Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Hicbir muane olmadim. Ve egzersizler beni biraz korkutuyor

Hicbir muane olmadim. Ve egzersizler beni biraz korkutuyor
Hiç korkma gercekten korkacak bisey yok. En kısa zaman da kadın doğuma git yapının normal olduğunu duymak seni rahatlatır. Sonra nefes kegel egzersizleri. Bu işin çözümü parmak ya da dilator hangisinde rahat edersen hemen başla. Bende elimi bile degdiremiyordum ama doğru nefesle bi anda girdi zaten girişteki o kası aştiktan sonra geri kalan kayıp gidiyor içinde parmağını ya da dilatoru hissetmiyorsun bile . Kırmızılık falan da gelmedi egzersiz yaparken korkma.

Hicbir muane olmadim. Ve egzersizler beni biraz
Peki esli denemede direk calissam olmazmi? Esli deneme yaparken girise geliyor hissediyorum bi baski hissedip hemen cekiyorum kendimi orda bi 10 saniye dayansam olucak biliyorum . Ben egzersizsiz yapmak istiyorum . Pozisyon ve giris yonunu tam ayarlasam olucak biliyorum onu nasil ayarlayabilirim

Canım sana şöyle söyleyeyim belki sana umut olur. Benim arkadaşım 5 ay yapamadı senin gibi parmak egzersizide yapamadı. Sonra kendimi çok rahatlattim dedi bunun normal bisey olduğunu kendime defalarca söyledim dedi ve parmak egzersizi yapmadan sadece kayganlastirici kullanarak yapti. Ha burda en önemli faktör eş ne maalesef onun eşi cok anlayışlıydi ne zaman istersen ozaman deneyelim dermiş ve asla zorlamazmis. Demem o ki parmakla yenilir evet ama en önemlisi kendini rahatlatman girişe getiriyorsan orda 5 sn durun nefes al ve o ilerletirken biraz ikin belki arkadaşım gibi parmak yapmana gerek kalmaz. Ama başlarken olumsuz başlama denicem diye de başlama yapicam diye başla. Baktın ki olmuyor sonra parmak yapmaya başlarsın. İlişki denerken kendini 5 sn sıksan içine tamamen girince o acı kesilecek.

Cok tesekkur ederim insallah olucak . Bende oyle yapmayi duusnuyorum. Emla krem uyustururmu yani denesem acaba nasil
Olur bi bilginiz varmi?

Cok tesekkur ederim insallah olucak . Bende oyle yapmayi duusnuyorum. Emla krem uyustururmu yani denesem acaba nasil
Olur bi bilginiz varmi?
Vemcaine sprey ve anestol kremi aynı anda kullanan arkadaşlae olmuştu istersen birde öyle dene.Kendini o an kasıldığında hemen uyarıp nefes ve kegel egzersizlerine yönlendir.
Doktor Müjdegül Karaca’nın vajınusmus videolarını izleyebilirsin.

C
ok tesekkur ederim denicem bakalim insallah bu sefer basaririm

Siz nasil basardiniz nasil rahatlattiniz kendinizi
Ben henüz basarmadim egzersizlerimi yapıyordum denemeye baslicaktim rahatsizlandim. Eşimde bende çok kötü grip olduk. Biraz toparlanayim egzersizi yapıp denicem. Ama kafam çok rahat çünkü egzersiz yapmak kafa rahatlatmaya yetiyor zaten oraya bisey gireceğine ve acimayacagina inanıyorsun. İnşallah iyileseyim basaricam.

Insallah basarirrsiniz gercekten cok kotu bi durum Allah hepimize yardimci olsun

Merhaba arkadaşlar uzun zamandır yazmıyorum kaç hafta oldu bilmiyorum bir süre aparatlarla çalışmaya ara vermiştim eşli denemeyi beceremedim sonra eşimle aram bozuldu başka meselelerden içimden gelmedi çalışmak... Şimdi dün tekrar aparatları başladım 4 e kadar aldım zor oluyor akşam bıraktım şimdi tekrar direk 4. Aparat deniyim baya zorla uğraştıktan sonra acıyla Birlikte alabildim 4. Aparatı her seferinde baştan başlıyorum sanki kapanıyor orası anlamıyorum.. ayrıca eşli denemeyi hiç beceremiyoruz ben aparatları hafif uzanırken bacakları açıp yapıyorum pozisyon ismi ne bilmiyorum ama bildiğiniz arkama yastık alıp oturup yapıyorum eşimle de bu şekilde denemeye çalıştık afedersiniz yerini bile bulamıyoruz diyebilirim eşim de beceremiyor bende oraya koyup bastırıyor canım çok acıyor moralim bozuluyor sinirleniyorum ve eşime kızıyorum o anda ne yapacağımı bilmiyorum nasıl aşabilirim bu durumu

Canım direkt penis vajen birlikteliğine geçmeyin önce aparatlarla egzersiz yap bol bol ilişki öncesinde, orası iyice genişlesin ve tabiki bol bol su bazlı kayganlastirici kullan.

