Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

ayy heyecan dorukta desene. 3 hafta falan kaldı galiba demi? düşünüyorumda ben hamile olsam o 3 hafta nasıl geçer acaba. insan kucağına almak için öpüp koklamak için sabırsızlanır neye benzediğini görebilmek için kudururdum heralde. bu duygularla 9 ay nasıl geçer ya :)))
bir avazda kurtulursun canım inşallah...

korku heyecan hepsi karısık cnm:) kime benzediğini çok merak ediyorum elime alablecekmiyim sütüm gelecekmi falan az kaldı.inş. kolay gecer dogumum sezeryanmı normalmi bebek karar verecek bu ay allahın izniyle

kızlarrrrrr nasılsınızzzz giremıodum kaçgündür gelişmelerden haberdar edeyim dedim :):)
dün gece deneme yaptık önce emla sürdük tabiki parmak egzersizi ile basladık artık parmak egzersizi laylaylom gelio:eek: sonra pe..se gectik ve inanmıyorumki yarısı falan oldu zemuszemus .
benim kanamam olmustu ilk gece ama dünde oldu o kadar yaniiiii
birde bi sorum olacak bende mi oldu die soruyorum içerdeyken sanki tuvaletim gelmiş gibi hissetttirdi bana sanki koştur koştur wc ye gitcem gibiydi..anlamadım?????

tebrikler canım nerdeyse başarmış sayılırsın o ç...m benimde ilk zamanlar çok geliyodu bide gaz sıkışması oluyodu ama zamanla geçiyo yani normal bende sormuştum çoğumuzda aynı şey oluyormuş,,

Arkadaşlar slm öncelikle sizlerle duygularımı paylaşmak istedim ben 1 yıl vajii yii yaşadım buradaki arkadaşar sayesinde de yendimm özelikkle hellples zerr onlar bana hep destek oldularr 18 ağustosta bu olayı bitirmiştimm kadınlar kulubü de sayesinde tabii ve bugünn öğrendim ki ben hamileymişim kızlar sakınn wazgeeçmeyinn sakınn hepp isteyin allah gerçektenn sesimizi duyuyoo şuan çok karmaşık duygular içerisindeyim ne hissettiğimi tam olarak bilemiyorumm sizzde kızlar isteyin ve başarmaktan sakın korkmayın sakın

tebrik ederim canım hayırlı olsun bebegin:asigim:

Canim vajina (dol yolu yada hazne) nin uzunlugu ortalama 8-10 cm arasindaymis..Zaten istesende sonrasi ilerlemez .. arkadaslarin dedigi gibi sevisme esnasinda belki daha fazla uzayabiliyor ve genisleyebiliyormus..
Sen eger dilator setine sahipsen bence hemen ilk dilatorunle calismaya baslayabilirsin..
Zaten en kucuk boy dilator cok cok rahat alicaksin icine biliyosunki serce parmak kalinligida bisey..onunla rahat sekilde hareket ettikten sonra 2.boya gecersin..ayni sekilde yine onunla hareketlerin rahatladiginda 3.boy sonrada 4.boy ..zaten 4.boyu yaptiktan sonra direk deneme yapabilirsin..herseferinde yeni br boya gecerken biraz zorlanabilirsin ama asla tedirgin olma cok normal..zaten hemen alisiyosun..hemen olmazsa moralini bozma yani.ama denemelere devam edince goruceksin ki cok kolay ve hizli bir sekilde ilerliyosun..sen egzersizlerine basla canim..takildigin bir yer olursada sor..:1hug:
Cok sagol yazdiklarin icin canim. Su an regl dönemimdeyim, biter bitmez yazdiklarini uygulamaya baslican insallah.

Hepiniz cok iyisiniz ya, gercekten cok sagolun! :1hug:

anladim nazlicim.. cok acayip bisey bu ya bilmiyorumkismile
o zaman ben daha fazla ilerlemekle ugrasmama gerek yok diye düsünüyorum.
git gel olayini daha tam yapamiyorum. zaten girmesi icin bi ugrasiyorum,
cikmasi icinde ona keza.. kaydirigubbakcemile3 sanki vaji duvarlari muma
yapisiyormus gibi hissediyorum cikarirken. ben en iyisi git gel olayina yogunlasip,
ilk dilatöre geceyim.

benim sorunum zaten vajinin sonuna ulasmakti. cünkü bir kac hafta önce
ilk dilatöre baslamistim ama 5-6 santimi gecemiyordum. o yüzden tekrar
muma dönmüstüm, önce ilerlemeyi yapabileyim diye.

sonuna ulaşman gerekmiyor canım.. bizdeki sorun giriş kaslarında 3-4 cmlik yer kasılıyor.. diğer yerler problem yaratmıyor :) ama ulaşmışsın , tebrik ederim.. hatta baya yenmişsin..bence sen direkt dilatör yerine eşli egzersize geç.. eşinin parmağını pre..vatiff ile al.. sonra da pen...s e geçersin sen çok kolay atlatmışa benziyorsun... sadece ilk girişteki kasları gevşetmeye bak..içeride daireler çiz..

