Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben kullanmadım ama kendini rahat hissedeceksen anestol emla tarzı kremler kullanabilirsin vemcaine sprey kullanıp faydasını görenler de vardı. 4 üncü aparattan önce 3 e iyice alıştır kendini hemen gecmemen senin için daha iyi olacaktır. çok az kalmış sadece bir adım sonra sende başarmış olacaksın çoğu gitmiş azı kalmış çalışmaları bırakma ☺️
4.yü kullanmadan ilişkiye girebilir miyim sizce?

Burdaki bütün yardımlarını gördüğüm herkese ama herkese kalbimle sarılıyorum zamana takılmıyorum geçmişi düşünmüyorum çok zor süreçlerden geçtim bu sorunumun dışında … ama artık sona yaklaşıyorum bu hissi yenen arkadaşlarım çok iyi bilir son aparatı da başarınca sona yaklaşıyorum güveni 😰😰😰 duygusallığımdan ağlıyorum şimdi de

Burdaki bütün yardımlarını gördüğüm herkese ama herkese kalbimle sarılıyorum zamana takılmıyorum geçmişi düşünmüyorum çok zor süreçlerden geçtim bu sorunumun dışında … ama artık sona yaklaşıyorum bu hissi yenen arkadaşlarım çok iyi bilir son aparatı da başarınca sona yaklaşıyorum güveni 😰😰😰 duygusallığımdan ağlıyorum şimdi de
Başarı yakın bittiğinde mutluluktan ağlayacaksın, unutma bütün sıkıntılar gelip geçici ve en değerli olan sensin ☀️☺️

Başarı yakın bittiğinde mutluluktan ağlayacaksın, unutma bütün sıkıntılar gelip geçici ve en değerli olan sensin ☀️☺️
Ahhh canım benim burda bana yardım isteyen herkese yardımcı oldun sana da çok çok tekrardan teşekkür ederim yarın adet olmazsam denesemmi eşliyi acaba 🥰
Evet son aparat biraz dışarıda kalıyor, çok normal. Tebrik ederim 🎉🍀🤗 Bitti sayılır artık 😍

Ahhh canım benim burda bana yardım isteyen herkese yardımcı oldun sana da çok çok tekrardan teşekkür ederim yarın adet olmazsam denesemmi eşliyi acaba 🥰
İlk önce tekrar ilk 3 boyuta calis kafan iyice rahatlasın aynı gün gece eşli deneme yap. Eminim başaracaksın 🌸 emin ol penis aparattan daha kolay yapacaksın 🌸

Doktora göründünüz mü? Enfeksiyon, mantar vs olabilir.
Aslında birkac ay önce doktora gitmiştim vajina girişimde çok fazla küçük kistler olduğunu hijyenine dikkat etmem gerektiğini söylemişti. Çok umursamadım sadece daha dikkatli oldum hijyeni konusunda ama acıya sebep olur mu acaba bu kistler

Yazdıklarının tamamında kendimi gördüm. Bende böyleydim ve bak şuan geçmiş zamanlı konuşuyorum çünkü hepsi bitti ☺️ vajinismusken öpüşmek eşimin dokunması bana zulüm gibi gelirdi çünkü sadece opmekle kalmayıp denemek isteyeceğini bilirdim ve o esnada kaçma çabasına girdiğimden zevke odaklanamazdım, bunlar çok normal şeyler. Bu isteksizlik vajinismusun getirdiği bir durum malesef ama yendikten sonra zamanla senin içinde keyifli hale gelecek. Şimdi ben eşimden çok istiyo olabilirim mesela😂 kendini suçlama hepimiz geçtik bu yollardan sende basaracaksin, kendine inan egzersizlerini güzel şekilde yap sonunda çok mutlu olacaksın inan bana ❤️
Bu rahatlama ne zaman gelecek acaba bana😢 gerçekten insanı ne kadar yıpratıyor psikolojik olarak. Balayında buradaki mesajlari okumaya başlamıştım insanlarin 1 yıldır evliyim yapamadım 3 yildir evliyim yapamadim falan yazdıklarini gorunce 'hayir ben boyle olmayacagim' diyip o gün basladim çalışmalara. İnsan aparatlarla çalışırken hadi 1 i basarirsan bak 3 tane kaliyor 2 tane hadi oldu olacak motive oluyor bir şekilde. Penisin girmesini başarirsam gerisi gelir diye düşünüyordum hep😂 öyle değilmiş işler meğer. Acaba bu asamada da psikologa falan görünsem işe yarar mı ki

Merhaba hanımlar, dilatörle vajinismusu aşanlara bir sorum var. Ben en küçük boyu dahi bir kaç gün üst üste çalışıp anca alabiliyorum ve ertesi gün yine olmuyor sonraki gün oluyor gibi öyle günler geçiyor. Diğer boyutlar hayal gibi benim için.. Siz her biyutune kadar çalüştınız? Bu arada nefes kegel de yalıyorum öncesinde ve gergin de değilim ama yine de olmuyor hep başa sarıyorum. Bu süreç çok yorucu..
Kesinlikle hemen olmuyor üst üste çalışmak gerekiyor. Her başlangıçta 1-2 seviye geriden başlamak gerekiyor. Sanki daralıyor gece siz uyurken😂 önce yapabiliyorsanız parmakla yapıp sonra aparata geçebilirsiniz. Acele de etmeyin 1-2-3 hafta sürsün ama sabırla her gün deneyin. 2. Aparatı almaya başlayınca da aynısı olacak yine ilk gün olacak 2. Gün yapamayacaksınız. 1. Ci aparattan başlayıp sonra denersiniz. Biraz yanma vb. Hisler olabiliyor ilk defa girdiginde ama sabredin emin olun geçiyor. Her gün denerseniz en geç birkac aya aparatları tamamlarsınız inşallah😊

Merhaba hanımlar, dilatörle vajinismusu aşanlara bir sorum var. Ben en küçük boyu dahi bir kaç gün üst üste çalışıp anca alabiliyorum ve ertesi gün yine olmuyor sonraki gün oluyor gibi öyle günler geçiyor. Diğer boyutlar hayal gibi benim için.. Siz her biyutune kadar çalüştınız? Bu arada nefes kegel de yalıyorum öncesinde ve gergin de değilim ama yine de olmuyor hep başa sarıyorum. Bu süreç çok yorucu..
Bir de ıkınmak bence çok yardımcı oluyor başlarda. Ben de burada okumuştum ıkınınca genişlediğini aynada da görünce rahatlama geliyor insana. Takıldığın yerde ıkınarak ittir

kızlar 2 gündür uğraşıyoruz yine cok az kısmı giriyor bugun vecnamie sprey aldım artık kafaya koydum olacak bu iş dualarınızı eksik etmeyin spreyi kullananlar da varsa yorumlarınızı bekliyorum

kızlar 2 gündür uğraşıyoruz yine cok az kısmı giriyor bugun vecnamie sprey aldım artık kafaya koydum olacak bu iş dualarınızı eksik etmeyin spreyi kullananlar da varsa yorumlarınızı bekliyorum
Ben 4. Cü aparatı bir türlü basaramayınca süreci hızlandırmak için vemcaine kullanmıştım ilk birkac gün. Yine eşli denemede de başlarda kullaniyordum. Sonra zaten ihtiyaç duymuyorsun

X