Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

M
Moralin bozulmasın kontrolü hemen başkasına vermek kolay değil bende izin vermemiştim. Kendim yaptıktan sonra kontrol baskasindayken rahat etmiştim.
Aparat çalışıyor musun ??
Kontrolu birakmayi ogrenemedim ozellikle parmak veya baska bi cisim sokulmasini ogrenemedim yani gerekde yok diye dusunup ustune dusmedim iliskiye girince ama doktora gidince farkettik halen tam anlamiyla yenmiş degilim izin vermedim doktora parmak kontorulu yapsina

Burada özelden bir çok arkadaşıma yardımcı olmaya çalışan biri olarak gruptakilerin iyiliğini gözetmek de elbetteki hakkım. Buna sen karar vermiyeceksin. Bak işine muhatabım değilsin.
İyilik yapmiyosun iste onu anlatmaya calisiyorum cunku burdaki arkadaslar acimadigina ikna olmak icin on kere soruyor bende oyleydim sirf yalandan korkmayalim diye acimadigini soyledigimizi dusunuyolar ki bende oyle dusunuyodum. Sizin burda bu sekilde cikismanizda bu insanlara yalan konusuldugu imajini ciziyor. Ama arkadaslar ben 3 ay sonraki iliskimden bahsettim idrar yolunda enfeksiyon cikti onla ilgili bi mevzu amacimda zaten ondan mi kaynaklaniyo acabayi ogrenmekti yanlis anlasilma olmasin basta msjlarimi okursaniz ilk iliskimde oyle bir acilarim olmadi yirtilma fln asla olmadi 3 ay sonra boyle bi sey geldi basima o da doktor cok kastigimi kuruluk ve enfeksiyona bagli oldugunu soyledi ve fitille travazol krem verdi cunku acimasi normal degilmis mumkunde degilmis doktor boyle soyledi eger 3 ay sonra aci varsa buyuk ihtimal enfeksiyon vardir dedi bu arada halen doktora parmakla muane olamadim Allahtan dogum sirasinda sezeryanda parmak muanesi fln gerekmiyomus bu muaneler sadece hastalik icin gerekliymis

merhaba kızlar, aylardır bununla savaşıyorum artık kazanmak istiyorum. 🥹 Burdaki kızlar sayesinde dilatör seti aldım 3.nün yarısına kadar yapabiliyorum yarısına gelince bi noktada canım acıyo o noktaya her değdiğinde aynı his oluyo bu sizde de oluyo mu? Nasıl devam etmeliyim, neler önerirsiniz?
O his bendede oluyordu canim ben spreyle o hisleri astim sonra spreyi biraktim su an jelle devam ediyorum. Bak burda bi arkadas bana womenceydi 4.aparati cok hizli beklmeden yaptiginda ve ileri geri yaptığında spreysiz sekilde. iliskiye hazirsin demisti ama ilk iliskinde spreyle cesaret geliyor. Sonra spreyi birakabilirsin arada fark kalmiyor. bi arkadasta aparati esine yaptir iliski dene demisti hepsini yaptim bunlari yaptiktan sonra spreyle iliski dene canim ama cesaret sadece en onemlisi o adımı atmak oncesinde aparatlari hallet aparat işi bittikten sonra 3 parmak girebiliyor rahatca girebiliyor olmali eger 3 parmagin rahatca girebiliyosa sen iliskiye artik kesinlikle hazirsin bir aci vs olmayacak asla ikin nefes al ver ve kesinlikle iliski sirasinda benim kurtaricim şuydu penisi vajene yerlestirip itikledikten sonra yavas yavas kendinide sen ustte oldugun pozisyonda iken az birsey sokunca kendini öne dogru eğimle ve eşine dogru eğ kendini ve asla opusmeyi fln birakmayin oraya odaklanma elinden geleni yap yani odaklanma aci fln hissetmeyeceksin ön sevisme uzun tutulmali islaklik ve jel . Kesinlikle ama biz ondan sonra rahat ettik yani ustte oldugun pozisyonda biraz girdikten sonra kendini öne dogru egip eşine sariliyosun tam anlamiyla o sirada iliskiyi yasayabildim ben yani tavsiyem bu beni bu kurtarmisti halen o sekilde devam ediyo biraz artik olduktan sonra alta gecilebiliyor cunku orasi islaklik olmus ve gevsemiş oluyo. Acikca yazdim yardimci olur umarim

