Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Evet haklısın gerçekten çünkü artık 1 buçuk sene oldu. Eşim beni sevmeseydi ve anlayışlı olmasaydı şuan evli bile olmazdık
O yüzden destek almam şart daha çok yıpranmadan

Ben aparatlari ikinci boyunun yarisini yapabilmistim gecen sene. Sonra biraktim. Devam edecegim tekrar en kisa zamanda. Ama ikinci aparatin yarisinda o duvar hissi oldu asla ilerletemedim daha fazla

Ben aparatlari ikinci boyunun yarisini yapabilmistim gecen sene. Sonra biraktim. Devam edecegim tekrar en kisa zamanda. Ama ikinci aparatin yarisinda o duvar hissi oldu asla ilerletemedim daha fazla
Benimde 4 te duvar hissi biraz oluyor o da geçiyor tabi yani daha başaramadım ama size tavsiyem vereyim parmağınıza kayganlaştıcı sürün ve uygun pozisyonda içinize alın gerçekten çok faydası oluyor. Yani hiç çoktan orda boşluk olduğunu biliyorsun.
Bende parmaktan önce dilatörleri deniyordum ama asla olmuyordu alamıyordum içime, ama parmağımı içine soktuktan sonra cesaret geldi. Ve yapabildim ve bence benim yapamamamın sebebi kendimi eşime teslim edememem güven sorunu tek kendim yapıyorum. Ama onlayken kasılıp duruyorum

Bir yerde soyle birsey okumustum, siz yaptiktan sonra dilatotleri esiniz yapsin size, buna musaade edin, kontrolu ona birakin. O zaman iliskide de kontrolu birakabilirsiniz diyorlardi. Denemediyseniz deneyebilirsiniz. Ben de parmagi deneyecegim ilk once. Dilatorde bosluk oldugunu hissetmiyorsun yine de parmakla daha net hissederiz tabi ki

nilayyss ben de dörde kadar kendim gelmiştim ama devam edemedim. Baktım ne uzuyorum ne kısalıyorum hiç beklemeden doktor araştırdım. Burayı kesfetmeden evvel de uzman bir psikologla yaklaşık 8-9 seans yaptım. O parmak egzersizleri veriyordu ama tek parmak haricinde hiç yapamadım. O yüzden vajinismus tedavisi yapan kadın hastalıkları ve doğum uzmanı buldum. 5. seviye imisim. Ve sadece 5 seansta bitti. Hiç bekleme, kendini yıpratma. Ben de eşime kaskatı kesiliyordum. Cinsel ilişki de zaten artık hiç sıkıntım yok bunun yanı sıra o kadar rahat vajinal ultrason, spekulum vs ile muayene oluyorum ki ben bile şaşırıyorum. Hatta şu an vajinal fitil kullanmam gerekiyor, eşime yaptırıyorum sabah-akşam. Cabaliyorsun, görüyorum. Çözmeye çalışıyorsun. Kendini daha fazla yormadan, yıpratmadan profesyonel destekle her şeyi halledebilirsin. Çünkü zaman çok çabuk geçiyor.

Evet, benim doktorum da bu şekilde ilerledi. Aparatları bir müddet sonra eşimle çalıştım. Ona kontrolü bırakmak benim dönüm noktam oldu.

Evet bende de o sıkıntı var dilatörü hiç eşime denettirmedim parmakta öyle belki ona izin versem olurda işte yapamıyorum onu

Ben burdan kaybediyorum
Benim esimle çalışmalarım, kendi egzersizlerimden daha kolaydı. Birinci aparatı önce sen yap, sonra eşimle birlikte tutarak yap. En son eşin yapsın. Doktorum ben üçüncü aparata gelince başlatmıştı eşli egzersizlere. İnan onlar bize karşı daha hassas davranıyor, çok kolay olduğunu göreceksin. Ama ben katiyen yapamam diyorsan da kesinlikle daha fazla beklemeden destek al.

Ay ne güzel darısı başıma bende yerimde sayıyorum kendim iyiyim başarıyorum herşey normal ama eş geldi mi sanki düşman ona asla kendimi açamıyorum.
Randevu aldım özel klinik psikiyatri ona gidecem instgramdan da baktım kadının videoları hep pozitif ve olumlu şimdiden umutlandım inşallah güzel geçer ilk seans

İnşallah, en kısa zamanda yeneceksin

Kızlar bende 1 yıllık evliyim en başından beri burayı takip ediyorum apartta aldım ama ne yazikki en küçük boyu dahi yapamadım sadece eşli denemede ben ustteyken kontrol bende olduğu taktirde çok az bisey alıyorum 1, 2 cm geçen gün adet düzensizliğim için kadın doğuma gittim doktora bu durumdanda bahsettim beni psikoloğa yönlendirdi vajinismus için bir klinik değil normal bir psikolog ama bu tür hastaları varmış İnternet'e de baktım hasta yorumları baya iyi seansı 600 TL haftada bir gün gidiyorum ilk seansta öyle genel durumuyla ilgili konuştuk en başından bu zamana kadar olan durumu anlattım bana dediği bir hafta boyunca bu durumu düşünme anı yaşa mesela kahve mi içiyorsun onun kokusuna tadına odaklan kafanı başka şeylerle meşgul et vajinismus olduğunu düşünmemeye çalış ben söyleyene kadar da eşinle deneme yapmayın ama normal ilişki yaşayabilirsiniz aşama aşama ilerleyeceğiz dedi tabi bu kadar kısa konuşmadı 1 saat sürdü seans başka şeyler de anlattı ben kısa ca size yazmak istedim yarında ikinci randevum var siz ce ben bu doktora devam edeyim mi param boşuna da gitsin istemem

O kararı sen daha iyi bilirsin . Sonucta uzman kişi hem burdan hem ordan destekli devam et . Doktorundan ruhsal destek buradan fiziksel destek devam . Kafana takılan olursa sor aparatlarini egzersizlerini yap

Gittiğim doktorlar bu kadar destek olmadı kızlar sağolun ne kadar kolaymış diyenlere hala hayret ve özenç duysam da olur inşallah benimde bir gün
damdan düşenin halinden yine damdan düşen anlarmış

Tabiki siz karar vereceksiniz ona kendinizin kafanızdan bitirmeniz lazım ama benim gittiğim bu konuda uzman bir kadın doğum doktoruydu seansta hem egzersiz yaptırıyordu hemde psikolojik olarak motive ediyordu düşünmem gereken şeyleri söylüyordu kaslarımı yönetebilmeyi tek seansta öğrendim mesela o dedigini tekrar ede ede ilişki olabildi egzersiz yapabildim bence böyle bir doktor bulmaniz daha iyi olur

Aparat acıtıyor mu peki ya o kadar değişik bişey ki tam bir hırsla gidiyorum ama oraya gelince bacaklarım kapanıyor ve titreme geliyor
Hayır zerre acı olmuyor içinde oynatirken bile. Sadece ilk girişinde hafif agri oluyor tamamını sokunca o agri kesiliyor. Oda dayanilmicak bi agri değil emin ol. Sende başaracaksın yeterki kendine inan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…