Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Herkese merhaba
bende vajinusmusum doktora gitmek istemedim ama 1,5 ay önce dilatör setleri aldım. 1 ve 2. boyunu yapabiliyorum dün 3. boya çalıştım ama girmedi. Kayganlaştırıcı ve bebe yağı ile ittiriyorum. Anestol krem uyuşturmak için kullanıyorum. Sizce uyuşturucu sprey daha mı iyidir, ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim. öncesi kadar çok korkmuyorum
31 yaşındayım ve sizden başka sorunumu anlatacağım kimse yok uzun süredir sizi takip ediyorum
ben de bu sorunu aşmak ve anne olmak istiyorum

Herkese merhaba
bende vajinusmusum doktora gitmek istemedim ama 1,5 ay önce dilatör setleri aldım. 1 ve 2. boyunu yapabiliyorum dün 3. boya çalıştım ama girmedi. Kayganlaştırıcı ve bebe yağı ile ittiriyorum. Anestol krem uyuşturmak için kullanıyorum. Sizce uyuşturucu sprey daha mı iyidir, ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim. öncesi kadar çok korkmuyorum
31 yaşındayım ve sizden başka sorunumu anlatacağım kimse yok uzun süredir sizi takip ediyorum
Anestol bilmiyorum ama ben ilk ilişkimi vemcaine sprey ile yenmiştim

Yani zaten 2 ay falan aparatlarla girmen gerekiyordu canım kaslarının alışması için. Misal ben 1 ay sonunda aparatsız girmeyi başarmıştım.
Merhaba çoktandır girmiyordum anca fırsatım oldu geçen gün sevgilimle 5 günlük aradan sonra spreysiz yapmak istedik fakat benim bi kaç santimden sonra tekrar yanmaya başladı ön Sevişme falanda olmadı o yüzden mi acaba ? Bi kere daha spreysiz yapmıştık ama o zaman baya yüksektim ve kaygandı.2. Sorum jeller yanmayı önlüyor mu ?

Merhaba çoktandır girmiyordum anca fırsatım oldu geçen gün sevgilimle 5 günlük aradan sonra spreysiz yapmak istedik fakat benim bi kaç santimden sonra tekrar yanmaya başladı ön Sevişme falanda olmadı o yüzden mi acaba ? Bi kere daha spreysiz yapmıştık ama o zaman baya yüksektim ve kaygandı.2. Sorum jeller yanmayı önlüyor mu ?
Ön sevişme evet önemli, vajinanın içinin kaygan olmasını sağlıyor. Ben ayrıca kayganlaştırıcı da kullanıyorum. İçine boşalma olunca yanma oluyor. Yani en azından benim öyle olmuştu

Eczaneden direkt alabilir miyim bir de hergün mü yapmak lazım egzersizleri
Hergün aksatmadan çalışmalısın altın kural bu en az 1 saat çalışsan çok iyi olur. 2 ve 3 ü çalış arka arkaya. 2 yi çok iyi çalış ardından 3 e geç. 3 ü yaparken burnundan derin nefes al ağzından verirken ıkın ve ittirr ama güçlü ittir. Korkma kocaman boşluk orası ve acı yok

Herkese merhaba
Son cümleye kalbimi bıraktım ☺️❤️ benimde motivasyonumun büyük çoğunluğu anne olmaktı onu hayal ederek egzersiz yaptım hep sonra ilişki oldu inşallah bebek de olur 🤲🏻☺️ başlamışsın ne güzel 2 aparat yapmışsın hergun düzenli çalış öncesinde kegel yap mutlaka egzersize sonra başla 2.aparatı kolayca takip içerde ileri geri yapabilir hale gelince 3 e geç sonra 4e de aynı şekilde geçersin. Oraya bişeyin girebildigini gördün gerisi çok daha kolay aklına acıyacak gibi düşünceleri getirme bol kayganlastırıcı ile çalışmaya hemen başla ☺️ biz buradayız atlattık hala atlatmaya çalışanlar var sanada yardımcı oluruz inşallah 🌸

Jel yanmayı onlemiyor ilk zamanlar hafif yanma oluyor ama ön sevişme olmaması da etkiliyor ister istemez bende çok fazla yapamadım daha adet geldi yine ☺️ 2 gün önce olduğunda git gel yaparken yanma oldu ama devam edince geçti