İliskiden once enfsksiyonunuz olmadigina emin olun akinti kaşinti olmadigina . Ve esinizde oldu yaptin iste fln girdi bu sekilde motivve etsin buda faydali

İliskiden once enfsksiyonunuz olmadigina emin olun akinti kaşinti olmadigina . Ve esinizde oldu yaptin iste fln girdi bu sekilde motivve etsin buda faydali
Canım geçmiş olsun kadın hastalıkları için başka bir topik açabilirsin ileride ihtiyacın olursa❤️ birçok kadın yaşamış oluyor ve destek oluyor burdaki kişilerin pek bu konuya yardımcı olabileceğini sanmıyorum

merhaba kızlar, aylardır bununla savaşıyorum artık kazanmak istiyorum. 🥹 Burdaki kızlar sayesinde dilatör seti aldım 3.nün yarısına kadar yapabiliyorum yarısına gelince bi noktada canım acıyo o noktaya her değdiğinde aynı his oluyo bu sizde de oluyo mu? Nasıl devam etmeliyim, neler önerirsiniz?
Bu herkeste oluyor özelden yazdığım gibi kegel ile o kaslarımızı hareket ettirmeyi öğreniyoruz

İçeride aparatın ve penisin nasıl ilerlemesi gerektiğini netleştirmek için tekrar bu görseli paylaşıyorum ❤️
IMG_8728.jpeg

Çok açıklayıcı anlatmışsın. Umarım burda ki herkes yener. Senden de yardım eden herkesten de Allah razı olsun. Sen olmasan ben asla yenemedim kaç doktorla görüştüm inanamazsin hiç biri icime sinmedi senin sayende cesaretimi toplayıp tedaviye başladım hakkını odeyemem🙏🌸🌸
Senden ve burdaki bu yazıyı okuyan bütün kızlardan ricam dualarınızı esirgemeyin anne olmak istiyorum ama aylardır olmuyor. Eşimde bende doktora gittik bi sorun olmadığını öğrendik ama yine de olmuyor. Stres vs etkilidir diyorlar. Nolur bana ve benim gibi evlat sahibi olmak isteyen herkese dua edin 🤲
Allah senden de razı olsun dualarımda olacaksınız 😍 Allah evlat sahibi olmak isteyen herkese nasip etsin inşallah en yakın hayırlı güzel zamanda hamile kalırsın bana o zaman tecrübelerini anlatırsın ben de hamile kaldığımda sana sorarım buradaki arkadaşlarıma sorarım 😍😍🌺çocuğuna bakabilecek isteyen herkese bilinçli anne babalara nasip etsin inşallah 🙏🌺 dualarımdasınız MinikPatiAnnesi MinikPatiAnnesi Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim Onikiagustos Onikiagustos P periy 🙏🙏🌺 marmeladova marmeladova arkadaşıma da Allah kolay doğum nasip etsin sağlıkla kucağına al inşallah canım