Kızlar bende vajiyi nasıl yendiğimi anlataym ozaman kısaca ben ilk olarak parmak egzersizi ve kegel egzersizleriyle basladım önceleri sadece 1 parmak alabiliyodum daha sonra 2 parmak yaptım bu arada pe..sn sadece başı giriyodu ama gerisi olmuyodu sanki çelkten duvar varmış gibi baya bi süre 2 parmk calıştm sonra arkadaslrdan sağolsunlar şamdan mumuyla calışıldığını öğrendm kendime bi aparat hazrlmk istydum zaten ama dilatörüm yoktu cünkü heryerdede satılmıyo( parmak egzersizlerinide hep eldivenle ve bebek yağıyla yaptm)daha sonra şamdan mumunun etrafını peceteyle kalınlastırak calıstm tabi ara verdgm, ümitszliğe kapıldgm zamnlr oldu ama siteye girnce tekrar umudu artyo insanın:)sonra p...s denemesi yaptık emla ile denedm ama bu sefer ben cok sürmedgm için ilersi uyuşmamıstı o yüzden yarıya kadar alabldm snra öğrendmki emlanın 1 tüpünün hepsini sıkmamız gerekiyomyus ve ayaklrnız havada 5 dakika kadar beklemeniz lazm uyusması ve iice derine ulasması için bu seklde yaptığımda p..sn hepsini aldm tabi egzerszimi hergn yapıyodum.Emla ile hepsini alınca emlasz olacakmı acaba diyede korktum acıkcası ama oldu biraz acıdı ama oldu yani sonundaalkisalkisalkis:nazar: bu seklde yaptıktan snra yenemeyeceğimiz birsey deglmiş arkadaslr umudunuzu yitirmeyin sakın sorusu olanlara cevap vermeye calısırm mutlaka

tebrikler :)) ne az kalması bitmiş .. önemli olan giriş kısmı zaten :)) bu gece hepiciği gelir senden :))

bocusscum slm.o gece tekrar deneyemedik çok yorgundu eşim ama dün gece birazcıktan birazcık daha girdi:))bu gece ve yarın gece çözecez sanırım acımıyo da hiç girince korkuyorum ya kasıyorum ama çok mutlu ve umutluyum kızlaaaar süpersiniz sayenizde yeniyorum :lepi:

az kaldı ne demek sanki olmuş :)) canım senin adınada çok sevindim. zaten öyle lop diye olmuyo. önce minicik oluyo :)) sonra yarısı oluyo sonra tamamı oluyo. minicik bile olsa hemen pes etme çıkarma biraz bekle sakinleş ve kaldığın yerden devam et. müjdeli haberini bekliyoruz canım...

sayenizde aslıcanımcım mutluluk güzel şeymiş:KK66:henüz tamamı olmasa da olacak bugün bilemedin yarın :KK66:))

Arkadaşlar slm öncelikle sizlerle duygularımı paylaşmak istedim ben 1 yıl vajii yii yaşadım buradaki arkadaşar sayesinde de yendimm özelikkle hellples zerr onlar bana hep destek oldularr 18 ağustosta bu olayı bitirmiştimm kadınlar kulubü de sayesinde tabii ve bugünn öğrendim ki ben hamileymişim kızlar sakınn wazgeeçmeyinn sakınn hepp isteyin allah gerçektenn sesimizi duyuyoo şuan çok karmaşık duygular içerisindeyim ne hissettiğimi tam olarak bilemiyorumm sizzde kızlar isteyin ve başarmaktan sakın korkmayın sakın

ne güzel ne güzel çok tebrik ederim zaten artık başardım yazmaya az kaldı ya şimdiki hayalim kızlara hamileyim diyebilmek off çok sabırsızım :))rahat bir hamilelik geçirmeni dilerim tekrar tebrikler...

bende henüz 40 günlük evliyim.ilk 1 ay bekledim sonra bayağı karamsarlığa düştüm.sonra bu siteyle tanıştım.ve bir hafta önce parmak egzersizlerine başladım.bu arada doktora da gitmedim.burda okuduklarımla yapmaya çalıştım.ilk gün sadece serçe parmağımı dokundurabildim ama giriş olmadı.2.gün serçe pamağım tamamen girdirebildim.3.gün işaret parmağının hepsini aldım.4.gün orta parmağın hepsini girdirdim.5.gün iki parmağa geçtim.çok azı girebildi.6.gün p...is e geçmek istedim başı girdi birazcık da ilerledi.ve sonra bugün iki parmağın hepsini girdirebildim çok şükür.git gel de yaptım.sizce ilerlemem nasıl sizce p...ns e geçeyimmi biraz daha deneyeyim mi.ama ben p...s le denemek istiyorum sanki.Allah burdakilerden razı olsun beni çok cesaretlendirdiler.

