Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Selam kızlarım, ben eskilerdenim ara vermiştim siteye ama döndüm.. ve güzel haberlerle 🌸 umarım sizlere de umut olabilirim. 3 sene olacak evleneli (yılı özellikle belirttim, devamında anlayacaksınız) eşim çok nazik beni incitmek istemeyen aşk evliliği yaptığım yıllardır sevgilim olan bir adam ama ben cinsel birliktelik konusunda beklediğim cesareti gösteremedim. İlk aylarım nazlanma sızlanma ile geçti, ilk ay burayı okurken bak 3 ay yapamayanlar var diye kendimi teselli ettim. 3. Ayımızda bak 6 ay yapamayanlar var, 6. Ayımızda bak 1 yıl yapamayanlar var diye diye bak 3 yıl yapamayanlar vara kadar geldim :)) bu öyle bir girdap ki.. ben sevişebiliyor temasa izin veriyor ama birliktelik yaşayamıyordum hani şu malum duvar meselesi.. kendim aynadan bile bakamıyordum dokunamıyordum neyse ki 1 yıldan sonra isyan edip dilatör set aldım. 1. Aparatı yapınca kutlama yaptım kendime🌝 burada tiniminihanımın yazılarını defalarca okudum çokca destek verdi ama ben hep pes ettim ara verdim. Bir kez sprey ile birliktelik yaşadım ama sprey yüzünden hiçbir şey hissetmedim. Sonra araya yine 1 yıl girdi! Ara ara aparatlara devam ettim. Bu ay kendime söz verdim ertelemek yok! Aparatları bir kaç gün düzenli çalıştım. Eşimle denemeden önce yine aparat çalıştım ve yine 4. Aparata sprey sıkarak uyuşukluk sağladım çok az sprey yaptım sadece kendimi psikolojik olarak rahatlatmak için. Bir kaç kez denememiz başarılı oldu. Az önce yine aparat çalışıp çok çok az sprey ile beynimi kandırdım ve yine başarılı oldum 🙏🏻 beynimi kandırdım diyorum çünkü spreyi bir fıs sıktım ve üzerinden fazlaca zaman geçti yani etkisini kaybetmişti, ilk başta zorlandım ama pes etmedim, yorulunca ya da kendimi çok kasınca müsade istedim eşimden. Sonra çok güzel bir birliktelik yaşadık, acısız şekilde.. çok yoğun ve yorucu bir dönemdeyim ama hadi dedim eşime ve bu saati bulduk bakın.. 3 sene ertelemeye değer miymiş, asla.. henüz ben de rahat değilim tam başarmış değilim belki ama artık ne yapmam gerektiğini biliyorum, ertelemek yok.. aparatları bırakacağım günleri iple çekiyorum. 🙏🏻

Selam kızlarım, ben eskilerdenim ara vermiştim siteye ama döndüm.. ve güzel haberlerle 🌸 umarım sizlere de umut olabilirim. 3 sene olacak evleneli (yılı özellikle belirttim, devamında anlayacaksınız) eşim çok nazik beni incitmek istemeyen aşk evliliği yaptığım yıllardır sevgilim olan bir adam ama ben cinsel birliktelik konusunda beklediğim cesareti gösteremedim. İlk aylarım nazlanma sızlanma ile geçti, ilk ay burayı okurken bak 3 ay yapamayanlar var diye kendimi teselli ettim. 3. Ayımızda bak 6 ay yapamayanlar var, 6. Ayımızda bak 1 yıl yapamayanlar var diye diye bak 3 yıl yapamayanlar vara kadar geldim :)) bu öyle bir girdap ki.. ben sevişebiliyor temasa izin veriyor ama birliktelik yaşayamıyordum hani şu malum duvar meselesi.. kendim aynadan bile bakamıyordum dokunamıyordum neyse ki 1 yıldan sonra isyan edip dilatör set aldım. 1. Aparatı yapınca kutlama yaptım kendime🌝 burada tiniminihanımın yazılarını defalarca okudum çokca destek verdi ama ben hep pes ettim ara verdim. Bir kez sprey ile birliktelik yaşadım ama sprey yüzünden hiçbir şey hissetmedim. Sonra araya yine 1 yıl girdi! Ara ara aparatlara devam ettim. Bu ay kendime söz verdim ertelemek yok! Aparatları bir kaç gün düzenli çalıştım. Eşimle denemeden önce yine aparat çalıştım ve yine 4. Aparata sprey sıkarak uyuşukluk sağladım çok az sprey yaptım sadece kendimi psikolojik olarak rahatlatmak için. Bir kaç kez denememiz başarılı oldu. Az önce yine aparat çalışıp çok çok az sprey ile beynimi kandırdım ve yine başarılı oldum 🙏🏻 beynimi kandırdım diyorum çünkü spreyi bir fıs sıktım ve üzerinden fazlaca zaman geçti yani etkisini kaybetmişti, ilk başta zorlandım ama pes etmedim, yorulunca ya da kendimi çok kasınca müsade istedim eşimden. Sonra çok güzel bir birliktelik yaşadık, acısız şekilde.. çok yoğun ve yorucu bir dönemdeyim ama hadi dedim eşime ve bu saati bulduk bakın.. 3 sene ertelemeye değer miymiş, asla.. henüz ben de rahat değilim tam başarmış değilim belki ama artık ne yapmam gerektiğini biliyorum, ertelemek yok.. aparatları bırakacağım günleri iple çekiyorum. 🙏🏻
Evet seni de hatırlıyorum😍 zaten bu hastalığın bizi itttiği nokta hep ertelemek beklemek kendi kedine geçeceğine inanmakk

