Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Teşekkür ederim yorum için. Zaten doktora gitme konusunda kesin kararımı verdim. Ben ne kadar okuyup anlasam öğrensem ve anlatsam da boş. Bir uzmandan dinlemesi ikimiz için de hayırlı olacak

Teşekkür ederim yorum için. Zaten doktora gitme konusunda kesin kararımı verdim. Ben ne kadar okuyup anlasam öğrensem ve anlatsam da boş. Bir uzmandan dinlemesi ikimiz için de hayırlı olacak
Allah yardımcınız olsun, hala kadınların eşlerine kızlık zarı borcu olduğunu düşünen bir ülkenin kadınlarıyız

Son düzenleme:
peki kizlar birsey sorucam, sizin esleriniz cok istekli mi peki?bu sorun cozulsun, Iliski olsun istiyorlardir onu sormuyorum , yani yakinlasmak istiyorlar mi surekli?

Şuan ağlayarak yazıyorum 4 aparatı kaç kez denedim yaptım eşimle yapamıyorum adamı yine ittim ben kadın falan değilim
Canım sakin ol, bu çalışmalardan sonraki ilk denemen gayet normal yani böyle sonuçlanması kendine biraz daha zaman ver 4. Aparatı iyice çalış ve tekrar dene. Demek ki hazır değilmişsin henüz yıpratma kendini

İlk deneme bence gayet normal düşünsene hep geri çektin eşini şimdide o paikolojiye kapıldın bu çok doğal hemen olacak diye birşey yok aparat çalışması yap kendine güvenince tekrar dene hiç üzme kendini bence

Ağlamaktan içim dışıma çıktı eşimde isterdi normal bir ilişkisi olsun ama ben beceremiyorum hep hüsran hep hüsran kaderim mi bu benim herseyi yaptım dr gittim psikolog a gittim aparat denedim 4 boyu yapabiliyorum ama eskiye gelince yok yeminle yaşama sevincim yok kendimi eksik yarim gibi hissediyorum

Seni o kadar iyi anlıyorum ki ben de bir anlık delirip sonra o sinirle kendime araliksiz nöbet yazdırdım. Hafta sonu full çalışıyorum ama daha öğlen oldu canım çıktı yine olan bana olduneyse
Okuduğum tedavi kitabında aparat denemeleri bitince hemen esliye geçmiyorlardı. Önce p.nis dokundurma egzersizi, daha sonra p.nis başını alma daha sonra eşli denemeye geciliyordu canım.
Kimisi aparat bitince eşli de başarılı oluyor ama kimisi olamıyor. Herkesin farklı önce bunu bir düşün.
Sonra eşinle p.nis dokundurma egzersizleri yapın.
Yani sevişin sen üstte ol, p.nisi al kendine dokundur. Nefes al ver. Vajenine dokundur. Orada gezdir. Nefes al ver. Rahatla. Ne hissediyorsun? Aparatlardan daha mı sert daha mı kolay, hayal et, tıpkı aparat gibi alıp içeri girdiğini düşün. Bu kadar ama. Bununla rahatlayın.

Bunu bir kaç kez yapın. Haftada iki üç olabilir en az. Güzel şeyler giyin, güzel ve seksi olduğunu hayal et hep. Oyun oynayın yani. Bu kadar.

Sonra p.nis başını alma egzersizleri. Tıpkı aparat gibi almaya çalış. Kontrol sen de ya da senin komutlarınla eşin de olabilir. Nasıl rahat olacaksan çiçeğim.
Ama buraya kadar nasıl adım adım geldiysen buradan sonra da adım adım gidin

Aralarda da birbirinize masaj yapın. Sen eşine yap önce mesela. Boynuna kollarına. Ne hissediyorsun ona dokunurken, onu rahatlarken görmek sana ne hissettiriyor? Hoşuna gidiyor mu? Esin senin her dokunuşunda rahatlıyor, gevsiyor ve bu durum sana da geçiyor. Onu rahatlamis görmek seni mutlu ediyor mu?

Sonra esin sana yapsın masajı. Nefes al ver. Sakinleş ve gözlerini kapat. Ama uyuma. Düşün. Rahatlıyorsun çünkü esin sana dokunuyor. Sana her dokunduğunda vücudun gevsiyor. Hoşuna gidiyor mu? Bunu omuzlar boyun belle devam ettirin sonra popoya da yaptırabilirsin. Popo masajı yani rahatla, nefes al ver rahatla ve gevşe. Ne hissediyorsun?
Bunları yaparken seni rahatsız eden bir noktaya değerse oraya dokunma gibi olumsuz cümle kurma. Aslında şurama dokununca daha rahat hissediyorum diyerek yönlendirme yap. Olumlu cümleler kurun. Ve en önemlisi bu dokunuşlar da ne hissettiğine odaklan. Birbirinizi sevdiginizi mutlu olduğunuzu düşün

arkadaşlar yarın fatma akan topbaş a muayene olmaya gideceğim hiç duyan var mı? daha önce giden
Merhaba, durumunuz nedir acaba merak ettim. Beni çözemedi Fatma hoca. Her gittiğim yer çözemediğim hasta olmadı diyor ama Fatma da dahil kimseye inanmamak gerektiğini anlamış oldum sayesinde. Bana bu güvensizliği sağladı diyebilirim. Bu da bişeydir napayım hep olumsuzu görmeyeyim bi tane pozitif göreyim...
Bana bırak artık bu hastalık bizim vs diyordu, sonra benim yapabileceğim bişey yok deyip kestirip attı. Paramı verdiğimle kaldım. İnsanları azarlayıp gönderiyor. Bana öyle yaptı en azından, umarım herkese iyi gelir ama bana gelmedi. O dönem 2 maaşımı direk ona verdim. Boşa giden param ve çabam oldu. Kolay para kazansam tamam diyeceğim ona da. Ama hiç kolay para kazanmıyorum malesef. İşten izin alıp günlerce o tedaviye gitmek manevi olarak da yordu. Hem maddi hem manevi yordu beni orası kısacası.
Umarım diğer gidenlere iyi gelir ama Fatma'nın tavrını değiştirmesi gerek bu kesin

Aparat egzersizlerini yapıp eşlide sorun yaşayan arkadaşlar, aparatları tek tek eşleriniz de size yaptığında kontrolü karşıya bırakabilmeyi ve rahatlamayı öğreniriz. Aparattan direkt eşli denemeye geçmek çoğumuz için hâlâ tedirginlik yarattığı için istemsizce kasılmaya neden olabiliyor ama birkaç gün eşiniz de aynı egzersizleri size yaptığında bu sefer zihin eşimize karşı da korku ve duvarları yıkıp kendimizi ona bırakabilmekte hiçbir sorun olmadığını görüyor.

Doktorum vajinismus tedavisi sonunda pek çok eşin sertleşme sorunu yaşayabildigini söylemişti ki biz de yaşadık. Çünkü normal bir ilişki sürecimiz ne yazık ki olmuyor, eşlerimiz de üzerinde ister istemez baskı, tedirginlik, bizim canımızı yakmama gayesi vs hissedebiliyor ya da ödev sorumluluğu gibi olunca bu da onların bendenlerine yansıyabiliyor. Doktorumuz bize sertleşme sorunu için ilaç verdi, bir kullanımdan sonra ihtiyacımız kalmadı zaten. Zihnen rahatlayınca eşlerimiz de normale dönüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…