Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Aparatlara nasıl başladın bende bu akşam başlayacağım yardımcı olursan çok sevinirim ❤️
Aparatları boy boy denedim benim sanırım biraz esnek yapıda o sebeple çok zorlanmadım aslında. Burada mesajlar var kızların detaylı anlattığı onları da okuyun ben sprey falan kullanmadım kayganlaştırıcı ve bebek yağı yeterli oldu.

Aparatları boy boy denedim benim sanırım biraz esnek yapıda o sebeple çok zorlanmadım aslında. Burada mesajlar var kızların detaylı anlattığı onları da okuyun ben sprey falan kullanmadım kayganlaştırıcı ve bebek yağı yeterli oldu.
Doktor bana dar olduğunu yırtılma ve muhtemelen kanama olacağını söyledim biraz korkuyorum o yüzden

Öncelikle herkese merhaba. Eğer bir gün bende yenersem sizlerle bunu paylaşacağıma kendime söz vermiştim çünkü çıkmazda olmak ne demek iyi bilirim. Ben temmuz ayında evlendim cok korkuyordum bu olaydan o yüzden kendimce eve gidince karısmıcam hemen olsun bitsin kafasına girdim. Tabi öyle olmadı ikinci üçüncü deneme denerken ben yapamayacağımı anladım çünkü orasının cok cok küçük afedersiniz popomuzun ki kadar küçük olduğunu düşünüyordum kendimizin uğraşıp açacağını düşünüyordum neyse gittik hastaneye anestol verdi sadece ki zaten bacaklarımı açmıyordum tabi uyusuturucyla olacak iş değildi çünkü ben sonrasından emla o fısfıs bicmindekini de aldım uyusturıypr doğru ama kfada bitmeyince maalesef olmadı. Ben burayı buldum yorumları okudum ayna parmak derken yok ben parmağımı sokamıyorum yani yok sanki orda delik . Hipnoterapi icin doktora gittik 5.000 verip ama asla hakkımı helal etmiyorum parmak sokma işleminde dahi baska yerde bekledi ve tabiki 5.000 verdiğimizlen kaldık eve gidince olmadı . Ben ve kocam ümidi kesmisken benim tek çarem dilatör diye düşündüm aldık ve başladım ama girmiyor yani ağlıyorum onun basında sonra bi gün zeytin yağı aldım ve dedim ki bunlarla da olmazsa anla ki bitti yapacak bişey yok aldım yağı dilatöre sürdüm gözlerim kapattım itiklerken tık sesi geldi ve resmen kendi kendine ilerledi 2 ve 3 te aynı şekilde oldu bi yerden sonra kendiliğinden gitti ve ben şok içimde oldum 4 numarayı alamadım uzun süre ywni bınları yapabildiğim için üzerine cok düşmedim derken bu ay artık herseyi düzenli yaptım uyusuturuc kullanmadım çünkü hissedemezsem yolu nasıl bulucam dedim . Sonrası ilk kucakta olmak üzere 5 kere kadar oldu devam da ediyorum alışmak içim bebiş istediğimden sanırım kayganlastırıcı zeytinyağını bırakmak gerekiyor aynı zamanda dilatör işinde bu ay sonu bitirmek şstşyorum benden kan gelmedi sanırım dilatörle genişlediği icin. Bi acı yok ama baskı var bir de gel gite alışma süresi plcak bence. Bizim 8 sene süren bi ilişkimiz vardı ona rağmen yaşadım ki zaten kendimden bunu bekliyordum. Lütfen ertelemeyin çünkü bu cesareti baştan göstersem belkide çoktan olmuştu . Ama p aletleri alın belli bi yere kadar kendiniz itiliyorsunuz sonrasında kendi alıp gidiyor. Allah yardımcımız olsun 🌸

Herkese merhabalar. Bende vajinusmus tanısı aldım. Ve bunu kendim halletmek istiyorum. Ama neler yapacağımı bilmiyorum. Çoğu insanın yapabildiği bir şeyi tonlarca para verip yapmak istemiyorum. Bu durum moralimi çok bozuyor. Bunu yaşamak istiyorum ama yapamıyorum. Artık denemeyi de bırakıcam diye korkuyorum. Bana da yardımcı olur musunuz?

Herkese merhabalar. Bende vajinusmus tanısı aldım. Ve bunu kendim halletmek istiyorum. Ama neler yapacağımı bilmiyorum. Çoğu insanın yapabildiği bir şeyi tonlarca para verip yapmak istemiyorum. Bu durum moralimi çok bozuyor. Bunu yaşamak istiyorum ama yapamıyorum. Artık denemeyi de bırakıcam diye korkuyorum. Bana da yardımcı olur musunuz?
dilatör seti alarak başlayabilirsin ve de kayganlaştırıcı

Kızlar ben vajinusmustan sonra toplam 6 kez ilişkiye girdim herhangi bir korunma yöntemi olmadı geri çekilme yaptık bunlarda toplam eşim bir kez boşaldı o anda ben zaten kendimi geri çektim ama internetten baktım zevk suyuda insanı hamile bırakabilirmiş ama zevk suyu gelince erkek bunu fark ediyormu adetime 4 gün varken oldu bu ve adetime 2 gün var normalde belim ağırır karnım ağırır ama hiç bir belirti yok adete dair sadece göğüslerim hassas bu konuyla ilgili bilginiz var mı ?