Lütfen devam et bırakma ara verme çok daha güzelleri olacak inanıyorum gene birkaç yazı öncesinde de bir şeyler paylaştım onları da oku belki gene faydası olur daha güzel haberlerini almak dileğiyle♥️

Yok doktor kendisi yapmak istedi izin vermedim. Kadın doğumcuya gitmiştim.. daha sonra psikiyatrist ve psikolog da denedim onlar da parmak egzersizi verdiler ancak yapmayı deneyemiyorum kendimi ikna edemiyorum 😪
Parmaktansa dilatör dene bence canım.parmağı bende yapamamıştım ama dilatöre jel sürüp yapmak çok kolay. Ben 2 yıllık evliyim 1 yıl oldu yeneli. Burda herkes yendim dedikçe bile imkansız geliyodu ama dilatörle başarıcagına inanıyorum☺️

Kızlar selam hatırlayan olmaz sanırım ama ilk evlendiğimde de yazmıştım. Aparat almıştım ama en küçüğünün yarısını içime alabilmiştim sadece gerisini ittirmeye cesaret edememiştim.

Ertele ertele 2 yıl oldu biz evleneli ve eşim artık yeter diyor haklı olarak. Ben doktor düşünüyordum ama onu da eşim istemiyor. 2 gün de 3 günde yenmişler madem o kadar kolay niye doktora gidelim diyor. Artık aşmak zorundayım. Sizde ilk boyu içime iterken canımın yanma ihtimali var mı yanlış bir yer itip baskılar mıyım :KK43:

Dua edin bana lütfen
Canının yanması kendini kasıyo olman olur.acıdığı yerde aparatı cıkarma bekle gerekirse 10 dk bekle. Yanlış yere itmezsin.kegel egzersizlerini biliyosundur kastığın acı hissettiğin yerde bekle nefes egzersizi yap yavaşca itmeye başla.☺️

Arkadaşlar doktora vs gidip tedavi arayıp aparat deneyip yine de aylarca halledemyen var mı? Yoksa bi sene beş seneden bahseden arkadaşlar hiçbir yöntem denemediği ertelediği için mi bu yıllar geçti? Benim daha ilk haftam da ben zaman kaybı yaşamak istemiyorum hemen çözümüne bakarsam doktora gidersem aparat vs gibi çözümlerle devam edersem hemen yener miyim bu korkumu? Bu arada aşırı umutsuz vaka olmadığımı düşünüyırum yani kendi isteğimle üzerine çıkıp nefes egzersizleriyle içine acısız şekilde nasıl sokabilirim diye denemeler yapmaya başladım aynadan vs iyice inceledim. Aprısız travmasız bir şekilde hemen olsun istiyırum o yüzfen nefes kegel rahatlarcak ne varsa araşrıeıp yapmaya çalışıyorum

