Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kizlar bende yaklasik 3,5 senedir Vajinismusum. Yurtdisinda kaliyorum ve burda bana kimse yardimci olamiyor..
Dilatörleri sorunsuz alabiliyorum artik.
Hatda esli demede „oluyor“ ama yanma, kasma oldugu icin bagiriyorum hemen esime yeter bukadar baska zaman yine deneriz diyorum :KK43:.
Bir kac gün önce birbiirmize yaklasdik bi dene istersen dedim affedersiniz cub diye girdi 🥲 iki üc kere öyle yaptik sonra yanmam oldu esime bosver dedim.. cok sasirdim birden öyle olmasina.
Nedense yinede cok umutsuzum olmicak diye korkuyorum kendimi cok feci halde kasiyorum.. yakinda istanbula gitmeyi düsünüyorum bana öneri bileceginiz bi dokdor varmi ? Artik ikimizde cocuk istiyoruz ve bu asamayi gecmek zorundayim kontrollere gidemiyorum kadin dogum dokdoruma.
Dokdorum herseferinde artik bakmam lazim diyip duruyor ama o asamada kendimi kasarim canim yanicak diye cok korkuyorum :KK43:

Bilemiyorum hiç deneyimim olmadığı için orada neler oluyor ben nasıl rahatlatacağım kendimi falan vs çok acemi hissediyorum kendimi 😊 ama bir kaç gün 3 boyla çalışmayı düşünüyorum 4 e geçmeden mantıklı mı sizce de
3e iyice alışmadan 4e geçme o şekilde daha sağlam adımlarla ilerlemiş olursun. Kolayca yapabilir hale gel içerde dairesel hareketler ileri geri hareketler yaparak vajinayı alıştır iyice sonra 4.aparata geçersin

Kizlar bende yaklasik 3,5 senedir Vajinismusum. Yurtdisinda kaliyorum ve burda bana kimse yardimci olamiyor..
Dilatörleri sorunsuz alabiliyorum artik.
Hatda esli demede „oluyor“ ama yanma, kasma oldugu icin bagiriyorum hemen esime yeter bukadar baska zaman yine deneriz diyorum :KK43:.
Bir kac gün önce birbiirmize yaklasdik bi dene istersen dedim affedersiniz cub diye girdi 🥲 iki üc kere öyle yaptik sonra yanmam oldu esime bosver dedim.. cok sasirdim birden öyle olmasina.
Nedense yinede cok umutsuzum olmicak diye korkuyorum kendimi cok feci halde kasiyorum.. yakinda istanbula gitmeyi düsünüyorum bana öneri bileceginiz bi dokdor varmi ? Artik ikimizde cocuk istiyoruz ve bu asamayi gecmek zorundayim kontrollere gidemiyorum kadin dogum dokdoruma.
Dokdorum herseferinde artik bakmam lazim diyip duruyor ama o asamada kendimi kasarim canim yanicak diye cok korkuyorum :KK43:
Canım merhaba, ben doktora gitmedim diğer arkadaşlar yardımcı olacaktır. Ben mevcut durum için yazmak istedim. Benim vajinusmusum da ağrılı birliktelikle ilgiliydi. O yüzden tüm dilatörleri yapıp son boyu dakikalarca çalıştım anestol kremi son boya sürüp içerde beklettim. Sonra eşli yaptım kesinlikle daha kolay oldu. Zaten birkaç sefer bu şekilde birlikte olduktan sonra bir daha sürmene gerek kalmıyor normale dönmeye başlayacak. Yurtdışında olduğun için anestola ulaşamayabilirsin. Ama emla krem yurtdışında da var. Emla kremi aynı şekilde dilatöre sürüp içeride beklet öyle bi deneme yapın 😊

Kızlar merhaba, elimde asla paketini dahi acmadigim emla krem var. İsteyen varsa özelden yazabilir gönderebilirim. Gizlilik önemli bu arada benim için de🙏sadece dilatorleri ve iki kez kullandığım spreyi attım. Ama emlayi hiç kullanmadim ve yazın 600 lira gibi biseye almıştım boşa gitsin istemediğim için yazıyorum 🙏

