldım ama kullanmamıştım.

aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver) ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın unutma 😘

Öncelikle nefes egzersizi ve kegel ile başlamalısın doğru nefes alıp vermek çok önemli kegel egzersisi çiş tutup bırakma hareketi kasını kendin yönetiyorsun. Jel almalısın kayganlik önemli.

Pozisyon önemli kasılmaman için. En önemliside 1.ciyi ittirmeye çalışırken minik ama güçlü ittirmelisinki diğerlerini de o kolaylıkla yapabilesin. Sabır ve pes etmek yok .

Olmuyor olmayacak diye olumsuz düşünce sözcüklerde yok .Sen beynindeki o olumsuz düşüncelerden daha güçlüsün. O seni değil sen onu yeneceksin .Bunun bedeninle değil psikolojik bir hastalık olduğunu kabul et .Evet bir operasyon geçirmiş olabilirsin sonuçta onu atlattın. Gerisi şimdi en kolayında en son dilatör bile bir günde yapabilirsiniz kızlar♥️

Kesinlikle. Parmak veya dilatör olmadan, bunlardan biriyle her gün ödev yapar gibi düzenli çalışmadan ne yazık ki bu illet yenilmiyor. Kaslarımız ve zihnimiz yavaşça korktuğumuz şeylerin hiçbirinin gerçek olmadığını öğreniyor böylece.

İdrar, büyük tuvalet ve vajina aynı kas grubuyla çalışıyor: pelvik taban kasları. Bunlardan en büyük bedeni vajina, sonra anüs ve en son uretra.

Örneğin, çok çişimiz var. Tuvalete gidiyoruz ve klozete oturunca hemen pelvik taban kasları gevsiyor ve idrar çıkışına izin veriyor. Veya tam tersi büyük tuvaletimiz var ama dışarıdayiz. O kasları yönetip tuvaletimizi tutup eve gelince klozete oturdugumuz an pelvik taban kasları gevsiyor ve tuvaletimizi yapıyoruz. Bunu daha çocukken öğrendik ve artık "evet şimdi tuvaletteyim nefes alıp veriyorum kaslarımı gevsetiyorum ve hop tuvaletimi yaptım" diye kendimize komut verip yapmıyoruz. Otomatiklesti. Nasıl ki çocukken bunu öğrendik ve artık düşünmeden olağan bir şekilde bunları gerceklestiriyorsak şimdi de vajina girişindeki pelvik taban kaslarına bunları öğreteceğiz.

Allah bizi ilişkiye girecek, çocuk doğuracak bir formatta yaratmış. Biz korkularımız yüzünden bunu şu anda yapamıyoruz. Bize verilen organı, veriliş amaçlarından biri için kullanamıyoruz. Vajinismus geride kalınca nasıl ki tuvalette düşünmeden çiş yapabiliyorsak ilişki esnasında da kaslarımızı nasıl kullanıp penisi hiç düşünmeden otomatik bir şekilde alabileceğimizi öğrenmiş olacağız.

Tuvalette çişinizi yaparken tutun, bırakın. İşte bize lâzım olan kas bu. Parmak veya dilatör çalışırken aynı mantığı uygulayacagiz. Parmağı veya dilatöru vajina girişine getirin. Korktunuz, gerildiniz, stres yaptınız ve kendiniz kastınız. Tıpkı tuvalette çiş yapar gibi siz kendinizi sıkın, sonra bırakın. Sıkın, bırakın. Sonrasında sık bırak yaparken bırak yaptığınız bir an yavaşça parmak veya dilatöru ilerletin. Yine mi kastınız bekleyin. Sakın geri çekmeyin. Nefes alın verin. Sakinlesmeye çalışın. Yine tut bırak yapın ve bırak yaparken yine ilerleyin. Minicik minicik böyle böyle aynı yöntemle devam edin. Bol kayganlastirici kullanmayı da ihmal etmeyin.

marmeladova marmeladova kuzumun mesajı 💕😍

Arkadaşlar özel bölgesine dokunamayanlar dilatör kullanmadan önce bir kaç gün Veya bir hafta size bağlı masaj dokunma çalışmaları yapsınlar . vajina girişi yerini öğrensinler bilgilendirici videolar izlesinler .

Dokunurken elinize kayganlaştırıcı veya yağ alıp öyle dokunun . Yavaşça ve nazikçe masaj yapın eşinize yaptırın önce buna alışın. Hemen sonra dilatör çalışmalarını yapabilirsiniz.benden tavsiye 🌸🌸 inşallah herkes yener zor değil yapabilirsiniz .

