Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Canım bide alttan muayene oldun mi hiç?? Küçükte olsa vajina da problem olma ihtimali oliyor. Bu çok az rastlanan bi durum ama doktor gidip öyle online seansa başlayacaksan baslamalisin

çok çok teşekkür ederim paylaştığın bilgiler benim için çok değerli. Yani ben parmak bile alamıyorum.. onun için haliyle biraz endişeliyim online olacağı için, ama nerdeyse 1.5 sene oldu ve hiç bir ilerleme yok, bir an önce adım atmam lazım

Canım bide alttan muayene oldun mi hiç?? Küçükte olsa vajina da problem olma ihtimali oliyor. Bu çok az rastlanan bi durum ama doktor gidip öyle online seansa başlayacaksan baslamalisin
evet evet alttan muayene olmuştum 1-2 kere, ki kızlık zarı da alınmıştı ben de. zarı almadan terapiye başlamamız zor olur demişti o diğer doktor, hemen vajinismus tanısını koymamıştı. ama burda kendi doktorum yani yurtdışındaki doktor vajinismus tanısını koydu

çok sevindim senin adına yenmiş olmana . terapi süreci nasıl ilerledi peki? aparatları öncesinde çalışmış mıydın yoksa tamamen sıfırdan mı başladın terapiye
Merhaba ben aparatlara öncesinde çalışmıştım,ama doktorumdan aldığım seansta çalıştığım aparat egzersizi benim için çok daha iyi bilinçli bi çalışma olmuştu asıl korkumu doktorumla birlikte atmıştım üzerimden,çalışmalar konuşma şeklinde oluyor her seansta durumuna göre çalışman gereken şeyler veriliyor,aynı zamanda psikolojik olarak da sana çok destek oluyor sadece ödev komut şeklinde geçmiyor çalışmalar bu şekilde canım sen başarana kadar doktor seninle ,her durumda seni senden daha iyi anlıyor,iyi bi Vajinusmus doktoruna kesinlikle karar verip hemen başlamalısın canım

Bu arada teşekkür ederim sen de başaracaksın biz de senin başarına sevinip tebrik edecez seniii burda

Alamiyorsun diye hiç alamayacak değilsin. Emin ol yapacaksın ve bu muymuş diyeceksin bunun için mi kendimi eşimi üzmüşüm strese sokmusum evliligimin en güzel günlerini mahvefmisim diyeceksin. Ne parmakta ne aparatta ne de peniste hiç bir acı olmuyor inan bana. Bende çok korkaktim ya doktor fayda etmezse ne yapicam diyodum çok umutsuz başladım seanslara en kötü ise yaramazsa başka doktora giderim diyodum çok umutsuzum. Ama o kadar kolaymış ki. Destek almak çok onemliymis bizim gibi evde kendi başına aparat yapamayanlar için. Sende vakit kaybetmeden güvendiğin bi doktorla adımını at. Güzel haberlerini bekliyorum

Merhaba hanımlar, dilatörle vajinismusu aşanlara bir sorum var. Ben en küçük boyu dahi bir kaç gün üst üste çalışıp anca alabiliyorum ve ertesi gün yine olmuyor sonraki gün oluyor gibi öyle günler geçiyor. Diğer boyutlar hayal gibi benim için.. Siz her biyutune kadar çalüştınız? Bu arada nefes kegel de yalıyorum öncesinde ve gergin de değilim ama yine de olmuyor hep başa sarıyorum. Bu süreç çok yorucu..

Of bende en küçük boyu bugün hep denedim sadece yarıya kadar alabiliyorum bi noktadan sonra sanki orada bisey var ittiriyorum girmiyor nefes egzerisi de yapıyorum kasmiyorumda aslında niye olmuyor anlamıyorum daha en küçük boyu bile yapamadım Allah rızası için banada bir yol gösterin lutfen

Aynı durumdayız gerçekten. Orada bir duvar var hissiyatı. Ben tek parmak yapabiliyorum ama parmakla oluyor aynı boy ve genişlikteki aparata geçiyorum ama yol yine kapalı :/

Ben 1. Boyutu aldığım gün alışana kadar içinde oynattım çıkardım tekrar soktum içimde olmasına rahat giriş yapana kadar çalıştım. Ertesi gün yine 1 le başladım ama ister istemez zorlandım icime alirken. Aldıktan sonra yine çalıştım bi 20 dk 2. Ye geçtim. 2. Ye aldıktan sonra zaten 1 i çok rahat yapacaksın. Diğer gün 1 den başladım çok kolay aldım e yi yaptım 3 e geçtim böyle böyle ilerledim. Bu arada ilerlememenin kızlik zariyla alakası yok kastigin için ilerlemiyor. İçinde olmasına alışana kadar çalış pes etme. Böyle böyle kaslarini kontrol etmeyi öğreneceksin bütün boyutları ve penisi rahatça alacaksın.

