Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Arkadaşlar öncelikle hepimizin aynı şeyleri yaşadığımızı unutmayın. Eski ywzılarıma bakarsanız tamamen aynı, aparatları bitirdikten sonra eşli deneme yapamadığım için girdiğim ağlama krizlerinin haddi hesabı yok. Benim tek hatam çok sık denememek oldu . Aparatları bitirip eşlide takılan varsa kesinlikle pes etmeden en kötü iki günde bir denesin . Ben yapmadım bunu. Ağladım sızladım ilki oldu. İki hafta yine erteledim 2. De oldu. Sonra bir daha erteledim 3. De oldu ( tabi o aralarda olmayan denemelerim ağlama krizlerim de çokça oldu) ben 3 ten donra kendime söz verdim iki günde bir yapcam alışana kadar. Bu kadwrını başarmışlen sık sık deneyip nprmal bir ilişkiye kavuşcaktım. Pekğ ben ne yaptım ? 3ün üzerinden tahminimce 3 hafta geçti.. bir daha denemedim. Benim tüm hatam bu siz bu hataya düşmeyin. On kez yapamadıysanız 11. Kez ödev gibi tekrar deneyin. Olduktan donra oldu diyipte ertelemeyin . Baskı hissettim diyip çekinip ara vermeyin. Ben denersem ve olmazsa korkusundan erteledim sürekli. Öğnkü her olmadığında ağlama krizlerim sabaha kadar uyumamalar vs . 3 kez oldu ama bahsettiğin öyle normal git gel yapmalı ilişki olmadı . Gir çık yapabildi . Ama eğer ertelemedeydim çok alışmış olurdum . Başlarda normal çünkü baskı hissetmek git gel yapmaktw zorlanmak vs .ben ertelemedeydim düzelicektim. Çünkü her bi denemem her zaman bir öncekinden çok daha başarılı geçti . İlk ilişkimde gir çık oldu kanamam olduğu için bıraktık orada ( aşırı kanama diil kızlık zarı kanaması bazılarında damla olurmuş bazılarında biraz daha fazla benim anlık şekilde geldi ama sonra leke bile gelmedi) 1. De ilişkifen sonra ağrı gibi değilde hafif sızı gibi hissettim bir kaç saat. 2. Denememde kanama vs olmadı ilişkiden sonra çok az bi sızı oldu ama daha kısa sürdü. 3. Denememde kanama olmadı ve ilişkiden sonra hiçbir sızı yoktu. Keşke ertelemeseydim

Kendi adıma teşekkür ederim yazdıklarınız için, aynı hataları yapıyorum çünkü

Kızlar merhabalar. Aylar önce burda çareler arıyordum şimdi çok şükür bu sorunu çözmenin mutluluğuyla yazıyorum. Evde kendi çabalarımla yeneceğim diye sürekli erteledim durdum. Baktım ki artık evde de istikrarlı bir şekilde çalışamıyorum.
Eşimin de desteğiyle Hera kliniğe başvurdum. Gerçekten çok umutsuz vaka olduğumu düşünüyordum. İlk muayenede çok küçük bir temas olmasına rağmen çok zorlandım ağladım. Sonrasında şaka gibi ama 4 seansda hallettik. Bir gün bunları yazabilecek miyim diye düşünüp duruyordum. Gerçekten kafamdaki gibi değilmiş çok zorlaştırmışım meğer. Klinikteki doktor Dilek hocanın ve Aile danışmanı Safinaz hocanın tatlı ve cana yakın yaklaşımları beni çok cesaretlendirdi. Hele Safinaz hanımın emekleri, inceliği süreci cidden çok kolaylaştırdı.
Size tavsiyem klasik olacak ama lütfen ertelemeyin. Bu olmayacak bir şey değil inanın. Evet evde çaba gösterin her gün uğraşın ama yorulduğunuzu ve isteksizliğinizin başladığını gördüyseniz yardım almaktan çekinmeyin

geçmiş olsun çok sevindim adınıza. Klinikte evden farklı olarak ne yaptırıyorlar?