Kızlar merhaba, elimde asla paketini dahi acmadigim emla krem var. İsteyen varsa özelden yazabilir gönderebilirim. Gizlilik önemli bu arada benim için de🙏sadece dilatorleri ve iki kez kullandığım spreyi attım. Ama emlayi hiç kullanmadim ve yazın 600 lira gibi biseye almıştım boşa gitsin istemediğim için yazıyorum 🙏
Ek olarak cem keçenin vajinismus kitapları da var, onları da elimden çıkaracağım. 🙏

Evde, yenmiş biri olarak, temizlik yapıyorum galiba🙈
Ne güzel, hayalim bu benim de en yakın zamanda.

Aslında ben de yendim sayılır, bu haberi vermek isterim. Burada bana desteği olan çok insan oldu. Herkese teşekkürler🙏 En yakından teşekkür etmek istediğim kişi ise Zezeportuga Zezeportuga . İlk aparatlarla bakışıp ağlarken öyle bir destek olmuştu ki bana. Sağol sevgili Zeze❤️

Nereden nereye diyor insan, her gün az da olsa çalıştıkça ilerlemeye çalıştıkça oluyor arkadaşlar. Birden kurtulmak da mümkündür ama yavaş yavaş adım adım da ilerleniyor. Aparat hiç ilerlemese bile o alışma hissinin faydası oluyor. İlk başlarda öyleydi, hiçbir ilerleme olmasa da aparatı elime alıp nefes çalışması yaptım ve zamanla oraya dokunma hissine alıştım, bu bile faydalı oldu. Sonrasında ilerleyebildim adım adım.

Yendim demek yerine yendim sayılır diyorum çünkü kısa da olsa aparat çalışıp sonra başarabiliyorum hala. Gerginliğimi ve ağrıyı da tümden atamadım üstümden ama yine de olması güzel bunun. Zamanla daha iyi olacağını da umuyorum. Darısı tüm bu dertle uğraşanları başına.

Destek olabileceğim her şey için ben de buralardayım, hepimize kolaylıklar diliyorum...

Canım merhaba, ben doktora gitmedim diğer arkadaşlar yardımcı olacaktır. Ben mevcut durum için yazmak istedim. Benim vajinusmusum da ağrılı birliktelikle ilgiliydi. O yüzden tüm dilatörleri yapıp son boyu dakikalarca çalıştım anestol kremi son boya sürüp içerde beklettim. Sonra eşli yaptım kesinlikle daha kolay oldu. Zaten birkaç sefer bu şekilde birlikte olduktan sonra bir daha sürmene gerek kalmıyor normale dönmeye başlayacak. Yurtdışında olduğun için anestola ulaşamayabilirsin. Ama emla krem yurtdışında da var. Emla kremi aynı şekilde dilatöre sürüp içeride beklet öyle bi deneme yapın 😊
Ben yine ertelemeye başladım 😔

Ben yine ertelemeye başladım 😔
Şimdi düşün bakalım.
En yakınını. En sevdiğin kimse canım. Esin, annem, baban, arkadaşın.
Sana geliyor ve kimseye söylemediği bir hastalığı olduğunu söylüyor.
Bak. Hemen tıkır tıkır işliyor beynin. Ne yapabilirim diye. Hemen o dk hangi hastaonede kim var hangi uzman ne demiş Google da ne yazmışlar kimler nasıl yenmiş neler yapmışlar. Öğrenirsin. Hatta parasını bile sen ayarlamaya çalışırsın. Gerekirse borç bile bulursun onun adına. İşini gücünü bırakır onun iyi olması için ne fedakarlık gerekiyorsa yaparsın. Yaparsın biliyorum.
Şimdi kendini düşün. En en küçük halini.
Masum ve o kadar yardıma ihtiyacı var ki o küçük kızın. Sana doğru yaklaşıyor gidip sariliyorsun. Kulağına fısıldıyor. Çaresiz. Kimsesi yok. O minik kız yalnızca ama yalnızca senden yardım istiyor.
Senden başka kimsesi de yok. Eğer yardım etmezsen o karanlık odada kalmaya ve acı çekmeye devam edecek. Onun dünyasında senden başka kimsesi yok.
O küçük kızın gözlerine bak ve üşeniyorum yardım etmeye de. Nasıl çaresizce bakıyor değil mi?
Kendine yardım edecek olan sensin💕 hepimizi içimizdeki o küçük masum kızı kurtarıyoruz. Öyleyse başkalarına karşılıksız vereceğimiz o fedakarlığı biraz da kendimize vermeliyiz🙏

