Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Banada yardımcı olur musunuz

Oofff yine yarıda kaldı bu sefer eşim ilk defa surat yaptı eşli denemede hayır anlamıyorum ben mi yanlış yapıyorum sende bırakmıyorsun ki bana müdahale ediyorsun dedi kızdı,delireceğim sanırım benim son 4.aparatı çalışmam gerek baya çünkü takılıyor eşli denemede bir yerde yanma baskı oluyor acı asla yok ama tüm bildiklerim uçup gidiyor nefes,kegel falan heyecandan..4.aparatı çalışmam şart oldu yapacağım ya inat ettim

Evet iki adım var kuzumm

1.Eşine güvenmek ve ona müdahale etmemek.Şöyle ki kordineli çalışın sen mesela sana bıraktım sende gibi şekilde anlaşın.Gördün ki ağrı acı yok sen eşine bir bıraksan çoktan yol alacaksnız aynı hatayı bende yapıyordum.

2. 4.aparatı en kolay ve rahat alana kadar çalışmak ileri geri tak çıkart etrafında daire çizmek ve içinde 20 dk kadar bekletip peşine eşli deneme yapmak

Sen ne durumdasın şu anda bize anlat. Biz sana yardımcı olalım X Xxcvbbbb
İki gün önce doktora gittim nefes öğretti parmakla girişe dokundu evde aynısını çalış kendini hazır hissedince gel dedi ama ben ödevi yapamadım yine korkuyorum parmaktan çok korkuyorum ben ağlıyorum hemen

Biz de ilk öyleydik yavrum yani yarıda kalınca eşim surat yapmıştı. Ama doğru diyo ilk sen kendin sok sonra ellerini çek gözlerinle nefes verip ıkınırken o ittirsin biz böyle yapıyoruz ve asla müdahale etme. Acı yok nasılsa diğer herşeye hazırsın ve katlanırsın unutma ucunda acı ölüm yok. Bırak sonuna kadar itsin. Ve evet öncesinde 4 ü içinde tut.

Parmakla sadece dokunma mı var ? İçine sokma falan var mı?

Yapacağım canım biraz oldu bittiye getiriyorum sanırım biraz daha çalışmam lazım özellikle 4ü..

Ya böyle sanki sinirlenip birden girecekmiş gibi panik oluyorum yapmaz aslında ama işte kontrol bende olmayınca geriliyorum,çok çalışmam lazım 4.aparatı alışmam gerekiyor sanırım iyice,yapacağım canım ya inat ettim

Aparatı kalınlaştırdım iyce alışmak için içindeyken sorun yaşamıyorum acı yanma hiçbişey yok ama o ilk giriş kısmında hala cebellesiyorum acıyor üç kez denedim henüz

Ya ben yine denemeleri ertelemeye başladım. Lütfen bir akıl verin. Bu akşamın yarınları var diyerekten üzerinden 3 sene geçmişti sonra bir cesaretle oldu ama yine istemiyorum denemek falan. Iyice soğudum hayatımda olmayan cinsellikten. Terapilere başlamıştım ama saçma gelmeye başladı. Erteleme yasadiginizda bu sorunu nasıl hallettiniz. Ne yapmam lazım fikirlerinize ihtiyacım var. Cok teşekkür ederim

Bir anda girsin göreceksin daha kolay olcak

Aparatı kalınlaştırdım iyce alışmak için içindeyken sorun yaşamıyorum acı yanma hiçbişey yok ama o ilk giriş kısmında hala cebellesiyorum acıyor üç kez denedim henüz
İşte orası kas yeri orada iyice ıkın ittir. Fizyolojik bir sorunun yoktu di mi ?

Bende hep erteleme sorunuyla karşı karşıyaydım ama eşim sağolsun buna izin vermedi 1 bucuk ay erteleyebildim ancak evliliğimizin 2. Ayında başarabildik.

Acıyacak hissi var bide biseyin girmesi korkusu
Hepimiz aynı şeyleri yaşadık ve hissettik. Ama inan acı yok ve bişeylerin girmesi korkusunu da aparatlarla yeniyorsun ve anlayamıyorsun bile nasıl yaptığını. Bende diyodum yani nasıl olurda oraya bişey girer. Ama tedavi sonunda hepsi oluyor. İnatçı olmak lazım.

Bende hep erteleme sorunuyla karşı karşıyaydım ama eşim sağolsun buna izin vermedi 1 bucuk ay erteleyebildim ancak evliliğimizin 2. Ayında başarabildik.
Benim eşim üzerime çok gelmek istemiyor. Bu cok kötü birsey. 3 sene bitti iyice kanka olduk. Kötü bir sağlık problemim vardı bu sebepten beni strese sokacak herseyden uzak durmaya çalışıyor ama ben böyle de sorun ediyorum. Yani doğal birseyi yapamamak zoruma gidiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…