Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Seni o kadar iyi anlıyorum ki ben de bir anlık delirip sonra o sinirle kendime araliksiz nöbet yazdırdım. Hafta sonu full çalışıyorum ama daha öğlen oldu canım çıktı yine olan bana oldu🙈neyse
Okuduğum tedavi kitabında aparat denemeleri bitince hemen esliye geçmiyorlardı. Önce p.nis dokundurma egzersizi, daha sonra p.nis başını alma daha sonra eşli denemeye geciliyordu canım.
Kimisi aparat bitince eşli de başarılı oluyor ama kimisi olamıyor. Herkesin farklı önce bunu bir düşün.
Sonra eşinle p.nis dokundurma egzersizleri yapın.
Yani sevişin sen üstte ol, p.nisi al kendine dokundur. Nefes al ver. Vajenine dokundur. Orada gezdir. Nefes al ver. Rahatla. Ne hissediyorsun? Aparatlardan daha mı sert daha mı kolay, hayal et, tıpkı aparat gibi alıp içeri girdiğini düşün. Bu kadar ama. Bununla rahatlayın.

Bunu bir kaç kez yapın. Haftada iki üç olabilir en az. Güzel şeyler giyin, güzel ve seksi olduğunu hayal et hep. Oyun oynayın yani. Bu kadar.

Sonra p.nis başını alma egzersizleri. Tıpkı aparat gibi almaya çalış. Kontrol sen de ya da senin komutlarınla eşin de olabilir. Nasıl rahat olacaksan çiçeğim.
Ama buraya kadar nasıl adım adım geldiysen buradan sonra da adım adım gidin
Ne kadar güzel kalbiniz var uzun uzun yazmışsınız çok teşekkür ederim o dediğiniz aşamalar nasıl oluyor

Merhaba, durumunuz nedir acaba merak ettim. Beni çözemedi Fatma hoca. Her gittiğim yer çözemediğim hasta olmadı diyor ama Fatma da dahil kimseye inanmamak gerektiğini anlamış oldum sayesinde. Bana bu güvensizliği sağladı diyebilirim. Bu da bişeydir napayım :-) hep olumsuzu görmeyeyim bi tane pozitif göreyim...
Bana bırak artık bu hastalık bizim vs diyordu, sonra benim yapabileceğim bişey yok deyip kestirip attı. Paramı verdiğimle kaldım. İnsanları azarlayıp gönderiyor. Bana öyle yaptı en azından, umarım herkese iyi gelir ama bana gelmedi. O dönem 2 maaşımı direk ona verdim. Boşa giden param ve çabam oldu. Kolay para kazansam tamam diyeceğim ona da. Ama hiç kolay para kazanmıyorum malesef. İşten izin alıp günlerce o tedaviye gitmek manevi olarak da yordu. Hem maddi hem manevi yordu beni orası kısacası.
Umarım diğer gidenlere iyi gelir ama Fatma'nın tavrını değiştirmesi gerek bu kesin :-)
Bende ankarada reyyan hanıma gittim bana evet vajinismussun ama buna alışman lazım 2 ay sonra yine görüşelim dedi hatta fenomen psikoloji diye bir yer önerdi ki her seansı 1200 psikologlarn umutla gitmiştim umudum bitti çünkü ne o parayı verecek gücüm ne imkanım var çıkmadan önce peki aparatları denesem yapabilir miyim dedim imkansız dedi düşünün bana bunu dedi ve artık çaresiz biri gibiydim ordan çıktığımda hatta bana bu arayı vermesinin sebebi bana iyilik mis çünkü 25 seansi geçer seni kabul edersem parana yazık dedi şaka gibi iyilik mi yaptı kötülük mü bilmiyorum ama instagramdan yazdm siz benim umudumu yok ettirdiniz sizden sonra çaresiz kaldm diye beni engellemiş yani demem o ki evet çaresini bulan vardır böyle yerlerde ama benim de uzattığım elimi ittirdiler.

