Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

doktor, eşin olmadan neden kabul etmiyor onu da anlamadım ama burda ben de dahil birçok arkadaş kendi imkanlarımızla evde yendik. daha önce yenen kişilerin en küçük tavsiyelerine kadar dikkate alıp ilerledik :) (iyi ki varlar <3 ) eğer doktor seçeneğini değerlendiremiyorsanız evde alıştırmalara devam :) burdan beni öğrendiğim fito ve anestol kremler var çalışmaya başlarken bir küçük boydaki aparata sürüp içeride biraz bekletecek şekilde.. bu süreçte tahriş, enfeksiyon vs olmasını engelledi bu iki krem bence. eğer okumadıysan o bilgiyi belirtmiş olayım. en büyük aparatı kolay alabildikten sonra eşli deneme yapmak cesaret açısından tetikliyor insanı :) ayrıca eşli deneme öncesinde de aparatla çalış hatta 4ü çıkarıp hemen eşinle deneme yap mümkünse

Arkadaşlar ben Vajinismus yeneli çok uzun süre olmasına rağmen giriş aşamasında çok kasılıyorum ve zor giriyor. Bunu nasıl çözebilirim?

Çok teşekkür ederim bu iki kremi bilmiyordum sadece emla kremi okumuştum o da uyuşturma açısından. Enfeksiyon daha önce gecirdigim için biraz o da tedirgin ediyordu. En kısa sürede bu iki kremi de alacağım.
Belki başka doktor kabul ediyordur ama benim gitmek istediğim doktor eşsiz gitmeyi kabul etmedi. Etse gizlice bile giderdim.
Zaten burası sayesinde aparata başlamıştım. Tek düşüncem bunu yenmek.

fito antiseptik bir krem hem tahrişi engelliyor hem de enfeksiyonu :) anestol yağlı gibi olduğu için bende kayganlaştırma etkisi de oldu rahat ettim bi de uyuşukluk veriyor biraz ilk etapta acı hissini azalttığı için büyük aparatı daha kolay çalışmamı sağlamıştı. Jetex kullananlar da var önceki sayfalarda görebilirsin anestoldan daha etkili bir uyuşturma sağlıyor sanırım ben denemedim

Cuma akşamı olsaydı keşke pazartesi ilk iş eczaneye gitmek o zaman:)

Seni çok iyi anlıyorum çünkü benim eşimde başta istemedi oda tek git istediğin doktora derdi hep ama doktor en azından bir kere konuşmak istiyo eşlerimizle kızlık zarı vs.meseleleri için özellikle birde süreci anlatmak için. Bana da artık tak etmişti iki seçenek sundum biri adliyeye biri doktora gitmekti sıkıyı görünce tıpış tıpış geldi doktora ☺ inatlar işte illa zorluk çıkarcaklar sabırlı olmaya çalış canım hepsi geçecek yakın zamanda biz yardım için her zaman burdayız

Benzer şeyler okudukça rahatlıyorum. Bu derdi çeken bilir gerçekten. Evde ki bu son çabalarım da ise yaramazsa doktor artık zorunlu olacak. Çünkü evde elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Doktoru zaten en çok bu konudan dolayı istiyordum. Ben zaten az çok anlatacaklarini biliyorum. Önemli olan eşimin bizzat doktordan duyacakları. İnşallah yine de gerek kalmadan evde bu süreci tamamlarım en kısa sürede

Bu konuya mutlaka göz atın pes etmeyin kızlarrr

A aynurosm canım lütfen oku

Arkadaşlar merhaba . Ben korkak bir arkadaşınız olarak hala burdayım sık sık denesem çoktan aşmıştık ama ertelemek sanırım işime geliyor . Erteleme hastalığı oldığunu kendime sık sık hatırlatmama rağmen erteliyorum sürekli. Ben yeneli 2 ay oldu sanırım ama 4 kez denedik sonrasından :) en son 4. Sünde de baya uğraşmalarsonucu 4-5 kez giriş çıkış yapabildik. Hala her seferinde bu kadar kasmam bu kadar heyecanlanmam üzüyor beni cidden. Ve biliyorum ki üst ğste en kötü iki günde bir yapsak iyice aloşcam ama bilmiyoeum artık normale dönen arkadaşlar ne önerir ? Kaçıncı denemenizfe artık rajatça girdi. Şu ilk giriş var ya ordan geçincelöp diye geçiyor ya orda bi baskı hissediliyor. O his kaçıncı denemede geçer ? Ya da kaçıncı denememizde artık giriş rahatlıkla oluyordu? Yani baya uğraşıyoruz ancak giriyor .Ne zaman direkt ilk seferde girer ?

