Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

başka pozisyonlarda deneseniz? Bi de öyle bir anda girmiyor ilk zamanlar ya.. en azından benim pıt diye girmedi yani nefes al ver yaparak yavaş yavaş ilerledik ama tamamen girdikten sonra acı bitiyor o kısma kadar biraz dişini sıkman gerekiyor diyebilirim

Sizin altta olduğunuz pozisyonda mı deniyorsunuz? Ben de aparatlardan sonra eşlideyim ve altta olduğum pozisyonda imkanı yok olmuyor en çok kastığım bu oldu. En rahatı üstte olduğumuz bence. Henüz tam başaramadım o çarpan yeri aşamadım ama kesinlikle bunda daha rahat diyebilirim

Vajinal muayene oldunuz mu daha önce girişte batmaya sebep başka bir durum var mı bilmenizde fayda var. Eğer bir sorun yoksa pozisyon değiştirmeyi deneyebilirsiniz alttaysanız deneme sırasında üste geçin o şekilde hem kontrol sizde oluyor hemde bana göre daha rahat bir pozisyon. Ben 1 senedir ilk penetrasyonu hep üstteyken yapıyorum o takılıyo gibi olan yerde nefes alıp penisi popoya doğru yönlendirince sıkıntı olmadan gidiyor kolayca

Oldum canım bir sıkıntı yok şükür ki. Ben altta olduğumda kasıyorum, panik oluyorum, başka pozisyonda deneyeceğim. Spreyli yaptığımızda batma olmadığından çok rahatım alttayken. Spreyi de hemen bırakamayacağım sanırım. Teşekkür ederim yorumunuz için

Evet altta olduğum pozisyonda zorlandığımdan diğer pozisyonu denemeyi düşünmedim. Artık düşüneceğim, teşekkür ederim yorumunuz için

Alttayken altınıza yastık koymayı denediniz mi, ben yükseltince yapabilmiştim

Rica ederim canım Spreyi hemen kesmene gerek yok kendini konforlu hissedene kadar kullan. Rahatladıkca miktarını azaltarak bırakabilirsin zaten

Nasıl sevimdim nasılll çok çok tebrik ederim. Bundan sonra yürüdüğün yollar bahar bahçe olsun inşallah canımmmm G goklugati

Arkadaşlar merhaba . Ben ve bitmeyen ilişki sorularım şimdi benim korkularım yüzünfen her seferinde çok ara veriyoruz. Ben artık aparatları bıraktım o bana yük geliyordu bi noktafan sonrw. Spreyi de yarım yamalak öyle hi girişe sıkıyorum onunda etkisi geçiyor gibi. Ama bizde şöyle oluyor ucu çok rahat giriyor sonrası çok zor oluyor yani deneme boyunca 2-3 kez tamamen giriyor. Gerisinde sadece başı giriyor. Amw öyle çok rahatım hissetmiyorumtarzı olmuyor. Zaten baskı hissettiğim için kasmaya başlıyorum. Şimdi benim vajinismusum bitmiş mi? Doktora gideyim mi? Yoksa vajinismus olanlar hiç mi giriş yapamıyor dokunamıyor? Ben doktorla mı çözmeliyim yoksa başlarda normal midir feneye deneye mi düzelir bu? Bazen diyorum ki çok sık denersek düzelir, bazende diyorum ki eanırım ben ömür boyu bu kadarcık yapabileceğim.. 3 buçuk ay oldu evleneli. Başta hiç yaklaştırmamıştım . Sonra aparatlara başladıktan sonra bu şekilde yol katettim . Tecrübeli arkadaşlar bana bi yol gösterin hiç yapamıyorum yaklaştırmıyorum desem yok, 4 aparatı da yapabilmiştim. Ama normal ilişkiye girebiliyorum desem o da yok . Ne yapmalıyım

Tam olarak aynı sıkıntı bend fe var. Nefes al ıkın yapıyorum kendimi tamamen serbest bırakıyorum(cesaretim de var srtık deneye deneye aparatları bitire bitire öyle korkma itme gibi durumlatda yok) ama öyle bahsedildiği gibi “göreceksin kendiliğinden ilerleyecek” tarzı bir şry olmuyor bende. Nerde hata yapıyorum anlamıyorum o giriş eşiğini geçtikten sonra bile benim baskı hissi geömiyor. Herkes şey diyor bi kaş saniye o baskıya dayanırdan sonrası bitiyor ilerliyor. Ama yok o eşiğe fayanıyorum orayı geçse bile sonrasında rahatlıkla ilerleyen hiçbir ley yok . Çıldıracam artık hata neresinde

Bende tamamen girdikten sonra baskı ağrı srtıyor ve hemen çıkmak zorunda kalıyor . Nerde yanlış yapıyorum ben bilmiyorum. Dayanıyorum acı eşiğimde yüksek itmiyorum kaçmıyorum orayı geçeyim her şey biticej diyio duruyorum orayı geöiyor ama daha kötü bir baskı ağrıyla karşılaşıyorum

Yüzünüz eşinize mi dönük oluyor ?

bağırsaklara falan baskı oluyor eğer onu diyorsan normalmiş o. vajinal baskı da yeterince esnemeyince oluyor.. hala biraz hızlı olaya girdiğimizde ilk girişte yanma baskı oluyor öyle olunca çıkmasını ve tekrar sıfırdan giriş yapmasını istiyorum eşimden. yani nedendir bilmiyorum ama 2. giriş çok daha rahat oluyor sanki ilkinde esnemiş de ikincide rahatça giriyormuş gibi. İstersen deneyebilirsin onu da

vajinusmusun dereceleri var ben mesela aparat çalışması öncesi ilişkiye girmiştim ancak kastığımdan dolayı kanama ve acı problemi yaşadığım için bu sayfaya geldim. yani sadece eşini itme, bacaklarını kapatmayla vajinusmus olmuyor zoraki girilen ilişki gitgel yapılamaması da vajinusmus, en azından ben o tarz bir vajinusmustum. seni rahatlatması açısından bir doktordan yardım alabilirsin istersen biraz daha hızlı ilerlersin belki o şekilde

Teşekkür ederim peki pozisyonla da alakalı olabilir mi? Ben ilk birleşmeyi ben üstteyken yaptık sadece giriş oldu sonra kızlık zarı kanaması oldu ve bıraktık. Sonraki tüm denemelerde klasik ben altta eşim üstte pozisyonda yaptık. Acaba o şekilde daha mı zor belki o yüzden zorlanıyorumdır . Ama ben kendimş rahat bırakıp gerisini eşime bırakmak istiyorum daha rahat olur diye düşündüm çünkü ben üstteyken cesaret edemiyorum ve gıdım gıdım ilerletim vazgeçiyorum. Doggy için kolay diyenler de var çok çok zor diyenler de var bir de onu deneyeceğim swnırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…