Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Bu sayfalardan biraz geriye doğru okumaya başla sana tavsiyem hemen aparat siparişi ver egzersizlerini onunla yap kuzumm😍 bak gör diyeceksin ki keşke başta bununla yapsaydım diye🌸
Sifariş verdim aparatı az önce gelsin hemen başlıycam yapmaya😻 Benim en büyük sorunum vajinamda aşırı yanma olması. Orasının kolayca genişlendiğinin, bir bebeğin kafasının çıka bileceği kadar bile genişlene bildiğinin farkındayım. Ama vajinama elimi bile deydiremiyorum acıdan. Bunu nasıl yeneceğimi bilmiyorum😣

Sifariş verdim aparatı az önce gelsin hemen başlıycam yapmaya😻 Benim en büyük sorunum vajinamda aşırı yanma olması. Orasının kolayca genişlendiğinin, bir bebeğin kafasının çıka bileceği kadar bile genişlene bildiğinin farkındayım. Ama vajinama elimi bile deydiremiyorum acıdan. Bunu nasıl yeneceğimi bilmiyorum😣
Enfeksiyon filan mı var kuzum acaba 🤷🏻‍♀️ bilemedim hiç öyle acı sancı duymadım 🥺

Öğlen molamda doktor kontrolüne gidecem arkadaslar bakalım 2. Doktor ne dıcek baya sayfa okudum burda birbirinize desteğinize kocaman kalbimi bıraktım ben de burdayım biraz çökük halim ama toparlanmam gerekıyor gece hayattaki başarılarımı zihnimden geçirdim dedimki çaresi olan bir sorun bunu sa halledebilirsin hırslı bir yapım var ama evlilikte adını dahi ilk defa duydugum bu durumla karsılasınca kendime yediremedim hissettiğim bu başarısızlık eksiklik hissi bunu eminim hepiniz başlangıçta hissettiniz cesaretiyle kendini iyileştiren güzel kadınlar yolunuz açık olsun ben de yazacam buraya içimi bazen çöküşlerimi bazen mutluluklarımı ama sonunda kazandığımı yazacam ☺️❤️

Öğlen molamda doktor kontrolüne gidecem arkadaslar bakalım 2. Doktor ne dıcek baya sayfa okudum burda birbirinize desteğinize kocaman kalbimi bıraktım ben de burdayım biraz çökük halim ama toparlanmam gerekıyor gece hayattaki başarılarımı zihnimden geçirdim dedimki çaresi olan bir sorun bunu sa halledebilirsin hırslı bir yapım var ama evlilikte adını dahi ilk defa duydugum bu durumla karsılasınca kendime yediremedim hissettiğim bu başarısızlık eksiklik hissi bunu eminim hepiniz başlangıçta hissettiniz cesaretiyle kendini iyileştiren güzel kadınlar yolunuz açık olsun ben de yazacam buraya içimi bazen çöküşlerimi bazen mutluluklarımı ama sonunda kazandığımı yazacam ☺️❤️
Yaaaa :KK200: Biraz inatla çözülemeyecek sorun değil emin ol :KK36: Başarmak için adım atmak, başarmanın yarısı.

Bir de ek olarak vajinamda çok fazla yanma hissediyorum. P... deydimi hemen yanıyor dayanılacak gibi deyil😣
Vajinamda yanma dediğin parmak egzersizleri esnasında da oluyor mu? Eğer öyleyse enfeksiyon gibi bir şey olabilir, bir doktora görünebilirsin. Ama penis değdiği anda yani girmeden bir yanma ise benzer bir şeyi ben de yaşamıştım ilk zamanlar, vajinismus olduğumu tam bilmiyordum ve kaslarımı sımsıkı kapattığım için penisin en küçük bir girme hareketi bile yanma hissettiriyordu giriş kısmında. Doktorum ağzını sımsıkı kapattığını düşün, dudakların sımsıkı ve biri elinde kaşıkla sana yemek yedirmeye, ağzını açmaya çalışıyor ama sen bir yandan daha da sıkıyorsun muhakkak yanma, acı gibi şeyler hissedersin. Ne zaman ki ağzını açmayı öğrenirsin o zaman yemek yemek canını yakmaz demişti. Tek parmak ile çalıştıysan iki parmak egzersizleri ile devam etmelisin. Ayrıca doğrudan eşli denemeye çalışmak yerine parmak egzersizlerini eşinin de yapmasını tavsiye ederim böylece kontrolü karşı tarafa bırakabilmeyi öğreniyoruz ve eşli denemeler çok kolay hâle geliyor.

