Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Birde birşey daha soracağım ilk de girerken sadece baskı mi oluyo geriliyo sanki
İlk girerken baskı ve hafif yanma hissi oluyor tamamı girince kesiliyor içinde olduğunu bile hissetmiyorsun git gel yapana kadar. Git gel yaparken de normal şartlarda kasmazsan kendini rahat bırakıp zevke odaklanırsan hoşuna gidiyor

Hanımlar ben de başaralı çok olmadı. İlk girişte birazda olsa zorlanıyorum ama sonra giriş kolay oluyor ama git gel yaparken çok tuhaf hissediyorum bu normal mi. Bir de eşim hemen boşalsın bitsin diye düşünüyorum. Zevk almaya çalışıyorum ama dediğim gibi çabuk bitsin istiyorum. Bunlar normal mi

Açıkçası çok ama çok normal, korktuğumuz şeylerle yüzleştik ve yendik. İlişki sıklığı ve miktarı arttıkça normale binmeye başlıyor. Bazı kadınlar daha kısa sürede bazı kadınlar daha uzun sürede alışıyor, hiç endişelenme hepsi normal. Sık ilişkiye devam etmeye çalış, zevk sonraki aşama. Önce ilişkiye alışmak gerekiyor.

Teşekkür ederim aparat da bu hafta 4 u yapacağım aparat çalıştığım için git gel de his olmadığını anldm sadece o gerginlik hissi beni korkutuyor şu işi bir çözemedim banada yazıklar olsun ya

İlişkiye de umarım kısa sürede adapte olabilirim. Tek olmadığıma da çok sevindim. Bir an ben de mi sıkıntı var diye düşünmedim değil

Teşekkür ederim aparat da bu hafta 4 u yapacağım aparat çalıştığım için git gel de his olmadığını anldm sadece o gerginlik hissi beni korkutuyor şu işi bir çözemedim banada yazıklar olsun ya
Kesinlikle böyle söyleme kendine. Sen çok özelsin ve kıymetlisin. Sadece biraz zamana ihtiyacın var o kadar. Kendini de hemen 4 geçeyim diye zorlama. 3e tamamen alıştıktan sonra 4e geç ve kendini nasıl rahat hissediyorsa o hızla çalış. Yapacağım diye kendini yıpratma sakın çiçeğim

Merhaba arkadaşlarım çoook konu açmış bir vajinismus hastası olarak yazmak istedim.2017 yılından beri bu dertle uğraştım, ilk 1/2 yıldan sonra denemeyi bile bıraktım…Buralarda sayfalarca yazı okuyup aynaya her baktığımda kendime acıdıgım, akıllısı delisi genci yaşlısı herkesin su içmek gibi rutin ve normal şekilde yaşadığı bir şeyi ben neden yapamıyorum diye ağladığım günlerim çok oldu. Burada da çok klinik duydum okudum ama reklam gibi hissettim yine de yaş 36 ya dayandığı ve başka çarem olmadığı için meşhur 3 günlükçülerden diye dalga geçerek Hera kliniği aradım Ankara şubesiymiş. Ama ben Manisa’da yaşıyordum ve İstanbul ile İzmir’de de şubeleri olduğunu ücretiz görüşmeye gidebileceğimizi söyleyince anlık bir kararla gittik eşimle İzmir’e. Doktor mazhar eserdağ ile görüşmeye geçtik yaklaşık 50 dakika da bana derledi topladı anlattı..karar verdiğin zaman , randevu al ve bir muayene yapalım seviyeni belirleyip 3/4 gün gibi kısa bir sürede yolumuza bakalım dedi. Hocanın pozitif enerjisini çok sevmeme rağmen kendimi bildiğim için yine inanmadım ve ben muaynede kaçarım daha da gelmem dedim kendi kendime .Bir şekilde eşim “ne kaybedersin ? Olmazsa kalkarsın yolumuza bakarız diye rahatlatınca bir kaç gün sonra bari muayene olayım dedim yine içimden kaçmak geçe geçe .. gittik. Muayeneyi ameliyat sanmışım ben anksiyete ile beraber :)) neyse doktor dokunmadı bile eldivenle ve göz muayenesi şeklinde sadece kızlık zarında bir anomali var mı diye baktı 10 saniye sürmedi. Her şey normal hatta esnek bile olabilir deyince bana o an bi deli cesareti geldi . Bu arada seviyem 3 yani en üstün bi tık aldı çıktı. Benim tedavim 4 gün sürdü istediğim günlerde gittim .. vallahi diyorum bakın.. vallahi ağrısız sancısız 40/45 dakikalık egzersizler ödevler ve konuşarak gülerek geçirdiğimiz seanslara 4 günün sonunda tedavim bitti. Regl oldum. 1 hafta sonra dedikleri gibi denediğinizde ben hala kızlık zarı nerde aha yırtıldı aha acıyacak ay şu bu derken fark bile etmeden ben bu dertten kurtulmuştum hem çok mutluyım hem de geçen senelerim için şu an içimde bir burukluk yaşıyorum. İzmir de mazhar esardağ ve Ömür Hanım la tanışmanızı imkanınız varsa çok isterim . İsimler ya da klinikler önemli mi bilgim yok ama bunu yapamayacağınızı anladığınızda lütfen bir uzmandan destek alın o kadar iyi biliyorlarki işlerini.. lütfen üzülmeyin ve bunun ne kadar kolay aşıldığını görünce gülümseyeceğiniz o anı düşünerek inancınızı hep taze tutun.Bu derdi 6 sene yaşamış , anksiyete panik atak ve canı çoook tatlı Bir arkadaşınız olarak Paylaşmak istedim . Allah kimseye vermesin verdiğine de tez zamanda kolaylık göstersin inşallah

