Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ha bak bu bile gitmemen icin bir sebep doktor biraz motive edicek seni. Ben aparatlari kendi başıma yapamamistim ilk senasta da yapamadım hatta aynı gün mesaj attım aksam tekrar görüntülü konuştuk sakın moralini bozma yaparsin falan dedi öyle motive edici konuştu ki bana benden daha xok inandi aynı gün sabah yapamadığımı akşam yaptım.
Karşındaki seninle olumlu konuşacak motive edecekki yapasin bide ben ilk psikiyatri ile seans yaptığımda boş boş sorular sordu ilk senasta zaten ondan başka seans yapmadık ben istemedi ama. İlk seans 1 saat görüştük çocukluktan lise aşkına boş sorular sordu sordu 1 hafta sonra tekrar seans yaparız dedi terapi ye baslayamadik.
Kadin dogumda sadece tanistik kav wydir bu durumda olduğumu anlattım korkularımı anlattım ondan sonra hemen vajinayi anlatmaya başladı görseller gösterdi terapi yaptı.
Psikiyatri de belki fayda ediyordur bilemem orasını ama vakit kaybı çok uzun sürer.
merhaba☺️ online terapi gerçekten işe yarıyor mu? ben de düşünüyorum ama tam emin değilim, sizin doktorunuz kimdi acaba

Cinsel iliskide kadın acı çekmez tam aksine zevk alır. İlk iliskide yanma hissi oluyor hafiften oda hemen geçiyor. Böyle umutsuz düşünme sen bu işi başaracaksın. Herkes nasıl yapıyor senin bi farkın var mı hayır vajinan esnek içine girdiği şeyin seklini alan bi yapısı var. Sadece bilmediğin için korkuların var ve bunun üstesinden geleceksin. Kaslarını kontrol etmeyi öğrendiğinde başaracaksın bunu da aparat çalışarak yapabilirsin. Egzersiz yapmış miydin sen hiç???
Kegel egzersizi çok yaptım halende yapıyorum ama aparatları bir turlu beceremedim en küçük olandan başladım başı giriyor ama korktuğum için çok fazla ittiremiyorum bir yerde takılıp kalıyorum nefesimi kontrol ederek yapıyorum ama orası çok dar görünüyor girecek gibi değil sanki aparatı eşime mi yaptırsam acaba

merhaba☺️ online terapi gerçekten işe yarıyor mu? ben de düşünüyorum ama tam emin değilim, sizin doktorunuz kimdi acaba
Bende psikoloğa gidiyorum 3 seans oldu kafamdaki olumsuz düşüncelerle ilgili ev ödevi veriyor yapmam için ayna egzersizi vücudumu inceleme filan her gittiğim de de öyle 45 dk sohbet ediyoruz bana çok boş gelmeye başladı 1 ay oldu bence düşünce olarak böle olsa hiç bir değişim hissedemiyorum kendimde boş yere param gitti ben bayramdan sonra vajinismus merkezine gideceğim sanırım en çabuk onlar çözüyor bu sorunu

arkadaşlar ben yaklaşık 1.5 senedir evliyim ve henüz ilişki yaşamadık. bu durum gittikçe beni üzüyor.. dilatör aldım ama bir türlü cesaret edemiyorum çalışmalara. aynayla çalışmaya başlamıştım ama o sanki daha çok gerdi beni, ne yapacağımı bilmiyorum yurtdışında yaşıyorum..
Bende seninle aynı durumdayım aynada bakınca daha çok geriliyorum orası çok dar görünüyor

Bende seninle aynı durumdayım aynada bakınca daha çok geriliyorum orası çok dar görünüyor
Canım orası dar görünecek bu normal. Hatta kapalı görünür aynaya bakarken ikinirsan acildigini göreceksin. Ayrıca aynadan bak iyice incele parmak ya da dilator egzersizi yap. Vajina esnek bi yapı kapalı görünür ama içine penis girdiği zaman esner aynı lastik gibi düşün o kadar esnek bi yapı. Sen parmak yada dilator egzersizi yaptin mi hiç?

