Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım merhaba öncelikle bu anlattıklarını aynen bn de yaşadımm ewet umudunu sakın yitirmee bu iş bitmiş demektir vajiyi yenmeden bana da öle demişlerdii sen eşinle p.. denemesii yapmadan önce kendinn azcık emla we kayganlaştırıyla aparatınla dene yani yawaştan yawaştan gitgelde yapp önce o aratla kndi kontrolu eline al kndinden we yapacağından emin ol sonra yap ..eşinle deneme ye geçtiğindede hangi pozisyonda rahat ediyosann önce sen elinlee koyy içerii ittir sonra çek elini we bu arada ıkınn cnmm fayasını görüceksinn gerçektenn bitmişş sayılır bu işş şimdiden yerimseniben

canım herkes zamanında aynı şeyleri düşünmüştür ama öyle yazdığın gibi hemen olmuyo biraz sabır bende çok sabırsızdım bu beni hep hayal kırıklığına sürükledi ama sabret ben burda 1 ay belki daha az sürede başardım canım sadece tek parmak yaptım öbürlerini deneyeceğime p....s denedim ve hemen oldu nmerak etme sende başaracaksın sakın umutsuzluğa kapılıp burayı bırakma inan bana bazen söylenen küçücük şey bile başarıya ulaştırır seni biraz sabır ...beni burdaki başardım yazıları hırslandırdı herkes başarıyorsa bende yaparım dedim bende başardım yazacağım dediğimin ertesi günü başardım canım...

canım uyuşuyorsa demekki acı olmıycak o acıyı sen beyninde yaratıyorsun bende emla sürdüğüm halde kendimi farkında olmadan kasıyordum inan bana sanki oraya bıçak giriyordu o kadar çok bağırdımki cocuklar uyanmıştı sonra arkadaşlar kendi kasma dediler başka şey düşün oan bende kendimi saldım ve inanılmaz hiç ama gerçekten hiç acı yokmuş sonra emlasız hayatta yapamam dedim yine burdki arkadaşlar devreye girdi ve emlasızda başardım beynimizin bir oyunu beynini yen canım olumlu düşün yardım için herzaman burdayız ...

bocusscum valla ii geldi söylediklerin....haklısın sabırsızlanıyorum az kaldı inşallah))

tamam ayparcım sen ve bocuss ben foruma katıldıktan sonra başardınız sizi örnek alıyorum zaten inşallh sayenizde halledecem bu sorunu çok çok saolun

bende de yanma ve acı devam ediyor aparatı özellikle çıkartırken hızlı hareket edemiyorum bazen daha rahat oluyorum psikolojik bişey nihayetinde .(

canım onu yenmek için tak çıkar ve içerde daire çizme alıştırmaları yapmalısın. özellikle tak çıkar yapmak çok önemli....nefes egzersizi yaparak çıkarıp takmalısın bir gün sadece bu egzersizi yap olurmu..:hulya:

tamam ayparcım sen ve bocuss ben foruma katıldıktan sonra başardınız sizi örnek alıyorum zaten inşallh sayenizde halledecem bu sorunu çok çok saolun
tabıykıde basarıcaksın ...sneın durumun cok ıyı sadece cesarete ıhtıyacın var...kenıdne guvenınrsen ınanısan en kısa zamanda basarırısın

cnm biz eşimin parmagında yapıyoruz onun parmaklarda kalın bnm iki parmagıma denk gelıyor biz birde pozisyonu bulamıyoruz ben altta olunca itiyorum,üstte oldugumdada kayıyor.bakalım biraz daha aparatla denıyıp sonra p.. gecmeyı düşünüyorum

destegin için cok saol canım kendime güveniorum bakalım hayırlısıyla bgn deneyeceğizz..evde deildik bayadır :):lepi:

pozisyon bulamıyoruz bir bahane .. malesef biz vajililer türlü türlü bahaneler üretiyoruz.. bende aynı bahaneyi üretiyordum.. klasik pozisyon dışına çıkmayacağım,boşuna oyalanmayacağım diye söz geçirdikten sonra beyine her türlü giriyor.. he bir de benim bir bahanem daha vardı tırnağın batıyor(kondomluyken hemde ) batıyor matıyor dedim ölüm yok ya acısınh biraz ne var diye kendimi gaza getire getire yola geldim.. Normalde çok güçlüyüm ve korkusuzumdur, yatağa girince ürkek tavuk oluyordum.. acıcak,işte olmucak diye kendimi bunalıma sokuyordum ve başarıyordum.. ve en büyük hastalığımız erteleme ... ertelemeyle bizi ele geçiriyor bu hastalık..

