Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ben 4.dilatörü çok rahat yapıyorum hatta hep çömelerek yapıyordum artık yatakta uzanarak bile yapabiliyorum ileri geri tak çıkar rahat yapabiliyorum ama az önce eşli deneme yaptık yine aynı acı hissi oldu dilatör sert bir plastik penis artık daha rahat girer diyordum moralim bozuldu artık aştım gözüyle bakıyordum eşimin de canı sıkıldı üstte deniyorum yönünü mü yanlış yapıyorum

Eşli deneme öncesi dilatör çalışmadım ama bu arada dilatörü en son dün gece çalıştım dilatörle alıştırma yapıp mı denemeliydim niye böyle oldu canım çok sıkıldı dilatör hiç yapmadan önceki gibi sızı hissettim

Eşli deneme öncesi dilatör çalışmadım ama bu arada dilatörü en son dün gece çalıştım dilatörle alıştırma yapıp mı denemeliydim niye böyle oldu canım çok sıkıldı dilatör hiç yapmadan önceki gibi sızı hissettim
Canını hiç sıkma. Öncesinde 3 ve 4. Dilatörü çalış 1 saat kadar. Sonrasında eşli denemeye geç farkı göreceksin 😍 2 ay öncesinde dilatör sonrasında eşli yapman gerek. Bana doktorum böyle demişti ama ben 1. Ayda dilatörsüz girebildim

Vajinismus çilesi çekmiş ve atlatmış biri olarak bu hastalığı çekenlere tavsiyem kesinlikle dilatör seti ve nefes egzersizleri. Parmakla deneyip sonuç alanlar da vardır ancak benim gibi özellikle o bölgeye parmakla irite olanlar için bu aparatlar daha iyi. Düzenli ve sık çalışmalar yapmak önemli benim biraz da sık sık alıştırma yapamadığım için süreç uzadı. Zamanla ordaki refleks olarak sıkma ve tepki verme-kasilma olayı geçiyor ve atlatiyorsunuz.
Umarım bu sorunla mücadele eden herkes bu durumu aşar inanılmaz derecede moral bozucu ve özgüven düşürücü bir problem. Öyle ki bununla uğraşırken evlendiğime pişman olduğum zamanlar bile oldu. Deneyip pes etmemek önemli ben bile yaptıysam herkes yapar diye düşünüyorum 🌼
ne güzel darısı bizlere bende sık alıştırma yapamadımsüreç uzadı

İşte bence tamda eksiğin burda öncesi aparat çalışması yapman ve 4.olan aparatı 20 dk içinde bekletip ondan sonra eşli deneme yapsan daha kolay olacak.Endişe etme hiç gayet güzel gidiyorsunnn❤️

Eşli deneme yapacak olanlarr okuyabilir👇🏻👇🏻👇🏻
H hazal_01 Y yasem38

Aşağıda yazdıklarımı birebir uygulaa canımm

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺

Canını hiç sıkma. Öncesinde 3 ve 4. Dilatörü çalış 1 saat kadar. Sonrasında eşli denemeye geç farkı göreceksin 😍 2 ay öncesinde dilatör sonrasında eşli yapman gerek. Bana doktorum böyle demişti ama ben 1. Ayda dilatörsüz girebildim
Planım dilatör çalışıp denemekti ama eşim deneyelim dedi ben pek anlamadım girdi dedi ama dilatör sırasında sızı olmuyordu bunda sızı hissettim ve tam bir doluluk hissetmedim. Bir deeşim ben alttayken denemek istiyor onu da ben şu an yapamıyorum morali bozuluyor dünden beri tavırlı bana

Planım dilatör çalışıp denemekti ama eşim deneyelim dedi ben pek anlamadım girdi dedi ama dilatör sırasında sızı olmuyordu bunda sızı hissettim ve tam bir doluluk hissetmedim. Bir deeşim ben alttayken denemek istiyor onu da ben şu an yapamıyorum morali bozuluyor dünden beri tavırlı bana
İlk denemelerde önce dilator çalışıp denemek kafa olarak bizi çok rahatlatıyor, aynı zamanda daha fazla gevsememizi sağlıyor. Hatta öncesinde dilatör çalışmasını eşin de yapması bizim karşı tarafa kontrolü daha kolay birakabilmemizi sağlıyor. Kendimizi gevsetmenin yanında kontrol sorunu da yaşadığımız için tedirgin olabiliyoruz. Bu egzersizleri yapmak eşli denemeleri çok ama çok kolaylaştırıyor.

İlişkiye alışana kadar kendini en rahat hissettiğin pozisyonda denemelisin. İlişkiye alıştıkça ve özgüvenin yerine geldikçe zaten diğer pozisyonları denemeyi sen kendin isteyeceksin. Eşinle bunu konuş bir müddet sen alışana ve kendini rahat hissedene kadar senin istediğin şekilde olması gerektiğini ifade et.

Çoğumuz bir müddet tek pozisyonda ilerledik zamanla diğerleri de oldu. Sadece ilişkiye alışmaya ve zamana ihtiyaç var.

Ben dilatorden tiksiniyorum parmakla olmaz mi
Bende tam tersi olmuştu. Pek çoğumuz parmak egzersizlerinden rahatsız olup dilatörle çok daha kolay ve hızlı yol aldık. Ama bazı arkadaşlarımız da parmak egzersizleri ile yendi. Önemli olan hangisiyle daha kolay yapabildiğin. Eğer parmak egzersizlerini yapmak sana daha kolay geliyorsa öyle dene.

Son düzenleme:
Ben bi kitaplq yenmeye çalışıyorum parmak egzersizine baslicam. Siz parmak egzersizi yaptınız mi

Ben dilatorden tiksiniyorum parmakla olmaz mi
Yani tercih meselesi, ben dilatörle başlamıştım sonra doktorum parmak yapmamı istedi yaptım ama irrite oldum. Aparat daha rahattı açıkçası. Ama parmakla da yenen çok insan var. 3 parmağa kadar çıkman lazım kalınlık olarak

X