Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Normalde evliliğimin 10-11. Ayından sonra korunmayı bırakıp bebek için denemelere başlarız diye düşünüuordum evlenmeden önce. Yaşım çok küçük değil ocakta 31 olacağım. Onun stresi de çöktü üzerime. Bu problemi aşıp normal ilişkiye kavuşup bir süre onun kryfini sürüp daha sonra bebek hazırlıklarına geçmek istiyırum. Süreç uzadıkça uzuyor ve canım sıkılmaya başlıyor. Sizde durumlar nasıl.. bu arada bazen ömür boyu böyle zorlu ilişkilerim olcakmış gibi hissediyorum , bu şekilde devam ederse , benim çocuk sahibi olmam mümkün mü? Dediğim gibi ikişki süresince 2-3 kez falan tamamı giriyor . Geriye kalanlar sadece bi kısmı giriyor

Önce Vajinal muayene olup sonra kadın doğum doktorundan Vajinusmus tedavisi almanı öneririm iyi bi doktordan kendine göre araştırıp,cinsel birleşme anında eşim ilk girişte önce esniyor sonra kendisi çıkarıp tekrar 2.girişi yaptığında bende de esnemiş oluyor ilk girişte ilk 2-3 saniye kendini olabildiğince esnetip rahat olman gerekiyor yoksa tam orada rahat olduğumuzu sansak da kasıldığu için ilerleme acılı oluyor yeterli ıslaklık da olmalı ,ilk zamanlar en rahat ettiğin pozisyonu da bulmalısın benim için dogy ,sırt üstü yatıp eşim üstüme uzandığı ayakta arkadan yani olabildiğince ilk zamanlar penis vajinaya girdiği anda bakmadığım pozisyonlarda rahattım sonra her şey düzene biniyor ilişki sıklığı da çok önemli yeterli ıslaklık da,söyleyeceklerim bu kadar

Burda bi arkadaşın dediği gibi anın akışıyla hızlı olup ilk girişte ileri geri yapmadık ilk zamanlar,ilk giriş olduktan sonra eşim çıkıp tekrar o an 2.girişi yapınca o zaman ileri geri olduğunda kendimi daha rahat hissetmiştim

Cereser arkadaşımızla aynı fikirdeyim buldum kimin söylediğini :)

Sizin bahsettiğini pozisyonları deneyeyim bir de :) teşekkürler . Doggy için bi iki sene sonra bile zor diyenler olmuştu ama kişiden kiçife değişiyor demekki belki benim için de uygun olan onlardır. Heo tek pozisyonda denedim

Kızlar vajinismusu başaran arkadaşlardan yardım almak istiyorum . Eşimle denedik ve oldu ama ben sprey kullandığım için 4. Aparattaki gibi o baskı hissini engel kısmını eşlide hissetmedim o yüzden tam girip girmediğine emin olamıyorum . Eşim girdi diyor ama 2 3 cm dışarıda kalıyo orası girmiyo . Bu şekilde yaşayanınız var mı . Baskı hissini geçtik mi ne oldu tam anlaymadım açıkçası

Ya da ilk etapta penisin tamamını alamam normal mi spreyi de bırakmak istemiyorum hemen . Belli bir yer var kayıp gidiyo penis bu kadar kolay olacağını düşünmüyorum o yüzden girmedi hissine kapılıyorum

Canım bir doktora gitmende fayda var gibi görünüyor. ilişkiye girdikçe baskı hissi azalıyo her sefer bir öncekinden kolay oluyor. Belki enfeksiyon falan vardır ağrıya sebep olan onu bi öğrenip sonrasında eğer bişey yoksa pozisyon falan deneyerek ilerleyebilirsin. Benimde bazen oluyo fazla batıyo gibi geliyo ilk girişte özellikle adet dönemi sonrasında öyle olduğunda da bıkere giriş yapıp çıkarıp tekrar yapıyorum o şekilde geçiyor. Bide ben hep yendiğim pozisyonda üstte olduğum şekilde ilk birleşmeyi sağlıyorum.

Ya da ilk etapta penisin tamamını alamam normal mi spreyi de bırakmak istemiyorum hemen . Belli bir yer var kayıp gidiyo penis bu kadar kolay olacağını düşünmüyorum o yüzden girmedi hissine kapılıyorum
İlk aşamada hepsi olmayabilir normal. Eşin girdi diyosa girmiştir canım. Ben hep penisin aparatı göre daha kolay olduğunu söylemiştim zaten yeterli gevşeme olduysa baskı hissi olmamış olabilir buda normal. Yarım da girmiş olsa sonuçta olmuş ilerledikçe hepsi olacaktır

İlişki yaşayıp bebek sahibi olmak için uzun süredir uğraşıyorum ama nasip işte henüz mucizem gelmedi kafanı bide buna takmamanı öneririm canım herşeyin bir zamanı vardır sen önce ilişkini rahat şekilde yaşar hale gel yaşına falan takılma herşey vaktinde güzeldir Rabb'im burdaki herkesi önce vajinismustan kurtarsın sonrada hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah

Merhabalar arkadaşlar ben tüm dilatörleri sırasıyla yapabiliyorum wemcaine sprey kullanıyorum ama eşli denememde başarılı olamadım aranızda emla krem kullanan varmı o dahamı etkili olur acaba ?

Hangi pozisyonda yaptınız acaba , belki o pozisyon çok rahattır ve daha az hissetmişsinidzidr

Çok sevindim, darısı başımıza. Sprey , kayganlaştırıcı kullandınız mı ve pozisyon nasıldı?

Herkese merhaba canım kızlar,
Bir hafta regl bir hafta memlekete git, neden hala çocuk yapmıyorsunuz diye diye başımın etini yiyen teyze ve amcalarla savaşıp geri döndüm Allah'ın izniyle
Eşimle konuşup anlaştık bu akşam itibariyle eşimle parmak egzersizlerine geçiyoruz onerebilecegiz bir şey varsa bilgiye ve tavsiyeye açığım hepinizi seviyorum canım kızlar

Merhaba ne zaman nırmal ilişki yaşamaya başladınız ? Allah isteyen herkese nasip etsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…