Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım benim öncelikle allah san sabır versin zaten burda en önemli şey moral ve pskolojik destek bende ne dr gittim ama yok 17 sene uğraştım ama olmadı inan burda hemen hemn bir aydan daha kısa sürede başardım arkadaşlar sayesinde yazıları okudukça başaranları gördükçe azmettim ve başardımmm canım çünkü bizim gibileri sadece biz anlıyoruz kimseye anlatamadıklarımızı birbirimize anlatıp çözüme ulaşıyoruz senin yapcağın tek şey bizlere güven ve sakın yapamadığın zaman aman olmuyo deme tekrar dene yıkılma çünkü ben parmağı bile yapamadım çok yıkıldım bunu yapamazsam p...s hiç yapamam dedim ama daha tek parmak ve 3.4 kere egzersizden sonra başardım sende başarmaya odaklan .kendini sürekli telkin et korkmuyorum kasılmıycam başarıcam de beynine bunu kabullendir inan bana orda hiç bir engel yok ama hemen p...se geçme egzersizlerini mutlaka yap sorun olursa hiç çekinme cevaplamaya hazırız ...vereliniortak

Egzersiz yapan arkadaşlar :

1- Nazlı1982

2- Gülcel

3- Msbactery

4-
Aylin06
5- Masalelif

6- Suboom

7-
Kardelenima
8- Aydazeren

9- Hndckr

10- Arzum66

11- Masumcat

12-
Seviim
13- Pamukelma (2 parmak egzersizi)

14- Narcicegi16
15- Polimer (2 parmak egzersizi)
16- Sera87

haydi kızlaaaar haydi kızlaaar haydiiiii biraz cesaret azim ve sonu başarııııııı ha gayreeeetttt:lepi:

Zümrüt seni çok özledim nerelerdesiiiin :1no2:

KIZLAR ACİL YARDIM ÇİKOLATA KİSTİM İÇİN SOĞAN KÜRÜ UYGULAYACAĞIM KLORSUZ SUYU NEREDEN BULABİLİRİM!!!!!!!!!!!UYGULAYANINIZ VAR MIIIolumunekankayizsmile

KIZLAR ACİL YARDIM ÇİKOLATA KİSTİM İÇİN SOĞAN KÜRÜ UYGULAYACAĞIM KLORSUZ SUYU NEREDEN BULABİLİRİM!!!!!!!!!!!UYGULAYANINIZ VAR MIIIolumunekankayizsmile
benim bildiğim sadece musluk suyunda klor var hazır pet şişe suları özellikle kaynak sularında yok diye biliyorum ama içindekiler kısmına bakmak lazım...

kızlar selam.yeni arkadaşlar gelmiş hoş gelmişler...2 gündür giremedim forumakızlar ya emla emla dediniz dün güç bela aldırdım eşime heyecanlandım kalbim deli gibi attı.sandım ki başaracaz(ama olmadı!!açılmıyo yaaa naparsam açılmıyo emla uyuşturdu ama yine de yapamadık.bugün yine oturdum mum yaptım alıyorum ama çok çok rahat değil napacam bilmiyorum?siz ne kadar sürede yendiniz?15 gündür hemen hemen her gün egzersiz yapıyorum hala başaramadım(moralimi bozmucam diyorum ama takdir edersiniz ki olmuyo(

P...s denemesinden önce egzersiz yaptınmı canım ? baştan sona yazarmısın nerede takılıyorsun ?

P...s denemesinden önce egzersiz yaptınmı canım ? baştan sona yazarmısın nerede takılıyorsun ?
seni gördüğüme çok sevindim venüstenofff sorun aslında şu eşime bu egzersizlerin ne işe yaradığını tam anlatmıyorum bu konuda ii iletişim kuramadıık(ve tabi egzersiz yapmadım p.s denemesinden önce hemen emlayı sürdüm ve denedik olmadı(
bide p...s denemesi yapabilmek için illa p..s büyüklüğünde aparat mı gerek yoksa mum yeterli mi??tam anlatamadım canımm yaa(

canım ben 2 parmak ve 2 parmak makas egzersizinden sonra tek eş parmağı yaptım eşimin parmağı benim 2 parmağımdan daha kalın doktor 2 eş parmağından sonra p...s deneyin dedi ama biz dayanamadık yaptık ve oldu benim sana tavsiyem eğer üstte p...s denemesi yapacaksan yatağın üzerine bi yastık koy ve yastığın yerine eşin yatıyomuş gibi aç bacaklarını ve p...s alacağın şekilde mumla yada aparatla egzersiz yap bu kendine güven duymanı sağlıyor birde bunu dene bakalım....birde p...s denemesi yaparken kesinlikle p...se ve eşinizin gözlerine bakmayın olumunekankayizsmilebakınca bi arpa boyu yol alamıyodum ben akannehir