Ne kadar daha denersem olur
Ben regl oldum daha eşli denemeye geçmedik reglim bitsin dört ile bi kaç defa daha çalışıp geçicem eşliye ama psikolojik olarak çok rahatım olacağına inanıyorum kafamda bazı şeyleri bitirdim . Bir kere dördüncü dilatörü başardık öyle düşün çoğu evli kişiler dördüncü dilatörü biz bile alamayız diyolar biliyomusun eşli daha kolay olacak diye düşün sert değil yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik en küçüğünü bile alamıyoken dördüncüyü aldık ki zaten ben spreyle deniycem o da rahatlayo beni. sen de ne zaman rahat hissedersen o zaman olur bence şu kdar dene bu kadar dene diyemem. Herkes başardı bizde başarıcaz hiç korkma korkulacak birşey olmadığını da öğrendin sadece cesaret bu kadar

Bende ankarada reyyan hanıma gittim bana evet vajinismussun ama buna alışman lazım 2 ay sonra yine görüşelim dedi hatta fenomen psikoloji diye bir yer önerdi ki her seansı 1200 psikologlarn umutla gitmiştim umudum bitti çünkü ne o parayı verecek gücüm ne imkanım var çıkmadan önce peki aparatları denesem yapabilir miyim dedim imkansız dedi düşünün bana bunu dedi ve artık çaresiz biri gibiydim ordan çıktığımda hatta bana bu arayı vermesinin sebebi bana iyilik mis çünkü 25 seansi geçer seni kabul edersem parana yazık dedi şaka gibi iyilik mi yaptı kötülük mü bilmiyorum ama instagramdan yazdm siz benim umudumu yok ettirdiniz sizden sonra çaresiz kaldm diye beni engellemiş yani demem o ki evet çaresini bulan vardır böyle yerlerde ama benim de uzattığım elimi ittirdiler.
Ki ben aparatları 4 e kadar yaptım hiç ilk 3 kolay yaptım 4 te zorlandm

Ben regl oldum daha eşli denemeye geçmedik reglim bitsin dört ile bi kaç defa daha çalışıp geçicem eşliye ama psikolojik olarak çok rahatım olacağına inanıyorum kafamda bazı şeyleri bitirdim . Bir kere dördüncü dilatörü başardık öyle düşün çoğu evli kişiler dördüncü dilatörü biz bile alamayız diyolar biliyomusun eşli daha kolay olacak diye düşün sert değil yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik en küçüğünü bile alamıyoken dördüncüyü aldık ki zaten ben spreyle deniycem o da rahatlayo beni. sen de ne zaman rahat hissedersen o zaman olur bence şu kdar dene bu kadar dene diyemem. Herkes başardı bizde başarıcaz hiç korkma korkulacak birşey olmadığını da öğrendin sadece cesaret bu kadar
Ben dün denedim o duvar gibi bisey vsrya onu asamadim halbuki 4 . Aparat canımı yakıyordu ama p.nis öyle değil daha iyi dediğim gibi o lanet duvar yine psikolojimle oynadi

Ben dün denedim o duvar gibi bisey vsrya onu asamadim halbuki 4 . Aparat canımı yakıyordu ama p.nis öyle değil daha iyi dediğim gibi o lanet duvar yine psikolojimle oynadi
O duvar gibi yerde bekleyin ama eşin çıkmasın nefes alıp ver kendini sal sonra eşine yavaş yavaş gir de kendini sal ama ıkın zaten spreyle olduğun için birşey hissetmiyceksin orayı geçince bitti gitti kayacak zaten duvar gibi yerde birşey yok aslında sadece orayı iyi yönetmek var .

