Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Teşekkür ederim canım 😍 ben bir tane kitap almıştım onu okudum ve ordaki her şeyi yaptım o kitap pskolojik olarak rahatlattı ve kitapta kegel ile parmak egzersizi vardı bunlarıda yaptım sonra kitapta tarif edilen pozisyonda denedim oldu
Ben yendim ama burada okuyanlar vardır belki kitabın adı nedir ?

Kızlar bu durum beni psikolojikmen mahvetti nasıl başa çıkabileceğimi bilmiyorum 6 ay oldu evleneli eşimle tam birleşme yaşayamadık aparatları aldım fakat yapamıyorum cesaretim yok içimden gelmiyor ilk zamanlar yine en azından sevişme filan oluyordu zevk alıyordum eşimde öyle anlayışsız biri değil bu durumdan dolayı bana karşı hiç bir soğuma olmadı ama açık konuşacağım ama ben artık hiç bir şekilde kendimi ilişkiye açamıyorum eşimin bana dokunması bile etkilemiyor beni içimde asla cinsel bir istek yok ilk başlarda en azından vardı şimdi sadece arkadaş gibi yatıyoruz tamamen benden kaynaklı ben hiç bir şekilde eşime izin vermiyorum bazen gece geç vakitlere kadar oturup eşim ben uyumaya gidiyorum dediğinde sen beni istemiyorsun artık deyip tartışma çıkarıyorum onunda psikolojisini bozdum geçen gün kavga çıkardım bu olaydan dolayı kovdum onu yataktan eşim çocuk gibi ağladı ben napıyorum bilmiyorum evlilik bana ağırmı geldi ben biraz daha bu şekil de devam edersem evliliğime zarar gelecek çevremizdekilrde sürekli bebek lafı ediyor arkadaşlar bana yardımcı olun ben ne yapayım lütfen

Kızlar bu durum beni psikolojikmen mahvetti nasıl başa çıkabileceğimi bilmiyorum 6 ay oldu evleneli eşimle tam birleşme yaşayamadık aparatları aldım fakat yapamıyorum cesaretim yok içimden gelmiyor ilk zamanlar yine en azından sevişme filan oluyordu zevk alıyordum eşimde öyle anlayışsız biri değil bu durumdan dolayı bana karşı hiç bir soğuma olmadı ama açık konuşacağım ama ben artık hiç bir şekilde kendimi ilişkiye açamıyorum eşimin bana dokunması bile etkilemiyor beni içimde asla cinsel bir istek yok ilk başlarda en azından vardı şimdi sadece arkadaş gibi yatıyoruz tamamen benden kaynaklı ben hiç bir şekilde eşime izin vermiyorum bazen gece geç vakitlere kadar oturup eşim ben uyumaya gidiyorum dediğinde sen beni istemiyorsun artık deyip tartışma çıkarıyorum onunda psikolojisini bozdum geçen gün kavga çıkardım bu olaydan dolayı kovdum onu yataktan eşim çocuk gibi ağladı ben napıyorum bilmiyorum evlilik bana ağırmı geldi ben biraz daha bu şekil de devam edersem evliliğime zarar gelecek çevremizdekilrde sürekli bebek lafı ediyor arkadaşlar bana yardımcı olun ben ne yapayım lütfen
Aynı zamanlarda evlenmişiz. Şimdi bir sakin ol yaşadığın süreç çok normal, bu hastalık tüm psikolojiyi alt üst ediyor. Ben de kendi başıma yenemeyeceğimi anlayıp doktorun yolunu tutmuştum. Bence seninde yapman gereken bu. Akışına bırakman hiç bir şeye çare olmayacak. Ya aparatları yapmaya çalışacaksın ya doktora gideceksin.

Evet bu süreçte eşlerimizle sorun yaşayabiliyoruz uzaklaşabiliyoruz anlamsız kavgalarımız küsmelerimiz olabiliyor.

Ben burada hep aynı şeyi söylerim eğer ki kendi kendinize yapamıyorsanız daha da beklemeden klinik destek alın. Bu şekilde ertelemeyin eşinize de kendinize de en büyük iyiliği yapmış olursunuz.
Ben kendime öyle söz vermiştim olmazsa beklemek yok diye nasip oldu kendim yenmiştim yoksa kesinlikle gidecektım canım sende adım at ve tut eşinin elinden beraber çabalayın.

Evet bu süreçte eşlerimizle sorun yaşayabiliyoruz uzaklaşabiliyoruz anlamsız kavgalarımız küsmelerimiz olabiliyor.

Ben burada hep aynı şeyi söylerim eğer ki kendi kendinize yapamıyorsanız daha da beklemeden klinik destek alın. Bu şekilde ertelemeyin eşinize de kendinize de en büyük iyiliği yapmış olursunuz.
Ben kendime öyle söz vermiştim olmazsa beklemek yok diye nasip oldu kendim yenmiştim yoksa kesinlikle gidecektım canım sende adım at ve tut eşinin elinden beraber çabalayın.
Eşim sürekli diyor doktora gidelim bak aparatları da aldırdın boşuna yapmıyorsun diye ama ben cinselliği sanki boş birşeymiş gibi görmeye başladım sanki doktora gitsem de çözemeyecekmişim gibi geliyor

Eşim sürekli diyor doktora gidelim bak aparatları da aldırdın boşuna yapmıyorsun diye ama ben cinselliği sanki boş birşeymiş gibi görmeye başladım sanki doktora gitsem de çözemeyecekmişim gibi geliyor
O kadar şanslısın ki bak eşin doktora gidelim diyormuş burda ben eşinden gizli saklı aparat yapıp yenmeye çalışan kadınlar gördüm.Destek olmayan sen bilerek yapmıyorsun diyip psikolojik şiddet yapan bilmediğin çok şeyi öğreneceksin doktorunla ön yargılı konuşma canımm
Hemen silkelen kendine gell direk doktor arayışına gir♥️ inşAllah seni anlayan bir doktora denk gelirsin

Zihninde bu süreçte cinselliğe dair birçok yanlış şema oluşmuş belliki bu şemaların doğruları ile değişmesi gerekiyor , bir profesyonelden yardım almanı tavsiye ederim bu süreçte sana katkısı olacaktır. Adım adım ilerleyerek bu sürecin üstesinden gelebilirsin 💪🏻

Egzersiz yapınca da oluyor canim önceden olmuyordu ben beş altı gün önce yaşadım ilk ilişkimi 4. Gün denedim batma hissettim baya o yüzden devam edemedim bıraktım
İlişki olmadan önce öyle olmuyordu acaba tahriş mi oldu ki
Anladım canım içerde hafif yaralar oluşabiliyor benimde 2 ilişki boyunca hafif kırmızılık olmuştu yanma da olmuştu ama geçti bende çok ilişkiye giremedim daha 4 kere oldu ama yanma kalmadı. Belki dediğin gibi tahriş olmuştur fito krem varsa sürebilirsin

Bende senin gibi tamamen sogumustum dokunması bile sinirimi bozuyodu ama bak şimdi yendim kendim diyorum eşime hadi diye ☺️ umudunu kaybetme çözümü var ve inan çok kolay kendin cesaret edemiyosan doktora geç kalmadan gitmelisin bak benim 1.5 senem geçti eşim istemiyodu doktora gitmeyi sonunda ikna oldu gittik ve bitti kurtulduk. Sende yapabilirsin öncelikle kendine güven aparatlara hemen geçme önce bi vajinanı tanı incele ayna karşısında kegel egzersizi yap nefes egzersizi yap bunlar rahatlatır seni sonrasında aparata geçersin. Burdan herşeyi sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırız 🌸

X