Kızlar ben vajinusmustan sonra toplam 6 kez ilişkiye girdim herhangi bir korunma yöntemi olmadı geri çekilme yaptık bunlarda toplam eşim bir kez boşaldı o anda ben zaten kendimi geri çektim ama internetten baktım zevk suyuda insanı hamile bırakabilirmiş ama zevk suyu gelince erkek bunu fark ediyormu adetime 4 gün varken oldu bu ve adetime 2 gün var normalde belim ağırır karnım ağırır ama hiç bir belirti yok adete dair sadece göğüslerim hassas bu konuyla ilgili bilginiz var mı ?
biz de ilk zamanlar geri çekilmeyle korunduk. Hatta ilk başarılı olduğumuzda içime boşalmıştı ama bir kaza olmadı şimdiye kadar. Şimdi de prezervatif kullanıyoruz, ilk zamanlar sevememiştik onu. Yani çok küçük ihtimal hamile kalman ama bilemeyiz tabii ki. Günün geçerse test al yap bakalım. Günün geçmeden alma çıkmıyormuş

biz de ilk zamanlar geri çekilmeyle korunduk. Hatta ilk başarılı olduğumuzda içime boşalmıştı ama bir kaza olmadı şimdiye kadar. Şimdi de prezervatif kullanıyoruz, ilk zamanlar sevememiştik onu. Yani çok küçük ihtimal hamile kalman ama bilemeyiz tabii ki. Günün geçerse test al yap bakalım. Günün geçmeden alma çıkmıyormuş
Evet onyüzden gün bekliyorum sabırsızlandım size sorayım dedim internette çok var çünkü zevk suyundan hamile kalan☺️

Teşekkür ederim inşallah 🤲Çalıştığım için çok vakit bulamadım akşam da malum telaşe oluyor 1 saat yapmam gerekiyormuş 2. Aparat için de uğraştım ama artık yapabiliyorum inşallah 3. Yü de yapayım 3 den sonra mı deneyeyim ben öyle düşünmüştüm 3. Yü yaparsam deniycem diye
Kendini hazır hissedersen deneyebilirsin 3.den sonra ben parmak yaptığım için aparatı çok bilmiyorum ama yenenler vardı 3.aparatla önemli olan rahatça yapabilmen

Evet onyüzden gün bekliyorum sabırsızlandım size sorayım dedim internette çok var çünkü zevk suyundan hamile kalan☺️
Geri çekilmede hamile kalma riski var canım vajina ağzına gelen tek damla bile yetiyor bazen ☺️ çok var öyle hamile kalan eğer adet gecikirse test yap mutlaka

Geri çekilmede hamile kalma riski var canım vajina ağzına gelen tek damla bile yetiyor bazen ☺️ çok var öyle hamile kalan eğer adet gecikirse test yap mutlaka
Bende internette öyle okudum ama açık konuşayım söyle oldu ben kendimi geri çektikten 4 saniye sonra eşim boşaldı orası beni terettütte bırakıyor

Aslında hiç doktora gitmedim malum tedavi ücretleri oldukça fazla sizin yorumlarınızı okuyarak set aldım
Spreyi bugün edinicem inşallah bulabilirim

lında
Çok iyi yapmışın aparat seti almakla inşallah sen de çözüme kavuşturanlardan olacaksın elinden geldiğince buraya sık sık gir ve okumaya çalış eski mesajları oku özellikle geriye doğru giderek canım
Eşim gidelim diyor ama gitmiyoruz erteliyor sürekli zmnla olur diyor ama artık bnde olsun istiyorum artık düşünmekten başım ağrıyor gercekten
Bu illet oturduğumuz yerde geçip gidecek bir hastalık değil canım eğer ki aparat et almana rağmen olmuyor yapamadıysan kesinlikle profesyonel klinik desteği şart

Size bi sorum olacak biz de ilişkşye girdik ben en büyük aparata kadar da yaptım ama kanama olayı yok yani . Acaba aparatla genişlediği icin mi? Kanamanın bi önemi yok sadece normal mi diye merak ettim
Herkesin hymen dediğimiz yapısı farklıdır. Kimi arkadaşlar da bu esnek yapıdaysa kimi de tam tersi Canım. Demekki esnek yapıda seninki bunlarda kırmızılık oranı çok az oluyor ya da hiç olmuyor💓

X