Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar birşey söyliycem ben dilatörleri çalışırken 4 . De kan geldi sizce normal mi ya kastığım için ya da kızlık zarımın yapısından dolayıdır diye düşünüyorum ama kanı görünce elim ayağım titriyo cesaret edemiyorum bir daha . Sizce neyde olabilir kasmıyorum kendimi

Yani %100 şundandır demek çok zor. Ama yeterince gevşeyince kızlık zarı kanaması olmuyor burda da konuşuldu defalarca hiç az denilmeyecek sayıda kadının ilk ilişkileri ve aparat çalışmalarında kanaması olmadı. Ben vajinusmus olduğumu anlamadan ilk evlendiğim ay 4-5 kez eşimle birlikte olmuştuk ve olurken her seferinde kanama yaşamıştım zorluyordum kendimi acısa da.. 4-5 sefer kızlık zarı kanaması olabilir mi olamaz tabii ki vajina kaslarımı kullanmayı bilmediğimden zorlanmaya bağlı kanamış hep

Hala kasıyorum demekki kendimi ne kadar kasmıyorum desemde

Arkadaşlar geçenlerde buraya vajinusmus sorunumun olduğunu yazmıştım, sizlere birsey sormak istiyorum bu sorunu çözmeye de çalışayorduk bir yandan ve bu şekilde afedersiniz eşim sürtünme yoluyla boşaldı vee adetim 4 gün gecikti hamile kalmış olabilirmiyim ya Vajinusmusla hamile kalanlar varmış böyle bi sorun çözülmeden bebek bilemedim…. Olmaz diyede hiç korunmadık zaten yapamıyoruz diye normalde çok düzenli yani neden böyle oldu anlamadım

Vajinismus iken hamile kalan var Z Zarif1 . Belki size yardimci olur

Vakınusmusu yenemedimiz mi siz? Ben de ilk iki ay ilişki olmadı malesef ama sonra dam doktorum ve birkac taktikle hallettik oyle aparrat falan kullanmadık ya ondan daha cok huylanıyor insan en dogrusu nefes egzersizi ve dogru pozsyon alısama kadar. İnsallah atlatırsınuz gebeligi sanmıyorum vajınusmus stresi dolasıysla adette geciyor

Yok daha yenemedim bilmiyorum stres de etkiliyor olabilir tabi

Bize de biraz taktik verir misiniz doğru pozisyonla ilgili?

Yok daha yenemedim bilmiyorum stres de etkiliyor olabilir tabi
Bize de biraz taktik verir misiniz doğru pozisyonla ilgili?
Ben ilk iki ay bu sorunu yasuyordum doktora gittim tek seansta hallettim. Doktorum nefes egzersini şöyle önerdi çiçek koklar gibi burnundan yavasca nefes alıp , mum üfler gibi agzından yavasca veriyorsun agzından verdgin sırasa karnından verniş oluyorsun yani agızdan nefes verirken karnının indigini goruyorsub tam o sırada pelvik kasları gevsiyor o agızdan nefes verme sırasında penisi içine alıyorsun deneme yapın karından (agızdan)nefes verirken popo ve ön bölgenin kaslarının gevsedigimi fakredersiniz. Bir digeri de bunh yaparken sırt ustu uzanın esiniz uzerinzdeyken sizin bir bacagınız uzatılmıs bir bacagınız dizden kırılmıs olsun. Sırtınızq da yastık alırsanız vajina deligi tam ortalanmıs oluyor. Yani bir diz kırık bir diz uzatılmıs olacak. Yavasca agızdan nefes verirken gevsekligi hissedince esiniz yavasca girsin veya siz elinizle kontrol ederek içinize alın. Kimisinin vajina deligi aşagı dogru poppya dogru oluyor penis girinvr dikine dikine giriş yapıldıgında bir duvar hissi oluyor acıyor yanıyor işte o aslında idrar deligi, idrar deliginin tam altında vajina deligi var bu pozısyon ve nefes teknigiyl3 esiniz giril yaparken önce dik durup girmeye baslarken üzerinize dogru yatıp penisi asagı kaydırsın. Cuk oturyor hiçbir agrı sızı olmuyor dogru yere girdigi için. Ben de hep duvar varmıs gini bir his olurdu cok yanıyordu meger yablıs yere zorluyormusuz yatak odasına gitmeye korkar olmustum artık. Cok sukur suan sorun yasamıyorum alıstım da. Ha ben sırt ustu yapamam diyprsanız sunu da deneyin yine aynı nefes teknigi ile esiniz sırt ustu yatsın siz ona sırtı dönük sekilde uzerine cıkın yani ojun ustunde onun yuzu sizin sırtı gorecek sekilde yavasca nefes alıp vrrerek içinize alın hemencik oluyor alıstıkca farklı poziyonlar deneyin. Birde doktor bize bir jel vermişti kaygan onu eczanelerde de buşabilrsiniz onu kullanırsanı cok daha basit oluyor yoksa da bebe yagı veya vajinada yanma hissi vermeyen vazelin vs ile. evet yaglar jeller zararlıdır ama birkaç deneme için kullansajız iyi olur. Zaten eczanede satılan jel hem hafif uyusukuk veriyor hem de tıbbi bir ürün oldugu için oyle cok zarae vermez. Ya deneyin sonucu yazın merak ederim insallah atlatırsınız. Emin olun o gevseme hissi olunca (nefes) hemencik oturuyor yerine.

