Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

tebrik ederim canım gözünaydın sağlıkla kucağına alırsın inşallah. o karmaşık duygular dediğin şey çok güzel bi duygu olsa gerek tadını çıkar mutluluğun daim olsun. Allah isteyen herkese nasip eder inşallah

bencede süpersin çok güzel ve hızlı ilerlemişsin. azimde var cesarette var ooo maşallah bitmiş bu iş. hiç ara verme devam et

sendede çok güzel gelişmeler varmış canım oldu sayılır artık bişey kalmamış:)))
wc olayı normal canım herkese oluyo. içindeki doluluk hissine alışmak zaman alıyo

selam arkadaslar,

nihayet su 5-6 santimlik baraji astimmmmm..
artik mum ile 9-10 santim kadar ilerliyebiliyorum hihoyyyt

dilatöre gecmeden önce daha kac santim ilerlemem gerek mumla?
bana yardimci olurmusunuz lütfen lütfen lütfen :Saruboceq:

tebrik ederimmm Allah uzun ömurler versin analı babalı buyusun inşallah

tebrik ederim canım Allah başka sıkıntı vermesin

Bende vajinin ne kadar uzunlukta olduğunu bilmiyordum ama 8-10 cm olduğunu öğrendim.Sanırım sev.. olduğunda 15 cme kadar çıkıyor.Sormuştum Bocuss arkadaşım cevabını paylaşmış 2610. sayfadaydı...

Canım tebrik ederim.Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Darısı tüm bebiş isteyenlere,inşallah. :Saruboceq:

nazlicim beni yönlendirgin icin cok sagol. sayfayi okudum simdi.
ben vajinin arkasi bosluk olmasi gerekiyor diye biliyordum.
bana bu 10 santim sonrasi bosluk degil bende, daha cok duvar gibi.
sormasi ayip, iliskide bu 10 santimlik yere carpmaz mi??

Canım aynı şekilde bendede duvar gibi eşim parmağını ilerletmişti,parmağımın sonunda duvar gibi bir şey var dedi.Bende aynı şeyi düşündüm ama bende dr cem keçenin kitabı vardı.Onda kadın cinsel olarak uyarıldığında vaji otomatik olarak genişler,uzar ve ıslanır yazıyor.Yani beden p.. girişine kendini hazırlıyormuş.

Tebrik eden herkese çok teşekkür ederim arkadaşlar umarım en kısa zamanda herkes yener bunu başarılmayacak birşey değilmiş gerçekten

anladim nazlicim.. cok acayip bisey bu ya bilmiyorumkismile
o zaman ben daha fazla ilerlemekle ugrasmama gerek yok diye düsünüyorum.
git gel olayini daha tam yapamiyorum. zaten girmesi icin bi ugrasiyorum,
cikmasi icinde ona keza.. kaydirigubbakcemile3 sanki vaji duvarlari muma
yapisiyormus gibi hissediyorum cikarirken. ben en iyisi git gel olayina yogunlasip,
ilk dilatöre geceyim.

benim sorunum zaten vajinin sonuna ulasmakti. cünkü bir kac hafta önce
ilk dilatöre baslamistim ama 5-6 santimi gecemiyordum. o yüzden tekrar
muma dönmüstüm, önce ilerlemeyi yapabileyim diye.

Canım dokuz on santim cok iyi ben en fazla 11- 12 santm ilerleyebiliyodum kalın mumla mum biyerden sonra acı veriyo sert cünkü p...s etten olduğu için cok daha rahat oluyo. Dilatöre geçebilirsin bence

Bencede canım git gellere alış ve geç dilatöre...İlk girişi geçtin mi mum kayıveriyor,sen vajinin sonuna kadar almışsın.8-10cmden fazla ilerlemez zaten,belki yapıya göre değişir ama normal boyut okadar diyor kitapta..a.s

betty_elt tebrik ederim canim.. Mutluluklar..
Istersen nasil yendiginide yaz diger arkadaslarada yardimci olursun..a.s. a.s.

