Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bugün 3 numaraya kadar yaptık eşim sağolsun çok büyük destekcim benim hiç cesaretim yok o olmasa yapamazdim heralde sürekli beni telkin etti her boy da ayrı ağlama krizi yaşadım ama 3. Boyda epey rahatlama geldi bana korkum epey azaldı 4. Boyu deneyelim dedik ve sanki kapalı orası ileriye gitmiyor yolunu bulamıyoruz sanırım anlamadım bu şekilde acı duyunca herşey baştan yıkılıyor sanki 3.e geri döndüm bu sefer onda da yine acı duydum gücüm de tükenmişti bıraktık artık şimdi 4. Aparatta izlemem gereken bir yol varmı acaba nasıl daha kolay yapabilirim
Ben öncesinde 3. Aparata baya çalışıp içindeyken keğel yaptım en az 10 dakika hemen arkasından 4. Aparatı sağ sol yaparak yapmıştım benimde sanki girmiyodu ama başını vajinaya yerleştirip sağ sol yaparak ittim ve girdi sende bi böyle dene hatta iki dizimin üzerine kalkıp alttan yapmıştım kolay oldu. İnan sende başaracaksın sadece olmadı die pes etme ve emin ol başarınca bumuydu ya diyceksin

Bugün 3 numaraya kadar yaptık eşim sağolsun çok büyük destekcim benim hiç cesaretim yok o olmasa yapamazdim heralde sürekli beni telkin etti her boy da ayrı ağlama krizi yaşadım ama 3. Boyda epey rahatlama geldi bana korkum epey azaldı 4. Boyu deneyelim dedik ve sanki kapalı orası ileriye gitmiyor yolunu bulamıyoruz sanırım anlamadım bu şekilde acı duyunca herşey baştan yıkılıyor sanki 3.e geri döndüm bu sefer onda da yine acı duydum gücüm de tükenmişti bıraktık artık şimdi 4. Aparatta izlemem gereken bir yol varmı acaba nasıl daha kolay yapabilirim
Benim de aynı şekilde 😭

Ğ
Ben öncesinde 3. Aparata baya çalışıp içindeyken keğel yaptım en az 10 dakika hemen arkasından 4. Aparatı sağ sol yaparak yapmıştım benimde sanki girmiyodu ama başını vajinaya yerleştirip sağ sol yaparak ittim ve girdi sende bi böyle dene hatta iki dizimin üzerine kalkıp alttan yapmıştım kolay oldu. İnan sende başaracaksın sadece olmadı die pes etme ve emin ol başarınca bumuydu ya diyceksin
Peki ilk denemeyi sizin üstte olduğunuz pozisyonda mı yaptınız

Ewet yapabiliyorum ama aşırı baskı var
Baskı hissi bizim henüz alışık olmadığımız ve normalleştirmediğimiz bir his olduğu için tuhaf veya rahatsız edici geliyor ama ilişki sayısı arttıkça o baskı hissi zamanla kayboluyor. Bir de naçizane tavsiyem örneğin bu baskı hissi geçene, ilişki senin için normalleşene kadar çocuk fikrini birkaç ay ileri atabilirsiniz. Burada çok okudum daha yeni yenen eşli denemeler esnasında hamile kalıp doğum sonrası sil baştan vaji olan veya tam yenemeden hamile kalıp nasıl muayene olacağım, nasıl doğum yapacağım diye yazanlar. Birkaç ay daha ilişkiye devam edip sen rahatlayinca çalışmalara başlayabilirsiniz.🌷

Yavaş yavaş aparatlara iyice alışa alışa git. 4'ün öncesinde 3'e çok iyi alış. 4'ü yarım bile denemiş olsan içinde 15 dk beklet. Sonra 4 ü ileri geri yap yavaş yavaş, iterken güçlü ıkın, nefes ver.

Baskı hissi bizim henüz alışık olmadığımız ve normalleştirmediğimiz bir his olduğu için tuhaf veya rahatsız edici geliyor ama ilişki sayısı arttıkça o baskı hissi zamanla kayboluyor. Bir de naçizane tavsiyem örneğin bu baskı hissi geçene, ilişki senin için normalleşene kadar çocuk fikrini birkaç ay ileri atabilirsiniz. Burada çok okudum daha yeni yenen eşli denemeler esnasında hamile kalıp doğum sonrası sil baştan vaji olan veya tam yenemeden hamile kalıp nasıl muayene olacağım, nasıl doğum yapacağım diye yazanlar. Birkaç ay daha ilişkiye devam edip sen rahatlayinca çalışmalara başlayabilirsiniz.🌷
Valla bana kalsa 3 ay sonra falan aslında ama işte eşim artık çok istiyor çünkü çok fazla sabır gösterdi alışıyosun artık her geçen gün daha iyisin diyince bende çaresiz kalıyorum off napim artık umarım başa dönmem🥺🤦🏼‍♀️