Emin ol o kadar benzer hisleri duydum ki başlarda ama dediğin gibi bunun çözümü var. Nasıl grip olunca ilaç, dinlenme, ılık bir şeyler içme gibi tedavi yöntemleri uyguluyorsak bunun için de egzersiz yönetimine ihtiyacımız var. Doktor görüşmelerinden sonra zaten verilmesi gereken kararı verip en kısa zamanda çözeceğine inanıyorum. En zoru bu yola başlamak, karar vermek. İnan gerisi çorap söküğü gibi gelecek ve bu muymuş yani diyeceksin.🌷

Bende böyleyim maalesef dokuna dokuna alışmaya çalışıyorum..

Geçmiş olsun size de ama ben iğne dişçi genel zaten doktor korkum var afedersiniz bazı adetlerim parçalı bile gelir ben amelıyat olursam biliyorum çöküntü yaşarım bir tarafım şunu diyor kaç kişi ameliyat olup da ilişki yaşıyor veya birsürü doktor videosu izledim affınıza sığınıyorum penisi alamayacak vajina yoktur diyor adet olabılıyorsa kadın eşim de sıcak bakmıyor amelıyata
Bende doktor tedavisi surecindeyim muayene oldugumda zar duruyordu ve doktor spekulum yerleştirdi aparat yaptık parmak yaptık hiç bişey olmadı kırmızılık falan. yapıları değişik oluyormuş evet ama adet olmak için zarın ortasında delik olması gerekir demişti. aksi halde kan akamaz ordan dedi doktorum. Eğer kendini daha kötü hissedeceksen başka bir doktora daha danış derim hemen ameliyata karar vermeyin zaten bizim için zor süreçler yanlış müdahale ile istenmeyen bı travma olmasın iyi araştırmak gerekir. Kesinlikle her vajina penisi alabilecek hatta ordan bebek çıkarabilecek yapıdadır buna iki parmağı zorlanmadan yapmaya başladığımda inandım ve ne kırmızılık ne yırtılma ne bişey olmadı olacağını da sanmıyorum artık ☺️

İlk başladığımda işaret parmağımı yapamayıp saatlerce ağlamıştım. O kadar umutsuz kendine güvensiz bir insan olup çıkmıştım bu hastalık yüzünden. O gün pes ettim hatta bıraktım tedaviyi bile bırakmayı düşündüm sadece bir gün sonra hayır kızım dedim sen bu değilsin buna yenilemezsin ve o gün işaret parmağımı 3 boğum yaptım ☺️ sonrası zaten alıştıkça kolaylaştı ve iki parmağa kadar oldu çok şükür artık eş parmagindayim normalde eşim dokunsa çığlık çığlığa kalan ben onu da yapıyorum çok şükür.. bunu anlatıyorum çünkü hepimiz umudumuzu kaybedebiliyoruz ama önemli olan pes etmeden mücadele etmek baskı olabilir yanma olabilir ama geçiyor hiçbiri kalmıyor. Biz çok güçlüyüz vajinismus ne ki 🥰 inanmak çok önemli.. burda varsa sadece okuyan sessiz sessiz umut arayan onlara da ulaşmak isterim ben ki muayeneden korkarken şimdi ilişki yasağı kalksın da penis deneyelim diye bekliyorum 😇 Rabbim tez zamanda hepimizi kurtarsın ve birdaha yaşatmasın inşallah. tanımasam bile hepiniz duamdasiniz.

