Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Uzun zamandır belki de tek duam bu Allah'ım bana ve burdaki evlat sahibi olmak isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin beklemek çok zor Rabbim kimseyi sınamasın bununla her hamilelik haberi duyduğumda burnumun direği sızlar sosyal medyaya bakamaz oldum mesela her taraf bebek haberleriyle dolu iki üç dakika baksam 4.dakikada ekran bulanıklaşıyor ama inanıyorum bir gün o mis kokulu evlat bize de nasip olacak. Allah'tan umut kesilmez

Canım Tiniminimavihanim kalbinden ne geçiyorsa Allah sana en güzellerini hemen kolaylıkla sağlıkla nasip etsin seni cok seviyorum enerjin tekrar o güzel haberleri aldığında kat kat artsın çokkk mutlu olalım hep birlikte

En güzel haberler kapında olsun inşallah bu bekleyişe değecek Allah hayallerinden daha güzel evlat nasip etsin canım sağlıkla Huzurla büyüteceğiniz de güzel günleriniz olsun inşallah

Canım Perim şimdi sıra bebekteharika bi anne olacaksın inşallah çok dua ediyorum hepimiz için iyi ki tanımışım seni

Hera klinik te tedavi olan var mı ? Yarın için randevu aldım ama birkaç olumsuz yorum gördüm. Tereddütte kaldım
Ben yakın zamanda Ankara da tedavi oldum. 2.günde sorunumu aştım. Oldukça kolay geçti benim için. 3 günde tedavi ettikleri yazıyordu açıkçası ben inanmamıştım ama iyiki gitmişim diyorum. Tabi herkes aynı sonucu almıyordur belki ama burda önemli olan eşinizin desteği ve sizin kendinize güvenmeniz. Umarım siz de güzel sonuçlarla ayrılırsınız

Yavas yavas olan bir sey canim bu gun gelcek 3 parmagida yapabilceksin bende 3 parmak rahat yapinca olmustu. O takilma dedigin sey cogumuzda oldu orda geri cekilme ikin nefes al ver ilerle tamemen olunca rahat edeceksin tam o noktaya gelince kendini eğ eşine dogru saril ve odaklanmamaya calis bu da cok faydali üstte olunan pozisyon en rahati gercekten o orta noktaya gelince biraz daha ilerletip kendini eğip sonra yavas yavas asagi dogru ilerleyip daha da girmesini daglayabilirsin tam anlatamadim ama yani bu cok isinize yarar . Nedemek işinizi yarar insallah anlattiklarim

Bizdede aynisi oluyodu kesinlikle geri cekilme o noktada ilerlersen sorunlarincozulmus olcak zaten canim

Özel değilse neden çocuk denemeleriniz başarısız ? Düşünmemeye çalışın akışına bırakın

Kayganlaştırıcı kullanarak 4 boy aparatla aşamalı çalışma yapın. Aparatı takmadan önce vajinanı sıkıp gevşet. Daha sonra derin nefes al ve nefesi verirken aparatı vajinanda ilerlet. Kendini kastığında acı hissedeceksin o esnada kendini rahatlat derin nefes al ver ama sakın aparatı geri çıkarma. Rahatladığında ilerlemeye devam et. Ağrı yok aslında sadece kendini kastığın için ağrı hissedersin. Aparatı taktıktan sonra 4 hareket yap. 1 ileri geri yap 2 içerideyken vajinayı sık bırak 3 biraz çek ve daire çiz 4 çıkar tak yap. Bu şekilde 15 dk çalış. Ayrıca bu işi eşin de yapsın. Güven için önemli bence. Daha sonra diğer aparata geç. Aynı işlemi yap. Ertesi gün önce 2.boy aparatla başla daha sonra 3.boy aparatla çalış. Yine önce sen sonra eşin yapsın. Kesinlikle kendini kasmadığın sürece acı hissetmiyorsun. Nefes alıp vermek seni çok rahatlayacak. O esnada vajinana değil başka şeylere odaklan. Eşinle sohbet et veya cimselliğinizi hayal et. Aparatları tak çıkar yaparken çok hafif yanma hissi olabilir zamanla alışıyorsun. Bu şekilde rahat ilerlediğinde 4.boy aparata geçebilirsin. Bunda sadece 3 defa tak çıkar yap ve daha sonra dizlerinin üzerinde pozisyonla 1 defa tak çıkar yap ve içindeyken vajinanı sık bırak. Kendini hazır hissettiğinde eşinle denemeye başla. En rahat pozisyon senin üstte olduğun pozisyon olacaktır. Kesinlikle pes etme. Yavaş yavaş ilerle. Dur bekle nefes al gevşe devam et. Farklı şeylere odaklan eşinle konuş. Kesinlikle yarıdayken ağrıdı diyip çıkarma. Yavaş yavaş ileri geri yaptığında alışıyorsun. Kontrol sende olduğu için rahatça yapabilirsin. Kendine güvenirsen yaparsın. Sakın pes etme kafanda büyüttüğün kadar zor değil. Yapabildiğinde bunu anlayacaksın.

