Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Evet çok haklısın gerçekten inşallah ya hepimiz tüm kadınlar musmutlu olalım

Hayır hayır sen aparatı sakın bırakma çoğumuz zaten bunun sayesinde yendik Tam bir ders niteliğinde çalış canım Ödevinmiş gibi yapmak zorundaymiş gibi canının istemesini bekleme mesela

İşte en sevdiğim profil bu istemek başarmaya çalışmak güzel heyecanlar kuzum Benim eşli deneme notlarım var ta geri sayfalarda bak bulamazsan söyle paylaşayım
İşte en sevdiğim profil bu istemek başarmaya çalışmak güzel heyecanlar kuzum Benim eşli deneme notlarım var ta geri sayfalarda bak bulamazsan söyle paylaşayım
Bu arada bulamadım notlarınızı Tiniminimavihanim size zahmet gönderebilirmisiniz müsaitseniz

M mucizeayd bu kuzumm
İsmimin yanındaki ok işaretine bas o notlara gider

Ben de 1 yılı yeni doldurdum ve birinci yılın sonuna doğru yendim. Hiç endişelenme kuzum muhteşem bir yaştasın ben de 31'im. Üç numaraya kadar gelmişsin zaten yolun sonundasin artık. Üçü ve dördü bitirip eşli denemelere geçince ilişkiyi de düzene koyunca hemen başlarsın Allah'ın izniyle bebiş çalışmalarına. Ama şu an odaklanman gereken ilk şey şu vajinismusu arkada bırakmak. Zaten sona gelmişsin, bebek istiyorsan zaten kesinlikle vajinismusu atlatman gerekiyor. Sonra her şey çok güzel olacak inşallah. Kafana takılan her şey için rahatlıkla doktora gidebilecek ve kolaylıkla muayene olabileceksin. İnsan vajinismusla cebellesirken çok tedirgin ve negatif düşünüyor ama yanıldigini göreceksin.

Sakın sakın sakın kendine böyle bahaneler bulma, ben de hep bir sebepten erteliyordum yorgunum, üzgünüm, canım sıkkın, yarın yaparım diye sonra o yarın bir hafta oluyor ben farkına varmadan halbuki belki o bir haftada bir dilatör bitirebilirdim. Ertelersen her şey uzar, her gün bunu yapmak zorunda olduğunu kendine telkin et. Burada bize karşı sorumluluk duy mesela her gün ne yaptığını adım adım bize anlat. Aparatsız bunun çözümü yok kuzum, aklından çıkarma.

Hmmmm onu bilmiyodum neden acaba sebebi nedir ya benim yaş aldı başını gidiyo bir an önce yapmalıyım
Dilatör gibi düşün su an birinci dilatörü kolayca alırsın çünkü onunla çok çalıştın, öğrendin bir sürü pratik yaptın. O kolaylığa ulaşabilmek için eşli denemeye geçince bir müddet ilişki yaşamak ve ilişkiyi normalleştirmek için iki günde bir olacak şekilde ilişki olması gerekiyor. Ortalama iki ay diyor doktorlar da. Ama ben mesela iki günde bir yapamadım çoğu zaman, hastalık, misafir vs ama ilişki ola ola zihnin rahatlıyor bedenin için de refleks hale geliyor. Nasıl tıpkı yemek yerken ağzımıza girecek kaşığı düşünmüyor, hiç düşünmeden çiğneme refklesini gerçekleştiriyor ve yutuyorsak ilişki için de öyle olması daha iyi oluyor. Çünkü ilk zamanlar her adımı düşünüyorsun ama denedikce artık düşünmeden oluyor her şey.

Ya gerçekten teşekkür ediyorum bütün kalbimle tamam ancak sorumluluk alırsam sanırım daha da özverili olcam yarın 4.aparatı deniycem bugün 3 e çalışım yarın yazcam

Evet cidden buraya yazman bizlere bildirmen sorumluluk yüklücek omuzlarına her çalışmayı buraya yaz. Yani bizlerde çok küçük değiliz bende 91 liyim M mucizeayd

Ya evet bizde 2 günde bir yapamıyoruz. Sonuçta yoğun çalışan insanlarız yorgun oluyoruz vs. Ya da aile yemekleri dediğin gibi hastalıklar vs oluyor bu geriletmez yani değil mi

Ya evet bizde 2 günde bir yapamıyoruz. Sonuçta yoğun çalışan insanlarız yorgun oluyoruz vs. Ya da aile yemekleri dediğin gibi hastalıklar vs oluyor bu geriletmez yani değil mi
Biz geçen ay sadece bir defa yapabildik, kovit olduk sırayla bayağı da ağır geçirdik sonra ben âdet oldum derken tek sefer oldu ancak, tabii acaba ya yapamazsam tedirginliğim oldu ya başa sardiysam vs diye bayağı bayağı korktum ama tedirgin olacağım hiçbir şey yokmuş, yapmam gerekenleri yapınca her şey çok kolay oldu. Hiç endişelenme, gerilemiyorsun bıraktığın yerden devam ediyorsun

Ay süper o zaman aparatları ne zaman bıraktın.? O aparatla çalışma işi de insAnı üşengeçliğe sürüklüyor. Geç olunca boşver diyorsun şimdi onu çalış bilmem ne

Ay süper o zaman aparatları ne zaman bıraktın.? O aparatla çalışma işi de insAnı üşengeçliğe sürüklüyor. Geç olunca boşver diyorsun şimdi onu çalış bilmem ne
Ben doktorla yendim, onun kontrolü ve yönlendirmesiyle kademeli bıraktım aparatları. Tam hatırlamıyorum yanlış olmasın ilk iki denemede dördü çalışıp üçüncü denemede üçüncü boyu çalışıp dördüncü de aparatsız denemiştik diye hatırlıyorum. Maksimum ilk 4 denemede aparat çalıştım sonra bıraktım ama hâlâ istisnasız kayganlaştırıcı kullanıyorum onu bırakmaya henüz cesaretim yok.

Bana doktor 2 günde bir deneyin, 2 ay aparat kullan kademeli bırak dedi. Ama tabi biz 2 günde bir yapamıyoruz

Bana doktor 2 günde bir deneyin, 2 ay aparat kullan kademeli bırak dedi. Ama tabi biz 2 günde bir yapamıyoruz
Her doktor veya kliniğin yöntemi farklı olabilir. Bir de çok kişiden kişiye değişen bir durum bu, benim erken bırakmam gerekiyordu çünkü eşimde sertleşme sorunu olmuştu ilk denemelerde. Ben aparat çalışırken eşimin hazır olması vs çok zor oldu. İlk denemelerde ilaç kullandı o yüzden. Bizim sürecimiz böyle oldu ama sizin başka bir problem yoksa ve doktorun öyle uygun gördüyse doktoruna güven. Onun dediği şekilde devam et. Evet iki günde bir pek mümkün olmuyor ama fırsat buldukça değerlendirmeye çalışmıştık biz gerçi dediğim gibi hâlâ iki günde bir olmuyor hayat şartları

M mucizeayd bu kuzumm
İsmimin yanındaki ok işaretine bas o notlara gider
Kızlarrrrrrrrr 4 numarayı denedimmmmmmmm ilk defa asla korktum gibi değil o kadar mutluyum ki şuan anlatamamm ağlamamak için tutuyorum kendimi ama bana desteğiniz için gerçekten ama gerçekten çok teşekkür ederim hepinize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…