Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

4. Olan aparatında diğerlerinden farksız olduğunu düşün demek ki kendini tam anlamıyla rahat bırakmıyorsun gevşetmeye çalış nefes ve Kegel egzersizlerini her fırsatta uygula. İlişkiye alışana kadar da tam anlamıyla aparatları bırakma canım

Yani zaten 2 ay falan aparatlarla girmen gerekiyordu canım kaslarının alışması için. Misal ben 1 ay sonunda aparatsız girmeyi başarmıştım.

Aslında aparatsız girebiliyordum ama olsun aparatlarla devam o zaman

Biraz üstüne gitmek gerekiyor aslında çok müdahale ediyordum bu defa etmedim akışına bırakınca oluyor
Tamam canim ben alışana kadar parmak Egzersizlerine bide spreye devam etmeyi düşünüyorum daha rahat olur diye düşünüyorum bakalım

Şu git gel olayı beni geriyor ya kendimi bırakmaya çalışıyorum eşime ama oda zevke odaklı olduğu için düşüncesiz davranabiliyor acı olmuyor ama hafif yanma ve baskı oluyor. Gün aşırı yapmaya çalışıyoruz adet donemim de gelmek üzere ne zaman alıştınız siz tamamen bide eşim egzersiz yapmadan olsun artık diyo bu şekilde daha iyiymiş oda zorluyor biraz aynı şeyleri yaşayıp çözüm bulan var mı aranızda?

Kendini serbest bırakınca o yanma hissi geçiyor önemli olan giriş cidden ben ikinci ilişkide alıştım

Aynı şeyleri yaşadım yani eşimde aparatsız deneyelim taraftarıydı. Bir kere denediğimizde aparatsız olmamıştı. Bir daha da üstelemedi. 1 ayın sonunda denediğimizde olmuştu. Ben de hala zevk alamadığım için ona sinirim bozuluyor açıkçası o yanma vs prezervatiften olabilir mi acaba? Çünkü biz de pre kullanıyoruz tuhaf bi hissi var. Ve bitip duştan çıktıktan sonra kaşıktı oluyor 2-3 dk

Prezervatif kullanmıyoruz biz bende başka hastalık var doğum kontrol kullanıyorum o yüzden. Zevk konusu bende de aynı

Kızlar birşey sorucam aparat yaparken kegel yapıyoruz ya nasıl yapıyorsunuz siz mesela gülü koklar gibi nefes alıyorsunuz nefes alırken karnınızı mı şişiriyorsunuz ben kegeli tam anlamıylar yapamıyorum kaslarımı tam anlamıyla gevşetemiyorum bunun için ne yapmam lazım ?

canım şimdi küçük tuvaletini yaparken tuvaletini tut bırak. Bu cepte orası senin pelvik kasların. Tuvalette bir daha yapma ama bunu normal otururken o kasları sıkıp bırak sıkıp bırak. 3 saniye sık 3 saniye de bırak

Peki bu durumda nefes alışverişim nasıl olmalı aparat içerdeyken bunu yapmalı mıyım ? Doktorum bana kegel hiç öğretmedi sadece kendini rahat bırak dedi

Peki bu durumda nefes alışverişim nasıl olmalı aparat içerdeyken bunu yapmalı mıyım ? Doktorum bana kegel hiç öğretmedi sadece kendini rahat bırak dedi
Normal şekilde nefes alıp vermeye devam et kegel egzersiz videoları var onlara bakabilirsin. İlk başlarda olmayabiliyor zamanla alışıyorsun

Nefes rutin nasıl alıyorsan. Ama onun harici burnundan derin nefes al ağzından verirken aparatı içine alıyorsun. Ama sürekli yapma bunu tansiyonun düşer

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…