Kızlar ben hiç ilişki yasayamayacagim galiba eşim de yaklaşıyor hiç denemiyor bnmde artık içimden gelmiyor nedense artık ndn evlendim diye düşünmeye başladım esimide seviyorum doktorada gitmiyoruz:KK43:

Kızlar ben hiç ilişki yasayamayacagim galiba eşim de yaklaşıyor hiç denemiyor bnmde artık içimden gelmiyor nedense artık ndn evlendim diye düşünmeye başladım esimide seviyorum doktorada gitmiyoruz:KK43:
Bunun için biraz çaba emek gerekiyor kuzum maliyet yönünden mü gidemiyorsunuz 😏 aparat setine şans ver❤️

Herkese merhaba
Vemcaine sprey daha etkili canımm

Son cümleye kalbimi bıraktım ☺️❤️ benimde motivasyonumun büyük çoğunluğu anne olmaktı onu hayal ederek egzersiz yaptım hep sonra ilişki oldu inşallah bebek de olur 🤲🏻☺️ başlamışsın ne güzel 2 aparat yapmışsın hergun düzenli çalış öncesinde kegel yap mutlaka egzersize sonra başla 2.aparatı kolayca takip içerde ileri geri yapabilir hale gelince 3 e geç sonra 4e de aynı şekilde geçersin. Oraya bişeyin girebildigini gördün gerisi çok daha kolay aklına acıyacak gibi düşünceleri getirme bol kayganlastırıcı ile çalışmaya hemen başla ☺️ biz buradayız atlattık hala atlatmaya çalışanlar var sanada yardımcı oluruz inşallah 🌸
Teşekkür ederim inşallah 🤲Çalıştığım için çok vakit bulamadım akşam da malum telaşe oluyor 1 saat yapmam gerekiyormuş 2. Aparat için de uğraştım ama artık yapabiliyorum inşallah 3. Yü de yapayım 3 den sonra mı deneyeyim ben öyle düşünmüştüm 3. Yü yaparsam deniycem diye

Eşim gidelim diyor ama gitmiyoruz erteliyor sürekli zmnla olur diyor ama artık bnde olsun istiyorum artık düşünmekten başım ağrıyor gercekten
eşin de gidelim diyormuş ne güzel gidin işte. Evde çözemeyen daha fazla vakit kaybetmesin arkadaşlar. Biz de yeni evliydik ev kredisi derken 15 bin kredi ödüyorduk. Ama bu çok önemli bir problem emin olun, profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa gecikmeyin daha fazla. Ben evliliğimin 2. ayında iyileşmiştim, ben yaptıysam siz de yaparsınız

eşin de gidelim diyormuş ne güzel gidin işte. Evde çözemeyen daha fazla vakit kaybetmesin arkadaşlar. Biz de yeni evliydik ev kredisi derken 15 bin kredi ödüyorduk. Ama bu çok önemli bir problem emin olun, profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa gecikmeyin daha fazla. Ben evliliğimin 2. ayında iyileşmiştim, ben yaptıysam siz de yaparsınız
Gidelim diyo ama gitmiyor borç var fln diyor

Kızlar neden herkese kolay olan şey bize zor geliyor çevrem bakıyorum yaşça benden küçük kızlar yapıyor 29 yaşındayım ben kuzenim geçen sene 21 yaşında kızla evlendi kız 1,5 ay sonra hamile kaldı benimle beraber evlenen arkadaşlarım hamile şu an herkesin zevkle severek yaptığı bir kere de yaptığı bir iş niye bize bu kadar sonuçta Organ aynı organ kimseden bir fazlamız eksiğimiz yok kafamdan oraya birşey girince çok acıyacak düşüncesini atamıyorum öyle acıdan korkan bir insan da değilim bazıları iğneden bile korkuyor yine yapıyor neden bu durum kafamızda bu kadar büyüdü sanki dünyanın sonu

Bence de bu durumu geciktirmemek gerek kızlar ben de evliliğin 4. Ayında çözdüm vajinismus doktoru değil de normal doktorlar da bir şeyin yok diye gönderiyorlar evde hallettim dilatör set ile buradaki desteklerle beraber tabi😊
Aparatlara nasıl başladın bende bu akşam başlayacağım yardımcı olursan çok sevinirim ❤️

X