Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Yanması da normal ilk etaota . Sıfır acı olcak diyip geri çekilmeyin. Herkeste sıfır acı olmuyor . Hafif yanabilir devam edin

Arkadaşlar vajinismus var tabiki ama, vajinismusum diyenlerin büyük çoğunluğu da yeterince hazırlanmamaktan dolayı ilişkiye giremiyor.. En önemlisi ön sevişme, eşiniz ön sevişmeyi yeterince uzun tutarak sizi ne kadar gevşetirse ve vajinanız yeterince ıslanırsa okadar kolay birleşme oluyor. Eşiniz sizin zevk noktalarınızı keşfetmeli ve ona göre ilgilenmeli, enaz 30 dakika ön sevişmeden sonra rahatlıkla birleşme olur. Düşünün oradan çocuk çıkıyor okadar esnek yani.

Sen istediğin kadar seviş o an geldiğinde kasılma oluyor, kendini istemsiz geri çekiyorsun. Birleşme elbette olur önce zihinde olması lazim ama..

Merhaba,
Dilator ile calisirken hic kanama yasayan oldumu?
Benin deneyimim soyle oldu;
1.en kucuk boydan bi üstüne aylarca gecemeyince wemcain spray ile 2i ve snr 3u denedim 1kez, ve ancak ole basarabildi ve mutlu da oldum.
Snr 3u denedigim gece, 4 en büyük boya gectim ve brz zorlansam da yarim saat yavaş yavaş yaptigim denemede tamami girdi iceriye snr
azcik gel-git bile yaptim sprayin etkisi ile anca dilator cikarinca yatak kani görünce sok gecirdim. Kana kdr mutlu ce umut dolu idim o gece
Snr kanama devam ettik sprayin etkisi de gecince inanilmaz aci ve agri tabi. Pempe akintilar agri sizi cisde yanma derken herşeyden tiksin iim ve bu tam 1haftamı aldı 8.gündeyim hala da süürt hissetmiyrm.
Kızlık mı bozdum duvarmı zedeledim kanattım bilmiyorum.
Bidaha da denemedim deneyesimde yok şu an.

Bakire olan arkadaşlaarın yani oldu zamalarda bu dilatorler ile yaşadığı deneyimleri öğrenmek isterim brz panik olmuş durumdayım ve umutsuz...

Teşekkürler şimdiden!!

Senin konunda da yazmıştım. Tekrar yazmış olayım diğer arkadaşlara da faydası olur belki. Ben ilk 3 hafta eşimle vajinusmus olmama rağmen birlikte olmaya çalıştığım için(4-5 sefer) her birlikteliğimde kanama ve acı oldu. Kızlık zarı desen hadi ilkinde oydu diyelim diğerleri neydi? Tamamen kasma kaynaklı zorlanma oldu, ordaki kasları hareket ettiremediğinde uyuştursan da bunlar olabilir. Senin kızlık zarın bozulmuş olabilir ama bu idrarda yanma ve günlerce acının ondan dolayı olduğunu düşünmüyorum. Kasma nedeniyle hissetmesen de zorlama oldu o bölgede. O yüzden öncelikle çalışmana kegel egzersizi ile başla. Sonrasında sırasıyla dilatörler ile devam et ve hazır olmadan bir sonraki numaraya geçme. Burda çok güzel paylaşımlar var bulabilirsem alıntılıcam onları oku ve uygulamaya çalış çok faydası olacak

Mantıklı vaginismus olmayan bazı arkadaşlarım ilk ilişkilerinden sne kızlık zarından ötürü böle bikaçgün hatta 1haftayabkdr böle acı suyduğunu kanama olduğunu da söyleyende oldu ama neloursa olsun beni travme etti yaşadıklarım geçen hafta bidaha bişey yapasım kalmadı.
Çok teşekkür ederim valla aylardır bu sitede vaginismusla ilgili okumadığım başlık cvp va kalmadı bende hala ilerleme yok ama
Çok ama çok teşekkürler tekrar okucam!

Bence bu konuyu uzatmamak , erteleyerek senelere hatta aylara yaymamak gerek. Karşı tarafın sabrı azalırsa çok zorlaşır. Bu yüzden boşanan insanlar var. Çözüme gelince yapılması gereken şey yeni bir kas hafızası oluşturarak kaşların gevşemesini sağlamak

Merhaba arkadaşlar sevincimi burda paylaşmak istiyorum.Uzun zamandır vajinismus yaşıyordum sonra tedavi oldum.
3 önce yenmiştim ve şuan hamileyim
Kesinlikle ertelemeyin hem ilişki öyle kafada kurduğu gibi birşey değil kendinizi bıraktığınız zaman zevk bile alıyorsunuz.
Ama en güzel şeyi şuan içimde bir can taşıyorum inşallah sizlerde bu hastalıktan kurtulursunuz ve bebişleriniz olur

ucu girdikten sonra tıkandığınız yerde bekleyip çişini yapar gibi yapıyor musun? Yaptığın halde olmuyorsa krem veya spreyden yardım al canım en iyisi
Merhaba, ben de dilatörlerin hepsini denedim. İlk dört boyu emla krem ile yaptım. 5.boyu da emla krem olmadan sadece kayganlaştırıcı kullanarak denedim ve çok rahat girdi. Hiç zorlanmadım. Üç dört gün bu boyla devam ettim sonrasında regl oldum. Regl sonrası dilatör deneyip ardından eşli deneme yaptık fakat olmadı başaramadım, penisin baş kısmı giriyor gibi oluyor ama kaslardan ileri gidemedim. Yanma hissi oluyor. Bu noktada biraz bekliyorum sakinleşmek için. Beklediğim için de penisin sertliği gidiyor. Afedersiniz onu tekrar vajinaya girecek hale getiriyorum ama vakit geçtikçe de bendeki vajina açıklığı gidiyor. Biliyorum ki o çıkınca zaten yanma hissi de gidecek ama kaslara engel olamıyorum. Henüz iki defa eşli deneme yaptım. Son boy dilatöre daha fazla mı çalışmalıyım? Önerilerinize ihtiyacım var lütfen fikir verebilir misiniz?

Merhaba, evet son boy dilatörle yarım saat falan çalışıp eşli deneyebilirsin. İstersen anestol, emla gibi kremlerde sadece ilk ilişkiler için destek alabilirsin. Eşin girdikten sonra hep çişini yapar gibi sal sürekli bunu yapmalısın eşin o esnada devam etsin git gel yapmaya başladığı gibi sertleşir. Yani çıkartmamaya çalışın yumuşasa da hareket etsin içinde. İlk tam girişi sağlarken biraz sızı oluyor orda hafif dişini sıkıp çişini yapar gibi gevşek kalabilmek çok önemli. Sıktığını hissettiğin an bacaklarını ve kendini uyur gibi sal kontrol edebilirsin çünkü 5. Boyutu yapabilen penisi çok rahat yapar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…