Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ne zamandan beri yaşıyorsun bu sorunu canım
Ya ben 1 aylk evliyim. Ilk iliskimiz zor oldu cok kasıldim sonrakilerde kasilmalarim azaldi fakat aci gecmedi. Smdide aci azaliyor ama hala zevk alabilmis deilim. Ön sevisme guzel sorunsuz fakat icine girdigi an acidanmidir bilmiorum zevk gidiyor. Doktora gittim normale doner zamanla dedi baskada bse demedi

Düzenli ilişki yaşayınca hepsi birkaç aya düzelecek şeyler zamanla kendini daha rahat hissedeceksin tamamen o ana bırakınca zevke odaklanacaksın

Kızlar ben yine başa döndüm. 10 gün ilişkiye ara vermek durumunda kalınca kabus geri döndü. Penisin sadece baş kısmını ala biliyorum geri kalanı felaket acı ve yanma. İnsanlar bu işten bu kadar zevk alıyorken benim canımın bu kadar yanmasını kaldıramıyorum artık

daha da önemlisi egzersizlere başlarken kendimize inanmak olacağına başaracağımıza inanmak ve bizim de acısız cinsel ilişkimiz olacağına inanarak mücadele etmek
Kesinlikle mücadelede ne kadar dışardan desteğe ihtiyaç da duysak kendin başarman gerektiğini kabul etmen gerekiyor ilacı yok ki grip gibi içince geçsin

Egzersiz yapıyor muydun bu 10günlük arada

Canım psikoloğun yaptığı konuşmaları emin ol vajinismus üzerine eğitim almış kadın doğum doktoru da yapıyor. Ayrıca muayene süreci dilator ya da parmak egzersizi süreci daha hızlı ve güvenli oluyor benim tavsiyem iyi bir kadın doğum doktoruna gitmen

Canım daha çok yeni kendini yıpratma bu kadar. acı bi süre hafif şekilde oluyor ben yeneli 7 ay oldu bende bile bazen sızlama olabiliyor kegel egzersizini gün içinde mutlaka yap kaslarını alıştır. Bide pozisyon önemli ben en çok üstte olduğumda zevk alabiliyorum mesela sende ilişkiye iyice alışınca en rahat ve keyifli pozisyonlari bulacaksın emin ol

Başa dönmedin canım sen bunu bir kere başardın egzersizini yaptın ilişkiye girdin. Bir kere olan niye tekrar olmasın aparat kullandiysan tekrar çalış güzelce olmayacak hicbisey yok. Eğer yanma devam ediyorsa doktora görünmen gerekir enfeksiyon gibi bi durum olabilir

Burayı okudukça daha da çok geriliyorum yapipta halen acı duyan zevk alamayanlar var sizler en azından bir kere bile olsa yapmışsınız ben bir senedir hiç bir şekilde ne aparat yapabildim ne penis alabildim artık imkansız gibi gelmeye başladı umudum bitti yapicam diye surekli kendimi telkin ediyorum sonra bir yerden bisey duyuyorum butun korkularim geri geliyor cok sıkıldımartik

İmkansız değil canım sadece sabır ve egzersiz gerektiriyor. Bi süre bırakmamak lazım egzersizi

Acı demek doğru değil aslında ufak bir yanma olabiliyor bi süre ama bazısında da hicbisey olmuyor. Kafandan olumsuz düşünceleri atman gerek çünkü tedavinin %80 i kafanda bitirmekle oluyor. Geri kalanı da bol egzersiz. Biyerden başlaman lazım malesef durup bekledikçe kendiliğinden geçmiyor geçen tek şey zaman oluyor. Yapabileceğine inan olumsuz yazilari okuma tek başına yapamazsan da mutlaka destek al imkanın varsa

Cinsel iliskide kadın acı çekmez tam aksine zevk alır. İlk iliskide yanma hissi oluyor hafiften oda hemen geçiyor. Böyle umutsuz düşünme sen bu işi başaracaksın. Herkes nasıl yapıyor senin bi farkın var mı hayır vajinan esnek içine girdiği şeyin seklini alan bi yapısı var. Sadece bilmediğin için korkuların var ve bunun üstesinden geleceksin. Kaslarını kontrol etmeyi öğrendiğinde başaracaksın bunu da aparat çalışarak yapabilirsin. Egzersiz yapmış miydin sen hiç???

arkadaşlar ben yaklaşık 1.5 senedir evliyim ve henüz ilişki yaşamadık. bu durum gittikçe beni üzüyor.. dilatör aldım ama bir türlü cesaret edemiyorum çalışmalara. aynayla çalışmaya başlamıştım ama o sanki daha çok gerdi beni, ne yapacağımı bilmiyorum yurtdışında yaşıyorum..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…