Bir de direkt girmediği için devam ettiremiyoruz demerken penis küçülüyor çünkü. Bir de kastığım için sanırım tamam gürmişken git gel yapsın eşim diyorum ama eliyle bıraktığı zaman penis kayıp geri çıkıyor . Yani aslında gerğ çıkmasa git gel yapar ben biraz daha alışır birwz daja güven gelir bana. Ama eliyle bıraktığı an geri çıkıyor

Benim eşim gerçekten hasta olduğuma doktora gittiğimiz gün inandı öyle söyledi bana. Doktorun odasının içindeydi muayene yeri ayrı bi kapı vardı arada eşim içerde otururken girdim ben ilk aparat denemesine ve derecem çok yüksek olduğu için doktor dokunsa acıyor diye bağırdım aşırı korkmuştum eşimde duyuyodu tabi sesimi hatta öyle bi iç çekişi vardı ki doktorun bile dikkatini çekmişti. O günden sonra tam destek verdi bana. İnşallah senin için bunlara hiç gerek kalmaz çabaların sonuç verir ve kurtulursun en kısa zamanda. Dualarım her zaman sizinle ❤

Ne kadar sık yaparsanız o kadar çabuk alışırsın canım. Biliyorum zor geliyor kolay girmediği için acır mı düşüncesi olabiliyo ya da penis dayanamayıp sönüyo bunlar hepimizin başına gelmiştir. Ben hala ilk girişleri kontrollü ve nefesle yaparım alışkanlık oldu sanırım ama bu sayede kolay oluyo. İlk girişi nasıl yapıyosanız pozisyon olarak sendeyse kontrol nefesle yavaşca ilerlet eşindeyse de sen nefes verirken o ilerletsin. Tam olarak alışana kadar bu şekilde işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Ama dediğim gibi ne kadar sık ilişki olursa o kadar iyi olur.

İlk 3 seferde sonrasında 1 saat kadar hafif ağrım olmuştu üstüne otururken vs . 4. De o ağrı olmadı. Bu yüzden sanırım yapa yapa olcak alışılcak bir şey bu :) her yapışta bir öncekinden daha iyi oljyor çünkü. Başta hiç girmedi sonra ucu girdi diğer sefer biraz daha fazla girdi . 4. De artık tam girdiğine emin oldum . O giriş eşiğini tam hissettim içimde tam hissettim ve sonrasında ağrı olöadı. Cesaret edip iki günde bir yaparsaö sanırım daha hızlı ilerler bu süreç. Ama bakalım o cesaret . Aşırı korkağım cidden :) o ilk girişteki baskı hissi beni aşırı geriyor

Ben de yendiğimden beri günde en az 2 kez birlikte oluyoruz ama o ilk giriş hep benim kontrolümde sadece zaman geçtikçe o ilk giriş aşaması hızlanıyor . Başta bir iki dk içinde alabilirken şu an hızlıca anında oluyor ama yine de ben yönlendiriyorum hangi pozisyonda olursa olsun. Bunun bir sayısı yok bence her gün yapmayı dene olmaz dersen de en azından sıklaştır sıklaştırdıkça sana (hatta hepimize) külfet gibi görünen şeyler ortadan kalkacak mesela aparata gerek duymayacaksın sprey kullanmıcaksın vs

Siz kaçtan sonra aparatı bıraktınız acaba

Arkadaşlar ben hala yapamadım. Canım çok sıkkın yaklaşık 1 ay oldu aparatları yapalı. 4. Aparatı da yapınca olacak sandım bir hevesle denedik olmadı. Sonra regl oldum regl sonrası apartlarda sorun yaşamadım ama yeniden deniyoruz olmuyor. Sprey denedik penis etkilendi herhalde küçüldü. Ne yapacağımı şaşırdım. Korktuğumu düşünmüyordum ama bugün tam bir hayal kırıklığı yaşadım o kadar yol aldım sanıyordum çabaladım çok çabaladım ama niye olmuyor anlayamıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…