O his bendede oluyordu canim ben spreyle o hisleri astim sonra spreyi biraktim su an jelle devam ediyorum. Bak burda bi arkadas bana womenceydi 4.aparati cok hizli beklmeden yaptiginda ve ileri geri yaptığında spreysiz sekilde. iliskiye hazirsin demisti ama ilk iliskinde spreyle cesaret geliyor. Sonra spreyi birakabilirsin arada fark kalmiyor. bi arkadasta aparati esine yaptir iliski dene demisti hepsini yaptim bunlari yaptiktan sonra spreyle iliski dene canim ama cesaret sadece en onemlisi o adımı atmak oncesinde aparatlari hallet aparat işi bittikten sonra 3 parmak girebiliyor rahatca girebiliyor olmali eger 3 parmagin rahatca girebiliyosa sen iliskiye artik kesinlikle hazirsin bir aci vs olmayacak asla ikin nefes al ver ve kesinlikle iliski sirasinda benim kurtaricim şuydu penisi vajene yerlestirip itikledikten sonra yavas yavas kendinide sen ustte oldugun pozisyonda iken az birsey sokunca kendini öne dogru eğimle ve eşine dogru eğ kendini ve asla opusmeyi fln birakmayin oraya odaklanma elinden geleni yap yani odaklanma aci fln hissetmeyeceksin ön sevisme uzun tutulmali islaklik ve jel . Kesinlikle ama biz ondan sonra rahat ettik yani ustte oldugun pozisyonda biraz girdikten sonra kendini öne dogru egip eşine sariliyosun tam anlamiyla o sirada iliskiyi yasayabildim ben yani tavsiyem bu beni bu kurtarmisti halen o sekilde devam ediyo biraz artik olduktan sonra alta gecilebiliyor cunku orasi islaklik olmus ve gevsemiş oluyo. Acikca yazdim yardimci olur umarim
Çok teşekkür ederim canım güzel bilgilerin için, ben sprey 2 gün önce aldım ama kendimi en son çare bunu kullanıcam alışmayayım spreye diye spreyle denemedim direk parmağımı sokunca girmiyo ama aletlerle biraz yapınca alışınca 2 parmağımı aynı anda sokabiliyorum canım da yanmıyo ama işte dediğim gibi 3.aparatın yarısına gelince içerde bi acı hissediyorum sonra tahriş etmemek için devam edemiyorum orda tıkanıyorum, eşimle olanda da ben üstteyken daha rahat oluyorum evet ama bu sefer de bacaklarım çok kasılıyo gibi hissediyorum ama diğer pozisyonlarda da sürekli eşimi tutuyorum elimi ordan bırakamıyorum asla 😒

Allah senden de razı olsun dualarımda olacaksınız 😍 Allah evlat sahibi olmak isteyen herkese nasip etsin inşallah en yakın hayırlı güzel zamanda hamile kalırsın bana o zaman tecrübelerini anlatırsın ben de hamile kaldığımda sana sorarım buradaki arkadaşlarıma sorarım 😍😍🌺çocuğuna bakabilecek isteyen herkese bilinçli anne babalara nasip etsin inşallah 🙏🌺 dualarımdasınız MinikPatiAnnesi MinikPatiAnnesi Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim Onikiagustos Onikiagustos P periy 🙏🙏🌺 marmeladova marmeladova arkadaşıma da Allah kolay doğum nasip etsin sağlıkla kucağına al inşallah canım
Âmin, inşallah 🤲🏻🍀 Allah râzı olsun çiçeğim 💜 Allah isteyen herkese hayırlısıyla, sağlıkla, kolaylıkla, tez zamanda nasip etsin inşallah 🤲🏻🌷

Ben ilk seferimden bahsetmedim 3 ay sonra hastalik tarzi bi sorunum var onu sordum tecrurubeli olanlara sizi ilgilendirdiginide dusunmuyorum. Ki doktora gittim enfeksiyon varmis sizde ogrenmis oldunuz demekki enfeksiyon olunca hastaliktan agri oluyor fitil ve travazol merhem verdi
Canım geçmiş olsun 🙏enfeksiyon olunca da ağrı olur düzelsin normale biner 😍

Tiniminimavihanim Tiniminimavihanim hamile mi🤔

Anne olmak isteyenlerden bebişini heyecanla duayla bekleyenlerden 😍❤️hepinize en güzeli nasip olsun inşallah en yakın zamanda en hayırlısıyla 🙏 🌺🌺
Hmm kolay doğum diyince hamile sandim bi an. Her duamda esraya da dua ediyorum Allah yukarıda Şahit. Rabbim isteyen herkese nasip etsin 🤲