canımm yaa ben kendi 2 parmağımı çok rahat alamadım nasıl yapacağımı bilemedim o yüzden mum denedim akşam da eşimle aparat deneyelim diyorum.bide ben üstte deniyorum p...s ama tutturamıyorum doğru yeri :1no2:
biliyorum sıkılıyosun hep aynı şeyleri söylemekten ama başka yol gösterenim yok....

yok bebişim niye sıkılayım bende bi dünya soru soruyordum siz kurtulun yeterki istediğiniz kadar soru sorabilirsiniz biz bunun için buradayız... canım eşin tutsun sen yavaş yavaş otur üzerine jel yüzünden elinden kayabilir eşinin eli jelsiz olucağı için kaymıyo o zaman :) ben şimdilik çıkıyorum yemeğim var eve gidince tekrar bakarım sayfaya özeldende yazabilrsiniz ben burda yoksam lülülülülülü

saol ii ki varsınız görüşürüz ...

Canım ben de hiç egzersiz yapmadım...
Bahar'ın zorlaması ile bir iki defa yaptım...
Ocak sonu üye oldum 6 nisanda başardım...
Ama egzersizsiz başardım ben...

ayy ne güzel yaa hem de egzersizsiz!!!nasıl oldu psikolojni nasıl değiştirdin,kendini nasıl ikna ettin_

Canım ben sürekli burayı okudum...
Bahar çok üsteledi egzersiz için ve birkaç defa işaret parmağımı aldım sadece...
Bir de bizim dahiliye dr'u var aile dostumuz. Ona gittim durumu anlattım...
Baya cesaretlendirdi beni. Sakinleştirici ve emla yazdı...
Emla kullandım ama sakinleştiriciyi 3 gün kullanıp bıraktım...
Uyku yaptı çünkü...
Zaten başarmam çok şaşırtıcı olmuştu...
Hiç beklemiyordum...
İlişkiye de yenmem lazım diye başlamamıştım...
P... egzersizi yapıyordum, emla da sürmüştüm...
Biraz itince baktım girmişti
Şaşırdım. Gündüzdü zaten ilk defa gündüz denemiştik...
Eşime bin defa sordum oldu mu cidden diye :)

dertin bir şey sorabilir miyim?
kocanla nasıl tanıştınız, nasıl evlendiniz? aşık olarak, severek mi?

Bu sizi neden ilgilendiriyor anlamadım?
Ha çok merak ediyorsanız...
Severek evlendik. 5 yıl flört ettik, 2.5 yıldır evliyiz...

sanırım vajinismus problemin olmuş. eğer sevdiği biriyle sevişirken bile böyle bir psikolojik baskı yaşıyorsa kadınlar, bunun sebebi o güne kadar cinselliği günah, ayıp, tabu, pis bir şey olarak yetişmiş olmaları. o "zar parçasını" hayatlarındaki en önemli şey addetmeleri.
ondan sonra böyle problemlerle uğraşılıyor işte.
yazık değil mi?
sevişmek bu. bakın adı üstünde. sevmenin tamamlayıcısı. aşkın tamamlayıcısı.
insanlar 20 yıl boyunca "sevişme" konusunda korkutularak yetiştirildikten sonra verimli bir cinsel birliktelik yaşamalarını beklenemez zaten.

işte bunu anlatmaya çalışıyorum.
cinselliği yaşamaya başlamanız gereken yaşlardan itibaren yaşamazsanız, böyle sorunlarla karşılaşırsınız. alfabeyi öğrenmemiş birisinden çat diye okuyup yazabilmesini nasıl bekleyemezsek, cinsellikle ilgili hiçbir fikri olmayan birinin de çat diye cinselliği sağlıklı yaşayabilmesini bekleyemeyiz.

geçen yine bu forumda bir yazı gördüm. 20li yaşlarda bir arkadaş, cinsel dürtü duymaya başlamış ve masturbasyon yapıyor. fakat yaptıgı seyin masturbasyon oldugunun farkında değil ve duydugu dürtüden de utanıyor. oysa esas anormal olan o dürtüyü duymaması ve bastırması ya da yok sayması olurdu...
dediğim gibi işte... bunu anlatmaya çalışıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…