İlk başladığımda işaret parmağımı yapamayıp saatlerce ağlamıştım. O kadar umutsuz kendine güvensiz bir insan olup çıkmıştım bu hastalık yüzünden. O gün pes ettim hatta bıraktım tedaviyi bile bırakmayı düşündüm sadece bir gün sonra hayır kızım dedim sen bu değilsin buna yenilemezsin ve o gün işaret parmağımı 3 boğum yaptım ☺️ sonrası zaten alıştıkça kolaylaştı ve iki parmağa kadar oldu çok şükür artık eş parmagindayim normalde eşim dokunsa çığlık çığlığa kalan ben onu da yapıyorum çok şükür.. bunu anlatıyorum çünkü hepimiz umudumuzu kaybedebiliyoruz ama önemli olan pes etmeden mücadele etmek baskı olabilir yanma olabilir ama geçiyor hiçbiri kalmıyor. Biz çok güçlüyüz vajinismus ne ki 🥰 inanmak çok önemli.. burda varsa sadece okuyan sessiz sessiz umut arayan onlara da ulaşmak isterim ben ki muayeneden korkarken şimdi ilişki yasağı kalksın da penis deneyelim diye bekliyorum 😇 Rabbim tez zamanda hepimizi kurtarsın ve birdaha yaşatmasın inşallah. tanımasam bile hepiniz duamdasiniz.
Merhaba sizin adınıza çok sevindim ilişki yasağı neden konuluyor ?

Merhaba kızlar 2. Doktora gittim Şunu dedi evet darlık var ama ben amelıyat demıyorum hemen aparat çalışmasında zorluk çekersen senin kararınla amelıyata karar verırız dedi …karar verdim kızlar kendi adımlarımı atacagım önce vajinama yabancı büyütüldüğünde için onu tanıyacağım doktor da bunu tavsiye etti yabancı bir cisim gıbı görüyoruz orayı ,,,aparat siparişi vercem bir yandan bir de buhardanlık tütsi alacam seans odası yapacam kendıme evde akşamları gevşemeyi öğretcem bedenime doktor ylang ylang uçucu yapı önerdi cinsel arzuyu artıran buhardanlıgıma dökerim mis hava hırslısın ama aceleci olma dedi her gün ufak da olsa adım atman önemli başarısızlıkta bırakmaman önemli dedi …başaran arkadaşım size bir sorum var aparat aşamasına nasıl cesaretinizi topladınız artık olmalı diyip bıkkınlıktanmı veya başka egzersizlere başlayıp rahatlamayı öğrenip öylemi bu şuna benziyor kendine iğneyi batır 😁bilmeyen o duyguyu yaşamayan belırsızlık için beyin öle hipnoz halinde ,

Merhaba kızlar 2. Doktora gittim Şunu dedi evet darlık var ama ben amelıyat demıyorum hemen aparat çalışmasında zorluk çekersen senin kararınla amelıyata karar verırız dedi …karar verdim kızlar kendi adımlarımı atacagım önce vajinama yabancı büyütüldüğünde için onu tanıyacağım doktor da bunu tavsiye etti yabancı bir cisim gıbı görüyoruz orayı ,,,aparat siparişi vercem bir yandan bir de buhardanlık tütsi alacam seans odası yapacam kendıme evde akşamları gevşemeyi öğretcem bedenime doktor ylang ylang uçucu yapı önerdi cinsel arzuyu artıran buhardanlıgıma dökerim mis hava hırslısın ama aceleci olma dedi her gün ufak da olsa adım atman önemli başarısızlıkta bırakmaman önemli dedi …başaran arkadaşım size bir sorum var aparat aşamasına nasıl cesaretinizi topladınız artık olmalı diyip bıkkınlıktanmı veya başka egzersizlere başlayıp rahatlamayı öğrenip öylemi bu şuna benziyor kendine iğneyi batır 😁bilmeyen o duyguyu yaşamayan belırsızlık için beyin öle hipnoz halinde ,
Çok sevindim canım, aslında bu kadar olumsuz psikolojik etkiyi yaşamaktansa (eksik hissetmek, başarısız hissetme vs), ki bu duygular adım atmadığın müddetçe omuzlarında giderek daha da ağırlaşıyor, herkes nasıl yapıyorsa ben de yapabilirim diyerek başladım ben. Herkes-ben kıyaslamasıydı en başta ama sonradan, bunu önce kendim, sonra eşim için aşmam gerek dedim ve o herkes arkamda kaldı. Çok da iyi oldu. Ben asla tam bir rahatlama hâliyle egzersiz yapamadım. Ama zaman içinde stresimi yönetmeyi, nefes alış-verisimi düzenlemeyi, kastığımda nasıl gevsebilecegimi öğrendikçe ilk zamanlar aşırı olan korkum ve stresim giderek azaldı.

