Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Yani aparatlari yapıyorsam artık sona yaklasmisimdir dimi
Kesinlikle, yolun sonundasın artık. Hiç endişelenme aksine sevin. Ne kadar güzel gelmişsin ve bitmek üzere.🎊🎉 Regl bitince 4'e güzelce çalış. Eşinle de kesinlikle çalış. 4'ü kolayca yapabilir hâle gelince eşli denemeye geçebilirsin. Ne kadar kolay olduğunu kendin göreceksin.

Kesinlikle, yolun sonundasın artık. Hiç endişelenme aksine sevin. Ne kadar güzel gelmişsin ve bitmek üzere.🎊🎉 Regl bitince 4'e güzelce çalış. Eşinle de kesinlikle çalış. 4'ü kolayca yapabilir hâle gelince eşli denemeye geçebilirsin. Ne kadar kolay olduğunu kendin göreceksin.
🥳🥳🥳çok saol yazılanları çok okuyorum ilk defa yazmadık istedim teşekkürler

Seni tebrik ediyorum 4. aparatı almışsın.🎉🎊🌷 Ama 4. aparatı tek sefer için vajinaya yerleştirip beklemek yeterli değil. Pek çok defa kolayca çıkar -tak yapabilmen lâzım. İleri geri hareket ettirmen lâzım. Bir de bu egzersizleri eşinle yapman eşli denemeyi çok kolay hâle getirecek. Birkaç gün daha 4'ü kolayca yapabilir hâle gelene kadar çalış, sonra eşinle çalış ve hop sıra eşli denemede. Hiç endişelenme. Harika gidiyorsun. Yolun sonundasın artık.🎈💞🌼
Dün deneme fırsatım olmadı ama bugün tekrar deneyeceğim acele ettim eşli denemede epey moralim bozuldu hiç yapamicam hissine kapıldım yeniden aparatları artık çok rahat alabildiğim zaman eşli denemeye geçeyim o zaman teşekkür ederim 🤗

Bu his cogumuzda oldu emin ol. Sırf yapabilmiş olmak için yaptık çoğu şeyi. İstegin şimdilik 2. planda olması çok normal. Vajinismusu yenince, kendini rahat hissedince ve cinsel olarak özgüvenin yerine gelince hepsi yavaş yavaş geri gelecek. 💕
Teşekkür ederim umarım bende bugünleri aşarım

Dün deneme fırsatım olmadı ama bugün tekrar deneyeceğim acele ettim eşli denemede epey moralim bozuldu hiç yapamicam hissine kapıldım yeniden aparatları artık çok rahat alabildiğim zaman eşli denemeye geçeyim o zaman teşekkür ederim 🤗
Aparatları en rahat alabildiğin zaman eşli denemeye hazırsın demektir hani bizim her zaman söylediğimiz 4. aparat en önemlisi ileri geri tak çıkart etrafında daire çizme içinde 20 dakika bekletme bu egzersizleri mutlaka yap çok faydası olacak canım

Yok bebişim, şu an düşünmüyoruz :KK36: Biraz evliliğin tadını çıkartalım, maddi olarak düzlüğe çıkalım ancak öyle :KK36:
Merhaba
Yok bebişim, şu an düşünmüyoruz :KK36: Biraz evliliğin tadını çıkartalım, maddi olarak düzlüğe çıkalım ancak öyle :KK36:
Merhaba dün kas gevşetici içtim ve ters oturarak denedim üstüne direk oturmadım.karnına oturup yapmaya çalıştım ve yaklaşık 7 cm aldım 3-4 git gelden sonra biraz yukarı kalkmak istedim fakat bi duvara vuruyormuş hissi geldi sanırım yanlış yere oldu.ondan sonra bütün enerjim düşünce bıraktım tekrar ama yavaş yavaş aşıyorum tek bir pozisyonda olsada. Sorum şu emla krem almak istiyorum ama hiç bir sitede satışı yok.Sizin önerebileceğiniz bir krem var Mıdır ?