bu bahaneleri sempatik sinir sistemi oluşturuyormuş,alt bilinç.. yenilmeyin biraz gaz verin kendinize..

eşinin parmağının boyutu da önemli değil,oradan bebek çıkıyor.. benim eşimin parmağı da kalındı.. benimde tek parmak korkum oldu neymiş oraya sivri bişey alamazmışım çift yaptık.. kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle yap..

eşli parmakta klasik modda eşinin eli senin hakimiyetinde olacak şekilde yap itmez çekersin :)) ben ilk alırken çok zorlandım ama ikinci alıştırmada 125 sayı yaptım,orası eşinin parmağını tanıyacak senin elin gibi olacak.. sonra aynı şey p..s için geçerli..

p...s çok daha çabuk alışıyor , parmak yine itici geliyor .. bahane üretmesine izin verme bilinçaltının.. sonuna gelmişssin oyalanma :))

Vajinismuslu kadınlar şanslıdır

Vajinismusun her evli on çiftten birinde görüldüğüne dikkat çeken CİSED Genel Başkanı Dr. Cem Keçe; "Düğün mevsimini geride bıraktığımız şu dönemde, ilk denemede ve sonrakilerde bir türlü cinsel ilişki kuramadıkları için bize başvuran, cinsel danışmanlık veya cinsel terapi programına aldığımız pek çok vajinismuslu çift sorunlarını geride bırakmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Vajinismus şikâyeti ile bize başvuran bu çiftler, aslına bakacak olursanız, yeni evlenen çiftler içerisinde en şanslı grubu oluşturuyorlar. Çünkü bu çiftler, açık davranarak sadece sorunlarından kurtulmuş olmakla kalmıyorlar; cinsel terapi sürecinde tam bir cinsel eğitim almış da oluyorlar. Biz, cinsel ilişkiyi sadece penisin vajene girmesi olarak değil; kadın ve erkeğin karşılıklı bedensel, zihinsel ve ruhsal doyumunu sağlayan doğal bir mucize olarak görüyoruz. Çiftlere özel yürütülen cinsel terapi sürecinde kadın ve erkeğin hem kendilerini hem de eşlerini tanıması, bedenlerini keşfetmesi, cinsellikle ilgili yanlışlarını düzeltmesi, bilmediklerini öğrenmesi sağlanıyor. Cinsel terapi sürecinden geçmiş çiftler üzerinde yaptığımız araştırmalar bize gösteriyor ki böyle bir yeniden yapılanma sürecinden geçen çiftlerin evlilikleri, iletişim boyutları ve cinsel yaşamları geçmemişlere oranla daha olumlu seyretmektedir. Bu çiftler, gerçek cinsel mutluluğu daha çabuk yakalıyorlar ve biz olmayı daha iyi başarıyorlar. Şimdi siz karar verin; vajinismuslu kadınlar mı daha şanslı, yoksa her şeyin yolunda gittiği sanılan ama cinsel sorunlarının üstünü örten kadınlar ya da çiftler mi?" dedi.

