Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

İyi de arkadaşım sen benim neden vajinismus olduğumu biliyor musun?
Ben az önce de dedim zar takıntım yok ama bekarete önem veririm. Ve bekaret demek zar demek değildir...
Benim vaji olmamın nedeni zar falan değil. Kimse bana cinsellik ayıp, günah da demedi. Ben başka sorunlar yüzünden vajinismus oldum...
Cinselliğin bana göre başlama yaşı falan yoktur. Bana göre evlilikle öğrenilmesi gerekir ve eşim de ben de evlilikle öğrendik...
Ha eğer evlenmeden önce ilişkiye girsem vajinismus olmayacak mıydım? O zaman vajinismus olduğum için çok mutluyum. Beni güçlendirdi, olgunlaştırdı çünkü...

Son düzenleme:
o zaman herkes 15 yaşında başlasın aşkı yaşamak adına her şeyi yapsın sonra ondan ayrılsın başka biriyle olsun baya bi elden geçsin arada kürtajda olur evlilik dışı buda normal bişey aşkını yaşadı dimi??? benim bekar ve çoktan bekaretini kaybetmiş (isteyerek) arkadaşlarım var ve hepsi buna o kadar pişmanki psikologlardan çıkmıyorlar....ben çok rahat yetiştim sevgiliyken tatile bile çıktık (şu an eşim) ama o anın hep özel olmasını istedik bu benim veya çevremin zar veya bekaret takıntısından değil sevdiğim adamın bi otel odasında karısı olmak istemezdim....

Hay ağzını öpeyim dicem ayıp olacak... kaydirigubbakcemile3
Aynen katılıyorum...
Sadece bir kişiye ait olmak kadar güzel birşey var mı...

Hay ağzını öpeyim dicem ayıp olacak... kaydirigubbakcemile3
Aynen katılıyorum...
Sadece bir kişiye ait olmak kadar güzel birşey var mı...

ayyyy vajiliysek cahil değiliz sevgilimle gezdim tozdum eğlendim seviştim aşkımı yaşadım ki tüm vajililer bunları yaşadı zaten bi anormallik yok bizde ve cinsel isteklerimizde...sadece o işi yapmadık sebebi ne bekaret ne zar nede başka bişey bizim kararımız bu evlenipte olmasını istemek...süperiz biz vajililer yaaaa enine boyuna öğrendik cinselliği hemde ona buna kullandırtmadan kendimizi opuyorumnanaktan

Çok şükür öyle canım opuyorumnanaktan
Ben vaji yaşadığım için birşey kaybettiğimi düşünmüyorum...
Bu bir hastalık değil, rahatsızlık sadece...
Ne zarla alakası var ne isteksizlikle...
Çok şükür sağlıklıyız ve normaliz...

siz biriyle seviştiğinizde kendinizi kullanılmış görecektiniz madem, diyecek bir şey kalmıyor o zaman...
siz mal değilsiniz, insansınız. kullanılmazsınız merak etmeyin.
zira mal kullanılır, insan değil.
insan sever, sevişir... kullanıp, kullanılmaz.

ayrıca zaten sevdiğiniz adamlaymışsınız madem, neden illa bi deftere imza atmayı beklediniz? sevişmek, o deftere imza atınca mı yasal oldu?
o deftere imza atmadan önce de yanınızda aynı adam vardı, imzadan sonra da aynı...
size imza lazımmış demek.

ayrıca korunma meselesine gelince... cinsellik hakkında bilgili olan biri şüphesiz ki, o yaşa kadar cinsellikten uzak durmuş birinden çok daha bilinçli, bilgili olacaktır ve çok daha efektif şekilde korunacaktır.

genç sevgililerin hamilelikle sonuçlanan ilişki yaşadığı çok nadirdir. patır patır, 5-10 çocuk doğuranlar, korunmayı bilmeyenler cinsellikten uzak büyümüş cahil insanlar.
o genç çiftler değil.

ayrıca bir çocuğun doğması için de imzaya gerek yok takdir edersiniz ki. bütün bunlar için ihtiyaç duyulan tek şey "aşk".

Yasal değil helal oldu, doğru olan da budur...
Yaa demek 15 yaşında ilişkiye girenler korunmayı bizden daha iyi biliyor öyle mi?
Çocuk aldırcam, vay hamile kaldım sevgilim terk etti diye açılan konular ne o zaman?

biriyle sevişip ayrıldıktan sonra ki demekki aşığım herşeyimi verdim olmadı yürümedi ayrıldık ben başka bi adamın koynuna girip aşk yaşamam yaşayamam yapı meselesi bu....ve ben erkek olsam herşeyi yaşadığım bi kadınla evlenmem neden evleneyim ??? önemli olan imza değil evliliğe ve cinselliğe yüklediğim anlamla ilgiliydi bu....benim tercihim....sanırım daha yaşın küçük aşkla cinsellik farklıdır aşık olduğun adamla yaşadığın cinsellik herşeyden öte bişeydir....herkes her aşık olduğunla yatıp kalkacak diye bi kuralda yok...herkes istediği gibi yaşamakta özgür bu ülkede kimse kimseyi sorgulayamaz...sen istediğin gibi aşkını yaşa istediğin kadar beraber ol bu senin tercihin...sana mutluluklar dilerim......bu gereksiz muhabbetide burada kapatırım....

:lepi::lepi::lepi:
Vaji sayfasını daha fazla katletmeyelim bence de...
Ayrıca sonuna kadar katılıyorum...