Merhaba

Merhaba dün kas gevşetici içtim ve ters oturarak denedim üstüne direk oturmadım.karnına oturup yapmaya çalıştım ve yaklaşık 7 cm aldım 3-4 git gelden sonra biraz yukarı kalkmak istedim fakat bi duvara vuruyormuş hissi geldi sanırım yanlış yere oldu.ondan sonra bütün enerjim düşünce bıraktım tekrar ama yavaş yavaş aşıyorum tek bir pozisyonda olsada. Sorum şu emla krem almak istiyorum ama hiç bir sitede satışı yok.Sizin önerebileceğiniz bir krem var Mıdır ?
Ben hiç kullanmadım fakat burada kullanan arkadaşlar vardı. Ve süper gidiyorsun

Merhaba

Anestol krem yada vemcaine sprey deneyebilirsin

Ben hiç kullanmadım fakat burada kullanan arkadaşlar vardı. Ve süper gidiyorsun
Ve şunu söylemek istiyorum bi şişenin yarısı kadar zeytinyağı kullandık içimde hissettiğimde dedim ki ee neden acımıyor ? Cidden sadece acımasını beklemişim yani ama kan falan da gelmedi bu arada neden bilmiyorum çokta önemli değil sadece sürekli eşli deneme yapmamaya karar verdik ve şunu söyleyeceğim burda yazan herşeyi ama herşeyi gözümü kapatıp içimden tekrar ettikçe kalçamdaki kasları daha özgüvenli gevşek bıraktım.her bir milim ilerlerken sizlerin söylediği ‘bekle,derin nefes al,ver,dur,derin nefes al,ver.’ Umarım bidahakine yine başarılı olurum genç yaşta fark ettiğim için çok şanslıyım Allah sizi hep güldürsün inşallah

Ve şunu söylemek istiyorum bi şişenin yarısı kadar zeytinyağı kullandık içimde hissettiğimde dedim ki ee neden acımıyor ? Cidden sadece acımasını beklemişim yani ama kan falan da gelmedi bu arada neden bilmiyorum çokta önemli değil sadece sürekli eşli deneme yapmamaya karar verdik ve şunu söyleyeceğim burda yazan herşeyi ama herşeyi gözümü kapatıp içimden tekrar ettikçe kalçamdaki kasları daha özgüvenli gevşek bıraktım.her bir milim ilerlerken sizlerin söylediği ‘bekle,derin nefes al,ver,dur,derin nefes al,ver.’ Umarım bidahakine yine başarılı olurum genç yaşta fark ettiğim için çok şanslıyım Allah sizi hep güldürsün inşallah
Hepimiz aynı hatayı yapmışızdır cinselliği sanki acı veren bir şey gibi algılamışız ve bundan dolayı hep kaçtık. Olsun zararın neresinden dönerse kardır buradaki terapi bence başka bir yerde yok😍🥹😍 bence de çok iyi bir karar almışsın aparatlar bitene kadar eşli deneme. Çünkü motiven düşüyor enerjin düşüyor. Bir süre o nefes egzersizleri hayatının bir yerine koy sana çok yardımcı olacak güzel haberlerin yakın inşallah💜

Başlangıç olarak evet bol kayganlaştırıcı 😍 bol şans🥰

Bu ilişkiye girememe korkusu %90 çevredeki insanların saçma sapan korkutmaları nedeniyle oluyor. Ben vajinismus yaşamadım ama eşiğinden döndüm. 2 yıldır evliyim ve ilişkiden korktuğum günlere o kadar pişmanım ki… Ay çok acıyacak ay olmayacak ay nasıl yapacağım gibi soruların hepsini aklınızdan silin bir kere. Bunun bir görev olmadığını tamamen duygusal bir bağ oluşturacağını düşünün. Rahatlamak için kendinize tutku yaratacak ortamlar oluşturun. Mesela mum ışığı, led ışık kullanın. Sevdiğiniz şarkıları açın. Gözünüzü kapatın ve kendinizi o ana bırakın. Birleşme gerçekleşeceği sırada ise tamamen zevk alacağınızı düşünün acıyı unutun. Sonuçta vajinamız bebek doğurabileceğimiz bir anatomik yapıya sahip. Yani genişleyebiliyor. Kendinizi kasarsanız oradaki kaslarda kasılacak ve genişleme olmayacak. Önce zihninizi sonra da bedeninizi tamamen serbest bırakın. Melisa, papatya çayı içebilirsiniz rahatlamnıza yardımcı olur. ☺️

X