Benim şu taktik çok işe yaradı aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver)

ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın sakın unutma 🥰

bunu burada bir arkadaşta paylaşmıştı oradan aldım🤩

EŞLİ DENEME YAPACAKLAR İÇİN

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

POZİSYON İÇİN

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺

☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻

Bu konuya mutlaka göz atın pes etmeyin kızlarrr❤️❤️

R Rabiamuallime
D dhshhs
Kızlar alıntıladıgım sayfaları okur musunuz.Burada neler yaptım yazıyor 💐

hayır kalındı aldırdım bugün 3uncu günüm ama bakimini nasıl yapicam kaç gune duş alip normal yaşantıma donucem ya baticon surmekten sıkıntı geldi
Ben çok az merhem sürmüstüm tabi aynı zamanda vajinismus olduğum için sürmeyi de becerememistim bana doktor baticon vermedi sadece merhem ve antibiyotik yazmıştı ben 4 gün sonra ilk duşumu aldım kendiliğinden geçiyor zaten 2 Ay sürmüştü benim iyileşmesi

Ben çok az merhem sürmüstüm tabi aynı zamanda vajinismus olduğum için sürmeyi de becerememistim bana doktor baticon vermedi sadece merhem ve antibiyotik yazmıştı ben 4 gün sonra ilk duşumu aldım kendiliğinden geçiyor zaten 2 Ay sürmüştü benim iyileşmesi
Bana ped , peçete falan yasak gazlı bez kullan dedi enfeksiyon kaparsin yoksa dedi baska bişi demedi hee tuvalet sonrası baticon sur dedim ama baticon surmekten biktim

Dr nazife ergen e gitmiştim ben hatta ameliyattan once de gidip kizlik zari ameliyatına gerek var mi diye ondan teyit almıştım biraz araştırın kendisini ben cok memnun kaldım sorunuz olursa yine sorabilirsiniz fiyat vs
Onlada konuştum da fiyati çok uç bakalım iyilesince yenemezssem pelvik iğnesi vurdurucam

Dr nazife ergen e gitmiştim ben hatta ameliyattan once de gidip kizlik zari ameliyatına gerek var mi diye ondan teyit almıştım biraz araştırın kendisini ben cok memnun kaldım sorunuz olursa yine sorabilirsiniz fiyat vs
Bide benim lazerle oldu lokal anesti herşeyi gordum rahattı vajinusmus olsam bu kadarina izin verirmiydim bilmiyorum

Bana ped , peçete falan yasak gazlı bez kullan dedi enfeksiyon kaparsin yoksa dedi baska bişi demedi hee tuvalet sonrası baticon sur dedim ama baticon surmekten biktim
Antibiyotik yazmasi lazim aslinda her ihtimale karşı ben bir sey olacağını sanmıyorum
Bide benim lazerle oldu lokal anesti herşeyi gordum rahattı vajinusmus olsam bu kadarina izin verirmiydim bilmiyorum
4 6 hafta sonra ilişki deneyin olmazsa yine baska çareler ararsınız ama doktor olunca dediğiniz gibi biraz maliyetli oluyor ben çalıştığım için karta taksit yaptırdım ödüyorum taksitle,

Onlada konuştum da fiyati çok uç bakalım iyilesince yenemezssem pelvik iğnesi vurdurucam
Bu iğnelerden fazla medet ummayın. Vurduran kişiler hala ilişkiye giremedi bu sitede de örnekleri var. Bu hastalığı yenmek istiyorsanız kendiniz yeneceksiniz ne yazık ki mucizevi sihirli bir el yok, dokunduğunda iyileşsin. Kendiniz evde dilatör veya parmak vs çalışamayacaksınız uzman desteği alın mutlaka.

Umutsuzluğa düştüğünüzde 5. derece vajinismusu atlatıp çat diye normal doğum yapan beni hatırlayın.
Yaa süpersiniz 👏bende yendim cok şükür 1.5 ay oldu bişey sorucam size bizde bebek düşünüyoruz zaten baştan beri korunmuyorduk şimdi ilişki oluyor ama tam boşalma anında ben yine kendimi kasıyorum sizce bu gebeliğe engel olur mu siz ne zaman hamile kalmıştınız

Yaa süpersiniz 👏bende yendim cok şükür 1.5 ay oldu bişey sorucam size bizde bebek düşünüyoruz zaten baştan beri korunmuyorduk şimdi ilişki oluyor ama tam boşalma anında ben yine kendimi kasıyorum sizce bu gebeliğe engel olur mu siz ne zaman hamile kalmıştınız

(Tetikleneceğini düşünenler lütfen ikinci paragrafı okumayın, kapatın.)

Tebrik ederim 🍀 💜 Yendikten sonra 11. ayda hamile kaldım. Penetrasyon halindeyken kasmaniz gebeliğe engel değil elbette. Bir müddet korunup ilişkide tamamen rahat olduktan sonra gebeliği düşünmenizi tavsiye ederim ama. Çünkü gebelik ne getireceği hiç belli olmayan bir süreç.

Ben hamileyken neredeyse ilk üç dört ay kanamalarım yüzünden vajinal fitil kullandım, yine ilk üç ay sürekli kanamam olduğu için hep vajinal muayene oldum. 38. haftada bebeğimin içeride kakasını yaptığı şüphesini elemek için vajinal sürüntü testi verdim, normal doğum istediğim için çatı muayenesi oldum vs. Vajinismusu tamamen yenince hepsi o kadar kolay oluyor ki, sanki kulak muayenesi gibi geliyor insana.

Herkes sağlıklı, sorunsuz ve rahat gebelik geçirse keşke ama maalesef bu tür durumlar da olabiliyor, o yüzden naçizane önerim bir müddet her şeyin keyfini çıkarın. İlişkiye tam adapte olun, sonra inşallah Allah size ve isteyen herkese sağlıkla kolaylıkla bebek(ler) nasip etsin.🤲🏻🍀

Son düzenleme:
X