Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Tek korkum acı başkada bir korkum yok bu korkumada engel olamıyorum cinsellikten sevişmekten soğudum bu korku yüzünden siz hiç acı duydunuz mu
Yok canım öyle bir acı falan hissetmedim hatta neden bu kadar erteledim diye kendime defalarca kızdım o korkunu bastırmaya çalış cinselliği kötü bir şey olarak algılama sana acı veren birşey hele hiç değill

kendim dokunmaktan çekiniyorum. eşim dokunduğunda da parmağı sert geliyor vajina iç dokuma göre o yüzden başlarda izin veriyordum ama zamanla istememeye başladım parmağını. en rahat ettiğim penis teması

tamam doğru söylüyosunuz teşekkürler

kendim dokunmaktan çekiniyorum. eşim dokunduğunda da parmağı sert geliyor vajina iç dokuma göre o yüzden başlarda izin veriyordum ama zamanla istememeye başladım parmağını. en rahat ettiğim penis teması
Bende hala parmak ile dokunamam ama aparat ve eşim ile denemede çok rahatım hala hassasım ama eski yersiz korkularım kalmadı inan sadece eşli denemede yarıda kalıyoruz oda heyecandan oluyor ben tam alışamadım işte pozisyon ne bileyim o anda nefes falan ama alıştıkça ne nefes ne kegel ihtiyaç olmuyormuş düşün yani aslında kastığımız için böyle rahat bırakmak ve hazza odaklanmak çok önemliymiş acı sıfır zaten sadece o an rahat bırakmak önemli

ben bazen çok yaklaştığımı hissedip nasıl olur da giremez diyodum, vajinamdaki o bölme yüzündenmiş, açıkçası üzülmeli miyim sevinmeli miyim hiç bilemeden sürekli ağlıyorum

ben bazen çok yaklaştığımı hissedip nasıl olur da giremez diyodum, vajinamdaki o bölme yüzündenmiş, açıkçası üzülmeli miyim sevinmeli miyim hiç bilemeden sürekli ağlıyorum
O zaman iyileşince eşli deneme yaparsınız bakalım sadece o bölme mi engel oluyormuş. Gene başarılı olmazsa hemen dilatörle başlarsınızz. Hatta eşiniz size yapar.

O zaman iyileşince eşli deneme yaparsınız bakalım sadece o bölme mi engel oluyormuş. Gene başarılı olmazsa hemen dilatörle başlarsınızz. Hatta eşiniz size yapar.
Bu nasıl bi operasyon tam olarak? Bazıları iyileşmesi 1 ay sürdü yazmış bazıları 2-3 günde unuttum demiş. Aklım çok karıştı

Bu nasıl bi operasyon tam olarak? Bazıları iyileşmesi 1 ay sürdü yazmış bazıları 2-3 günde unuttum demiş. Aklım çok karıştı
Ben operasyon geçirmedim. Ama iyileşme sürecinden sonrası için yani vajinismus hakkında yardımcı oluruz. Siz anlayacaksınız artık iyileşme durumunuzu, ona göre yol alırsınızz. Biz de her zaman destek oluruz size buradan. Bizi de bilgilendirin süreçlerle ilgili

Acı bitti simdi basınç hissi geldi ne zaman bitcek cilemiz en buyuk aparatta ikinci gundeyim acı oluyor ama fazla değil fakat gelgitte o basınç hissi beni aşırı rahatsız ediyor önceden acıyor diye kasılırdm simdi arkama doğru basınctan tabi kasmiyorum kontrol ediyorum kendim yapınca ama esliye geçince insallah yine kasmam bu basınçtan öneriniz var mi nasil ne zaman geccek buu

Ben de aynı dertten muzdaribim ya tuvaletim geliyor gibi hissediyorum, zevk falan almıyorum basınç da rahatsız ediyor beni nedendir acaba

Tamam teşekkür ederim. Burada beni anlayan birileriyle konuşmak iyi geldi. Kimseyle paylaşabildiğim bi konu değil çünkü.

Kızlar o aparatlarda çok rahatsız edici. Eşlide de basınç hissi gibi oluyor ama aparat gibi rahatsız edici değil D deryadenis K Kaylulee tuvalet hissine gelince de zamanla geçiyor o doktorum, ‘oraya daha yeni yeni bişeyler girdiği için orası alışık değil gayet normal bir durum, bu senin normal bi insan olduğunu gösterir’. Demişti.

Tamam teşekkür ederim. Burada beni anlayan birileriyle konuşmak iyi geldi. Kimseyle paylaşabildiğim bi konu değil çünkü.
Evet seni çok iyi anlıyoruz. Biz de kimseyle paylaşamıyorduk. Çok çok yakınlarımızdan bikaç kişiyle de paylaşsak, böyle bir hastalığı bilmedikleri için derdimize çare olamıyorlar. Sadece ne oldu ne yaptın diyebiliyorlar, bu da bizi daha çok strese sokuyordu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…