Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

merhaba, spreyle devm et o zaman bir süre ama arada spreysiz dene çünkü illa bir gün sakinlemiş olacaksın :)
Canım benim spreyle değilde emla krem aldım denedim ben :)) emla , spreyden daha etkiliymiş sanki. Yani her pozisyonda denedim, o kadar rahattım ki şaşırdım kendime ve hiçbir şey hissetmedim ağrı anlamında fakat gece yanma çok oldu o bölgede uyutmadı beni. Krem mi tahriş etti yada Acaba çok fazla zorladım diye mi oldu bilemedim.

Canım benim spreyle değilde emla krem aldım denedim ben :)) emla , spreyden daha etkiliymiş sanki. Yani her pozisyonda denedim, o kadar rahattım ki şaşırdım kendime ve hiçbir şey hissetmedim ağrı anlamında fakat gece yanma çok oldu o bölgede uyutmadı beni. Krem mi tahriş etti yada Acaba çok fazla zorladım diye mi oldu bilemedim.
Kremden de olabilir, yanma geçene kadar ara verin 😊 birkaç ilişkiden sonra kreme ihtiyaç duymayacaksın zaten 🙌

Arkadaşlar selam, ben hala bu illetle savaşıyorum.. ucunu aldığımda aşırı yanma oluyor kayganlaştırıdan dolayı olabilirmi? Çünkü kayganlaştırıcıyı direk vajen bölgeme sürdüğümde de çok yanma olmuştu. Kayganlaştırıcı dışında oranın ph'ınada kötü gelmeyecek bir şey önerirmisiniz?

Arkadaşlar selam, ben hala bu illetle savaşıyorum.. ucunu aldığımda aşırı yanma oluyor kayganlaştırıdan dolayı olabilirmi? Çünkü kayganlaştırıcıyı direk vajen bölgeme sürdüğümde de çok yanma olmuştu. Kayganlaştırıcı dışında oranın ph'ınada kötü gelmeyecek bir şey önerirmisiniz?
Ultrason jeli kullanan var canım, dene istersen

Anlıyorum umarim size uygun yöntemi kesfedersiniz burada genelde aparatla yenildi. Bende cinsel terapi ve parmak egzersizi ile yenmiştim. Aparat yapamıyorsanız parmak denediniz mi hic ya da kulak çubuğu ? Daha küçük bir nesne ile mi başlamanız gerekiyor acaba diye düşündüm.
Lütfen yanlış anlamayın sizi zorlamak adına demiyorum. Sizde zaten muhtemelen birçok yöntem düşünüp arastirmissinizdir. Cerrahı yöntemler denilen sanirim kızlık zarı operasyonu olabilir. O da vajinismusu direk geçirmiyor sadece kızlık zarı kalın olanlar için daha kolay ilişki vaad ediyor.
Vazgeçmeyip denemiş olmanızı da tebrik ediyorum ve su anda da vazgeçmiyorsunuz. Bu istek çok değerli öncelikle. Biz bu şekilde yendiğimiz için başka bi onerim olamıyor ne yazikki :KK43:
Nasıl yendiniz bilgi verir misiniz

Canım ben bebe yağı falan kullandım oda iyi, yakmıyor.

Kızlar sizden bir ricam olacak konuyla ilgisiz 🥹İstanbul’da yakınım ameliyat olacak yarına kadar O Rh negatif 5 ünite kan bulmamız gerekiyor 2 ünite kaldı😔 kan grubu uyumlu olan vermek isteyen olursa bana yazabilir misiniz 🙏en yakın kızılaya vereceğim numara ile bağış yapabilirsiniz 🙏

Kızlar sizden bir ricam olacak konuyla ilgisiz 🥹İstanbul’da yakınım ameliyat olacak yarına kadar O Rh negatif 5 ünite kan bulmamız gerekiyor 2 ünite kaldı😔 kan grubu uyumlu olan vermek isteyen olursa bana yazabilir misiniz 🙏en yakın kızılaya vereceğim numara ile bağış yapabilirsiniz 🙏
Allah rızası için 🙏şimdiden teşekkür ediyorum inşallah bulurum

Kızlar selamm, mart ayına terapi için randevu aldım ama o zamana kadar eşimle hala deniyoruz birlikte olmayı.. dün akşam bir pozisyon keşfettim, eşimin kucağında arkamı dönüp yerleştirdiğimde otursam girecek sanki, kayganlaştırıcıda sürdüm ama ben çok fazla ıslanamadığım için oturmaya cesaret edemedim. Bu pozisyonda dahamı çok açılıyor böyle yenen varmı?

Kızlar selamm, mart ayına terapi için randevu aldım ama o zamana kadar eşimle hala deniyoruz birlikte olmayı.. dün akşam bir pozisyon keşfettim, eşimin kucağında arkamı dönüp yerleştirdiğimde otursam girecek sanki, kayganlaştırıcıda sürdüm ama ben çok fazla ıslanamadığım için oturmaya cesaret edemedim. Bu pozisyonda dahamı çok açılıyor böyle yenen varmı?
Canım ben kayganlaştırıcı çabuk kuruyor ve kuruduğu içinde acı hissediyorum diye bebe yağını bolca sürüp denemiştim direk girmişti. Acı yine oldu ama kayganlaştıcıdaki gibi değildi. Uygun pozisyonun bu dediğin şekildeyse eğer bebe yağı ile deneyebilirsin.

Geçmiş olsun canım Allah şifa versin. Uyumlu değil benim keşke olsaydı 😞

Arkadaşlar merhsba. Bir sorum olacaktı. Vajinismusu yendikten sonrw gebe kalanlar ne kadar sirede gebe kaldınız ? Vajinismusun etkisi oldu mu ? Ben yeneli 4 sy oldu 2 ay korunduk ama 2 aydır korunmuyoruz hatta bu ay ovulasyon testiyle yumurtlama takibi yapıp o günleri değerlendirdik . Kayganlaştırıcı dahil hiçbir şey kullanmıyoruz . Her şey normal . Sizin süreç nasıl ilerledi?
Ben hep kayganlastirici kullandım, en başından beri hiç korunmadik. 11. ayda hamile kaldım.

Ben o pozisyonda yenmiştim

X