Valla bana kalsa 3 ay sonra falan aslında ama işte eşim artık çok istiyor çünkü çok fazla sabır gösterdi alışıyosun artık her geçen gün daha iyisin diyince bende çaresiz kalıyorum off napim artık umarım başa dönmem🥺🤦🏼‍♀️
İnşallah canım, tek taraflı olmayınca böyle kararlar insan arada kalıyor. Eşim zaten çok bekledi, onun istediği gibi olsun diyebiliyoruz. Sen de haklısın, eşin de haklı.🤷🏻‍♀️ Tek taraflı değil bizim yaşadıklarımız. Hakkında hayırlısı olsun canım, sen eşli denemelerine devam et.💞 Her denemede biraz daha rahatlayacaksın, o baskı dediğin his kaybolacak.🌷🌷

İnşallah canım, tek taraflı olmayınca böyle kararlar insan arada kalıyor. Eşim zaten çok bekledi, onun istediği gibi olsun diyebiliyoruz. Sen de haklısın, eşin de haklı.🤷🏻‍♀️ Tek taraflı değil bizim yaşadıklarımız. Hakkında hayırlısı olsun canım, sen eşli denemelerine devam et.💞 Her denemede biraz daha rahatlayacaksın, o baskı dediğin his kaybolacak.🌷🌷
Aynen öyle canım çünkü gerçekten zor süreçlerden geçtik yani ayrılalım artık dediğim günler oldu çok şükür ki geçti kendimizi boş yere yıpratmışız işte böyle olunca oda haklı diyorum ses çıkaramıyorum. Aynen canım bakalım inş bizde haz alcaz😂😂

4.aparatta bende zorlanmistim hatta 4.aparati yapmak 1 2 ayımı aldı yapa yapa alışıyor orası zaten şuan acısız bir şekilde yapıyorum 4. Aparati evet başta yanma sızlama gibi şeyler olur ama yapabilirsin birazini yap bekle acisada bekle sonra biraz daha ilerlet derken olacak yavaş yavaş güzel bacım ☺️

Aparatları yapabiliyorum fakat eşli denemede ucundan sinrasu gelmiyor çok acı veriyor
Burada eşli deneme notları paylaştık ben onları paylaşayım bir de o şekilde dene baktın hala yapamıyorsun eksiklerini tekrardan konuşalım canım

guzelgunler1 guzelgunler1 bak canım bu notlar👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
Aşağıda yazdıklarımı birebir uygulaa canımm

size şöyle sıralayım🤗

1) en baştan aparatlara başla 10 dk ara ile daha sonra 4.olan aparatla en iyi egzersizlerini yap ileri geri tak çıkart etrafında daire çiz ve aparatı içinde rahat 20dk kadar beklet ben uyuştrucu krem sprey kullanmadım

2) Sen bu egzersizlerini yaparken eşin hazırlansın aparatı çıkarıp direk eşli denemeye geçin aparat sayesinde esneme yapıyor.

3) Eşine izin ver müdahele etme ona güvenmelisin aparatla nasıl yaptıysan aynı öyle hatta aparat daha zor eşli deneme daha kolay

4) Yarıya kadar oldu ama devamı olmadı dediğin yerde acele etmek yok o şekılde bekleyin sonra sen deriin nefes al nefesi verirken hafif ıkın ve eşin devam etmeli bal gör olacak ve kendine hep olumlu olumlamalar yap ben vajınusmusu yendim başardım harikaayım de sen bunlarla devam et güzel haberlerini bekliyorum

Yatak ucuna geliyorsun kalçanı yüksek tutmaya çalış eş ayakta ayaklarını istersen eşinin beline sararabilir yada küçük tabure alıp ayaklarına koyabilirsiniz.Bu şekilde kasılma daha az oluyor. Takıldıgın duvar hissi diye adlandırdığın yerde bekle acele etmeden sık bırak yapıp nefes egzersizleriyle destekleyip tamamlamaya çalışın zaten %80 ni bitmiş bu işin

Birde giriş olurken kalçaya eğimli olmalı giriş direk değil benim hep kullandığım bir emoji var 🌈 bunu göz önüne getirin🌺

X