Teşekkür ederim peki ben bugün kendi kendime kulak çubuğu alıp denedim evet sıkıntısız yapabildim ıkınır gibi yapınca hissetmedim zaten gözümü açtkğımda girmişti o biraz mutlu etti beni. Şimdi şöyle bi şey yapsak olue mu? Biz oral ve sürtünme tarzı şeyler yapıyoruz. Sürtünürken eşim penisi ile hızlı hızlı eliyle bana git gel yapıyor bastırarak o an sonlara doğrı zaten aşırı zevk aldığım için o an habersizce içime bırakırsa bu şekilde hallolur mu sizce ?
Vajinismus olanlar hiç mi dokunduramıyor bir şeyleri yani sürtünme oral vs yapabişiyorlar mı en balından beri yoksa onlaro bile yavaş yavaş mı aşıyorlar ? Bende ilk andan beri öyle sıkıntılar yok bacağımı da açıyorum oralda ya da sürtünme de kapatmıyorum yani
Dereceleri olan bir hastalık kimisi hiç aynada bile bakamaz kimisi de bakar dokunur eşine de izin verir ama ilişkiye vermez gibi. Sen iyi durumdasın anlattıklarına göre dediğin gibi zevk aldığın anda eşin yeterli ıslaklık da varsa yavaşça yapmayı deneyebilir. Bu şekilde olmazsa eğer parmak egzersizi de çalışabilirsin bir iki gün yaparak cozebilirsin gibi geliyor bana 🍀

Öncesi ayna egzersizi yap vücudunu tanı dokun korkma kendinle barışık ol gün içinde sürekli bacaklarını açarak oturmaya çalış
Birde beni çok rahatlatan Doktor Müjdegül Karacanın vajınusmus videolarını izle

Aparatı kullanırken bol kayganlaştırıcı yada su bazlı ultrosan jeli kullanabilirsin.İsterseb emla krem anestol krem yada vemcaine sprey kullanabilirsin ben aldım ama kullanmamıştım.

aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) , daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver) ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın unutma 😘

Öncelikle nefes egzersizi ve kegel ile başlamalısın doğru nefes alıp vermek çok önemli kegel egzersisi çiş tutup bırakma hareketi kasını kendin yönetiyorsun. Jel almalısın kayganlik önemli.

Pozisyon önemli kasılmaman için. En önemliside 1.ciyi ittirmeye çalışırken minik ama güçlü ittirmelisinki diğerlerini de o kolaylıkla yapabilesin. Sabır ve pes etmek yok .

Olmuyor olmayacak diye olumsuz düşünce sözcüklerde yok .Sen beynindeki o olumsuz düşüncelerden daha güçlüsün. O seni değil sen onu yeneceksin .Bunun bedeninle değil psikolojik bir hastalık olduğunu kabul et .Evet bir operasyon geçirmiş olabilirsin sonuçta onu atlattın. Gerisi şimdi en kolayında en son dilatör bile bir günde yapabilirsiniz kızlar♥️

Kesinlikle. Parmak veya dilatör olmadan, bunlardan biriyle her gün ödev yapar gibi düzenli çalışmadan ne yazık ki bu illet yenilmiyor. Kaslarımız ve zihnimiz yavaşça korktuğumuz şeylerin hiçbirinin gerçek olmadığını öğreniyor böylece.

İdrar, büyük tuvalet ve vajina aynı kas grubuyla çalışıyor: pelvik taban kasları. Bunlardan en büyük bedeni vajina, sonra anüs ve en son uretra.

Örneğin, çok çişimiz var. Tuvalete gidiyoruz ve klozete oturunca hemen pelvik taban kasları gevsiyor ve idrar çıkışına izin veriyor. Veya tam tersi büyük tuvaletimiz var ama dışarıdayiz. O kasları yönetip tuvaletimizi tutup eve gelince klozete oturdugumuz an pelvik taban kasları gevsiyor ve tuvaletimizi yapıyoruz. Bunu daha çocukken öğrendik ve artık "evet şimdi tuvaletteyim nefes alıp veriyorum kaslarımı gevsetiyorum ve hop tuvaletimi yaptım" diye kendimize komut verip yapmıyoruz. Otomatiklesti. Nasıl ki çocukken bunu öğrendik ve artık düşünmeden olağan bir şekilde bunları gerceklestiriyorsak şimdi de vajina girişindeki pelvik taban kaslarına bunları öğreteceğiz.

Allah bizi ilişkiye girecek, çocuk doğuracak bir formatta yaratmış. Biz korkularımız yüzünden bunu şu anda yapamıyoruz. Bize verilen organı, veriliş amaçlarından biri için kullanamıyoruz. Vajinismus geride kalınca nasıl ki tuvalette düşünmeden çiş yapabiliyorsak ilişki esnasında da kaslarımızı nasıl kullanıp penisi hiç düşünmeden otomatik bir şekilde alabileceğimizi öğrenmiş olacağız.