Ama mutlaka aparat yapmadan önce veya yaparken ayna ile vajinanı tanı iyice bak orana o açıklığı gör illaki gözüküyor, bacaklarını iki yana iyice aç dudakları da iki yana aç bak ayna ile emin ol o deliği görüceksin aparat yaparken de mutlaka izle nasıl açılıp gevşedigini beynin görsün ve onu oraya kodla beynin de o görüntü yer edinsin, birde mutlaka derin nefes alıp ver tüm bunları yaparken ilişkide çok önemli çünkü, nefesini asla tutma.(Gülü koklar gibi mumu üfler gibi)nefes al ver.
Bunu penisi içeri alırken de yap önce deriiiiinnn bir nefes, verirken de yavaş yavaş penisi al içine. Asla tutma nefesini bu en büyük yanlışlardan.

15-20 dk 4.aparatı içinde beklet içindeyken daireler çiz, çok daha iyi olur ama yapamam dersen yapma onu ama mutlaka içinde beklet, unutma..

Sonra çıkart direkt eşinle sevişmeye geç, vemcaine sprey varsa onu kullan yoksa da mutlaka al kullan 5-6 fıs sık parmağına ve parmağını vajina girişine iyice sür 45 saniye beklet içeri sokabiliyorsan mutlaka içine de sür beş dk sonra hemen uyuşuyor zaten bol bol kayganlastirici sür, hem eşine hem kendine sevişirken eşin parmağını vajinana soksun başta serçe parmak sonra işaret parmağını.

Bunları yapabildikten sonra penis vajen birlikteliğine geçin, direkt ilişkiye girmek mümkün değil diyebilirim ve sadece acı verir unutma.. Eğer altta olucaksan mutlaka kalça altına yastık koy sonrasında vajen girişine iki dk masaj yap okşa.
Sonra penisi tut sen yerleştir oraya ve eşine aşağı yani kalçaya eğimli bir şekilde itmesini söyle sende bu sırada derin nefes al ver ve hafif ıkın vajina girişi açılcak o sırada yavaşça itsin emin ol giricek çok rahat hemde. Dediğim herşeyi kullan uygula giricek ama mutlaka penis kalcaya eğimli bir şekilde girsin girdikten sonra çok yavaş hareketlerle bir kaç kez git gel yapsın ki orası iyice açilsin ve içinde beklesin bir süre alışman için ve oranın genişlemesi için ama unutma, eğer düz bir şekilde iterse hem girmez hemde canın çok yanar çünkü deliğe değil dış kısma zorlama oluyor oysa vajina içi zaten boşluk, tüm dediklerimi uygularsan Allah'ın izniyle olucak ilişkin.

Teşekkür ederim o spreyi hatta başka bir krem yaziyorlar burada onu da almayı düşünüyorum şimdi bu dediklerini yapicam bir sorum daha var penis kalçaya eğimli girsin derken aşağıya doğru değil mi yani ben kalçama yastık koyup yatarken penisi aşağıya doğru eğimli girecek değil mi... Bu arada başlarda parmak bile degdiremiyordum ama aparatlarla orası açılınca parmakta sokabildim eşim de parmağını soktu hatta ve ayna karşısında yapıyorum deliği görebiliyorum herkesinki mi öyle bilmiyorum ama tam yuvarlak değil değişik bir delik ve 4. Aparat girdiğinde esniyor açılıyor ama saatler geçtikten sonra tekrar kapanıyor galiba akşam yine deneyeceğim ama biliyorum ki ilk girerken zor girecek ve önce hafif aşağıya doğru eğimli tutarak sokmaya çalışıyorum ucu girdikten sonra daha aşağıya doğru düz giriyor gibi o kanalı tam tanıyabilsem eşim de anlayabilse aslında rahat girer belki ama penisi ucuna koyup kendisi bana doğru eğilip bastırıyor hem canım yanıyor hemde psikolojik olarak çok kötü etkileniyorum beni düşünmüyor falan diye inşallah başarırım bu hafta yapcam bu iş bitecek diye kafaya koydum sabahlı akşamli 4. Aparat çalışcam hazır olunca da eşli denemek istiyorum

Evet canim aşagı doğru eğimli bir şekilde şunun gibi mesela düz şekilde giremez Sadece canın yanar bunu ona söyle

3. dilatore kadar alan ben bugün banyo yaptım bilmiyorum cesaret mi edemedim noldu bana anlamadım, yada araya mesafe girince mi böyle oldum.
Cesaret edip başlamak istedim ama yapamadım çokta üstelemedim yine erteledim
Böyle oşan oldu mu yada sonrasında neler yaptı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…