Zaten ben apratlarla yapınca oraya geldiğimi hissediyorum bir süre bekliyorum nefes alıp veriyorum kendimi salıyorum nasıl kaydığını anlamıyorum dilatörün . Evet baskı hissi oluyo ama anlık saniyelik

Ne kadar güzel kalbiniz var uzun uzun yazmışsınız çok teşekkür ederim o dediğiniz aşamalar nasıl oluyor
O duvar gibi yerde bekleyin ama eşin çıkmasın nefes alıp ver kendini sal sonra eşine yavaş yavaş gir de kendini sal ama ıkın zaten spreyle olduğun için birşey hissetmiyceksin orayı geçince bitti gitti kayacak zaten duvar gibi yerde birşey yok aslında sadece orayı iyi yönetmek var .
Aparatlardan anladığım dediğin gibi ama ben tam bekleyip nefesle almaya çalışırken eşimde ittirmeye çalışıyor aklım çıkıyor korkum artıyor yapma dediğimde yanlış anlıyor napcam bilmiyorum

işte o duvara geldiğinde çişini yapar gibi yapıcaksın kaslarını kontrole alıp nefesini vericeksin ve bacaklarını gevşeticeksin. merak etme dünkü de bir tecrübeydi yaşadın nerde eksiğin var öğrendin bir sonrakinde orayı da aşıcaksın illa tamamı olması gerekmiyor bir noktaya kadar ilerleyebilmek de bir gelişmedir. bi de eşim sinirli yazmışsın ya o da seni geriyor olabilir

işte o duvara geldiğinde çişini yapar gibi yapıcaksın kaslarını kontrole alıp nefesini vericeksin ve bacaklarını gevşeticeksin. merak etme dünkü de bir tecrübeydi yaşadın nerde eksiğin var öğrendin bir sonrakinde orayı da aşıcaksın illa tamamı olması gerekmiyor bir noktaya kadar ilerleyebilmek de bir gelişmedir. bi de eşim sinirli yazmışsın ya o da seni geriyor olabilir
Ben ilk günden beri tecavüze uğrar gibi tepki veriyorum sürekli ittiriyorum tuhaf bir korkum var eşimi ben gerdim adamın siniri o. Bilmiyorum benim gibi olanınız var mı

O duvar gibi yerde nefes alıp vererek bekleyin ufak dairesel hareket yapabilirsiniz ama penisi gitmiyor diye çıkarmayın

Ben ilk günden beri tecavüze uğrar gibi tepki veriyorum sürekli ittiriyorum tuhaf bir korkum var eşimi ben gerdim adamın siniri o. Bilmiyorum benim gibi olanınız var mı
Adamı bi dövmediğim kaldı benim 😂 tekme tokat uzaklaştırıyodum kendimden en ağır derece vajinismustum

Kızlar bende spreyle 1 kere başardım, 2. Kez denemede olmadı spreylede ve canım sıkıldı ağlamaya başladım. Baskı hissinden dolayı vazgeçiyorum. Vazgeçmesem olacak bunun farkındayım ama bu baskı hissine dayanamıyorum. İlişki öncesi 3. Ve 4. Aparatı yapıyorum spreysiz hiçbir sıkıntı yok. Devam edeceğim bu şekilde ama başaramayacakmışım hissiyatı beni üzüyor.

Kızlar bende spreyle 1 kere başardım, 2. Kez denemede olmadı spreylede ve canım sıkıldı ağlamaya başladım. Baskı hissinden dolayı vazgeçiyorum. Vazgeçmesem olacak bunun farkındayım ama bu baskı hissine dayanamıyorum. İlişki öncesi 3. Ve 4. Aparatı yapıyorum spreysiz hiçbir sıkıntı yok. Devam edeceğim bu şekilde ama başaramayacakmışım hissiyatı beni üzüyor.
Ve tam anlamıyla kafam hiç rahat olamayacak hissiyatı da var. Psikoloğa gidiyorum 5 aydır onunda artık bir etkisinin olmadığını düşünüyorum vajinismusta.

kızlar ben tesadüfen denk gelip dinledim. Çok güzel bilgiler veriyordu. Siz de bir dinleyin. Dişil enerji nedir, dişil enerji azaldığı zaman ne gibi sorunlar ortaya çıkar gibi gibi... Şahsen ben dinlediğimde hiç dişil enerjim olmadığını fark ettim...

X