Tuvalette çişinizi yaparken tutun, bırakın. İşte bize lâzım olan kas bu. Parmak veya dilatör çalışırken aynı mantığı uygulayacagiz. Parmağı veya dilatöru vajina girişine getirin. Korktunuz, gerildiniz, stres yaptınız ve kendiniz kastınız. Tıpkı tuvalette çiş yapar gibi siz kendinizi sıkın, sonra bırakın. Sıkın, bırakın. Sonrasında sık bırak yaparken bırak yaptığınız bir an yavaşça parmak veya dilatöru ilerletin. Yine mi kastınız bekleyin. Sakın geri çekmeyin. Nefes alın verin. Sakinlesmeye çalışın. Yine tut bırak yapın ve bırak yaparken yine ilerleyin. Minicik minicik böyle böyle aynı yöntemle devam edin. Bol kayganlastirici kullanmayı da ihmal etmeyin.

@marmeladova kuzumun mesajı 💕😍

Arkadaşlar özel bölgesine dokunamayanlar dilatör kullanmadan önce bir kaç gün Veya bir hafta size bağlı masaj dokunma çalışmaları yapsınlar . vajina girişi yerini öğrensinler bilgilendirici videolar izlesinler .

Dokunurken elinize kayganlaştırıcı veya yağ alıp öyle dokunun . Yavaşça ve nazikçe masaj yapın eşinize yaptırın önce buna alışın. Hemen sonra dilatör çalışmalarını yapabilirsiniz.benden tavsiye 🌸🌸 inşallah herkes yener zor değil yapabilirsiniz .

Benim şu taktik çok işe yaradı aparatı içine alırken gülü kokluyormuş gibi kokla (nefes al) daha sonra nefes verirken mumu üflüyormuş gibi (nefes ver)

ve o sırada kafana takmamak için gerilmemek için ya arkada tv açık olsun, ya da müzik, konser sevdiğin bir şeyler yani bi ses olsun ki tek onu düşünüp gerilme pozitif,olumlu,mutlu olmak önemli nefesi unutursan kasarsın sakın unutma 🥰

bunu burada bir arkadaşta paylaşmıştı oradan aldım🤩

EŞLİ DENEME YAPACAKLAR İÇİN

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

POZİSYON İÇİN

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺

☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻☝🏻

Bu konuya mutlaka göz atın pes etmeyin kızlarrr❤️❤️

I I dontmuhattap canım burdakı notları okur musun 🌺

Dereceleri olan bir hastalık kimisi hiç aynada bile bakamaz kimisi de bakar dokunur eşine de izin verir ama ilişkiye vermez gibi. Sen iyi durumdasın anlattıklarına göre dediğin gibi zevk aldığın anda eşin yeterli ıslaklık da varsa yavaşça yapmayı deneyebilir. Bu şekilde olmazsa eğer parmak egzersizi de çalışabilirsin bir iki gün yaparak cozebilirsin gibi geliyor bana 🍀
Çok teşekkür ederim bende cesarerimi toplayıp aman nokcak kafasındayım şuan inşallah hemen olur ❤️

Burda pozisyondan bahsedilmiş yatak ucuna . Aynı zamanda kalçaya yatay diyor . Bel altına ya da popo altına yastık işe yarar mı hangisi doğru teknik en kolayı hangisi acaba
Ben ilk iliskimde üstte olduğum pozisyonda yapmıştım sonrasında bebiş istediğimiz için popo altına yastık koyuyorum o şekilde pns girişi çok daha kolay oluyor

Kızlar ilk aparatın 1-1,5 parmak boğumu kadar kısmını içime alıyorum ama sonrasında ittirmeye ikna edemiyorum kendimi bir türlü, ittim de gitmedi falan değil bi acı da yok. Ama bi sıkılık hissediyorum kaslar sanırım orası değil mi

Kızlar ilk aparatın 1-1,5 parmak boğumu kadar kısmını içime alıyorum ama sonrasında ittirmeye ikna edemiyorum kendimi bir türlü, ittim de gitmedi falan değil bi acı da yok. Ama bi sıkılık hissediyorum kaslar sanırım orası değil mi
Aynen öyle canım orayı da geçsen tamam bir komik dizi ya da film aç oraya bakıp ittiremiyorsun anladığım kadarıyla nefes al ver verirken ıkınıp hooğ ittir teknik bu lütfen dene

X