Sessiz kendi içinde bu zorlukla cebelleşen varsa yazsın buraya sizi anlayanlar kolunuzdan tutar gibi destek vermekte ,,, çünkü hiçbirsey yapmadan zamanla geçen bir durum değil bu malesef eşim anlayışlı evet ama kendi içimde eksıklık hissediyorum neden kadınlığımı yaşayamim eksiğim yok ki dedim ve 5 ay sonunda dedımkı tamam bu gecmıcek bir çözüm bul kayganlastırıcı kullanmak işe yaramıyor refleks olarak orası kasılıyor yaklaşma anında acı hissi de kapalı kasları zorlamak o an zaten kendımı baska aleme atıyorum EFT tekniklerini inceliyorum şimdi bilinç altımdakileri degıstırmek için aparatlar da gelir bu yola gırecek olan varsa yazsın birbirimize yol gösterelım kimse bizi zorlamıyor not alma ödev degıl bu ama kafadaki o yorgunluktan özgürleşmek için zaman ayırcaz çalışıyorum akşamları en az 2 saatımı ayıracağım bu aksam aynada keşif yapacağım ne garıp geldı bugun bana kızlar doktor aynada vajınamı gösterdı ilk bır garıpsedım ya afedersınız wc de temızlıgımizi yapıyoruz duş sonrası yüzeysel görürüz vajinayı ama bacakları ayırıp incelemek kac kadın yapıyor bunu☺️Masaj yaparak dokunma giriş yerını anlamak ödev Ya bir de kızlar ben bir delık var sanıyordum okumuş cahılım 😁bu msjı okuyan arkadaşlar ama yazmayan vajinanızı ınceleyın idrar delıgımden nasıl penıs gırcek derdım hep😂ahhh cinsel cahilliğim öğrenicez❤️

Sessiz kendi içinde bu zorlukla cebelleşen varsa yazsın buraya sizi anlayanlar kolunuzdan tutar gibi destek vermekte ,,, çünkü hiçbirsey yapmadan zamanla geçen bir durum değil bu malesef eşim anlayışlı evet ama kendi içimde eksıklık hissediyorum neden kadınlığımı yaşayamim eksiğim yok ki dedim ve 5 ay sonunda dedımkı tamam bu gecmıcek bir çözüm bul kayganlastırıcı kullanmak işe yaramıyor refleks olarak orası kasılıyor yaklaşma anında acı hissi de kapalı kasları zorlamak o an zaten kendımı baska aleme atıyorum EFT tekniklerini inceliyorum şimdi bilinç altımdakileri degıstırmek için aparatlar da gelir bu yola gırecek olan varsa yazsın birbirimize yol gösterelım kimse bizi zorlamıyor not alma ödev degıl bu ama kafadaki o yorgunluktan özgürleşmek için zaman ayırcaz çalışıyorum akşamları en az 2 saatımı ayıracağım bu aksam aynada keşif yapacağım ne garıp geldı bugun bana kızlar doktor aynada vajınamı gösterdı ilk bır garıpsedım ya afedersınız wc de temızlıgımizi yapıyoruz duş sonrası yüzeysel görürüz vajinayı ama bacakları ayırıp incelemek kac kadın yapıyor bunu☺️Masaj yaparak dokunma giriş yerını anlamak ödev Ya bir de kızlar ben bir delık var sanıyordum okumuş cahılım 😁bu msjı okuyan arkadaşlar ama yazmayan vajinanızı ınceleyın idrar delıgımden nasıl penıs gırcek derdım hep😂ahhh cinsel cahilliğim öğrenicez❤️
Doktor Müjde gül Karaca’nın videolarını izle canım daha neler neler öğreneceksinn😍

İyi akşamlar. Pes etmemek en önemlisi zaten. Sizdede mi vaj.. da yanma oluyordu dokunduğunuz zaman?
S

Bende böyleyim maalesef dokuna dokuna alışmaya çalışıyorum..
Allah yardımcımız olsun🤲 sanırım bizim gibi böyle yanma problemi yaşayan kişi çok az. Çok kişide sadece kasılma ve darlık yüzünden ilişki olamıyor. Bende o var üstelik çalışıp çabalasam bile yanma yüzünden yapamıyorum bu sefer. Test yaptırdım testlerim de temiz çıktı. Bu konuda ne yapacağımı bilmiyorum. Bunu yaşayanlar yardım ede bilirmi bana😣

X