Şimdi düşün bakalım.
En yakınını. En sevdiğin kimse canım. Esin, annem, baban, arkadaşın.
Sana geliyor ve kimseye söylemediği bir hastalığı olduğunu söylüyor.
Bak. Hemen tıkır tıkır işliyor beynin. Ne yapabilirim diye. Hemen o dk hangi hastaonede kim var hangi uzman ne demiş Google da ne yazmışlar kimler nasıl yenmiş neler yapmışlar. Öğrenirsin. Hatta parasını bile sen ayarlamaya çalışırsın. Gerekirse borç bile bulursun onun adına. İşini gücünü bırakır onun iyi olması için ne fedakarlık gerekiyorsa yaparsın. Yaparsın biliyorum.
Şimdi kendini düşün. En en küçük halini.
Masum ve o kadar yardıma ihtiyacı var ki o küçük kızın. Sana doğru yaklaşıyor gidip sariliyorsun. Kulağına fısıldıyor. Çaresiz. Kimsesi yok. O minik kız yalnızca ama yalnızca senden yardım istiyor.
Senden başka kimsesi de yok. Eğer yardım etmezsen o karanlık odada kalmaya ve acı çekmeye devam edecek. Onun dünyasında senden başka kimsesi yok.
O küçük kızın gözlerine bak ve üşeniyorum yardım etmeye de. Nasıl çaresizce bakıyor değil mi?
Kendine yardım edecek olan sensin💕 hepimizi içimizdeki o küçük masum kızı kurtarıyoruz. Öyleyse başkalarına karşılıksız vereceğimiz o fedakarlığı biraz da kendimize vermeliyiz🙏
Ağzınıza sağlık ne güzel anlatmışsınız valla çok samimi söylüyorum ben bu platformun yani kadınlar kulübü topluluğun bu kadar samimi içten yardımsever canayakın sıcakkanlı bir topluluk olduğunu tahmin etmiyordum açıkçası siz böyle güzel şeyler yazdıkça ben kendimden utanıyorum valla helal olsun sizin yardımseverliğinize iyi ki varsınız hanımlar 🥰🌸🌸🌸

hadi topla motivasyonu bir günlük ara verdim sadece de ve yarın ilk fırsatta yap. arada öyle oluyor insanın içinden gelmiyor hepsi normal ama bu ertelemeyi sürekli hale getirme yeterli :)
Deneme yaptım 😊 ama bu sefer 1 ve 2 rahat alabildim 3 biraz zorladı birde heyecanım ilk güne göre daha azdı ama kastım yine kendimi sadece 3 biraz zor girdi ve biraz acı oldu şaşırdım

Deneme yaptım 😊 ama bu sefer 1 ve 2 rahat alabildim 3 biraz zorladı birde heyecanım ilk güne göre daha azdı ama kastım yine kendimi sadece 3 biraz zor girdi ve biraz acı oldu şaşırdım
Brova canım bence çok iyisin🥳önemli olan sürece hazırlanman ve gittikçe daha rahat yapabilmen💕yeterli istekli ol bir kaç güne çizeceksin 🥰iki numaraya çalıştıktan sonra on kere tak çıkar yap içinde sonra üçü almaya çalış. Benim yaparken püf noktam buydu. Tak çıkar yaptıkça daha rahatlıyordu. Bir de böyle dene istersen🥳💘🌟💪

X