Bende nefes ve parmak egzersizleri ile yendim
Kesinlikle çok etkili nefes egzersizleri benimde doktorumun tavsiyeleri bu şekildeydi. Vajinismus hastalığının en büyük etkeni ertelemek . Evet ben yendim ama hala erteliyorum. O yüzden tam anlamıyla yenmiş sayamıyorum kendimi bir türlü normalleşmiyor hayatımda

Ya ben böyle uzun sure esimle bir araya gelemeyince deli gibi istiyordum görevlere falan gidiyordu ozlıyordum . Tamam bu gelişinde yapıcam rahat oluvam derdim ama yine iş oraya gelince kasım kasım kasılıyordum en son doktora gittim ama biyandan bakıyorum cogu tavsiye nefes egzersizi uzerine onu halledince zatn 2.seansa bile gitmedim evde kendi kendimize kayganlastırıcı ve nefesle basardık. Şimdi de mesela uzun sure olmayınca daralıyor sanki vajina ve yine basa döncekmişim gibi hissediyorum ama yeterince ıslaklık olunca hemen oluveriyor gercekten hazır hissedince aklına ne geliyorsa onu at gitsin ya bazı kadınlar ne güzel seklden sekile giriyor affedersin 10 gun sks yapmayan kadın duz duvara tırmanıyor vallahi böyle film dizi falan izleyince bir kadın nasıl azgın davranabilirki yani sonucta o içe girme hissi cok acılı ve irite edici onu nasıl arzulayabiliyprlar diyordum ama onunda zevki baskaymıs simdi ben daha istekliyim. Önceden klitoral orgazma alısmıstım hep surtunme yoluyla bu yuzden içimde olma hissi irite ederdi alışıyorsun gerçek birleşme o sonucta

Haklısın, bakıyorum çevremdeki kadınlara göre yemek yemek gibi normal ve doğal birşey seks . Benim için böyle olmaması beni üzüyor . Bu benim hatam aslında biliyorum. Üzerine gitsem düzene koysam aslında böyle olmayacak. Umarım başarabilirım

Cok tesekkurler adim adim deneyecegim

Arkadaşlar siz kaçıncı ilişkiden denemeden sonra aparat, sprey vb yardımcı şeyleri kaldırdınız ? Ben aparata ya fa spreye odaklanıncs o an ın büyüsüne kapılamıyorum haliyle moda giremiyorum. Zorlanma sebebimiz bu olabilir mi? Çünkü çoğu evli kadın bile aradan yıllar geçmesine rağmen ön sevişmeyi uzun tutmadıklarında yeterince ıslanmadıkları da acı duyduklarını söylüyorlar. Açık olacak ama bizim korkuyla isteksizce sevişip acısız ilişki beklememiz çok normal olmaz . Ya da dur aparatlara çalışayım dur sprey sıkayım dur spreyin süresi geçmeden hemen olaya girelim diye düşünceler içerisindeyken biz nasıl sevişip ıslanalım istekli hale gelelim ki? İstekli olmayınca ıslanmayınc ada 20 yıllık ilişki yaşyan kadında acı çeker birleşme esnasında

Bence kendini rahat hissettiğindr yavaş yavaş bırak aparat ve spreyle çalışmayı önce aparatı bırak mesela sonra spreyi bi kaç ilişkiden sonrası kolay olur zaten gerek duymassın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…