"helal" gibi manevi bir kavramı, "imza" gibi maddi bir kavramla ilişkilendirmek ne acı...

insan, ergenliğe girdiği andan itibaren cinsel dürtüleri uyanır ve cinselliğini keşfetmeye başlar. masturbasyon yaparak, öpüşerek, sevişerek... bir şekilde. hiçbir şey yapmazsanız rüyanızda görürsünüz.
ergenliğin manası budur. çocukluktan çıkıp cinsiyete sahip olmak.
bu sahip olunan cinsiyetin getirdiği cinsel dürtüleri bastırmak ve yok saymak sağlıksız ve anormaldir.
ben bugün penisle, vajinayla, cinsel ilişkiyle, cinsel hastalıklarla, gebelikle ilgili bir çok bilgiye sahibim. bunu da daha çocuk yaşta tübitak kitaplarından, ergenlik çağımdaysa ansiklopedilerden okuduğum cinsel konulara borçluyum.
okudum çünkü annem-babam bana o kitapları aldılar.
okudum çünkü ilgiliydim ve bilgili olmak istiyordum.
ve içimde uyanan cinsel dürtüleri çok sağlıklı bir şekilde tatbik ettim ve yaşadım çünkü bilgiliydim.
şu an 22 yaşındayım. cinsellik konusunda geçilmesi gereken evreleri adım adım geçtiğim için şu an kendi bedenimi de, partnerimin bedenini de, alacağım zevkleri de, vereceğim zevkleri de, kendim için neyin iyi olduğunu da, neyin kötü olduğunu da çok iyi biliyorum.

aşık olduğum insanla sevişmesem "aşk" tamamlanamazdı eminim buna.
çünkü seks sadece bedensel değil ruhani bir eylemdir, sizin gördüğünüzün aksine.
seks ruhani bir bütünleşmedir.
aşık olunan insanla bile seks yapmıyor, yapamıyor olmak ruhani olarak eksik kalmak demektir ki, bu beni eksik kalanlar adına sadece üzer...

Bravo size alkisalkisalkis
İyi akşamlar...

bazı insanlar ne kadar da rahatsız edici olabiliyor.. biz burada vajili olan ve başarmak için çaba sarfeden kızlarız.. kimisi ilk geceden işini halleder.. kimileri de bazı psikolojik nedenlerden dolayı bu işi yapamaz.. gayet normal.. ama bir kadının değerli saydığı bir şeyi eşi olacak insana vermesi ve saklaması kadar doğal bişi olamaz.. doğru olan da budur..

ama şuna inanıyoruz ki biz başaracağız ve bunu herkes yapıyor. doğanın kanunu ..

isteyen evlenmeden bişi yaşar, istemeyen özel olduğunu düşünüp o geceye saklar.. jew gibileri 22 yaşında sevgilileriyle bu işlere sarmışsa zaten ilerisi için ona hayır diliyorum.. o bizi anlayacak yapıda ve kalitede değil..olamaz da zaten..

bu arada yarın akşam bi deneme yapıcaz .. reglim bitti. emla alıcam .. bana dua edin yeeewwrularım.. olmazsa da sorun olmaz.. denemeye değer..

her insanın yaşam tarzı,fikirleri,inançları birbirinden farklıdır...kimsenin kimseyi yargılamaya hakkı yok...

kimisi bekarete önem verir, evlenmeden cinsel ilişki yaşamaz, kimisi bunu dinen yasak olarak görür, kimisi namus meselesi sayar,töredir,,gelenektir vs...

şu bir gerçek ki toplum olarak belli bir inanış ve yaşam tarzı var...bu da evlenmeden cinsel birlikteliğin olmaması şeklinde. siz şimdi kalkıp bunu eleştirip bir de vajinismus konusuna bağlarsanız o zaman size kocaman bir DUR! derim...

bunu yapmaya hakkınız yok,KUSURA BAKMAYIN ...

arkadaşlar lüzumsuz birinin lüzumsuz fikirlerine cevap vermeye gerek yok.. herşeyi çok çabuk elde edip sapıtanların,maneviyatsızların bu formda işi olmasın.. o daha sonra anlar aynayı konyayı.. bizim amacımız vaji illetini yenmek.. böylelere benzememek için vaji olduk sayılır..

bu arada sonunda reglim bitti , iyileştim.. ama bu vajiyi yenmek iyi olmadı :)) eşim dibimden ayrılmıyor akşamları :)) reglimi sayar oldu :)) allahım tüm vajililere nasip etsin :)) artık formdayım,hizmetteyim,bitti eziyetim :))

hadi bakalım :)) yarın ki gelinimiz sen olursun inşallah :)) Allah yardımcın olsun ..

3 parmak kalınlığında bir egzersiz yaptın mı ? eşli parmak egzersiz yaptın mı ? bunlarla açılır.. eşli egzersiz çok önemli eşe güveniyorsun ,hakimiyet sende olmalı,orası kasılmaması için.. aşama aşama heyecanlanma :)) açılınca olacak :)) demekki mumun kalınlıgı kafi değil açılması için..bu hafta bunları yap haftaya da komple olur inşallah :) acele etme orası serileşsin bu kalınlıklarla öyle dene.. deneyip de moralini bozma orayı da kastırma önce bu egzersizleri bitir derim..çünkü kasılmayı engellemek lazım..

dr bana egzerizler aşamasın ilişki denemeyi yasaklamıştı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…