Kadınların korkulu rüyası vajinismus
Ülkemizde 10 kadından birinde görüldüğü düşünülen vajinismusun çoğu çiftin hayatını kabusa çevirdiğini söyleyen CİSED Adana Şube Başkanı Uz. Dr. Taner Canatar; “Vajinismus kadının cinsel birleşmeye karşı yaşadığı korkudur. Bu korku kendini vajinanın kasılması, tüm vücudun kasılması, bacakları kapatma ve eşin kendine yanaşmasını engelleme şeklinde gösterebilir. Kadındaki bu korku öyle büyüktür ki, erkek de bu konuda hiç birşey yapamaz, çünkü yaptığı her davranışın eşinde yaratacağı tepkiden erkek de endişe duyar. Eğer tedaviye başvurulmazsa sorun yıllarca sürebilir. 5, 10 hatta 15 yıl vajinismus sorunuyla yaşayan çiftlerimiz var.'' dedi. Aslında vajinismusun tedavisinin diğer cinsel işlev bozukluklarına göre daha kısa süreli ve başarılı olduğunu belirten Dr. Canatar; “Ancak çiftler çoğu zaman tedaviye başvurmakta gecikirler, çünkü sorunun kendiliğinden çözüleceğini düşünürler, yani vajinismusun tuzağına düşerler. Çünkü vajinismus bir erteleme ve kaçınma hastalığıdır. Yıllarca kadın erteler, bir süre sonra erkek de artık ertelemeye alışır ve ha bugün ha yarın derken bir bakarlar ki yıllar geçmiş. Bu süreçte çiftin huzursuzluğu da artar. Evlilik ilişkilerinde bozulmalar olur, birbirine tahammül azalır ve hata cinsel ilişkiyi çağrıştıran her şeyden kaçınılmaya başlanır. Artık devamı gelmesin diye öpüşmek ya da sarılmaktan bile kaçınır hale gelir. Bu arada çevreden ve özellikle yakın akrabalardan gelen çocuk baskısı da iyice artmıştır. Ancak o zaman tedaviye başvurulur.” diye ekledi.

vajinismusun arka planında cinslerin yetiştirilme tarzları arasındaki farklılıkların yatabileceğine dikkat çeken CİSED Genel Sekreteri Psk. Dan. Fatma Ayrık; “Oğlan çocukları erken yaşta kendi cinsel organlarını keşfeder. Çünkü cinsel organları dışta yer alan, gözle gözlenebilen ve idrar yaparken kullanılan bir organdır. Ayrıca oğlan çocukları büyüyerek erkek olduklarında cinsel organlarının şekli, yapısı, diğer erkeklerin cinsel organları ile karşılaştırmaları ve cinsel yakınlaşma sırasında ne şekilde dokunulmaktan hoşlanacakları konusunda fikir sahibi olmuşlardır. Bunun aksine kızların cinsel organları vücudun içine yerleşmiş, gözlemlenemeyen ve bir nevi gizem taşıyan bir durumdadır. Bu gizemin zaman zaman korkutucu olabileceği ve vajinismusa sebep olabileceği bir gerçektir. Ebette kişinin karakteri ve duygusal hali onun vajinismus geliştirip geliştirmeyeceği konusunda ve güveni bir şekilde vücudunu keşfedip edemeyeceği konusunda belirleyicidir. Herhangi travmatik deneyim, özellikle cinsel organlara, vücut ve zihinde olumsuz bir etki yaratabilir ve vajinismusu tetikler. Vajinismuslu kadınlar için cinsel birleşme her zaman ağrıyı çağrıştırır. Bu ağrı ilk deneyimde yaşadığı gibi gerçek bir ağrı olabileceği gibi daha önce yaşamadığı hayali bir ağrı algısı olabilir. Bu algı sempatik sinir sistemine gönderdiği sinyallerle koruma mekanizması olarak aşk kaslarının kasılmasına sebep olur. Yapısal olarak bu kasılma vajinanın çapını daraltarak cinsel birleşmenin ağrılı olmasına ve dolayısıyla da vajinismusa neden olabilir. İstenmeyen bir cinsel durum kendini kötü ya da zorlanmış hissetmeye, çaresizliğe, kendini koruma dürtüsüne ve dolayısıyla vajinismusa sebep olabilir. İstenmemesine rağmen zoraki ilişkiye girmek hem duygusal baskıya hem de vajinanın kuruluğuna bağlı sürtünmeye ve ağrıya yol açar. Herhangi bir sebepten dolayı vajinal kuruluğu olan ve bununla nasıl boşa çıkabileceğini bilmeyen kadınlarda cinsel birleşmeye karşı direnç sebebiyle vajinismus gelişebilir.” dedi.

canımmm ya inanamazsın aynısını bende hayal ediyorummmm :):) bi sabah bende giricem yazıcam diorum :)a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…