Allah kimseye vermesin,verdiğinde de tez zamanda kolaylık göstersin inşallah

Herkese merhaba
Ben de bu sıkıntıyı çekiyorum buradan konuşulanlara göre vamcaine krem bebe yağı ile dilatörleri denedim ama 3. Dilatör sadece bir kez girdi psikolog desteği de alıyorum nasıl yeneceğim bir noktada tıkanıyorum yapışık sanki o kısım ordan bir türlü geçmiyor neden ne yapmam lazım

Birinci ikinci aparat geçtiyse 3te geçer hiç merak etme. Bol bol kegel ve nefes egzersizi. Ve hatta en önemlisi nefes. Kendini rahatlattığın sürece bu adımlar çok kolay hiç endişe etme

3,dilatör de olduysa sen bu işi bitirmişsin tebrikler, sadece tembellik yapıyorsun devam et sakın bırakma içinden 100 e kadar say içinde sayma ama :) çıkart tekrar yerleştir çıkart tekrar alışacaksın ve 10 dan sonra kolaylaşıcak görüceksin ne kadar çok egzersiz ne kadar çok ilişki alışma daha hızlı olur

ayrıca bebe yağ yerine benim dr viaxi jel kayganlaştırıcı önermişti o dönem alışana kadar kullanıp bırakmıştım tavsiye ederim.

Teşekkür ederim, tedavide her türlü egzersizi öğrendim ama yine de yapamadım her gün mü yapmak lazım o kadar zorluyorum ki 3. Yü acaba vajinam yeterince ıslak olmadığı için mi anlamıyorum

Teşekkür ederim, tedavide her türlü egzersizi öğrendim ama yine de yapamadım her gün mü yapmak lazım o kadar zorluyorum ki 3. Yü acaba vajinam yeterince ıslak olmadığı için mi

O kısımda tıkanıyorum ittiriyorum canım açıyor tekrar bebe yağı sürüyorum yine deniyorum yok olmuyor anlamadım canım çok sıkılıyor artık çok üzgünüm

Teşekkür ederim, tedavide her türlü egzersizi öğrendim ama yine de yapamadım her gün mü yapmak lazım o kadar zorluyorum ki 3. Yü acaba vajinam yeterince ıslak olmadığı için mi anlamıyorum
her gün yap önce bi kahve çay yap kendine bi rahatla 2 yapan 3de yapar de sadece sıkıyorsun kendini sıkma birle başla hergün sonra iki yap sonra 3dene jel sür aparata ve inan olucak evdeysen erteleme bi silkelen kendine gel ve koş yap yapmazsan bu iş uzar gider kesin kararlı ol ve üstüne git görüceksin 3.de olucak bu gün hadi koş hemen yap yaz sonra unutmayın şunu kafanıza sokun orası boş bir kanal bunları yaparken sana bir zararı yok hiç korkmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…