Canim vajina (dol yolu yada hazne) nin uzunlugu ortalama 8-10 cm arasindaymis..Zaten istesende sonrasi ilerlemez .. arkadaslarin dedigi gibi sevisme esnasinda belki daha fazla uzayabiliyor ve genisleyebiliyormus..
Sen eger dilator setine sahipsen bence hemen ilk dilatorunle calismaya baslayabilirsin..
Zaten en kucuk boy dilator cok cok rahat alicaksin icine biliyosunki serce parmak kalinligida bisey..onunla rahat sekilde hareket ettikten sonra 2.boya gecersin..ayni sekilde yine onunla hareketlerin rahatladiginda 3.boy sonrada 4.boy ..zaten 4.boyu yaptiktan sonra direk deneme yapabilirsin..herseferinde yeni br boya gecerken biraz zorlanabilirsin ama asla tedirgin olma cok normal..zaten hemen alisiyosun..hemen olmazsa moralini bozma yani.ama denemelere devam edince goruceksin ki cok kolay ve hizli bir sekilde ilerliyosun..sen egzersizlerine basla canim..takildigin bir yer olursada sor..:1hug:

Kizlar buarada bi kac zamandir forumda gezinirken cinsiyet belirleme yontemleri diye bir topic dikkatimi cekmisti..ne olabilirki diye girip soyle bir okumaya basladim..bir veya daha fazla kiz cocugu olan bayanlarin bi sonrakinde erkek bebek istemelerinden kaynakli yaptiklari arastirmalar falan varmis..o kadar ilginc ki erkek bebek icn neler yemeleri gerektigi hangi gun iliskiye girmeleri gerektigi yada cesit cesit takvimlere uyum saglamaya calistiklari gibi..herneyse bana sacma gelebilir ama onlarin dusuncesi madem bu saygi duymak gerekir diye dusunuyorum..
Buarada bende biraz alistiktan sonra cok beklemeyip (2-3 ay kadar sonra) kismetse bebek calsmalarina baslamak istiyorum..o yuzden gebelik bolumunde gezinirken gordum bu topigide..ayrica topicte yumurtlama gunlerini tespitten falanda soz ediyorlar..ben de baktim iste bi kac kez..en son baktigim gun tesadufen 2 kisi arasinda gecen diyalog dikkatimi cekti..konus cok sacma yas mevzusu falan..cin takvimine bakiyorlar ve yaslarina gore bakiliyormus bu takvimede..nese topgi acan kiz o kadar uyuzki kiza yanlis hesaplama yaptigi halde sen niye bukadar israrcisin falan diye cikismis..bende boyle insanlara hic gelemem..tabiki uyuz oldum..
ve ister istemez konuya girip kendisinin yanlis oldugunu yasini yanlis hesapladigini ama sorunun yas degil YANLISLIK varsa duzeltebilicegini ve karsisindakine boyle davranmamsi gerektigini soyler cinste yazilar yazdim..cunku uzdugu icin karsisindaki kiz topige gelmicegini cok istiyodum ama paylasim yapamicagini falan soylemis..yazik ya oyle uzuldumki ona..hem hakli hemde onun yuzunden sohbeti terk edicek..iyice uyuz oldum tabi..
baktim kiz o kadar seviyesiz laska ki banada sen niye israr ediyosun madalya takmami mi falan istiyosun gibi seviyesizce yazmaya basladi..delimisin nesin git basimdan yazmis bide..ama ben asla kotu kelime kullanmyorum onun gibi ,,seviyemi koruyorum..ne zaman o bozdu bende CAHIL yazdim tabi daha ne gerekiyosada..
Buarada yildiz teknik Matematik mezunuyum..ama bunu asla soylemedimki aa matematik mezunu o yuzden kendini ispat etmek icin yas sorununa girmis demesin diye..
ve kiz bana vajinusmusu da atlatmssin daha ne istiyosun gibi bir laf da etmis.hadi ne dersin boyle insana ..
Ama cevabim yeterli olmustur...vajinusmustum ve sukurler olsun yendim ve bu % 100 tedavisi olan bir hastalikti sen erkek bebek takinti hastaligini nasil gidericeksin sansin % 50 iken dedim..
neyse Guzel topigimdeki guzel arkadaslarim cok gereksizde olsa sizlerle paylasmak istedim..Benim Ailem gibi oldugunuz icin hepiniz..herseyimi paylasasim geliyor..opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…