Kegel egzersizi çok yaptım halende yapıyorum ama aparatları bir turlu beceremedim en küçük olandan başladım başı giriyor ama korktuğum için çok fazla ittiremiyorum bir yerde takılıp kalıyorum nefesimi kontrol ederek yapıyorum ama orası çok dar görünüyor girecek gibi değil sanki aparatı eşime mi yaptırsam acaba
Kendin yapmadan eşli aparat yapmamani tavsiye ederim önce kontrol sendeyken alis kaslarini kontrol etmeyi ogren sonra eşli aparat çalış.
Bide aparat alırken kayganlastirici sür aparatı oraya koy nefes al sakinles sonra çiş yapıyor hareketi yap aynı anda da aparatı it bi anda cuk diye girecek. Kastigin yerde bekle aparatı çıkarma tekrar nefes al tekrar aynı yöntemle dene. Başaracaksın inan 🌸 girecek gibi değil diye düşünme vajinan esnek oraya çok rahat bi şekilde girer

Bende psikoloğa gidiyorum 3 seans oldu kafamdaki olumsuz düşüncelerle ilgili ev ödevi veriyor yapmam için ayna egzersizi vücudumu inceleme filan her gittiğim de de öyle 45 dk sohbet ediyoruz bana çok boş gelmeye başladı 1 ay oldu bence düşünce olarak böle olsa hiç bir değişim hissedemiyorum kendimde boş yere param gitti ben bayramdan sonra vajinismus merkezine gideceğim sanırım en çabuk onlar çözüyor bu sorunu
psikolog değil de, kadın doğum doktoruyla online seans mantıklı olabilir gibi geliyor bana, ama işte emin olamıyorum değer mi diye, muayene etmeden yüz yüze görüşmeden gerçekten çözülebilir mi diye. çünkü aparatları kendim yapamıyorum

psikolog değil de, kadın doğum doktoruyla online seans mantıklı olabilir gibi geliyor bana, ama işte emin olamıyorum değer mi diye, muayene etmeden yüz yüze görüşmeden gerçekten çözülebilir mi diye. çünkü aparatları kendim yapamıyorum
Bence hiç vakit kaybetmeye gerek benim de 1 sene oldu aparatları yapamadım destek almadan da yapamayacağım sanırım şu an için en hızlı çözüm bu hastalıkla ilgilenen bir jinekolaga gitmek

Kendin yapmadan eşli aparat yapmamani tavsiye ederim önce kontrol sendeyken alis kaslarini kontrol etmeyi ogren sonra eşli aparat çalış.
Bide aparat alırken kayganlastirici sür aparatı oraya koy nefes al sakinles sonra çiş yapıyor hareketi yap aynı anda da aparatı it bi anda cuk diye girecek. Kastigin yerde bekle aparatı çıkarma tekrar nefes al tekrar aynı yöntemle dene. Başaracaksın inan 🌸 girecek gibi değil diye düşünme vajinan esnek oraya çok rahat bi şekilde girer
Kayganlastirici değil de bebek yağı kullansam olur mu o daha rahat geliyor sanki

ben de öyle yapacağım herhalde, hangi doktoru tavsiye edersin? yurtdışında yaşıyorum ben de
Canım ben doktor nazife ergen den online tedavi aldım. Doktorum çok iyi çok ilgilendi her mesajıma her soruma bıkmadan cevap verdi. Ben memnun kaldım tavsiye ederim yine de araştır iyice bu alanda uzman bir cok doktor var yeter ki kendine güven hangi doktorla devam edersen et başarırsın. Doktor sana yol gösterecek önemli olan senin o uolda cabalaman

Canım doktorun sana terapi yapacak vajinayi anlatacak ve aparatı nasil alman gerektiğini anlatacak. Kafan o kadar rahat başlayacaksın ki bu sefer aparat çalışmaya kendi başına yapacaksın emin ol buna.

Olur tabi bebe yağı da kullandim bi iki kez. Aparat yaptin mi hiç canim
Aparat arada deniyorum mesela bugün de yaptım başını alabildim aslında doğru nefes alıp vermedede sorun yaşamıyorum kendimi rahat bırakabiliyorum ama aparatı ittirmeye korkuyorum sanki çok ittirirsem canim yanacak orda bisey patlayacak gibi bir his oluşuyor içimde

Canım ben doktor nazife ergen den online tedavi aldım. Doktorum çok iyi çok ilgilendi her mesajıma her soruma bıkmadan cevap verdi. Ben memnun kaldım tavsiye ederim yine de araştır iyice bu alanda uzman bir cok doktor var yeter ki kendine güven hangi doktorla devam edersen et başarırsın. Doktor sana yol gösterecek önemli olan senin o uolda cabalaman
Ben de geçen sene Nazife hocayla yendim, muayenehanesine gittim 5 seans. Gözüm kapalı tavsiye ederim. Ama arkadaşımın dediği gibi pek çok doktor, klinik var. Üşenmeden arayın, bilgi alın. İçinize sinen biriyle o kadar kısa sürede yenersiniz ki bu muymuş, keşke daha önce destek alsaydım dersiniz. Kendi kendinize yapacak durumda değilseniz, beklemeyin. Destek alın. Zaman çok çabuk geçiyor ve vajinismus biz adım atmadıkça orada durmaya devam ediyor.

