Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Selam kızlarım, ben eskilerdenim ara vermiştim siteye ama döndüm.. ve güzel haberlerle umarım sizlere de umut olabilirim. 3 sene olacak evleneli (yılı özellikle belirttim, devamında anlayacaksınız) eşim çok nazik beni incitmek istemeyen aşk evliliği yaptığım yıllardır sevgilim olan bir adam ama ben cinsel birliktelik konusunda beklediğim cesareti gösteremedim. İlk aylarım nazlanma sızlanma ile geçti, ilk ay burayı okurken bak 3 ay yapamayanlar var diye kendimi teselli ettim. 3. Ayımızda bak 6 ay yapamayanlar var, 6. Ayımızda bak 1 yıl yapamayanlar var diye diye bak 3 yıl yapamayanlar vara kadar geldim :)) bu öyle bir girdap ki.. ben sevişebiliyor temasa izin veriyor ama birliktelik yaşayamıyordum hani şu malum duvar meselesi.. kendim aynadan bile bakamıyordum dokunamıyordum neyse ki 1 yıldan sonra isyan edip dilatör set aldım. 1. Aparatı yapınca kutlama yaptım kendime burada tiniminihanımın yazılarını defalarca okudum çokca destek verdi ama ben hep pes ettim ara verdim. Bir kez sprey ile birliktelik yaşadım ama sprey yüzünden hiçbir şey hissetmedim. Sonra araya yine 1 yıl girdi! Ara ara aparatlara devam ettim. Bu ay kendime söz verdim ertelemek yok! Aparatları bir kaç gün düzenli çalıştım. Eşimle denemeden önce yine aparat çalıştım ve yine 4. Aparata sprey sıkarak uyuşukluk sağladım çok az sprey yaptım sadece kendimi psikolojik olarak rahatlatmak için. Bir kaç kez denememiz başarılı oldu. Az önce yine aparat çalışıp çok çok az sprey ile beynimi kandırdım ve yine başarılı oldum beynimi kandırdım diyorum çünkü spreyi bir fıs sıktım ve üzerinden fazlaca zaman geçti yani etkisini kaybetmişti, ilk başta zorlandım ama pes etmedim, yorulunca ya da kendimi çok kasınca müsade istedim eşimden. Sonra çok güzel bir birliktelik yaşadık, acısız şekilde.. çok yoğun ve yorucu bir dönemdeyim ama hadi dedim eşime ve bu saati bulduk bakın.. 3 sene ertelemeye değer miymiş, asla.. henüz ben de rahat değilim tam başarmış değilim belki ama artık ne yapmam gerektiğini biliyorum, ertelemek yok.. aparatları bırakacağım günleri iple çekiyorum.

Evet seni de hatırlıyorum zaten bu hastalığın bizi itttiği nokta hep ertelemek beklemek kendi kedine geçeceğine inanmakk

Lütfen devam et bırakma ara verme çok daha güzelleri olacak inanıyorum gene birkaç yazı öncesinde de bir şeyler paylaştım onları da oku belki gene faydası olur daha güzel haberlerini almak dileğiyle

Yok doktor kendisi yapmak istedi izin vermedim. Kadın doğumcuya gitmiştim.. daha sonra psikiyatrist ve psikolog da denedim onlar da parmak egzersizi verdiler ancak yapmayı deneyemiyorum kendimi ikna edemiyorum
Parmaktansa dilatör dene bence canım.parmağı bende yapamamıştım ama dilatöre jel sürüp yapmak çok kolay. Ben 2 yıllık evliyim 1 yıl oldu yeneli. Burda herkes yendim dedikçe bile imkansız geliyodu ama dilatörle başarıcagına inanıyorum

Canının yanması kendini kasıyo olman olur.acıdığı yerde aparatı cıkarma bekle gerekirse 10 dk bekle. Yanlış yere itmezsin.kegel egzersizlerini biliyosundur kastığın acı hissettiğin yerde bekle nefes egzersizi yap yavaşca itmeye başla.

Arkadaşlar doktora vs gidip tedavi arayıp aparat deneyip yine de aylarca halledemyen var mı? Yoksa bi sene beş seneden bahseden arkadaşlar hiçbir yöntem denemediği ertelediği için mi bu yıllar geçti? Benim daha ilk haftam da ben zaman kaybı yaşamak istemiyorum hemen çözümüne bakarsam doktora gidersem aparat vs gibi çözümlerle devam edersem hemen yener miyim bu korkumu? Bu arada aşırı umutsuz vaka olmadığımı düşünüyırum yani kendi isteğimle üzerine çıkıp nefes egzersizleriyle içine acısız şekilde nasıl sokabilirim diye denemeler yapmaya başladım aynadan vs iyice inceledim. Aprısız travmasız bir şekilde hemen olsun istiyırum o yüzfen nefes kegel rahatlarcak ne varsa araşrıeıp yapmaya çalışıyorum

Dereceleri olan bir hastalık kimisi hiç aynada bile bakamaz kimisi de bakar dokunur eşine de izin verir ama ilişkiye vermez gibi. Sen iyi durumdasın anlattıklarına göre dediğin gibi zevk aldığın anda eşin yeterli ıslaklık da varsa yavaşça yapmayı deneyebilir. Bu şekilde olmazsa eğer parmak egzersizi de çalışabilirsin bir iki gün yaparak cozebilirsin gibi geliyor bana

Bu konuya mutlaka göz atın pes etmeyin kızlarrr

I I dontmuhattap canım burdakı notları okur musun

Çok teşekkür ederim bende cesarerimi toplayıp aman nokcak kafasındayım şuan inşallah hemen olur

Burda pozisyondan bahsedilmiş yatak ucuna . Aynı zamanda kalçaya yatay diyor . Bel altına ya da popo altına yastık işe yarar mı hangisi doğru teknik en kolayı hangisi acaba
Ben ilk iliskimde üstte olduğum pozisyonda yapmıştım sonrasında bebiş istediğimiz için popo altına yastık koyuyorum o şekilde pns girişi çok daha kolay oluyor

Kızlar ilk aparatın 1-1,5 parmak boğumu kadar kısmını içime alıyorum ama sonrasında ittirmeye ikna edemiyorum kendimi bir türlü, ittim de gitmedi falan değil bi acı da yok. Ama bi sıkılık hissediyorum kaslar sanırım orası değil mi

Aynen öyle canım orayı da geçsen tamam bir komik dizi ya da film aç oraya bakıp ittiremiyorsun anladığım kadarıyla nefes al ver verirken ıkınıp hooğ ittir teknik bu lütfen dene

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…