Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Boşa vakit kaybı daha önce de söyledim vajinismus alanında uzman kadin doğuma git. Ben her ne kadar depremden dolayi tedavim uzasa da online tedaviyle depremden sonra tekrar seanslara başladım ve 1 hafta da yendim. Deprem öncesi sadece 1 seans görüşmüştük.

Kendine bunu yapma 1 haftalık bir süreci 3 4 ayda neden çözesin ki.
Senin yaptığın hatayı bende yapmak üzereydim psikiyatrisle yola devam edicem dedim hatta ilk seans görüştüm. Tesadüf bir video cikti karşıma youtube da. Bir kız vajinismus yüzünden boşanmış onu anlatıyordu ve yanlış tedavi almışım psikiyatrise değil kadın doğuma gitmem gerekiyor demişti . O gün bi kadın doğum doktoru buldum iyiki de bulmuşum. Lütfen bu hatayı yapma.

Bi de zoruma giden benim ilk baştaki halimle şuanki halimi bir yapması sanki ben hiç birşey bilmiyormuşum gibi muamele gördüm.
Çok haklısın kesinlikle ikna oldum psikiyatriye gitmicem

Merhaba arkadaşım hala bu sorunu yaşıyorsan mazhar eserdağı öneririm 4 gün sonunda tedavim bitti ve şu an çocuk düşünüyorum. Lütfen ihmal etme erteleme yaptıkça bu muydu diyeceksin ..

Maalesef bazıları para kazanmak için yapıyorlar. Ben bir doktora gitmiştim kızlık zarı kalın aldırmamız lazım dedi 10 bin istedi. Tabiki yaptırmadım ve dilatör alıp kendim başardım yani 1-2 ayda.

Maalesef bazıları para kazanmak için yapıyorlar. Ben bir doktora gitmiştim kızlık zarı kalın aldırmamız lazım dedi 10 bin istedi. Tabiki yaptırmadım ve dilatör alıp kendim başardım yani 1-2 ayda.
İyiki yapmamışsınız benimde ilk gittiğim doktor hatta ben ona söylemiştim vajina botoksu , yada genişletme olur mu diye hayır ihtiyacın yok sadece parmak ve egzersizle yenersin demişti. Arada para tuzağı doktorlar var tabi

Bi de zoruma giden benim ilk baştaki halimle şuanki halimi bir yapması sanki ben hiç birşey bilmiyormuşum gibi muamele gördüm.
Kızlar bende psikoloğa gidiyorum ama sanki boşa gidiyor muşum gibi geliyor 3 seans gittim bir de 750 TL para veriyorum her seansa geldiğimiz bir nokta yok sürekli sohbet muhabbet olumlu düşünme egzersizleri filan yani sanki boşa gidiyor muşum gibi geliyor bıraksam mı acaba

seansları da az para da değil ve de kısa sürede bitse çok daha iyi olacak bence vajinismus kadın doğumcu bulun bende öyle yapacağım çünkü

Yapacağınıza yeneceginize önce kendinizi inandırmaniz gerekiyor sonrasında da azim ve istek gerekiyor gerçekten yenmek istiyorsanız eğer kendiniz de evde yenebilirsiniz. Psikolog sizi inandirmaya jinekolog ise bunu işleme döküyor her ikisinden de tedavi görmüş biri olarak söylüyorum gerçekten yenmek istiyorsan ve azimliysen evde kendin yen jinekogun yaptigiyla aynı şeyleri söylüyor bu grup burada anlatılanların aysini yapıyor jinekologlar ha eğer kendine güvenin yoksa da kendin yapamayacagini düşünüyorsan kendini inandiramiyorsan psikologla vakit harcama jinekologa basvur

Ha bak bu bile gitmemen icin bir sebep doktor biraz motive edicek seni. Ben aparatlari kendi başıma yapamamistim ilk senasta da yapamadım hatta aynı gün mesaj attım aksam tekrar görüntülü konuştuk sakın moralini bozma yaparsin falan dedi öyle motive edici konuştu ki bana benden daha xok inandi aynı gün sabah yapamadığımı akşam yaptım.
Karşındaki seninle olumlu konuşacak motive edecekki yapasin bide ben ilk psikiyatri ile seans yaptığımda boş boş sorular sordu ilk senasta zaten ondan başka seans yapmadık ben istemedi ama. İlk seans 1 saat görüştük çocukluktan lise aşkına boş sorular sordu sordu 1 hafta sonra tekrar seans yaparız dedi terapi ye baslayamadik.
Kadin dogumda sadece tanistik kav wydir bu durumda olduğumu anlattım korkularımı anlattım ondan sonra hemen vajinayi anlatmaya başladı görseller gösterdi terapi yaptı.
Psikiyatri de belki fayda ediyordur bilemem orasını ama vakit kaybı çok uzun sürer.

seansları da az para da değil ve de kısa sürede bitse çok daha iyi olacak bence vajinismus kadın doğumcu bulun bende öyle yapacağım çünkü
Aynen canım eğer başka ile gidemezsen online tedavi al ise yarar mi diye düşünme bende online tedavi aldim boşuna yollarda sürünmene daha fazla para harcamaya gerek yok. Yeter ki iyice araştır doktoru

Kızlar ben psikiyatristi bıraktım ve kendime göre ilerledim dilatör sipariş etmiştim yazmıştım da 10 gün sürmedi eşimle ikinci kez deneyişimiz ve ikisinde de içime almayı başardım ilki daha acı vericiydi ama ikincisi çok daha kolay ve daha az acı verdi yapıcam dedikten sonra oluyor inanın yapabilirsiniz bir yıldır uğraşıyorum ama son 2 aydaki gibi üstüne düşseymişim çoktan halledermişim illa doktor bulucam diye şartladım kendimi oysa

Merhaba canım tebrik ederim bazılarımız kendi kendimize yenebiliyoruz bazılarımız kadın doğum uzmanı sayesinde ,seçtiğimiz yol ne olursa olsun önemli olan bizim mücadele etmemiz yenmek istememiz ve çözüme hızlı bir şekilde ulaşıp bu durumdan kurtulmamız yani ertelememek

Ve en önemlisi bu süreçte gerçekten egzersiz ve dilatörler çok önemli çünkü onlarla çalışarak kaslarımızı kullanmayı öğreniyoruz ,birleşme anında kaslarımızı sıkmamayı öğrenince acısız bir ilişkinin huzuruna varıyoruz.

daha da önemlisi egzersizlere başlarken kendimize inanmak olacağına başaracağımıza inanmak ve bizim de acısız cinsel ilişkimiz olacağına inanarak mücadele etmek

Benimde öyle ya ben ergenlikte yaşadığım ilişkiyi nasıl hatırlayım çok unutkan birisiyim, salladım sadece
Eşime de aynı şeyleri sormuş gerçekten boşa zaman kaybı hatta ben doktorlar sitesinde bi psikoloğa yazdım durumumu da , ve psikiyatrise gidip sürecin 3 ila 4 ay olduğunu söyledim. Bu kadar sürer mi dedi hayır sürmez zaten egzersizleri yapmışsın bir ayda çözeriz demişti.

Kadın doğum uzmanına gidince bize de haber verir misin

Kız 1 ay bile çok inan bana 1 hafta da hallolacak sen zaten aparatlari bile yapıyorsun 1 hafta da halledersin. Kadın Doğum doktoruyla seansa başladığında haber ver

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…