O duvar dediginiz var kızlik zari olabilir mi acaba yani ben en küçük boyu bile alamazken 3 4 boyu nasıl alacağım korkunç geliyor
Emin ol korktuğun gibi değil bana da öyle geliyordu aparatlarin içeriye kayip gittiğini gördüğünde anlayacaksin vajinanin ne kadar esnek olduğunu. Kizlik zariyla alakası yok takılan yer kaslarin. Kendini rahat bırak yemin ediyorum 0 aci. İçinde git gel yapana kadar içinde aparatlarin olduğunu bile hissetmiyorsun.

Bu konuya mutlaka göz atın pes etmeyin kızlarrr

S star_berry000 bak canım bu notlara

Ben de vajinismusum 1.5 yıldır evliyim 2 ay önce ağlayarak birinci dilatörü almıştım sonra devamı gelmedi malesef şuan biri de yapamıyorum
Canım yanlış anlama ben 4 ay sonra baktım olmuyor destek alıp yendim.
Hiç doktora falan gitmedin mi bu sürede.
Bide bende aparat yapamiyordum ilk başta. 1. Boyutunu aldıktan sonra kolay geldi yapabiliyormusum diye kendime inandım devamını getirdim.
Tekrar musait olduğun bizamanda 1. Aparattan başlamalısın emin ol çok kolay.
Aparat yapmaya başladığında tekrar burdan ya da özelden yaz sana yardımcı olurum

Canım ne zamandır evlisin. Hiç dilator ya da parmak egzersizi yaptin mi,? Ne durumdasın ona göre yardımcı olalim
Evli değilim 1 yılı aşkın hayatımda kimse yok erkek arkadaşımla denemiştik birkaç sefer olmuyordu. Ondan öncesinde de ben farkındaydım zaten Vajinusmus olduğumun çünkü kendime dokunamıyorum zaten. Neyse hastalığımın derecesine gelecek olursam doktora gittim o masaya rahatça oturabiliyorım doktor bacaklarıma ve iç dudaklarımı dokundu baktı o kadarına izin verebiliyorum ama içine dokununca hemen kasıldım istemedim. Bana ayna ve nefes egzersizlerine 3 gün ayırmamı daha sonra mst. yapmamı istedi. Sanırım parmak ve aparatlar daha sonraki seanslara ama ben bunları kendim yapabileceğime inanmıyorum.

Ben de vajinismusum 1.5 yıldır evliyim 2 ay önce ağlayarak birinci dilatörü almıştım sonra devamı gelmedi malesef şuan biri de yapamıyorum
Canım yapamam yapamıcam kendime zarar verecem korkusuyla aparatları erteliyorsun dimi ama bak beynin hep bu sorunda takılı kalacak ben günüm güzel geçse bile eve gelirken daha bu sıkıntımı aklıma getirip güzel günümde anlam bırakmıyordum ben şuan aparatta 4. Deyim sona yaklaşmama az kaldı ve bana ilk doktorum kızlık zarım ile ilgili dar ameliyat demişti ama yok alakası yok şimdiki doktorum kaç kere 2 parmak sokup içimi yokladı afedersin hiç bir aparatta tek kanamam olmadı nasıl ki idrar ve büyük tuvaletimizi yaparken orda kapalı duran bir kas var vajina girişimiZde aynı öyle bak 1. Aparata bol kayganlaştırıcı sür. Rahim girişine koy sadece burnundan 2 seferde derin nefesini al ve tek seferde yine ver tüm nefesini bu sırada yavaşça ittir inan bana adım adım kaydığını göreceksin aparatın biliyorum kafanda kocaman büyüyor nasıl olacak diye ama başına geçmeden düzelen durum değil bu aynı dediğimi yap bak nefesini verirken ordaki deliğin açıldığını dahi hissedeceksin kapat gözlerini sanki orası tren yolu ve gelen treni karşılıyor gibi hayal et bu bende çok işe yarıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…