süper bir hız maaşalhh..çok az kalmış ama ben henüz yenenlerden olmadığım için ustalarım yardımcı olsun sana bence çok yakın :KK66:)

sağolun arkadaşlar okudukça daha cesaret geliyo insana.mumla denemeye çalıştım ama mum biraz sert geldi ama onlada başaracam inşallah.

kızlarrrrrr nasılsınızzzz giremıodum kaçgündür gelişmelerden haberdar edeyim dedim :):)
dün gece deneme yaptık önce emla sürdük tabiki parmak egzersizi ile basladık artık parmak egzersizi laylaylom gelio sonra pe..se gectik ve inanmıyorumki yarısı falan oldu .
birde bi sorum olacak bende mi oldu die soruyorum içerdeyken sanki tuvaletim gelmiş gibi hissetttirdi bana sanki koştur koştur wc ye gitcem gibiydi..anlamadım?????

dün gece deneme yaptık önce emla sürdük tabiki parmak egzersizi ile basladık artık parmak egzersizi laylaylom gelio sonra pe..se gectik ve inanmıyorumki yarısı falan oldu .

Olabilir canım mesane vajnanın hemen üstünde cünkü tuvaletin varken baskı yapmıstr oraya oyüzden

Kizlar buarada bi kac zamandir forumda gezinirken cinsiyet belirleme yontemleri diye bir topic dikkatimi cekmisti..ne olabilirki diye girip soyle bir okumaya basladim..bir veya daha fazla kiz cocugu olan bayanlarin bi sonrakinde erkek bebek istemelerinden kaynakli yaptiklari arastirmalar falan varmis..o kadar ilginc ki erkek bebek icn neler yemeleri gerektigi hangi gun iliskiye girmeleri gerektigi yada cesit cesit takvimlere uyum saglamaya calistiklari gibi..herneyse bana sacma gelebilir ama onlarin dusuncesi madem bu saygi duymak gerekir diye dusunuyorum..
Buarada bende biraz alistiktan sonra cok beklemeyip (2-3 ay kadar sonra) kismetse bebek calsmalarina baslamak istiyorum..o yuzden gebelik bolumunde gezinirken gordum bu topigide..ayrica topicte yumurtlama gunlerini tespitten falanda soz ediyorlar..ben de baktim iste bi kac kez..en son baktigim gun tesadufen 2 kisi arasinda gecen diyalog dikkatimi cekti..konus cok sacma yas mevzusu falan..cin takvimine bakiyorlar ve yaslarina gore bakiliyormus bu takvimede..nese topgi acan kiz o kadar uyuzki kiza yanlis hesaplama yaptigi halde sen niye bukadar israrcisin falan diye cikismis..bende boyle insanlara hic gelemem..tabiki uyuz oldum..
ve ister istemez konuya girip kendisinin yanlis oldugunu yasini yanlis hesapladigini ama sorunun yas degil YANLISLIK varsa duzeltebilicegini ve karsisindakine boyle davranmamsi gerektigini soyler cinste yazilar yazdim..cunku uzdugu icin karsisindaki kiz topige gelmicegini cok istiyodum ama paylasim yapamicagini falan soylemis..yazik ya oyle uzuldumki ona..hem hakli hemde onun yuzunden sohbeti terk edicek..iyice uyuz oldum tabi..
baktim kiz o kadar seviyesiz laska ki banada sen niye israr ediyosun madalya takmami mi falan istiyosun gibi seviyesizce yazmaya basladi..delimisin nesin git basimdan yazmis bide..ama ben asla kotu kelime kullanmyorum onun gibi ,,seviyemi koruyorum..ne zaman o bozdu bende CAHIL yazdim tabi daha ne gerekiyosada..
Buarada yildiz teknik Matematik mezunuyum..ama bunu asla soylemedimki aa matematik mezunu o yuzden kendini ispat etmek icin yas sorununa girmis demesin diye..
ve kiz bana vajinusmusu da atlatmssin daha ne istiyosun gibi bir laf da etmis.hadi ne dersin boyle insana ..
Ama cevabim yeterli olmustur...vajinusmustum ve sukurler olsun yendim ve bu % 100 tedavisi olan bir hastalikti sen erkek bebek takinti hastaligini nasil gidericeksin sansin % 50 iken dedim..
neyse Guzel topigimdeki guzel arkadaslarim cok gereksizde olsa sizlerle paylasmak istedim..Benim Ailem gibi oldugunuz icin hepiniz..herseyimi paylasasim geliyor..opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan

bu tarz insanlardan nefret ediyorum haklı olsanda hep üste çıkarlar hemde boşyere insanların kalbini kırarlar. o kişiyi savunmakla çok iyi yapmışsın canım. sana söylediklerinede takılma. bu tarz kişiler insanı hep belden aşağı vurur beldn yukarsına kafası çalışmaz çünkü

X