Şu kegel egzersizi nasıl oluyor ? Banada yazar mısınız? Buraya yazsanızda olur fark etmez
“mesanenizi boşaltmak için tuvalette otururken, idrar akışını durdurmaya çalışın.İdrar akışını durdurup tekrar başlatın. Bunu yaparken hangi kasları kullandığınıza dikkat edin.Tuvalet haricinde bir yerde Kegel egzersizini denemek için öncelikle uyluk kaslarınızı, kalçalarınızı ve karnınızı gevşetip rahatlayın. İlk zamanlar doğru kasları bulabilmek için isterseniz uzanabilirsiniz. Kegel egzersizi yapmak için size yardımcı olabilecek bir başka teknikte ise bir misket ya da bilyenin üzerinde oturduğunuzu ve bu misketi içe ve yukarıya doğru kaldırıyormuş gibi pelvik kaslarınızı sıktığınızı hayal etmektir. İlk seferde bu kasları üç saniye kadar kasın, ardından üçe kadar sayarak rahatlayın.” Bir hastaneden alıntı yaptım videolu anlatımlar da var youtubeta

Tekrar reglim bitti ve bugün çalışmaya başlıyorum kızlar. Kendime beş gün süre verdim. Bu beş gün içinde dördüncü aparat çalışacağım ve hafta sonuna kadar gözle görülür bir ilerleme kaydedecegim. Eğer elimde olduğu halde savsaklarlarsam ya da üşenirsem kendime tam 2 ay alışveriş cezası koyuyorum. Kararım net. Herkese açık yazayım da biraz sorumlu hissederim dedim

Ben de bugün 2den denemeye başlayacağım 1 yıl sonunda tekrardan. 1 hafta sonra regl olacagım, o zamana kadar 3ü de yapabilmiş olma hedefi koyuyorum kendime şuan.

Ben de bugün 2den denemeye başlayacağım 1 yıl sonunda tekrardan. 1 hafta sonra regl olacagım, o zamana kadar 3ü de yapabilmiş olma hedefi koyuyorum kendime şuan.
Mükemmel ben de çok aralıklı çalıştım zaten hep dördü yaparken de sprey kullanmaya karar verdim ama her kullanım da biraz da azaltacagim dedim kendime. Daha önce aparatla çalışırken kendime çikolata yememe cezası veriyordum o şekilde üçe kadar geldim ama şimdi büyük bir adım atıyorum artık. Telefonuma zamanlayıcı kurdum geriye doğru sayıyor

Aparatlara hep bir hafta çalışmıştım çikolata cezası koyarak. İse yarıyordu hem de zamanlayıcı kuruyordum böylece vakit bitmeden o hafta bir aparata iyice çalışmış oluyordum. Şimdi aynı şeyi dördüncü aparatla yapacağım. Alışveriş tutkunu bir insan olarak yapabilmem lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…