Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Merhaba arkadaşlar önceden de söylemiştim. Psikiyatrise gittim sürecin 3 4 ay süreceğini söyledi, bana çok uzun geldi aşamaları çok uzattığını düşünüyorum. Şuan ki ödevim parmağımın 2 cm içine sokmak yarım saat bunu yapmak. Yani her randevu 10 günü belki daha fazla bulacak kafam karıştı sizce drvam etmelimiyim?

3 4 ay nedir . Durumun çökmüş vahimmis. Esini tepiyor yanina yaklastirmiyor ölmesine dokunmasına müsadere etmiyor musun dokununca kendinden falan mi geciyirsun

Parmak egzersizleri yaptırıyordu benim de ilk gittiğim psikolog, 8-9 seans aldım bir buçuk ay kadar sürdü. O sürede sadece tek parmak alabildim, gıdım gıdım o da. Ne panik ataklar yaşadım. Baktım hem süreç çok yavaş ilerliyor hem de parmak egzersizleri bana göre değil ben vajinismus tedavisi yapan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı araştırdım, 5 seansta yendim. Arka arkaya gitsem 5 gündü. Ben jinekologla çok daha kısa sürede, daha kolay ve daha uzun yol kat ettim. Parmak egzersizleri kolay geliyorsa devam edebilirsiniz ama süre ve egzersizler zorluyorsa daha kısa sürede de yenebilirsiniz. Ben 5. seviye idim düşünün, parmak egzersizlerinden daha hızlı ilerledim doktorla(dilatör kullandık)

Ya şöyle kadına sürecin uzun olduğunu söyledim. Ve kendisi anca bu şekilde yüzde yüz kurtulursun dedi kadın doğuma gidip bunu 3 5 günde de yenebilirsin ama tam kurtulamazsın ama benim yöntemim ilişkiyi zevk haline getirip normal bir kadınlar gibi yaşamanı sağlamak !Söyledikleri , ama işte dilatörleri denediğimi parmak egzersizleri denediğimi ve bana göre seviyem iyi olduğunu söyledim , hayır seviyen yok dedi şuan başındayız dedi. Yani özgüvenimi aldı gitti
Ve doğum kontrol hapı kullanmam gerektiğini söyledi Süreç için ay kafam nasıl dolu gidip gitmemekle arasındayım.

Parmak egzersizlerini yaptım onda sıkıntım yok ama süreç çok ağır gidecek hızlı ilerleyelim desem kabulde etmez intgram hesabını söyliyim bakın bi sizce nasıl psikiyatristnazilearpaci bi tane vajinismus videosu var ,onu izleyin benim kafam çok karıştı birinin bana akıl vermesi lazım

Instagram hesabım olmadığı için bakamam ama açık açık konuşun bence doktorunuzla. Çok yavaş gittiği için endişelerim var vs gibi. Muhakkak açıklama yapacaktır, belki bu şekilde olması gerekiyordur. Ben de emin olamadım açıkçası. Önce tek parmak, sonra iki parmak, belki üç, eşli egzersizler derken biraz uzun bir süreç, daha hızlı ilerlemek istediğinizi belirtin.

Ben beş seansta yenmiş ve yüzde yüz kurtulmuş biri olarak ilişkide hiçbir bir sorun yaşamıyorum. Zevk zamanla oldu elbette ki. Sadece ilişki de değil normale binen, su an sürekli doktora gitmek zorundayım kolayca spekulum, vajinal ultrason oluyorum her muayenemde. Günde iki defa vajinal fitil kullanıyorum. Yani önceden düşünürken bile baygınlık ve atak geçirmeme neden olan düşünceleri şimdi su içmek gibi kolay ve normal hâle getirdim. Terapist ya da kadın dogumcu yapamaz değil önemli olan sizin için doğru uzman olup olmadığı. Su an zaten ilişki yaşamadığınız için hapa gerek yok, isterseniz yenince eşiniz prezervatif kullanır. Birkaç yerle daha görüşüp tedavi süreleri ve yöntemleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Benim de zihnimde "acaba" yarattı doktorunuz. Ama en iyisini siz bilirsiniz elbette.

Kızlar merhaba
Geçen yazmıştım 3. Dilatörü de alabiliyorum ama öncesinde mutlaka masturbasyon yaparak 1-2-3 sırasıyla olana kadar denedim
4 malesef olmadı bir yerde kalıyor
Nefes çok çok önemli

Merhaba fitili ne için kullanıyorsunuz onu anlamadım ve vajinal ultrasonu ? Ben de psikoloğa gidiyorum emdr imajinasyon herşeyi denedik yine de insan kendisi yapmalı ben çok çok fayda görmedim herşey insanın kendisinde bitiyor bence

Su an gebeyim, biraz riskli bir dönemdeyim o yüzden sürekli kontrole gidiyorum ve progestan fitil kullanıyorum. Elbette kendimizde bitiyor bu iş ama kendi kendimize yol alamıyorsak muhakkak doğru bir uzman desteği almak gerekiyor.

Ne güzel sağlıkla gelsin inşallah
Tabiki kesinlikle alınmalı en azından birisi ile konuşmak çok önemli

Ne güzel sağlıkla gelsin inşallah
Tabiki kesinlikle alınmalı en azından birisi ile konuşmak çok önemli
Âmin, inşallah Kesinlikle, çünkü çok mahrem bir konu ve insan ister istemez herhangi biriyle bu durumu paylaşmak istemiyor. Bilen biriyle paylaşmak bizim de yükümüzü hafifletiyor.

Vajinismus bi hastası daha tedavisinin ortasında hamile kalmış ve tedaviye devam edememiş o yüzden doğum kontrol hapını şart koşuyor.
Biraz araştırdım erkek psikolog var biri yorumda 40 gün süreçte vajinismusu yendiğini söylemiş. Baya adamın yorumları iyi ama işte erkek aslında erkek doktorlar daha ilgili, daha çok açıklama yapıyorlar.
Hayatımda bir ilk yapıp erkek doktoruna gitmek olacak bakalım biraz tecrübe edinmek iyi olacak.

Hangisi içinize daha çok siniyorsa öyle yapın, deneyin denemekten zarar gelmez

Benim psikaytır da aynı şekilde söylemişti ben yenmek üzereyim onun dediği gibi yapsaydım daha oooo kesinlikle bu aşamaya gelemezdim kendi acı seviyene ve rahat hissetmeme göre yapabildiğin kadar yap bence bana bir parmak dediğinde ben 2 parmak bir boğuma kadar yapabiliyordum ona rağmen hayır bir parmak bir boğum bi hafta diye tutturmuştu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…