Çok teşekkür ederim canım güzel bilgilerin için, ben sprey 2 gün önce aldım ama kendimi en son çare bunu kullanıcam alışmayayım spreye diye spreyle denemedim direk parmağımı sokunca girmiyo ama aletlerle biraz yapınca alışınca 2 parmağımı aynı anda sokabiliyorum canım da yanmıyo ama işte dediğim gibi 3.aparatın yarısına gelince içerde bi acı hissediyorum sonra tahriş etmemek için devam edemiyorum orda tıkanıyorum, eşimle olanda da ben üstteyken daha rahat oluyorum evet ama bu sefer de bacaklarım çok kasılıyo gibi hissediyorum ama diğer pozisyonlarda da sürekli eşimi tutuyorum elimi ordan bırakamıyorum asla 😒
Birkaç yorum yukarıda paylaştığım görsele bak canım. Tam orda o his oluyor

Dualarınız güzel kalpleriniz eksik olmasın çiçeklerim Luckk Luckk marmeladova marmeladova Onikiagustos Onikiagustos 💞
Sizler dilediğiniz vakit evlatlarınıza kavuşun.
Benim için bir biraz sancılı geçiyor ama yolun sonunda kavuşmak var inanıyorum ki olacak bitecek bu zarif hasretim 🪽🌸

Eskisi gibi ilgilenemiyorum burayla çok enerjimde yok kusura bakmayın destek veren kızlarım sağolun ❤️

Yok canım doktor sadece ilk gorusme de terapi yapıp dilatöru nasıl icime almam gerektiğini söyleyip dilatoe ödevi verdi aynı gün. Dilatoru alınca bilgi ver dedi ertesi gün 2. Seansa geçtik.
Nefes egzersizi vs başka gittiğim doktor söyledi önce nefes egzersizi vs baslivaz diye. Tedavi uzun sürer diye istemedim iyiki de istememişim kısa sürede yendim.
Aparatı popoya doğru değil düz ittim. Zaten kendini rahat bıraksan kasmasan aparat yerini bulup cuk diye giriyor 😊
Ben yinede kendi şehrimde yüz yüze görüşebileceğim bi doktora gideyim de olmazsa aklımda bulunsun. Teşekkür ederim 🙏
Altta okudum sende inşallah bir an evvel sağlıkla alırsın bebişini kucağına🌹

Yol arkadaşım zamanında o kadar çok uğraştın ki benim için öyle güzel motive ettin ki seni hiç unutmam 🥰🤗 şimdilerde ben de bebek olsun diye uğraşıyorum adet olunca rahim filmi çekileceğim öncelikle sonra aşılama olacak … Vajinusmusla uğraşan arkadaşlar ben doktor kontrolünde olmama rağmen burdaki aldığım destekle hep ilerledim … yazan yardımcı olan herkes mesaj kutumda 🥰
Vajinusmus sorununu çözmenin en önemli adımı kararlılık kızlar çünkü tamamen psikolojinizi farklı yöne çekmek gerekiyor yanlış bilgileri doğrularla değiştirince biraz da egzersizle düşe kalka öğreniyorsun … lütfen ertelemeden adım atın … aparatlardan korkan arkadaşlarım elim titrerdi vajinama dokunduğunda ama 4 aparatında başarınca eeeee hane acımadı o nasıl esnedi öyle dedim hep ve kayganlaştırıcı ile gevşeme yöntemiyle bahsedilen acıların hiç biri olmuyor inanın … Nasıl yüzmeyi öğrenen çocuk ilk seferinde korkar ama ı suya alıstıkca balık gibi yüzer bu durumda aynı öyle girişteki kası yönettiğiniz an bu iş biter orda kapalı bir yer yok görünüşte kapalı gibi durur aynı popo kası gibi ama içine birşey girdikçe onun şeklini alır unutmayın . Luckk Luckk 🤗🥰😘💙

X