geçmiş olsun çok sevindim adınıza. Klinikte evden farklı olarak ne yaptırıyorlar?
Çok teşekkür ederim. Burda arkadaşların yazdığı çalışmalar yapılıyor. Ben çok cesaretsizdim aynada bakarken bile rahatsız oluyordum. Oraya dokunduğunda acı hissediyordum bir türlü ilerletemiyordum. Ayrıca eşimle deneme yaparken hamile kaldım 8 aylık bebeğim var. Onunla evde çalışma yapmam biraz zor olmuştu. Bir yol yordam bilene ihtiyacım vardı kısacası kendi adıma.
Evde halledilebileceğini düşünüyorum ama kendi durumumda buna ihtiyaç duydum

Ben o kadar değilim, aparatlarda 2 yi yapıyordum en son ama sıkıldım bıraktım ayllardır yapmıyorum. Ben sizi hatırladım, buraya yazıyordunuz hamile kalmadan önce değil mi? Hatta herkes kötü oldu bu, evliliğiinz çok tehlikeye girdi , sorunu çözmeden hamile kaldığınız için demişti. İyi ki bir an önce doktora gidip çözmüşsünüz. Peki acısı , hissettiğiniz nasıl, düşündüğümüz gibi bir acı değilmiş değil mi?

Yok ben o değilim:) hamile olduğumla ilgili yazmamıştım öncesinde çözmek için yazardım. Hamilelikten sonra söylediğiniz tarzda şeyler duymaktan çekindiğim için yazmamıştım :)

Ya çok sevindim o derecedeyseniz gerisi gerçekten çok daha kolay. Nefes egzersizi sonrasında 2. Aparatla egzersizler ve sonrasında aynı egzersizler 3. İle.
Bırakmayın bence yeniden başlayın. Benden ve çoğu kişiden daha iyi durumdasınız maşallah

Bacaklarımı kasmadığım zaman acı da azalıyor evet. Ufak bir sızı oluyor ama dayanılmayacak gibi değilmiş. Alışınca o da geçiyor

Merhaba özel olcak ama nasıl hamile kaldınuz acaba ? Hiçbir şekilde içine girmeden mi kaldınız ? Yoksa ucu falan mı girdi ? Ya da bi seferlik oldu öu ilişki

Arkadaşlar, bir şey soracağım.

Bende ilişkiye giremiyordum. Daha yeni yeni giriyorum. İlişkiye girerken; öncesinde wc ye gitmeme rağmen küçük wc'm geliyormuş gibi hissediyorum. Size de oluyor muydu?

Arkadaşlar, bir şey soracağım.

Bende ilişkiye giremiyordum. Daha yeni yeni giriyorum. İlişkiye girerken; öncesinde wc ye gitmeme rağmen küçük wc'm geliyormuş gibi hissediyorum. Size de oluyor muydu?
Birde hala ilişkiye girmeden hemen önce kasılabiliyorum ve bu durumda canım biraz yanıyor. Sadece; benim yatak ucunda, eşimin ayakta olduğu pozisyonda acı hissi olmuyor.

Bu durum geçer mi? öneriniz var mı?

Birde hala ilişkiye girmeden hemen önce kasılabiliyorum ve bu durumda canım biraz yanıyor. Sadece; benim yatak ucunda, eşimin ayakta olduğu pozisyonda acı hissi olmuyor.

Bu durum geçer mi? öneriniz var mı?
Ben de yendiğim pozisyonda başlıyorum ilişkiye biraz gitgel sonrası pozisyonu değiştiriyoruz çok kolay oluyor öyle olunca

Ben de yendiğim pozisyonda başlıyorum ilişkiye biraz gitgel sonrası pozisyonu değiştiriyoruz çok kolay oluyor öyle olunca
ben bir yastık koyup erkek üstte pozisyonda (biraz acı çekiyorum) birde biraz önceki pozisyonda içime alabiliyorum. Diğer pozisyonlarda girmiyor. Yeni olduğum için mi bilmem

ben bir yastık koyup erkek üstte pozisyonda (biraz acı çekiyorum) birde biraz önceki pozisyonda içime alabiliyorum. Diğer pozisyonlarda girmiyor. Yeni olduğum için mi bilmem
İlişkiye başlarken bana da öyle geliyor ama ilk yendiğim pozisyonla başlayınca diğerleriyle de oluyor. Yani detaylı ayıp olcak ama misyonerle yendim ben, içimden hiç çıkmadan eşim beni üste geçirdi öyle de olduğunu görünce rahatlamıştım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…