Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Kızlar 4.aparattan ne kadar süre sonra eşli birlikteliğe geçtiniz birde eşli yaparken ilk başta aparat gibi mi yapıyorsunuz yavaş yavaş ileri geri ne kadar süre böyle devam ediyor ?
Ben 4.aparat üzerine biraz sıkı çalıştım.En rahat bunu alana kadar devam ettim.Eşli deneme için acele etmedim.4.aparatı ne kadar rahat kolay yaparsam eşlide öyle kolay olur dedim. ilk eşli deneme de yarım oldu aynı aparat gibi çalışmıştım 2.eşli denemede tamamen eşime bırakmıştım tam oldu
İleri geri evet öyle yavaş yavaş oldu sonrası zamanla düzeldi

Kızlar 4.aparattan ne kadar süre sonra eşli birlikteliğe geçtiniz birde eşli yaparken ilk başta aparat gibi mi yapıyorsunuz yavaş yavaş ileri geri ne kadar süre böyle devam ediyor ?
Ben 4. aparata geçtiğim gün terapistimle 45 dk, kendim evde 1 - 1 buçuk saat çalışmıştım (önce 3. dilatör ardından 4. dilatör) ve eşli denemiştik, ilk gün tabi yarım oldu ama bu bile benim için büyük bir şeydi. Ve yarın ki gün tam olmuştu. Biz hiç dilatör gibi yapmadık. Ben biraz sıktım dişimi normal git geller olmuştu. Dedim bu muymuş gözümde o kadar büyüttüğüm şey. Ama ilk alırken penisi kendim elimle dilatör gibi ucunu soktum sonrasını eşime bıraktım gözlerimle yönlendirmiştim onu.

Bende çok heyecanlıyımm bugün ve yarın sabahtan en az 2 saat 3 parmak çalışıp yarın akşam eşli deneme yapıcamm inşallah olur bi küçük panik var sankii
Kendine güven, olmazsa da sıkıntı değil biliyorsun öbür gün denersin o zaman mutlaka olur

Ne durumdasın ?
İki aylık evliyim ve halâ kızım, ilk denememiz de canım çok fazla yanmıştı o günden sonra başladı bu korku, normalde eşimi yaklaştiriyordum kendime ama şimdi yaklaştiği an elim ayağım buz gibi oluyor, panik oluyorum. Ön sevişme filan her şey normal dokunma filan gayet normal ama sıra birleşmeye gelince olmuyor korkuyorum kasıyorum kendimi acıcak korkusu var ilk denememizde çok az kan gelmişti ama kızlık bozulmadı canim çok yanmişti ve itmiştim onu sonra ağladim . Çok araştirdim kayganlastirici aldım birde uyuşturucu sprey alıp öyle denicem yararını görenler olmuş. Parmak egzersizleri yapabiliyorum dokunabiliyorum kendi kendime hatta iki parmakta yapabiliyorum ama eşimle deneyince korkuyorum işte şu an böyleyim İnşallah geçicek inanıyorum

Ne durumdasın ?
İki aylık evliyim ve ilk birliktelik olmadı halâ kızım ilk denememizde canim çok yanmişti birazda kan gelmişti. O günden sonra çok korktum, ve bir türlü olmuyor kasıyorum kendimi. Kayganlastirici jel aldım etkisi var ama acıcak korkusu hala olduğu için cesaret edip birleşme yaşayamıyorum. Ön sevişme her şey normal ama iş birliktelige geldiği an titriyorum elim ayağım buz gibi oluyor kasılıyorun doktora da gidemem bütçem yok. Napiyim işte bende kendi kendime araştirarak egzersizler yaparak aliştirmaya çalışıyorum o bölgeyi. Parmak egzersizleri yapabiliyorum dokunabiliyorum iki parmak alabiliyorum ama kız olduğum için o zar gerilip acıyor bunu farkediyorum. O yüzden uyuşturucu sprey alıp öyle denicem inşallah yararını görürüm görenler de olmuş. Bir de kayganlastirici jel ile birlikte kullanicam sprey tahriş etmemesi açısından böyle birsey düşündüm inşallah olumlu sonuç alırım

Canım, hoş geldin aramıza Ben de ilk seferde benzer bir deneyim yaşamıştım. Ne kadar güzel ki sen kendine dokunabiliyorsun ve çok daha güzeli parmak yapabiliyorsun hem de iki parmak. Çok ama çok iyisin, seni tebrik ediyorum. Hiç üzülme, bence senin yolun çok daha kısa. İlk deneyime istinaden eşine karşı korku olusturmussun. Ya aparat al onlarla çalış ve sonra eşin sana aparatları yapsın. Ya da aparata gerek yok ben parmakla daha rahatım diyorsan senin sonraki aşaman eşinin sana parmak egzersizleri yapması. Senin endişen kontrolü karşı tarafa bırakamamak. Eşli egzersizlerle kontrolü eşimize bırakmayı öğreniyoruz böylece eşli denemeye geçmeden önce eşimize güven oluşturup kolayca eşli deneme yapabiliyoruz.

Çok mutlu oldum çok teşekkür ederim evet eşime karşı bir korku oluştu o günden sonra çok korktum inşallah geçicek bu durum gerçekten inanıyorum

Arkadaşlar moralim çok bozuldu şimdi eşimle konuştum doktora gitmiş ağrım var diye afedersiniz idrar yaparken.Doktor da boşalamadığın zaman oluyor mu demiş. Eşim de durumumuzu anlatmış. Doktor bir an önce hallet bu işi demiş. Kendimi çok kötü hissediyorum

Şimdi egzersizlere başlayacaktım çok modum düştü
Modunu düşürecek bir şey yok sakın canını sıkma, erkek bir doktor bence yalnızca kendi açısından bakmış. Biraz hadsizce bir yorum olmuş kafana takmaya bile değmez. Erkekler, vajina penis birlikteliği olmadan da bosalabiliyor. Tek taraflı ve dar bakıs açılı talihsiz bir ifade olmuş. Sen zaten bunu çözmek için adımlar atıyorsun. Eşin de sana bu sürede elinden gelen desteği göstermeli.

sağol çok panikledim evde yalnızım ağlıyorum sadece

Aynu şeyleri bende yaşadım, eşimden soğumuştum resmen keşke evlenmeseydim nerden evlendim. Başka şeyleri yapmak bile aklıma gelmişti. Allah korusun. Ben senin kadar cesaretli değildim maalesef ben bakamıyordum bile. 2 parmak çalış sonra eşine izin ver o sana parmak yapsın. Ona olan güvenin yerine gelir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…