Ben de geçen sene Nazife hocayla yendim, muayenehanesine gittim 5 seans. Gözüm kapalı tavsiye ederim. Ama arkadaşımın dediği gibi pek çok doktor, klinik var. Üşenmeden arayın, bilgi alın. İçinize sinen biriyle o kadar kısa sürede yenersiniz ki bu muymuş, keşke daha önce destek alsaydım dersiniz. Kendi kendinize yapacak durumda değilseniz, beklemeyin. Destek alın. Zaman çok çabuk geçiyor ve vajinismus biz adım atmadıkça orada durmaya devam ediyor.
Vajinusmus için kesinlikle biz adım atmadıkça orada durmaya devam ediyor,ben de tedavimi Nazife Ergen’den online aldım,hiç tanımıyordum doktorumu araştırarak bulmuştum başladım seanslara sonra bi bakmışım 1 haftada yendim 3 seansla 😍arkadaşımızın dediği gibi bir çok doktor var bu alanda ama psikolog yerine önce Vajinusmus ile ilgilenen kadın doğum uzmanından tedavi alınması gerektiği düşüncesindeyim Vajinusmus tedavisi için.

Canım doktorun sana terapi yapacak vajinayi anlatacak ve aparatı nasil alman gerektiğini anlatacak. Kafan o kadar rahat başlayacaksın ki bu sefer aparat çalışmaya kendi başına yapacaksın emin ol buna.
çok teşekkür ederim. ben de nazife hocayla başlamak istiyorum online terapiye. yani ben tampon falan da nasıl kullanacağımı bilmeyen biri olarak inşallah işe yarar diye başlamak istiyorum.. sanırsam çok doktor online terapi sunmuyor zaten, bir kaç tane var. tedavi nasıl ilerliyor tam olarak

Vajinusmus için kesinlikle biz adım atmadıkça orada durmaya devam ediyor,ben de tedavimi Nazife Ergen’den online aldım,hiç tanımıyordum doktorumu araştırarak bulmuştum başladım seanslara sonra bi bakmışım 1 haftada yendim 3 seansla 😍arkadaşımızın dediği gibi bir çok doktor var bu alanda ama psikolog yerine önce Vajinusmus ile ilgilenen kadın doğum uzmanından tedavi alınması gerektiği düşüncesindeyim Vajinusmus tedavisi için.
çok sevindim senin adına yenmiş olmana ☺️. terapi süreci nasıl ilerledi peki? aparatları öncesinde çalışmış mıydın yoksa tamamen sıfırdan mı başladın terapiye

çok sevindim senin adına yenmiş olmana ☺️. terapi süreci nasıl ilerledi peki? aparatları öncesinde çalışmış mıydın yoksa tamamen sıfırdan mı başladın terapiye
Canım ben aparat yapamadım tedaviden önce. Sadece parmak alabiliyordum icime bu kadar. Aparatı defalarca denedim ama bi yerde takiliyordu korktuğum için itemiyordum.
Nazife hanımla ilk seansı yaptigimizda terapiden önce dedim ki hocam aparat çok denedim yapamam başka yolu yok mu dedim. Bana sakın ol bunu yapamayan yok sen de yapacaksın dedi.
Asla inanmadim yapacağıma terapiden sonra aparat ödevi verdiginde daha önce defalarca deneyip alamadığım aparatı bi anda icime aldim çok kolay bi şekilde inanamadim.
Sonra tekrar seans yaptık 2 yi ödev verdi 3 ü ödev verdi derken bi bakiyosun senin için coxuk oyuncağı olmuş korkuların azalmış kaslarini kontrol etmeyi öğrenmişsin.
Ben 4. Aparatı yapmadan ilişki denedim eşimle ce başardım 4. Boyuta gerek kalmadi o kadar kafam rahatlamisti.
Doktor o kadar iyi o kadar tatlı ki iyiki karşıma çıkmış burdaki bi arkadaş sayesinde bende nazife hanımla tanışmıştım.
1 haftalık sürede yenecegin bi hastalık için kendine bunu yapma zamanını boşa harcama.
Benim gibi aparat denedigin halde yapamıyorsan destek almalısın ve eminim basaracaksin🌸

X